Vyber 55-60" 2D Stupid TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 7. 2013 14:10

Tak LED je na oči horší než CCFL, protože LED bliká víc než CCFL - i když třeba ta nejvyšší řada od Sony má prý LEDky co neblikají, tak tam to bude OK.
Vysvítit - kdo říká, že se na LCD nedá snížit jas podsvícení - i když je pravda, že v tomhle ohledu bude zas to IPS horší než VA. A plynulost pohybu - tam to právě chce tu 100Hz. Nějakej člověk i scháněl LED LCD, který nemá blikání podsvícení (to úmyslný blikání), protože mu to vadilo
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdendav 23. 7. 2013 15:18

Pochopitelně nemám plazmu ani LED LCD nastavené tak, aby mi to vypálilo sítnici :-)
Zdendav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 7. 2013 16:09

Vládce světa píše:Plazma má údajně menší zátěž na oči díky plynulejšímu přirozenějšímu pohybu a nižšímu kontrastu,
Nižšiemu kontrastu? Plazmy maju kontrast ďaleko väčši ako LCD.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 23. 7. 2013 16:16

Vládce světa píše:Plazma má údajně menší zátěž na oči díky plynulejšímu přirozenějšímu pohybu a nižšímu kontrastu, ale samozřejmě to může být ideální. Asi se shodneme, že nejvíc unaví CRT :) Případně velká úhlopříčka příliš blízko.

To je ale nesmysl.

BTW: asi se shodneme, že by bylo lepší využívat pouze nick dříve užívaný (jeden z více). Upozorňuji Vás, že budete projednáván v interní sekci, případný trest Vám bude následně tlumočen, a to na všechny nicky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 7. 2013 18:06

Takže plazma unavuje oči víc než LCD? - předpokládám že než LCD s CCFL podsvícením bez blinkingu určitě ..
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 7. 2013 18:33

Tak to ja mam uplne opacnou zkusenost. Plazma mi nedela dobre na oci a u LCD LED je to naopak v pohode. Ale pozor, neznamena to automaticky, ze ma LCD lepsi obraz...tam stale u me vede plazma.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Vládce světa 23. 7. 2013 19:35

Ryan Giggs píše:
Vládce světa píše:Plazma má údajně menší zátěž na oči díky plynulejšímu přirozenějšímu pohybu a nižšímu kontrastu,
Nižšiemu kontrastu? Plazmy maju kontrast ďaleko väčši ako LCD.

Myslel jsem, že lcd svítí "reálně" víc.. omluvuju se tedy.

Stormborec: pořád jsi mi nenapsal, jak jsi přišel na to, že UT a ST 50 má stejný obraz.
Vládce světa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 7. 2013 19:38

Viac svietiť a mať vyšši kontrast su 2 uplne odlišne veci.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránka