Samsung 46F6400(postřehy nového uživatele)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xjakop 23. 5. 2014 14:39

ahoj, jde nějak vypnout zvuk (klikání) při každé změně hlasitosti? A další dotaz mám na ladění programů. Na kabelovce nám přidali pár nových programů, musím provést automatické ladění, které mi vše rozhází, kvůli 2 - 3 novým kanálům? V menu jsem obě věci nikde nenašel. Díky
xjakop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2014 17:24

Nevím, zda myslíš ono pípnutí/kliknutí - či jak to nazvat, kdykoliv kdy stiskneš tlačítko na dálkovém ovladači. Pokud ano - pak jednoznačně je v menu položka, která pípání deaktivuje.

Kabelovku si úplně nepamatuji, ale nemáš náhodou v menu - část ladění atp. možnost, aby se kanály automaticky aktualizovaly přidáním na konec programového listu? Pokud se nemýlím, pak pro DVB-T to tam normálně je.

Osobně bych si prošel celkem slušnou elektronickou nápovědu v televizoru, podíval se i do návodu (stáhnout z webu výrobce) a prošel jsi opakovaně a v klidu všechny části menu, abys to dostal do krve.

Link na návod atp. nalezneš na konci tohoto článku - testu LCD Samsung UE 46F6400.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2014 17:59

Zdravím mám nejaké otázky:
Ak aktualizujem software na tv zmažu sa všetky nastavenia?
Po aktualizovaní tv treba resetnúť tv?
Chcel by som k tv pripojiť webkameru na skype,sú (okrem originálnej webkamery samsung)webkamery čo by fungovali z týmto tv?
Napr. HP HD 2300 Webcam A5F64AA alebo Logitech B910 HD Webcam
Dík za odpoveď.
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 26. 6. 2014 20:01

Běžná aktualizace softwaru nepůsobí destrukci v nastavení.

Po aktualizaci je doporučováno obnovení do továrních hodnot/přepravního nastavení. Toto již vymaže vše, včetně nastavení a naladěných stanic. Samozřejmě reset není nutno provádět hned, možno počkat a provést jen při nástupu nějakých negativ.

Teoreticky mohou fungovat i jiné kamery. Já to odzkoušeno nemám. Ideální je, dotázat se výrobce, anebo nejlépe - přímo odzkoušet. Protože předpokládám, že zastoupení bude tvrdit, jak nejlepším a nejspolehlivějším napojením bude právě s jejich webkamerou. U tohoto dotazu, když tak počkej na případné, další rádce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 28. 6. 2014 11:37

Zdravím, mám Samsung 40F6400. Mám "problém" s EPG. Prikladám fotku, program nabehne až po kliknutí na stanicu. Robí to asi pri polovici programov. Dá sa to nejak napraviť ? Mám UPC CI+ kartu, FW 1119
Přílohy
DSC00935.jpg
K-u-b-i-a-k
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 6. 2014 12:03

K-u-b-i-a-k co vím, tak to není problém jen u Tvé TV. Obdobnou záležitost zaznamenávají i majitelé dalších značek. Nemá náhodou Samsung ještě další možnost EPG, tedy druhé z PC sítě? Podívej se do menu.

Řešením by bylo uložení EPG do úložiště s následnou pouhou aktualizací. Uživatel by pak měl vždy EPG k dispozici.

BTW: máš aktuální software v TV?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 28. 6. 2014 12:21

Tak fw mám 1119. Skúsim popozerať v nastaveniach či niečo nájdem :)

-- 28. 6. 2014 12:31 --

Nič ohľadom epg nastavenia som nenašiel. Akurát som vyriešil zvuk spätnej väzby. Šlo mi na nervy to ťukanie pri prepínani a hlasitosti :D
K-u-b-i-a-k
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 29. 6. 2014 08:36

to s EPG mam aj, bolo to pri kazdom FW (zacinal som niekde na 1109 a reraz mam 1120)
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 29. 6. 2014 08:49

molnart ďakujem za odpoveď. nechám to teda tak, nejak to už prežijem :lol:
K-u-b-i-a-k
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrias 29. 6. 2014 11:11

Po instalaci 1120 a resetu do továrního nastavení se částečně podařilo zprovoznit ve smartu "moje programy" ukazuje to óčko, primu zoom, a prima love..pouze jenom na programy přes anténu, na kabelovku to pořád nereaguje (nejtv)
patrias
Junior

Odeslat příspěvekod Kynio 29. 6. 2014 14:56

Zdravím,

televize se mi snad každý den zapne sama od sebe. Zapne hned i reciever. Na obrazovce je tma, jen nesvítí červená dioda vpravo dole. Nastavení automatické aktualizace mám vypnutý. Je ještě nějaká možnost kde něco nastavit, aby tohle televize sama nedělala?
Ničemu to nijak zvlášť nevadí, vše se zase za asi 20s vypne, ale problém je, když poslouchám hudbu z PC přes reciever a zapne se telka zrovna, tak mi to přepne vstup a pak samozřejmě i reciever vypne. Někdy se to trefí do nevhodné doby.. díky
Kynio
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 6. 2014 15:01

Projdi si toto vlákno... a narazíš třeba na toto...

molnart píše:
MgX píše:molnart nevím, zda jsi vyzkoušel ...

Odpoj vše připojené k TV, včetně kabelu od LAN/Wi-Fi. Nechej ji fungovat jen v režimu TV bez HDD, flešek, připojených přehrávačů a bez připojení k LAN. Ověř si, že TV se nyní znovu zapne/vypne, nebo tato anomálie vymizela.

Předpokládám, že máš nejnovější FW. Předpokládám, že jsi přemýšlel, či dokonce zkoušel provést po aktualizaci reset do továrního nastavení.


vyzera to tak, ze po odpojeni harddisku sa to zapinat prestalo, ale uvidim to cez vikend ked budem doma aj cez den.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 30. 6. 2014 20:57

Ináč ak pozerám filmy z USB, je jedno do ktorého portu ho zasuniem ?
K-u-b-i-a-k
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 30. 6. 2014 21:35

ak ich prehravas z flashky tak ano. ak mas harddisk, tak by si mal do toho oznaceneho ktory vie dodat vyssi prud.
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 1. 7. 2014 13:00

@K-u-b-i-a-k EPG sa ti nacita do TV len vtedy, pokial sa prepnes na dany kanal /u DVB-T/ alebo transponder /DVB-S/... napriklad:

Ak si prepnuty na program, ktory je na kanali 32 - 562MHz, nebudes mat zobrazene EPG inych kanalov, pokial na ne neprepnes a EPG sa nenacita z vysielania.... Nema sa odkial ;-)

Podobne to funguje pri transponderoch DVB-S...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků