Výběr TV Samsung UE46ES6900 - EU46F6400

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xjakop 11. 6. 2013 08:29

Ahojte, chtěl bych poradit s výběrem Samsung UE46ES6900 či EU46F6400.

- cena u těchto modelů je víceméně stejná.
- u obou modelů jsou dvě jádra, myslíte že letošní model by mohl být svižnější?
- má rozdíl frekvence 400 Hz vs. 200 Hz CMR velký dopad na kvalitu obrazu?
- letošní model nemá dle technických specifikací micro dimming, jakou toto hraje roli?
- tuner dvb-t2 u mě nehraje roli, plusem u nového modelu by byl druhý dotykový ovladač
- a ještě bych se rád dozvěděl, jestli není v letošních modelech použit jiný typ rozmístnění led podsvícení.

Chtěl jsem porovnat obraz někde v obchodě, ale nikde už nemají UE46ES6900 nebo podobný model UE46ES6800 vystavený.

Díky za všechny rady a připomínky :)
xjakop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 11. 6. 2013 11:10

pokud chcete slušnou lcd, tak doporučují spíše se vyhnout celkově 6 řade Samsungu, kde může byt panelová loterie, určitě se vyplatí poohlídnout se po lonské ES7000..to mi věřtě, chce to jen hledat, dá se sehnat za velmi dobrou cenu..
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjakop 12. 6. 2013 21:35

právě sem chtěl od někoho dojmy z letošní řady, jestli trvá panelová loterie a jaký je clouding. Rozdíl mezi ES7000 a F6400 je zhruba 6 tisíc, což je pro mě ještě dost velký rozdíl. Pokud máte nějaký tip na osvědčený obchod, kde se dá sehnat za velmi dobrou cenu, tak sem s ním :)
xjakop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pandero 13. 6. 2013 20:33

Na rozdil od ES6900, ktera ma LED diody na prave a leve strane TV, jsou letosni TV podsviceny zezadu. Krome 7. a 8. serie. O panelech v ketosnich TV se zatim moc nevi... Kazdopadne ja bych volil 6900, prijde mi subjektivne obrazove lepsi.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 6. 2013 06:25

Sice tu všade vypisujes o direct led, ale co saom ja videl F6400 v 40" tak to malo dosť skaredy clouding. Takže buď je to blbosť, alebo ak je to pravda tak ďakujem pekne za takú odflaknutu robotu. 32" F6400 mi má prist budúci tyzden, tak sa na to pozriem dôkladne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 14. 6. 2013 11:23

Blbost to neni. Byl jsem v tovarne ve Voderadech i v Galante, videl, jak se ta TV vyrabi, videl jsem ji rozebranou a mluvil s inzenyrama, to od nich mam vsechny informace. Dela si i verze s edge LED, ale ne pro nas trh, jak uz jsem tu psal asi desetkrat. Chapu, ze kdyz se o tom oficialne nikde nemluvi a neni moc podkladu, tak ze toto tvrzeni vypada neduveryhodne, ale je to opravdu tak =) Doma jsem F6400 nemel a na prodejnach jsem si niceho nevsiml, ale tam jsou spatne podminky...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 6. 2013 14:34

A budou zas do stejných modelů montovat různě kvalitní panely? Někdo třeba rád sází na fotbal a podobně - ten to možná i ocení ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 6. 2013 16:15

Tak buď to riadne odflakli alebo su pre naš trh aj edge led (možno v niektorej uhlopriečke). Ine vysvetlenie nemam. S inžiniermi si hovoriť mohol, ale ti asi nerozhoduju o tom ktory TV pôjde na ktory trh.
Videl som ho v jednej predajni (takže oficialna SR distribucia), podotykam potme. So znamym predajcom sme sa s nim hrali asi 3/4 hodiny. A rovnomernym podsvietenim sa to rozhdne nazvať nedalo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 15. 6. 2013 15:08

Inzenyri o tom, kam jaky typ TV pujde, nerozhoduji. Ale lidi z managementu, se kterymi jsme take mluvili, nam primo rekli prave onu informaci, ze do CR a SR pujdou TV s direct LED. Se podivej z boku, tyto TV jsou hlubsi nez napriklad 7. a 8. serie s edge LED. Jedine, ze by to zmenili a urcite modely s edge LED by se prodavaly v CR a SR, ale tomu moc neverim...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 6. 2013 16:00

Ano o väčšej hrubke viem, to ale nedokazuje nič. Ja sa s tebou ale nehadam, či to je alebo nie je direct. To je irelevantne. Problem ale je, že je tam clouding. Takže ak tam je naozaj direct, tak je to fušerina jak sviňa. Čo je dosť smutne.
Pride mi v priebehu tyždňa 32" model, tak sa na to pozriem bližšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2013 20:08

Už jsme se o tom kdysi bavili. Tehdy ještě u drahých modelů. Direct LED podsvícení ještě neznamená bez cloudingu. Ten se většinou sníží, nebo úplně vytratí při možnosti zapnout lokální tlumení.

Nicméně člověk samozřejmě předpokládá, že když je někde plošné podsvícení, clouding bude SKORO neviditelný.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 6. 2013 20:31

Jestli je tam jedna řada LED uprostřed, tak je to skoro stejně na ***** jako kdyby to bylo EDGE
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 6. 2013 20:55

Clovek to predpokada, pretoze je to predpokadat logicke a opodstatnene. Lebo zmysel direct led je prave v tom ze to odstrani nerovnomernost. Inak postrada logiku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2013 21:03

Jasně, já se nehádám. Je to tak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 17. 6. 2013 11:04

stormborec: Neni tam jedna rada, tech rad je tam pomerne dost, zalezi take na uhlopricce. Ale na 40" TV je pres 100 diod.
Pandero
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků