3D LED TV do 20 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 8. 2013 20:27

5008 ma hlavne IPS panel - horsi kontrast i cerna. Nehlede na to, ze co se tyka smart funkci, tak Samsung je v tomhle nejdal. Kdyz uz, tak se koukni po lonske 5007, ta ma lepsi panel a tudiz i obraz.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 8. 2013 20:34

Pokud vyloženě nechceš ambilight, tak ten Pilips 2013 asi nemá moc co nabídnout
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Throne 4. 8. 2013 11:41

Ok děkuji za odpovědi. Takže se mám raději držet F6400 a třeba zkusit porovnat s loňským modelem 5007 od Philipse?
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 19:29

F6400 ma 200 Hz panel.

Neviem, kde ste zobrali prepocty, ze CMR 200Hz je 50Hz panel????

CMR sa udava pri TV, ktore maju viac ako 120Hz.... Z jedneho prozaiceko dovodu:
Na plynule zobrazenie (hlavne 3D) potrebujete 60Hz/oko.... To jest 120Hz pre obe.

CMR (Clear Motion Rate) Doslova: Rychlost cisteho pohybu. (frekvencia ;-) )

Samozrejme, cim je CMR vacsie, tym plynulejsi obraz, hlavne pri 3D.... Aj ked oko viac ako 60Hz nezbada :) Cize viac ako 200 CMR netreba.

Mam druhy tyzden Samsung UE50ES6300. Rozhodoval som sa medzi Samsung a LG, Samsung jednoznacne vyhral.
1. Pracoval som pre Samsung tri roky, tak viem, ako dbaju na kvalitu. Co sa jedna pristupu k zamestnancom, to je uz o inom :D
2. LG (vseobecne pasivne zobrazovanie ) je o dost horsie (horizontalne cierne pruhy) ako aktivne. To nehovorim, ze aktivne mozete sledovat zo 175° uhlu, kdes to pasiv ma obmedzeny uhol na velmi maly :)

Momentalne sa hrajkam so servisnym menu a skusam cez Samsung SDK neake vlastne aplikacie pre SmartHUB.

Neverili by ste, ale CMR sa da cez servisne menu nastavit :D
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2013 19:37

Neblazni! 200 Hz? To sa môže človek len pousmiať. F6400 ma 100 Hz panel, je to potvrdene. Pôvodne spravy hovorili o 50 Hz, preto sa to tu objavilo.

CMR sa nastaviť neda, da sa nastaviť Motion plus. Očividne maš bordel v tom, čo znamena CMR. Potom tu balamutiš ľudi. Je to o to smutnejšie, že si tam udajne pracoval.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 19:54

Daj si pri vypnutom TV Samsung Info - menu - mute - power :D

TV musis predtym vypat na zdroji HDMI (alebo akom kolvek inom, aby ti nezacalo citat CI kartu)

Otvori sa ti servisne menu na TV :) Tam nastavis secko :D Len treba vediet co... :)

A este raz 200 CMR je 200Hz! :D

//edited// Dopocet ak to chces vediet presne.

Motion Plus nastavis v normalnom menu TV :) Na to netreba ist do Servisneho :D

A nie udajne pracoval, ale pracoval :D

Tusim tu balamutis ludi ty :D

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40F6400AKXXU-spec
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2013 20:12

Dopočet nema nič spoločne s frekvenciou panela. Motaš dokopy absolutne nesuvisiace veci. 200 CMR nie je realna frekvencia panela. Ako vravim, nemaš šajnu čo to znamena. To si vyhoď z hlavy. Môžeš tu hadzať linky na oficialnu stranku, tam sa o realnej frekvencii nepiše ani čiarka. Tam sa piše iba o CMR, to ale opakujem NIE JE frekvencia panela.

Panel je 100 Hz, ako som pisal, je to fyzicky overene (rozobrany TV, zozadu na paneli je nalepka s presnym označenim panela). 200 Hz panel ma len seria 7 a 8.

CMR je sučet realnej frekvencie a všetkych technologii dokopy (dopočtov, scanningov a blinkingov) ktore tv obsahuje.

Najprv si o tom niečo naštuduj, potom môžeš argumentovať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 20:20

No vidim, ze sa neda :D

Tak ok :D

Uz len keby si mal 50Hz panel a zapol 3D tak ti obraz bude tak blikat, ze sa z toho povracias :D
Ale neva... tak si teda kupujte panely 50 Hz :D

CMR sa udava preto, lebo panel nieje obmedzeny frekvenciou.
Su tam dva polarizacne filtre (horizontalny a vertikalny, trazistorova mriezka a sklo s krystalom)

Tie tranzistory, ktore naklapaju krystaly su schopne dat kedykolvek 500Hz :D

Vsetko zalezi od obsluzneho softu TV a od nastaveni TV od vyroby. Ci to to vyrobca obmedzi na 100hz, 200, 400, 600 CMR....

Na stitku vzadu nemas napisanu frekvenciu... tam mas logo Samsung, pripadne AUO, potom cislo backlightu, cislo panela.... z tych cisel ty ako laik NIKDY nevycitas, co je to za panel :D :D :D
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2013 20:27

Z tych čisel vyčitaš čo je to za panel, kedže existuju databazy a aj shopy, napr. panelook.com, kde sa da ten panel kupiť a tam maš aj presny popis jeho vlastnosti. Vratane realnej frekvencie. Tak tie mudra o NIKDY si nechaj.

Neviem čo tu pletieš 50 Hz, keď je to 100 Hz TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 20:40

Aj 100 Hz mas malo na 3D.... :)

No neva, komu niet rady, tomu niet pomoci... :)

Podla serioveho cisla panelu a BL (backlight) nezistis co je to za panel.... Tie stitky lepili nasi operatori vo Voderadoch :) A tlaciarne na tie stitky, co ty najdes vzadu na BL (mimochodom BL vyrabal Hansol) som okrem ineho servisoval tiez....

No nic. Nemienim sa tu dohadovat.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2013 20:48

Samozrejme. Net je plny servisnych manualov priamo od Samsungu, kde je uvedeny aj presny typ panela, a jeho parametre sa daju bezproblemov vygoogliť. Fungujeme tak par rokov, ale ty stale budeš mlieť dookola svoje nezmysly že sa to neda zistiť. Važne nerozumiem na čo sa tu hraš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 19. 8. 2013 20:53

A nejhorsi je, ze tohle bude z nejakeho skoleni primo pro zamestnance samsungu a pak tu mame 1000hz lcd a dotazy jestli je lesi 400 cmr nebo 500 mci...
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 21:00

Sibelius81 - no tak ja sa teba urcite pytat nebudem co je lepsie ci 400 CMR abo 500 MCI :D
Toho sa neboj :D

Ty by si ako vyrobca Samsug dal na net parametre tvojho panela? :D Neveriiiiiim :)

Zo skolenia to nieje... Neboj.... Ani na servisnej linke mi nevedeli povedat, ako sa na SK TV instaluje HbbTV, ked v AppStore nieje... A podla navodu to nejde....

Len ked si das >>289<< v SmartHUB a zmenis region na Ceska Republika, tak voaila... HbbTV aplikacia dostupna v AppStore....

Nainstalovat a CT kukam s HbbTV..... Na Samsung linke ostalo ticho, ked som im tento navod povedal.... :))))

Takze nie, ziadne skolenie... Aj ked vela veci som sa naucil pri vyrobe TV (nerobil som operatora ale technika)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2013 21:07

megdesign píše:Ty by si ako vyrobca Samsug dal na net parametre tvojho panela? :D Neveriiiiiim :)
A si predstav že taky vyrobcovia naozaj su. Taky Sharp uvadza realne frekvencie a Panasonic ma na svojej stranke vysvetlene ako sa tie Hz počitaju. A nie, 1200 Hz Panasonic nema 1200 Hz panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 21:11

Pockaj, pockaj, cul pleties jablka z hruskami.... :)
Ja som hovoril o Samsung, nie o Sharp. AJ ked Sharp ma panel Samsung. :)))

Teda BL nie, ale krystal urcite :)

Lebo len dvaja vyrobcovia na svete dokazu vyrobit LCD panely. :)
Cize ked kupis Sony, mas vnutri Samsunga, ked Sencor, ten ma panel od LG. :)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků