TV do 20tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 13. 6. 2013 20:51

fastcar: uz predtym v diskusii som Ti vytkol par protichodnych veci co pises...
Preco jednoducho neuznas, ze kazda technologia ma svoje +/- a treba zvazit rozne faktory pri odporucani "tej-ktorej" technologie. Prisiel si sem ako velka voda a vsetkych naokolo presviedcas o dokonalosti jednej technologie.

U teba viac prevladaju + plazmovej technologie, pretoze (poviem to sprosto) mas "menej dokonaly zrak" a na stastie nevnimas "pulzovanie" obrazu.
(takze az take dokonale to nebude,ze )
No a cez ten den, si prosto nepomozes a musis zatemnovat miestnost pri sledovani
(takze az take dokonale to nebude,ze ) ;-]

Poviem aj ja za seba...tiez mam taky zrak. A za dalsie pomer cena/vykon hovori pre plazmu...preto zatial tiez ostavam verny tejto technologii.
Ale npr: v praci v jedalni mame 2x 60" plazmu, kde povacsine bezia (vlastne stoja a po 25 sekundach sa obmienaju) staticke oznamy pre zamestnancov. (klasicka svetla word stranka+text). Vela ludi,kolegov si vsimlo, ze ten "word text, strana" jednoducho ako keby "plaval, dychal"..neviem to presne vysvetlit. A par dalsich to vnima stale, pri pohlade na obrazovku...
(takze az take dokonale to nebude,ze..)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frodes 13. 6. 2013 21:43

Chlapi, uz vas tu čítam nejeky ten piatok. Myslím ze kazdy z vas sa snazil poradit skorej plazmu ako lcd,, Rady typu ked neblíka vem plazmu. Teraz tu čítam prvy krát niečo od fast Car a hovorí vlastne co vy ale uz zrazu ako keby nemal pravdu a snazíte sa mu vyvratit ze plazma není az taká dobrá. Nakoniec tu bude ešte ips najlepšia TV :D
frodes
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 14. 6. 2013 06:15

Jak řekl MgX už milionkrát, každá technologie má své + a -. Záleží jen na uživateli a jeho očích. Tím to hasne. Mi plazma, které jsem viděl, přišla obrazově velice pěkná, ale určitě bych si vybral i mezi LCD obrazovkami.
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod FastCar 14. 6. 2013 06:22

bylinnycaj: Dobře, uznávám, na statický obrázek z wordu je lepší lcd, tam je plazmy škoda.

Mrak: žádná plus minus, plazma prostě má lepší obraz, jde jen o to, kdy se na televizi díváš a na co se díváš, to je všechno (plus teda u některých blikání, ale to už je jejich problem).

..jsem psal, na familiérní celodenní sledování lcd klidně, ale pokud je člověk zaměřený na filmy, lcd nikdy nekoupí, už jen díky odezvě .. viděl jsem co jsem viděl, viděl jsem to hlavně doma a to mi stačilo, názor mám jasně daný a nikdo mi to nevyvrátí.

(pro lidi co čtou moje názory píši znovu, že já mám televizi 95 procent na filmy 95 procent večer, nějaké novy, primy a podobné bláboly s těma jejich nesmyslema mě nezajímají čili když tu někdo přijde a napíše, že chce tv na filmy a sport ..........)

To už je pak na každém aby zvážil co je pro něj priorita, respektive kdy se více dívá a co je pro něj důležitější..
Jak jsem psal, já osobně mám momentálně UT50 a přes den ct24 apod. úplně v pohodě, maximálně stačí překlopit žaluzie, ale i kdyby se mi to trochu zalesklo, tak se nezblázním, důležitý je pro mě večer, kdy TV využívám maximálně a LCD už nechci po tmě vidět, to je zkrátka hnůj.

-- 14. 6. 2013 07:29 --

Z mé strany končím tento malý flamewar, napsal jsem toho víc, než jsem chtěl a nemám potřebu si to tu obhajovat.

Ať si každý koupí co chce, hlavně, že je spokojený.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 6. 2013 14:44

A nevypaluje se ten bílý pruh na ČT24 ?
UT50 - dobrý poměr cena výkon, IFC ... velmi dobrá TV, ale zas bych se s tím tak nechlubil - pořád je to lowend ... Ve dne zrcadlo a je to šedý ... 50Hz bug ...
Btw. má to IFC vliv na to blikání? Viděl jsem víc kusů těchto UT50 v různých obchodech - a některé blikaly, jiné skoro vůbec - tam jsem i já co to vidí jednu dobu uvažoval ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 6. 2013 17:28

FastCar píše:Já bych řekl, že problém máš, jelikož jsi omezen na jednu technologii tím pádem, a co hůř, na tu obrazově horší. Hlavně mi zde prosím netvrď, že lcd má lepší obraz (celkově), nemá. To není jen můj názor, ale fakt. Když k tomu připočteme faktor ceny, platí to dvojnásob. Tak to prostě je a nic s tím neuděláš Ty, já ani nikdo jiný, ať si říká, co chce.

Na sledování filmů je samozřejmě ideální prostředí večer (tma) - v kině taky nemáš rožlé. Když Ti vedle sebe postavím lcd a plazmu ať se díváš na film, Ty si sedneš k plazmě, proč? Protože Ti bliká, což je Tvoje smůla, problém w.e , nazývej to jak chceš. Kdyby plazma dle Tebe neblikala, sedl by sis k ní. A pokud ne, končím debatu s Tebou na toto téma a myslím si své.

Právě jste částečně potvrdil moji domněnku, že správně nechápete mnou (a nejen mnou) psaný text. Já reagoval slovy - „s tímto problém nemám“ na Váš příspěvek z 13. 6. 2013 19:27 hod. Chtěl jsem tím uzavřít OT diskuzi a vyjádřit kompromisní souhlas s Vámi prezentovaným názorem. Bohužel jste pokračoval dál a již ukončenou debatu (ukončenou Vámi) opět zcela nevhodným, ultimativním způsobem, který jasně a jednoznačně vytyčuje cestu pro nutnost odpovědět dle Vámi napsaného, obnovil. Vy nediskutujete, ale hlásáte. Vy vůbec nechcete chápat můj názor, nezamýšlíte se nad ním.

Abych lépe vyjádřil své pocity použiji, když dovolíte, přirovnání. Do prodejny s obuví přijíždí na kolečkovém křesle člověk bez nohou. Aniž byste si poslechl jeho názor, zjistil jeho potřebu, cynicky mu vnucujete nové, výborné a celoodpružené sportovní boty, protože je to špička na trhu.

Znovu po „milionté páté“. LCD i plazma jsou kompromisní technologie, kdy každá z nich s sebou přináší jisté výhody a nevýhody. Následně bude na každém uživateli a jeho kvalitě zraku, jakou pro sebe zvolí. Mě zajímá právě ten člověk - ten, který vybírá.

Upozorňuji Vás, že aniž bych měl cokoliv proti plazmovým televizorům a příznivcům této technologie, překračujete ve svých příspěvcích chuť diskutovat korektně. Agrese a neomalenost jejich formy může být počátkem pro vznik nežádoucího chování ostatních - napomáháte vzniku flame-war. Sám pak ve své „okázalosti“ ještě tento cíl potvrzujete.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 6. 2013 19:11

Okázale se chlubí televizí za pár korun a ještě to prezentuje jako kdyby to sám vymyslel a vyrobil :-[
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FastCar 15. 6. 2013 08:41

Že se chlubím říkáš ty, já jen poukazuju na to, že i tv za 12tis může mít porměrně luxusní obraz, což se o mnoha jiných tv třeba i za 20, 30tis říct nedá, že. Doporučil bych pořádně číst, co píšu.

Když už tak napadáš, řekni nám všem tady stormborec, co máš doma za televizi a jaké jiné jsi měl, se kterýma jsi přišel do styku, hm? A do styku nemyslím to, že jsi se na ni díval někde v electroworldu ... někteří tu překypují teoretickými znalostmi, ale tím to končí.. realita ovšem často bývá jiná.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JanHonys 19. 6. 2013 20:07

Ahoj, mam dotaz co si myslíte o téhle TV??

http://www.electroworld.cz/product/tele ... e-televize
JanHonys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 6. 2013 05:09

Ze je to spickovy minulorocny TV. Mozno lepsia volba aktualny P42ST60E, stoji cca rovnako.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 6. 2013 09:11

Jeden majitel psal, že GT50 - slabý kontrast

-- 20. 6. 2013 10:11 --

+ST60 má líp vyřešený "50Hz bug"
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanHonys 20. 6. 2013 10:01

A vybrali by jste Panasonic TX-P42ST60E i přes to, že jí oproti Panasonic TX-P42GT50E chybí THX mode ?? GTčko maji teď v akci v electro worldu za 20 000, a STčko za 21700 + má v balení brýle.. Díky za odpovědi a ochotu poradit
JanHonys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 20. 6. 2013 10:17

ST60 má podle mě lepší filtry GT50...podle nějaký info by tam měli být filtry stejné, podle oka se mi ale jeví ST60 jako kontrastnější...nejspíš nějaký ještě další filtr pro letošní modely...osobně bych tedy volil ST60
Co se týče THX modu, není to žádná ideální volba...je to pěknej výchozí mod, ale má své mochy zrovna tak jako třeba True cinema u ST60, pro kvalitní obraz je třeba kalibrace, sebelepší přednastavený mod to nezachrání...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FastCar 20. 6. 2013 12:08

Já bych taky šel do ST60 2013, prý kdyby vyšlo loni, tak by obrazově bylo mezi GT a VT. To mi řekli i v ofiko shopu Panasonic. (věřit jim nemusíme, ale podle ohlasů to tak opravdu je).
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 6. 2013 17:28

stormborec píše:Jeden majitel psal, že GT50 - slabý kontrast

Napiš ešte niečo vtipne.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka