TV ci projektor

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vortexx 3. 6. 2013 01:06

Ahoj, prosim skusenejsich o radu, chcel by som si zadovazit neco na pozeranie filmov, tv, a neviem sa rozhodnut ci kupit Tv alebo Projektor v cene do cca 700€.
Z tv sa mi zatial pozdava tento: Samsung UE46F6400...670€ cca
Z projektorov asi nieco take Acer K330...460€ cca
Oba su 3D s Led technologiou
u TV sa mi lubi ze ma DVB-T/T2/C ale za tu cenu mam projektor aj fajnovy prijmac k tomu prip platno,
dlzka izby max 5m, skor na vecerne pozeranie ako cez den, cez den celkom dobre zatlmenie svetla. u projektoru sa mi paci, ze je o dost viac mobilne
Tak co poradite?
Asus P5Q-E, Intel C2Q6600@3.4Ghz 1,4V,IFX-14+Noctua, Asus EAH5850 1GB, Patriot Viper 3x2GB 1007Mhz CL5,SSD OCZ Vertex 3 MI 120Gb, 2x WD Black 640GB, Asus Xonar DX/XD, Case Antec Ninehudred, PSU Enermax MODU82+ 525W
Vortexx
Junior

Odeslat příspěvekod alltracboy1 3. 6. 2013 09:18

projektor je fajn, mam elektricke platno na predaj.. ale osobne idem kupit 60" TV.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod radon 3. 6. 2013 10:28

to jsou bohužel dva světy
- TV je okamžitě připravena k používání, má svělý obraz i ve dne, temnější černou - ideální na TV vysílání
- projektor má "jen" ten ohromující kinoefekt velkého plátna. Lze se na něm dívat i na TV vysílání, ale především je určený pro celovečerní filmy v zatemněné místnosti
---------
Takže resumé? To si musí každý zvážit sám podle toho na co a jak často se kouká :)

P.S. platí jen pro srovnatelné rozlišení, v případě Full HD TV & 720p projektor bych volil velkou TV
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 3. 6. 2013 11:06

tiež som niekedy riešil, študoval plátna, mal požičaný projektor.
ako píše radon - dva svety.
na skutočne dobré "každodenné" pozeranie a pozeranie napríklad športu potrebuješ kvalitné a rovné plátno nie posteľnú plachtu. Na to treba dobrý priestor tak aby sa nepoškodilo.

ale telku aj keď nejakú malú budeš potrebovať aj tak. trebárs v čase povodní aby si mal informácie aj cez deň a nemusel zatemnovať...

Tak najlepšie 65"+ obrazovku a externý DVB-S2 :D
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vortexx 4. 6. 2013 05:32

teraz mam 27" kvalitny s-PVA monitor to by na TV mohlo postacovat aspon doteraz mi to stacilo, na tie filmy by bol lepsi asi projektor, ze? Viete o nejakom dobrom projektore 3D s led ziarovkou a full HD za pre mna prijatelnu cenu? Ja som taky nenasiel, len 720p
Asus P5Q-E, Intel C2Q6600@3.4Ghz 1,4V,IFX-14+Noctua, Asus EAH5850 1GB, Patriot Viper 3x2GB 1007Mhz CL5,SSD OCZ Vertex 3 MI 120Gb, 2x WD Black 640GB, Asus Xonar DX/XD, Case Antec Ninehudred, PSU Enermax MODU82+ 525W
Vortexx
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 11. 6. 2013 13:35

Zas kup dneska TV, i kdyz to bude starsi plazma 60", co nenici filmovy obraz.

Projektor neni podle me jen o wow efektu toho, ze to nema 60", ale treba 130", ale celkove ze umi fakt 1:1 obraz, takze nedopocitava pohyb, umi casto 24/1001 fps a proste obraz neni nejaky zarive svitici obdelnik (pokud si nekoupis nejake silene platno), ale filmovy obraz. Ono ti to treba kdyz mas jen projektor ani nedojde, ale kdyz pred to to davas TV s tim stejnym obrazem a uvidis jak to silene tak si docela rikas co to jako je :)

Teda tot muj nazor.

Nevyhoda - nutnost zatemnovat mistnost.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vortexx 7. 7. 2013 07:29

Dakujem za rady, nakoniec po dlhom rozhodovani padla volba na 47 palc. Led TV Phillips 47pfl7008K. Sice to navysilo rozpocet dvojnasobne ale verim, ze to bude stat za to :)
Asus P5Q-E, Intel C2Q6600@3.4Ghz 1,4V,IFX-14+Noctua, Asus EAH5850 1GB, Patriot Viper 3x2GB 1007Mhz CL5,SSD OCZ Vertex 3 MI 120Gb, 2x WD Black 640GB, Asus Xonar DX/XD, Case Antec Ninehudred, PSU Enermax MODU82+ 525W
Vortexx
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 7. 7. 2013 08:39

jj dobrá volba. Nenapíšeš průběh výběru a co stálo za to navýšení ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 10. 7. 2013 12:19

ja to budem riesit lacnou LED LCD na spravy a telku=reklamy + projektor Epson EH-TW3200 - na filmy a sportove podujatia
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 10. 7. 2013 14:04

Podle mě fail, pokud to chceš vyloženě na filmy a hlavně večer, měl jsi koupit plazmu. Za ty peníze bys měl obraz o 2 třídy lepší ....
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vortexx 1. 9. 2013 11:58

myslim ze som sa rozhodol spravne, v obchode bol obraz tejto tv jednoznacne najlepsi spomedzi vsetkych. Pacil sa mi dokonca viac ako vyssia trieda philipsu. Plazmu som nechcel koli vysokej spotrebe a tv pozeram aj cez den. Ambilight pecka. Nahravanie na hdd som este neskusal. Chce to este firmware polepsit koli blbemu radeniu programov a parkrat sa mi stalo ze sa tv sama vypla aj hdd pripojeny cvakol ale po par sekundach naskocil spet obraz. Inak spokojnost velka
Asus P5Q-E, Intel C2Q6600@3.4Ghz 1,4V,IFX-14+Noctua, Asus EAH5850 1GB, Patriot Viper 3x2GB 1007Mhz CL5,SSD OCZ Vertex 3 MI 120Gb, 2x WD Black 640GB, Asus Xonar DX/XD, Case Antec Ninehudred, PSU Enermax MODU82+ 525W
Vortexx
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 9. 2013 23:44

TV od Philipsu se občas restartují při pokusu přehrát nějaký kodek, který jim činí problém. Je to trochu daň za navýšenou podporu při přehrávání multimédií přes USB.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 9. 2013 09:32

Stejne jako TV od samsungu a lg :D ... nebo se treba nerestartuji, ale zaseknou na dlouho.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 9. 2013 09:37

Ano, restart nastává i u dalších výrobců - počet jich je ale snížen. Přehrávání multimédií je tak často nahrazeno bez pokusu o cokoliv, hláškou - ve stylu ... nepodporovaný kodek atp.

Správně jsi uvedl, že někde dojde spíše k „záseku“. Philips má velmi dobrou podporu přehrávání přes USB. Hodně lidí stále nevěří, ale je tomu tak. Škoda, že zatím nepřidal (pokud se nepletu) i podporu DTS zvuku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 9. 2013 09:43

Tak DTS neumi ani LG a samsung to neumel, nevim jeeslti to pridali. Rozhodne DTS-HD nehraje nic. Co vidm, tak passtrough pro DTS samsung taky neumel, LG prekvapive ano. Kazdopadne pro me je zajimavejsi, ze LG prehraje z USB soubory co ze site ne (a aby me vyrobce v roce 2013 pro prehrani filmu nutil nekam strkat nejake tycinky ... bleh). Celkove pro me TV na prehravani videa samy o sobe nejsou pouzitelne, kdyz to napisu slusne, tak je tam bugu jak *****.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků