LG LCD modely 2013

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duhen 20. 10. 2013 14:57

Zdravím ,chystám si pořídit právě 47LA690S, nebo 47LA691S (rozdíl je jen u 691 v chomovaném proužku pod LCD. Udávané Dynamické MCI (Motion Clarity Index) je 400. Myslíte , že se také bude jednat o 50Hz panel? A bylo by lépe se podívat po jiné značce za ty love?

Díky
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior

Odeslat příspěvekod vesely.m 24. 10. 2013 15:09

Zdravím vás všechny, má někdo zkušenosti s tímto modelem?LG 47LA740S mám ho vyhlidnutý a rád bych uvítal jakékoliv poznatky.
vesely.m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod focar36 26. 10. 2013 05:48

Na trhu je aj 39LA620S,a malo by to byť real. 100hz.,asi jediný so sharp. v 39p.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod Jaykee 3. 11. 2013 14:32

Zdravím všechny!
Tak konečně jsem se taky zapojil a v pondělí jsem si s přítelkyní zakoupil novou a v podstatě první TV. Měl jsem vyhlídnutý Samsung UE46F6740 a nakonec jsme koupili LG 47LA740S.
Po týdnu si začínám drbat hlavu, jestli to byla správná volba. Jsem fanouškem Samsungu, ale prioritní pro nás bylo pasivní 3D, slečně aktiv nedělá dobře, což Samsung nenabízí.
První věc, která mě skutečně vytáčí je neskutečně pomalé smart prostředí, které bych i dokázal respektovat, ale pokud zapnu LG 3D World, nebo You Tube, můžu čekat do druhého dne a nic se nestane ( připojeno přes kabel, UPC ). Jedenkrát z deseti to naskočí ihned, tak mi není jasné, v čem je chyba. Mám aktualizovaný firmware, naladěné programy a jinak vše v sérii, žádné další aplikace atd...
Pokud máte někdo recept, kde je chyba, předem děkuji za info.
Druhá věc je kvalita obrazu, konkrétně Hz. Model 740S se pyšní 800MCI, což jsem našel v tabulce jako 200Hz real ( http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate ), ale po přečtení tohoto tématu nevím, o co se opřít. U F6740 Samsung udává 600CMR, tedy 100Hz. Kde je tedy pravda? Podle tabulky je LG lepší ( myslím jen Hz ). Nebo je v dané cenové kategorii lepší nabídka?
Jinak se mi zdá okem laika obraz dobrý, rychlost také, Magic ovládání po dvou dnech užívání a zvyknutí super.
Předem děkuji za jakékoli poznatky...:-)
Honza
Jaykee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 3. 11. 2013 15:11

Objetoval si daleko lepší kontrast, černou, pohyb a celkovou kvalitu obrazu jen kvůli pasivnímu 3D? vau...LG patří v současnosti asi k největším sračkám co se dají koupit...Podle mě ta F6740 mohla byt lepší volbou co do obrazu
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaykee 3. 11. 2013 15:38

Důvod, proč jsem se obrátil na toto fórum není snaha se vybrečet nad nesprávnou volbou, ale snaha využít možnost výměny za jiný model...:-) TV trh nesleduji, nemám žádné zkušenosti a i po dvou hodinách strávených na prodejně ( tomu předcházelo 14-dní na netu ) jsem nebyl schopný určit rozdíl. Možná jsem pidlo-oký, ale spíš byla chyba ve volbě obchodu. Alza má stánky podle značek, tzn. kouknout a přes půl krámu k dalšímu výrobci...:-)
Jaykee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 3. 11. 2013 16:48

chyba byla v přístupu, jít do obchodu za cílem vybrat tv je holý nesmysl. televizim se v obchodě nikdo nevěnuje, nastavení je skrz všechny tv naprosto tragické, většinou nějaké defaultní pro použití v obchodě, co se týče dale, tv jsou provozovány v naprosto odlišných podmínkách než jsou pak doma. Věř že tv vypadá jinak pod silným osvětlením zářivek a domácím lustrem.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaykee 3. 11. 2013 16:54

Myslíš tedy, že návštěva např. EW, kde jsou TýVa jedno vedle druhého, mi nic neukáže? Jak tedy mohu určit, který obraz je lepší? Koupit obě a porovnat je doma? ...:-)
Proto jsem z těchto názorů dost zmatený, každý píše něco jiného...
Jaykee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 3. 11. 2013 17:00

Do elektra můžeš jít za cílem vyzkoušení tv zda přehraje tebou dane formaty z flash, zda ti vyhovuje designově apod.
Rozhodně se tam nedá vyvodit nějaký závěr o (ne)kvalitě obrazu. Od toho jsou bud profesionální recenze na specializovaných webech, kde se tomu věnuje do hloubky včetně měření, případně mohou být nápomocné rady a názory lidí, kteří co se tv segmentu se vyznají, mají nějaký přehled a zkušenosti. Na tobě je pak finální část tv si pořídit domů, zjistit zda ti na první pohled nic nevadí a následně si tv bud nechat nebo vrátit.
Věř, že se těm tv v obchodech nikdo nevěnuje, a ikdyby je to zcela zbytečné kvůli podmínkám. Nemluvím ani o tom, že 95% prodavačů z běžných elekter jako jsou EW, Datart, Okay a jim podobné, jsou silně ovlivněný a nevzdělaný a o problematice použitých technologií ti stejně nic neřeknou, spíše se potkávám stím že jsou lidi naočkovaný nesmyslama...
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod focar36 3. 11. 2013 19:26

Lg majú najhoršie tv na trhu,čo sa týka obrazu,korekci pchaju do tv rôzne hovadiny.ale to hlavne obraz,ich už nezaujíma.mal si ísť do japonského výrobcu.,panak,sony,sharp,philips,toshiba.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2013 20:10

Kvalitu obrazu řeší výrobci dle nároků uživatelů. Pokud nejsou tlačeni do kvality, neřeší ji. Stejné je to se zvukem. Pokud dav bude žádat milion nepoužitelných/špatně použitelných/či nevyužívaných SMART hovadinek, 3D blbůstek atp., ale po obrazové kvalitě bude volat jen pár šťourů na fórech - kvalita nahoru nepůjde.

LG TV jistě splní přání mnoha lidem z davu. Nabídne jim to, proč si vybírají zrovna tento výrobek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jaykee 3. 11. 2013 22:12

To MgX administrator:
Děkuji za označení "lidé z davu"... :lol:
Jak jsem hned na začátku psal, jsem v této oblasti, tedy čumákování do TýVa laik a proto jsem se obrátil na odborníky, třebas administrátory... ;-]
Kdyby jste někdo chtěl poradit, proč je keramická kotoučová brzda nevhodná do běžného provozu, napište!

Jinak jsem brouzdal a brouzdal a mám opět zamotanější hlavu než-li před pár hodinami.
Dostal jsem velmi ochotný a přátelský ( vřele děkuji ) popis základních kritérií, kterých bych si měl všímat. Tak jsem hledal a našel toto:
http://lcd-televize.heureka.cz/poradna/ ... giemi-lcd/
a pro mě zajímavější:
http://www.digitaltrends.com/home-theat ... vs-samsun/
Zítra budu pátrat dál, třebas najdu něco dalšího...:-)
Snažím se objektivně, nezaujatě, najít zlatý střed, nebo se mu alespoň přiblížit.
Třebas se LG, ač je mi Samsung sympatičtější, právě z důvodu velkého konkurenčního boje letos postavil na nohy... :hm
Jaykee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2013 00:22

1. mé vyjádření směřovalo spíše ke kritikům LG, než Tobě jako tazateli. "Lidé z davu" není urážka, ale označení běžné kategorie spotřebitelsky zaměřených diváků,tedy těch, kteří nemají vysoké nároky na obrazovou kvalitu
2. lépe je nejdříve se radit a pak kupovat
3. vy, jakožto majitelé TV, přeci nyní musíte vědět zda vyhovuje.Zvláště v primární kategorii - tedy obrazové
4. nejsem odborník a je jasné a správné, když se lidé přijdou na fórum poradit. Od toho tu je.
5. v mém okolí je několik lidí, kteří vlastní TV LG - dokonce z nižší řady a jsou spokojeni
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ondrej30 4. 11. 2013 09:04

Tak ja som kúpil minulý týždeň LG 50LN575S. TV som po víkendovom odskúšaní hneď musel vrátiť. Pretože TV absolútne nestíhal zobrazovať rýchle scény. Statický obraz bol veľmi pekný ale akonáhle začal na obrazovke pohyb vo filme bolo to proste rozmazané, ako keby nekvalitný divx a to som mal velmi kvalitný HD film z HDD. A TV to nestíhal zobrazovať, najviac to bolo vidieť pri čiernej. Tie isté rýchle scény som šiel odskúšať ku kamarátovi na LED Samsung tiež nižšej triedy a tam to vôbec nerobilo. Cenovo boli tie TV skoro na rovnakej úrovni. Takže po odskúšaní TV išla spať do obchodu. Nie som nejaký odborník na TV ale tie rýchle scény boli fakt veľmi zlé a bolo to dosť vidieť, že to neni dobré. Takže tomuto TV sa vyhnite.
ondrej30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vesely.m 5. 11. 2013 13:21

Zdravím nadšence a odborníky v této problematice zběhlé.

Prosím o radu
rád bych koupil tv LCD/Plasma k těmto vánocům. Jelikož jsem zatím majitelem dříve dobrým kouskem sony trinitron 55" 80cm chce to změnu. Nejsem odborník a neustále zde čtu toto a zase tamto a toto je blamáž na zákazníka atd, v obchodech neporadí, tak ja už nevím co si vybrat abych nekoupil zajíce v pytli.

Očekávané požadavky na tv:
Cena do 25tis +/-
Samozřejmě obrazově super (nejsem fanatik na sport) většinu času to budou filmy ať už stažené či mkv
Smart TV fičury
Pasiv 3D
Wifi + lan
Zvládající většinu formátů včetně titulků
uhlopříčka kolem 46" - 50" vzdálenost od TV 280cm cca

Tak a teď budu rád za všechny rady a na základě Vašich doporučení zajdu koupit a uvidíme. Rád se následně podělím o poznatky z nové TV

Ještě jednou předem díky za rady.
Martin
vesely.m
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka