Samsung UE46F8000ST [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hondzaa 23. 4. 2014 11:15

Já jsem v lednu pořídil také tuto tv akorát s větší uhlopříčkou (konkrétně 55") a jsem nadmíru spokojen. Když jsem šel do obchodu tak jsem chtěl původně 6kovou řadu, ale po vyzkoušení a přehrání některých mojich (nechápu, že chtějí zákazníkovi takovou tv představovat na nějakých ripech o velikosti 3 giga?!) BR jak ve 2D tak ve 3D (3D obraz mě neskutečně nadchnul a ač jsem do té doby tvrdil, že mi 3D příjde jako zbytečnost a slepá ulička s touto tv jsem mu podlehl a tuze rád si sem tam nějaký film ve 3D pustím) jsem se rozhodl připlatit si a koupit UE55F8000. Jen mě trochu mrzí, že cenový rozdíl mezi velikostí 55" a 65" byl skoro 30k, protože kdyby šlo například o 10k tak bych si ještě připlatil a vzal tu 65", takhle už to bylo nad mé současné možnosti. Protože jak se znám tak je mi jasné, že vsi budoucnu budu chtít stejně 65ku pořídit, ale to už bude pravděpodobně UHD (samozřejmě s ohledem na velikost nabízeného 4K sortimentu).
hondzaa
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 4. 2014 20:03

F8000 je zdařilá telka. Rozdíl oproti 6. řadě je výrazný. Nemyslím jen cenový, ale celková kvalita/výbava...

Osobně bych ale do větší jak 55" nešel. Možná na větší pozorovací vzdálenost a pokud budu sledovat hlavně HD pořady. Jinak ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hondzaa 30. 4. 2014 01:17

Opravdu jsem zatím v této cenové relaci neviděl takhle kvalitně zpracovanou a vybavenou ledku! Mám jí doma cca 3 měsíce a zatím naprostá spokojenost. Kupoval jsem jí především na filmy na BR, kterých mám doma více jak 250, tak i na sledování tv, která nám naštěstí jede ve většině případů v HD (Taková Liga mistru na Ct4, nebo NHL na Nova sport je perfektní), takže využití maximální.
Co se týká uhlopříčky, měl jsem zprvu 32", potom 46" teď mám tedy 55" a musím říct, že se mi úhlopříčka jak u 32" tak u 46" zdála asi po měsíci malá, u té 55" tento pocit ani po třech měsících nepociťuji, nicméně je mi jasné, že se tento pocit dříve nebo později dostaví a já budu zase pokukovat po nějaké 65"... ;-)
hondzaa
Junior

Odeslat příspěvekod Duhen 2. 5. 2014 23:11

Co používáte u F8000 za režim obrazu?
Dynamický
Standardní
Přirozené
Film
já zatím Přirozený, ale stále s tím drbu :-)

Film režim jsem zkusil nastavit podle této kalibrace http://www.philiprastocny.com/F8000_...n_Settings.pdf co jsem našel na netu, ale nějak se mi to zdá jako v mlze.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 5. 2014 11:07

Duhen FILM by měl obecně odpovídat nejlepšímu/nejpřirozenějšímu nastavení. Co ale vím, bohužel ho většina běžných uživatelů nepřijme, takže zvolí něco jiného. Samozřejmě - ne každý výrobce musí nutně režim FILM mít nastaven skutečně precizně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Duhen 3. 5. 2014 12:40

Tak zase právě online aktualizuji FW....aktualizace chodí jak na pásu :), když jsem jí koupil což je sotva 3 týdny , tak v TV byl FW 1115 a během tě 3 týdnů 1116,1117 a dnes 1118, přičemž na webu Samsungu je k mání stále pouze 1115. Změny zaím moc nepoznávám, nedá se někde dohledat a dočíst co ta každá nová aktualizace přinesla za změny?

Jinak s tím obrazem, řek bych , že možnost Dynamický je hrozná palba na oči, protože kontrast a podsvícení je naplno a má jen obrazové nastavení.Standardní má také jen obrazové nastavení ale zase je jinak nastavenej, Přirozené je podobné jako standard, aleasi nejpoužitelnější pokud si člověk ubere podsvícení, jas a hlavně v základu je u všech ostrost na 50% což je strašně moc a pak jsou hlavně obličeje hrozně rozostřené, takže opravdu stačí ostrost na 12-20%.
Nejvíce nastavení má režim Film, speciální nastavení, obrazové,10bodů bílé, vyvážení, ...no je tam toho pytel a s tím stále blbnu, ale o by asi chtělo na tento režim opravdu kalibraci sondou, jenže nikoho zatím neznám. TV má v nastavení dva štelovací monoskopy, tak zkusím podle nich a nebo si pauznu nějaký super 1080 obraz a zkusím ho tak nějak naladit do přirozena. Stejně i tak je to v hd křišťál na této TV a ten zvuk má opravdu super výšky a basy na to jak je tenká , ale rád bych jí co nejvíce vychytal v tom obrazu ..no tak si hraju :)
Duhen
Junior

Odeslat příspěvekod k.bohdan 8. 7. 2014 11:09

Dobrý den, vlastním taky TV UE46F8000ST. Provozuji ji hlavně přes satelit Ful HD Programy SKYLINK. U nabídky pořadů na jednotlivých programech mi vadí, že si TV nepamatuje programovou nabídku. Když ji vypnu tak následně po zapnutí musím jednotlivé programy přes předvolbu aktivovat a potom se také objeví programová nabídka. Mám stovnání s přijímačem TechniSat a ten toto umí, navíc náhled programu je online. Při koupi jsem toto přehlédnul, ale asi mám velké nároky nebo někde dělám chybu. FW1118. Jestli někdo znáte řešení ozvěte se. Kbohdan@seznam.cz
k.bohdan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 7. 2014 11:14

Pokud jde o EPG, tak je poměrně běžné, že se po zapnutí TV nejdříve načítá a pak teprve je k dispozici. Část výrobců přidává EPG i od jiné společnosti, které se načítá z internetu. Průvodce bude následně dostupný takřka ihned.

Některé Technisaty si EPG uloží. Tudíž je stále k dispozici.

Jestliže jsem dotaz nepochopil, prosím o upřesnění.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod k.bohdan 9. 7. 2014 08:10

Děkuji za odpověď. Chtěl jsem se ujistit, zdali není někde v nastavení paměť. Technisat - ukládá asi na týden a po zapnutí to vždy aktualizuje a to postupně na všech programech. Když mám hodnotit a srovnávat ovladače a přijímače, tak technisat má menu sice na pohled jednodušší, ale uživatelsky je z mého pohledu o třídu dál.
k.bohdan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 7. 2014 09:21

Člověk by chtěl věřit, že paměť tam je a výrobce ji CHCE využít. Přesně nevím, jak u tohoto televizoru, ale jak píšu... běžné je, že EPG prostě hned po startu TV nenaběhne. Teď jde o prozkoumání konkrétního televizoru, jeho návodu, popř. elektronického návodu. Samozřejmě je nutné se zaměřit i na dobu, za jakou EPG skutečně vidím.

Dotaz se dá poslat i na technickou podporu, nechť udělá vlastní, snad korektní, rezultát.

Vím, že některé televizory mají možnost v menu nastavit uložení EPG na externě připojený HDD. Pokud se nepletu, všiml jsem si toho u některých Sharpů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Duhen 15. 7. 2014 23:03

Zdravím, na této tv F8000 se dá údajně použít speciální aplikace, která mi umožní sledovat to co momentálně jede na TV na notebooku, píšou o tom tady v recenzi " Se speciální aplikací máte možnost sledovat obraz nejen na TV, ale třeba i na dalších dvou noteboocích"
http://smartmania.cz/recenze/recenze-full-hd-televize-samsung-ue46f8000-6627?chapter_id=600&chapter_url=tunery-ovladani-obraz-a-zvuk-pokrocile-funkce

Múžete mě někdo nakopnout jak toho docílit?
Duhen
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 7. 2014 21:10

http://www.samsung.com/cz/experience/tv ... avody.html

Pokud jde o běžný stream z TV (přes DLNA), pak se klidně zachytí v rámci Windows Media Playeru ve Win 7. Stačí si to nastavit v telce, která toto podporuje a ve WMP hledat její identifikaci.

//EDIT: a třeba... http://avmania.e15.cz/jak-zobrazit-disp ... u-miracast
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Duhen 16. 7. 2014 21:45

Tak to právě nevím, kde se to v TV nastavuje a zda je to stream přes DLNA. Vtěch návodech to není. No pokusím se na to ještě přijít, ale zatím se mi nedaří :hm

Jak zobrazit displej mobilu na televizoru (Miracast) ....... tohle mi funguje super, ale to není to co potřebuji, opačně to co běží v TV abych se díval na NTB
Duhen
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 7. 2014 21:54

Promiň, nemám telku k dispozici, abych se zašel někde podívat, a když tak odzkoušel. Důležité je aktivovat vše se „sítí a sdílením“, podívat se můžeš i do e-manuálu, ale to jsi asi udělal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Duhen 16. 7. 2014 22:11

No možná to nějak souvisí se Samsung Smart View , ale zatím jsem na to nedošel ani podle manuálu.
Duhen
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka