Samsung 46F6400(postřehy nového uživatele)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod irasen 29. 8. 2013 21:00

díky, preci jen se navsteve obchodu nevyhnu :(.
Snazil jsem se nastudovat max veci, ale jelikoz toto neni moje hobby dost v tom plavu. Nase pozadavky jsou na vetsi LED TV, mame ze sedacky k TV cca 6 m. Puvodne jsem chtel 50" a vic, ale bohuzel jsou dost drahe, take bychom radi smart TV a koukame na sport, proto me vychazela vhodnejsi ta vetsi CRM.
Jako vhodna se mi jevila prave tato TV. Pokud by nekdo mel v ramci Samsungu jiny napad, budu rad za kazdou radu.Diky

-- 29. 8. 2013 22:01 --

jo, jeste me napadla takova prkotina. Je mozne ovladat tuto TV pres bezdratovou klavesnici? :) Nekde jsem to zahlid, ale nevim jestli presne tento typ.
irasen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 8. 2013 21:33

Ano, velke LCD su drahe. Prave preto by si mal zvazit nejaku plazmu. Bude to lacnejsie, obraz bude podstatne lepsi a na sport je to top volba.
Z LCD nejaky Sharp maju 60", 70" modely. Su relativne lacne, ale vzhladom k cene velmi dobre. Nevidim jediny dovod trvat na Samsungu.

Tie Hz su len marketingove cislo. ze je niekde 400 a inde 1200 neznamena ze tv s 1200 ma automaticky lepsie zvladnuty pohyb.

Ano tv sa daju ovladat aj bezdrotovou klavesnicou. A nie len tuto, v zasade vsetky so Smart TV.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 29. 8. 2013 21:35, celkově upraveno 2
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piťák 29. 8. 2013 21:34

Ahoj Irasen. Ano, tuto televizi lze ovládat bezdrátovou klávesnici. Dobře si rozumí třebas i s tabletem nebo noťasem.Tady jsou nějaké návrhy na klávesnice, výhodou je touchpad..odpadá potřeba dokoupit myšku:
Logitech Wireless Touch Keyboard K400 http://klavesnice.heureka.cz/logitech-w ... 0/#section
Nebo Samsung VG-KBD2000/XU http://www.alza.cz/samsung-vg-kbd2000-xu-d425565.htm
piťák
Junior

Odeslat příspěvekod Throne 16. 9. 2013 07:59

Zkoušel jste někdo propojení externích reproduktorů přes optický kabel? Samotné propojení a nastavení proběhlo v pořádku, akorát se objevil jeden velmi nepříjemný problém během přehrávání filmu z usb flash disku v kvalitě 720p se zvukem AC3 6channel, kdy docházelo k předbíhání zvuku oproti videu. Nepomohlo ani nastavení zpoždění zvuku na optickém výstupu. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Setkal jsem se s tím i při přehrávání plnohodnotného 3D filmu, kdy zvuk předbíhal obraz.
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 16. 9. 2013 08:05

ja to pouzivam u podobne televize a vsechno ok - ale pochopitelne to zkousim na jinem souboru - jestli ho date nekde sdilet, tak muzu vyzkouset stejny soubor (ale az koncem tydne)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Throne 16. 9. 2013 08:25

Původně jsem si právě myslel, jestli není špatně spárované video se zvukem, ale při přehrávání přes PC zvuk běžel normálně.
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 16. 9. 2013 14:14

@Throne Je ten "disk" USB flesh-ka alebo USB Disk?
Ako je na tom z hodnotami Read/Write?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Throne 16. 9. 2013 20:56

Je to USB 3.0 flash-ka, konkrétně tato: http://www.czc.cz/transcend-jetflash-70 ... 16GB_cerna

Mělo by to bohatě stačit. Je divné, že kdyz zapnu tv a jako primární mám nastavené reproduktory v tv tak jede zvuk normálně. Po přepnutí reproduktorů na externí se zvuk rozhodí s obrazem a už to nelze nastavit ani zpožděním zvuku. Když vrátím jako primární reproduktory v tv, tak už to jede taky rozhozeně. To je právě divné. Jinak reproduktory mám tyto: http://www.czc.cz/logitech-z-5500-digit ... 80/produkt
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 16. 9. 2013 21:03

No R/W hodnoty su v pohode, to musi stihat....

Ak nechas nastaveny externy rep. a vypnes TV, opat zapnes - je tam stale posun zvuk/video?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Throne 16. 9. 2013 21:17

Zkoušel jsem tv vypnout a znovu zapnout už s nastavenými externími reproduktory a zvuk šel normálně, jakmile zkusím film přetočit (směrovými šipkami, ne přetáčením), tak se znovu rozhodí. Znovu zapnu a vypnu tv a zvuk zase běží normálně. Možná to bude způsobem přetáčení.
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 16. 9. 2013 21:34

Hmmmm... Nemas to .mkv v @5.1?

Ak ti predbieha zvuk obraz, pravdepodobne mas problem s kodovani videa... Skus ten subor (ak je .mkv) prehnat cez mkvmerge - http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix
Potom cez h264info - http://www.videohelp.com/tools/H264info
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Throne 17. 9. 2013 09:45

Právě že 720p film je v .avi a 3D v .mkv a u obou formátů to dělá to samé, jakmile použiji přetočení filmu dle směrových šipek. Během dneška ještě zkusím co všechno na to má vliv. Děkuji za rady.
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 17. 9. 2013 10:05

jak uz jsem psal - muzu vyzkouset na jine tv, ale nemam ten soubor :)
(pokud teda neni moc velky nebo soukromy :)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Throne 17. 9. 2013 10:29

Právě že je dost veliký, ale zkusím sehnat sample.
Throne
Junior

Odeslat příspěvekod majinkej 17. 9. 2013 20:09

Zdravím, chci ze zeptat jestli ste stahli nový firmware na UE46F6400, a jaký máte názor.zlepšil se nějak obraz a nějaké další aplikace? díky moc.
majinkej
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků