Vyber 50" LED, 20000 - 30000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tracid 17. 5. 2013 22:10

Ahoj, prosim o radu pri vyberu nove televize. Pozadavky jsou 50"/127 cm (pozorovaci zdalenost bude cca 4,5 metru a vetsi TV se mi nevleze),LED(plazmu nechci z duvodu uspory energie, nejsem zadny fanda a subjektivne nepoznam v obraze rozdil), Smart funkce, DLNA, integrovana wifi, podpora externich klavesnic (Logitech). Potesila by moznost nahravat na USB a timeshift, ale neni to nutnost. 3D funkce nechci/nepotrebuji. Cena cca 20-30 Kc. Preferuju pomer cena/vykon.
Zatim se mi nejzajimavejsi jevi tento Panasonic:
http://www.electroworld.cz/product/tele ... e-televize
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 5. 2013 22:14

Může být dobrej, ale zkontroluj si v obchodě sledovací úhly - v téhle úhlopříčce si pár lidí co jsem četl stěžovalo na mizerný sledovací úhly
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 18. 5. 2013 07:48

Ty pozorovaci uhly jsou problem pouze tohoto modelu nebo obecne takhle velkych LED tv?
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 5. 2013 09:08

Obecne vsetkych LCD. Najlepsie uhly dosiahnes IPS panelom, no na ukor kvality ciernej a kontrastu. Je to o tom kde si ochotny urobit kompromis. Vyber tv nie je o tom vybrat co najlepsiu kvalitu, ale co najmensi kompromis.
U plazmy tento problem odpada, ta ma spickovu ciernu, kontrast aj uhly. A dokonale podsvietenie. Ano, spotreba je vyssia, ale nikoho nezrujnuje. Ako kompenzacia za vyssiu spotrebu je podstatne lepsi obraz ako LCD s rovnakou cenou a uhloprieckou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 5. 2013 10:31

Kromě pozorovacích úhlů si překontroluj, jak budeš vnímat na této úhlopříčce rychlé děje - sport atp. Jak moc se Ti obraz bude rozmazávat. Samozřejmě bys měl stát v pozorovací vzdálenosti takové, jako budeš koukat doma (+/-).

Pokud je tam panel co u 39" modelu - měl bys být spokojen s barevným podáním, klidem obrazu. K zahození není ani nový My Home Screen. Dá se to opravdu dobře využívat. Test mnou zmíněného menšího příbuzného nalezneš na stránkách avmania.cz - zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 5. 2013 10:44

Podle toho co jsem četl - i na zahr. forech, tak s 50" verzí je "něco špatně" ... Jinak co se týká IPS, tak stačí když bude sedět trochu v podhledu nebo nadhledu a při mírným posunu doprava/doleva ta televize doslova zmodrá - viděl jsem v obchodě Panasonic ET50 a dost mě to překvapilo - jsem myslel, že tohle se týkalo jenom starších LG tak 3 roky zpátky ...
Kromě rozmazávání bych se zaměřil taky na plynulost pohybu - např. pohyb kamery v nějakým dokumentu/filmu, který je 25p apod.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 5. 2013 13:53

E6E v 50" má IPS panel?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 5. 2013 14:23

Iba v 32" je IPS.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 18. 5. 2013 16:40

MgX píše:Kromě pozorovacích úhlů si překontroluj, jak budeš vnímat na této úhlopříčce rychlé děje - sport atp. Jak moc se Ti obraz bude rozmazávat. Samozřejmě bys měl stát v pozorovací vzdálenosti takové, jako budeš koukat doma (+/-).

Pokud je tam panel co u 39" modelu - měl bys být spokojen s barevným podáním, klidem obrazu. K zahození není ani nový My Home Screen. Dá se to opravdu dobře využívat. Test mnou zmíněného menšího příbuzného nalezneš na stránkách avmania.cz - zde.



Diky pokud by ta 50 byla srovnatelna s tim co jsi testoval tak to vypada hodne dobre.

-- 18. 5. 2013 17:41 --

stormborec píše:Podle toho co jsem četl - i na zahr. forech, tak s 50" verzí je "něco špatně" ... Jinak co se týká IPS, tak stačí když bude sedět trochu v podhledu nebo nadhledu a při mírným posunu doprava/doleva ta televize doslova zmodrá - viděl jsem v obchodě Panasonic ET50 a dost mě to překvapilo - jsem myslel, že tohle se týkalo jenom starších LG tak 3 roky zpátky ...
Kromě rozmazávání bych se zaměřil taky na plynulost pohybu - např. pohyb kamery v nějakým dokumentu/filmu, který je 25p apod.


Muzes to rozvest? Nebo aspon poslat link na zdroj?

-- 18. 5. 2013 17:41 --

MgX píše:E6E v 50" má IPS panel?


Ano ma, alespon dle dokumentace a dle nalepky na televizi v obchode.
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 5. 2013 17:25

Tracid píše:Ano ma, alespon dle dokumentace a dle nalepky na televizi v obchode.
V tom pripade je to buď nejake špecifikum našho trhu, alebo čo je pravdepodobnejšie, ta nalepka a aj dokumentacia su blud.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 5. 2013 17:30

LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 18. 5. 2013 17:51

Ryan Giggs píše:
Tracid píše:Ano ma, alespon dle dokumentace a dle nalepky na televizi v obchode.
V tom pripade je to buď nejake špecifikum našho trhu, alebo čo je pravdepodobnejšie, ta nalepka a aj dokumentacia su blud.


No nasel jsem na netu vice odkazu kde se IPS panel zminuje...

-- 18. 5. 2013 18:51 --

stormborec píše:Ne nemá IPS

http://www.avforums.com/forums/lcd-led- ... ation.html
Uživatel Brava 210 ...



a je ta 50e6b skutecne stejna jako 50e6e prodavana u nas?
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 5. 2013 18:01

Ryan Giggs píše:Iba v 32" je IPS.

Já si právě vzpomenul na Tvá slova. Takže netuším, proč stormborec opět rozebírá IPS. Možná proto, co se psalo níže.

Tracid píše:Diky pokud by ta 50 byla srovnatelna s tim co jsi testoval tak to vypada hodne dobre.

Testovali na avmania.cz - já dával link. :-)

Tracid píše:Ano ma, alespon dle dokumentace a dle nalepky na televizi v obchode.

Myslím, že bys to měl poznat. Pokud tam budou větší pozorovací úhly pak je to IPS. Jestliže menší, a navíc to z boku půjde do růžova - je tam VA atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 5. 2013 18:19

"Najlepsie uhly dosiahnes IPS panelom, no na ukor kvality ciernej a kontrastu." Na tohle jsem reagoval. Aneb IPS a jeho diagonální úhly. Myslím že spíš než VA do růžova uvidí IPS z úhlu šedomodrá "černá" - tedy když to bude z úhlu nějak blbnout, tak je to buď IPS, nebo méně kvalitní VA (typicky u 5. řady Samsungu)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 5. 2013 20:46

Tracid píše:No nasel jsem na netu vice odkazu kde se IPS panel zminuje...

Ano ale mylne. Ani na oficialnej stranke nie je o IPS zmienka. Iba pri 32" modeli. A aj v recenziach sa objavuje VA panel u 50".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků