TV do 20tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 10. 6. 2013 18:33

stormborec píše:Psát že v noci bude LCD hnus a pak doporučovat 6007 s ubohým IPS místo 5007, která má kontrastní VA panel s 3× větším kontrastem ...

Ač jsem občasně k Tvým názorům kritický, zde musím souhlasit. Souhlasit minimálně s tím, že 5007 (a 5507) bude mít oproti 6007 zcela jiný obraz. Jiné podání barev, kontrastu atd. atd. - nutno vidět.

Ač zde probíhají korektní rady, pokud v rodině existuje varianta, že TV jede celodenně a ještě se na ní dívají děti. Což ony rády koukají z blízka - pak bych se přikláněl spíše k LCD. Informace o hrozném LED obrazu je spíše honbou za chutí o rozdělání ohnivější diskuze, než regulérním argumentem.

Ne, netvrdím, že Panasonic ST60 bude špatná volba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 10. 6. 2013 20:20

Pokud to byla narážka na mě, tak jo, pravda, to nebyl nejlepší příklad ta 5 a 6 Fili, v rychlosti jsem psal příklad horší/lepší a automaticky jen napsal vyšší řadu Fili, o kterém byla řeč.

MgX: Jenže ono to s tou hroznou kvalitou obrazu u ledek bohužel není daleko od pravdy.. zejména v kategorii, kterou lidi chtějí nejvíce - velká za málo.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 6. 2013 17:45

Ač mám IPS, nejspíš 50Hz LG 2009 za 12tis. tehdy, tak bych netvrdil, že obraz je hrůzohrůzostrašný a určitě ta obrazová nekvalita nikdy nepřebije obsahovou kvalitu a naopak.
Dovolím si tvrdit, že Philips 5007 bude na tom obrazově zas o něco málo líp než moje TV ...
A zmiňované ČT24 bude vypadat skoro stejně blbě na plazmě jako na LEDce - to zachrání jenom malá CRT - a navíc jenom subjektivně ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 12. 6. 2013 09:32

Ahoj všichni tak plazmu jsme škrtli :-( ,pro jsem byla jen já

Chci se zeptat v Datartu měli ještě 47ET5E za 17490kč poslední kus prý je to nové tak jsme jí objednali přes eshop,ale známý nám teď nabídl TV Sony KDL-46HX751 za 16tisíc,ale nic o ní nevíme... Poslední dotaz je kterou z těchto dvou díky
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastCar 12. 6. 2013 09:41

Fail aneb nekvalitní lcd si cestu do domácností nějak najdou :-D Pokud se ale potřebujete dívat hodně i přes den, tak to chápu, holt lcd technologie je pitomá a nic jiného zatím není, ať už tu je oled .....

Jinak z těch dvou já osobně bych bral tu Sonku.. pokud ji má známý doma, běžte se na ni podívat.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 12. 6. 2013 12:05

FastCar: "at uz je tu oled"....myslíš, že rychle stárnoucí panely, které vypalují a jsou extremné lesklé ješte více než plazma, mají pohyb na principu lcd - takže horší než plazma.....budou nějakou spásou?..aby sme se nedivili...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 12. 6. 2013 12:25

hexxisek: to nevím, ale zatím to vypadá, že v blízké budoucnosti je to to jediné, v čem je možné spatřit aspoň jiskřičku naděje.. samozřejmě možnost, že to bude stát stejně jako lcd za houby tu je a je hodně velká... ale co jiného vyčkávat?
Spousta lidí (většina) stále kupuje LCD s hrozným obrazem a za hrozné ceny jen proto, aby se jim to nelesklo, což je tragedie..
Osobně jsem dávno zakotvil u plazmy, jelikož obrazově nic lepšího v tomto tisíciletí ještě není a jsem spokojený, přes den se dívám vyjímečně (včera Top Gear cca v 6 odpo, stačilo zatáhnout žaluzie a na UT50 bez problémů, pokoj orientovaný na východ).. jen bych podotkl, že auta jezdila jak mají, naposled jsem se na TopGear díval na lcd a ... ehm :-D

Bylo by zajímavé zde udělat přehlednou anketu jaký druh TV lidi mají doma, docela by mě to zajímalo. :-)
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 6. 2013 13:22

FastCar píše:Bylo by zajímavé zde udělat přehlednou anketu jaký druh TV lidi mají doma, docela by mě to zajímalo.

ked sa pohrabes na stranke, tak to tu niekde najdes...Ale je to uz starsie,nemusi byt aktualne.

FastCar píše:Spousta lidí (většina) stále kupuje LCD s hrozným obrazem a za hrozné ceny jen proto, aby se jim to nelesklo, což je tragedie..
Osobně jsem dávno zakotvil u plazmy, jelikož obrazově nic lepšího v tomto tisíciletí ještě není a jsem spokojený, přes den se dívám vyjímečně.....

btw: keby som tu bol prvy krat,nevyznam sa trochu do problematiky a citam tvoje dost jednostranne-"agresivnejsie" prispevky, tak si myslim, ze :
"naco vlastne je nam LCD technologia, kedze plazma je vo vsetkom najlepsia" :-)
btw2: ako som tu uz viac krat spominal. Mam doma aj plazmu,aj LCD...videl,instaloval som 10-ky LCD/plaziem ....vsetko ma svoje +/-.
Niekedy pri odporucaniach treba zvazit viac faktorov: ucel pouzivania, zdroj signalu, podmienky sledovania atd...
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 12. 6. 2013 13:43

Máš pravdu v tom, že moje příspěvky působí stylem "jedině plazma", možná se budeš divit, ale kdysi jsem lcd hodně obhajoval (sám netuším proč), časem, čím víc tv jsem viděl a čím víc toho mám nadíváno, tak zkrátka musím říct, že plazma vládne.. (Za poslední 3 roky jsem měl doma asi 6 ledek) vždycky jsem se hrozně rád vrátil k plazmě ... jediný závažnější problém u plazmy je podle mě ten, že má zkrátka sklo a na světle se zkrátka leskne ...čili to většinou (záleží na světelných podmínkách) není na takové to familiérní vysedávání přes den, zejména v místnosti, kam svítí slunce, to je jasné. Ale ve všech ostatních případech... plazma zkrátka vládne, ta kvalita tam prostě JE vyšší, už jen z principu té technologie, to je neoddiskutovatelné.
Stejně tak pokud je člověk filmový fanoušek a má TV hlavně na filmy, považuji za směšné kupovat lcd...
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 6. 2013 15:03

Sklo ma aj vela LCD, mnohe z nich sa lesknu viac ako kdejaka plazma. To nie je argument.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 12. 6. 2013 15:24

Ještě nějáké doporučení mezi Sony 46hx751 a Panasonic 47Et5e? Děkuji

Byla by to zajímavá konfrontace mezi Vámi :-) asi by to nedopadlo dobře :twisted: :twisted:
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 6. 2013 15:35

Z těchhle Sony - bez debat 8-) Je to vyšší třída, nesrovnatelně lepší kontrast, lepší zobrazení pohybu, lepší zpracování SD ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 6. 2013 15:36

Za seba odporučam určite Sony. Ten obraz je trošku inde ako u Panasonicu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 6. 2013 15:42

Sony je jasná volba. Jakoukoliv Sony jsem viděl, měla příjemný obraz pro mé oči a bylo i jedno, jestli to byla nějaká vyšší třída nebo nějakej lowend. To se u ostatních značek říct nedá.
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 12. 6. 2013 16:59

A tento model je také lowend? Dost jsem si přečetla i o panelech že každý vírobce používá panely jiných vírobců :-) Nevíte jaký vírobce je v Sony TV ?
eva37
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků