Samsung 46F6400(postřehy nového uživatele)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dajoš 7. 3. 2015 12:43

Zdravím, mám dotaz, funguje vám Hbb Tv? Před nějakým časem vše fungovalo, ale nyni není v menu ani položka "datova služba" ani nemohu v Samsung aps najít aplikaci Hbb tv k doinstalování. Používám posledni firmware a tv je připojena k UPC kabelovce. Děkuji za odpovědi.
Dajoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patrias 10. 3. 2015 15:27

Vyzkoušej stáhnout HbbTV Widget pro slovensko z Samsung Apps ...a pokud tohle nezabere tak resetuj TV
patrias
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2015 10:51

Vyšla nová aktualizácia 2105.Aktualizácia je zatiaľ len online cez TV.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2015 18:35

Nová aktualizácia na stránkach samsungu verzia - 2107.1
anonymni

Odeslat příspěvekod Hlody 12. 5. 2015 09:13

hledam radu,nenasel sem to tu, poridil sem HW-450 soundbar od samsungu a zkousel sem jej pripojit pres anynet+ hdmi. Pri vyhledavani mi to soundbar najde, pise ze ho konfiguruje, i to ze uspesne dokoncil, ale jak dam OK tak v seznamu zarizeni neni a mam tam stale "Zadne zarizeni"

HDMI mam v TV v portu ARC a v soundbaru v portu IN (TV)

resim to proto
pocitove me prijde prenos hudby TV - soundbar pres BT horsi (v urcitych tonech jaok by chrcel). Prenos telefon - soundbar pres BT naprosto city. (stejny song)

Diky za rady
Hlody
Junior

Odeslat příspěvekod Hlody 12. 5. 2015 12:21

a jeste jeden dotaz: po poslednich dvou upgradech mi prestala hbbtv prehravat archiv CT. Vse se spusti, na video najedu ale jak dam spusteni chvilu nacita spusti se prehravac a po par vterinach se ukonci zpet do menu
Hlody
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2015 13:01

Ad HbbTV. Vypni "Datovou službu", pak vypni a zapni TV. Znovu zapni DS. Zkus.
Nepomohlo? Nechej DS zapnutou a přeinstaluj HbbTV aplikaci. Po instalaci překontroluj,že je DS v menu aktivní. Následně odpoj TV od napájení. Po pár minutách připoj a odzkoušej.

Pokud nepomohlo, budeš muset buď alespoň obnovit SmartHub, nebo v horším případě resetovat TV. To samozřejmě až ve chvíli kdy zjistíš, že není chyba v novém FW.

Na zbytek dotazů zkusím reagovat až budu mít víc času a budu na PC.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlody 12. 5. 2015 18:29

ahoj diky za odpoved jen pro doplneni infa

po novem FW sem delal dneska obnovu a znovu-nastaveni TV. Tj i stazeni hbbtv. TV sem mel i cca 15 minut mimo napajeni. Nepomohlo. Tohle chovani zaclo po predchozi verzi FW 2105, 2107 tez problem nevyresila
Hlody
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2015 18:32

Hlody píše:hledam radu,nenasel sem to tu, poridil sem HW-450 soundbar od samsungu a zkousel sem jej pripojit pres anynet+ hdmi. Pri vyhledavani mi to soundbar najde, pise ze ho konfiguruje, i to ze uspesne dokoncil, ale jak dam OK tak v seznamu zarizeni neni a mam tam stale "Zadne zarizeni"

HDMI mam v TV v portu ARC a v soundbaru v portu IN (TV)

resim to proto
pocitove me prijde prenos hudby TV - soundbar pres BT horsi (v urcitych tonech jaok by chrcel). Prenos telefon - soundbar pres BT naprosto city. (stejny song)

Diky za rady

1. kabel bys měl mít HDMI 1.4 (High Speed + Ethernet, tudíž podpora ARC)
2. někdy musí být HDMI CEC spuštěno pouze v jednom zařízení, jinak to zlobí. Nutno odzkoušet. Telka ANO, soundbar NE
3. projdi návod, abys věděl, čím skutečně dokončíš registraci zařízení
4. jestliže nic nepomůže, ověř si, zda Tvůj soundbar a telka umí optiku a ideálně je spoj přes HDMI, ale zároveň optikou
5. netvrdím, že to musí být tím, ale do hry může vstoupit i starší verze softwaru zařízení
6. u některých zařízení - soundbarů, se dá nastavit typ zvuku při připojení přes BT. Jestliže obě zařízení podporují, dá se navolit kvalitnější. Je to normálně uvedeno v návodu k soundbaru... jak případně aktivovat. Pak se dočkáš přes BT o něco lepšího zvuku

//7. zkus také vypnout veškeré „šetřící“ funkce

-- 12. 5. 2015 19:35 --

Hlody píše:ahoj diky za odpoved jen pro doplneni infa

po novem FW sem delal dneska obnovu a znovu-nastaveni TV. Tj i stazeni hbbtv. TV sem mel i cca 15 minut mimo napajeni. Nepomohlo. Tohle chovani zaclo po predchozi verzi FW 2105, 2107 tez problem nevyresila

Upřímně - Samsung mě s tou jejich aplikací už leze na nervy. Ono to totiž dělá problémy u vícero uživatelů a nejen u této TV. Prostě - různorodě. Někdy to tam dostat, je málem alchymie, jaký postup zvolit. Oni se tváří, že vlastně na pohůdku, ale pravda to není. A to jsem měl v ruce v poslední době minimálně deset různých TV Samsung.

Zkoušel jsi nyní i obnovit Smart Hub? A pak znovu natáhnout HbbTV? Předpokládám, že signál na TV přijímáš přes její interní DVB-T tuner?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlody 13. 5. 2015 09:04

1. mam nejaky levny kolem 100,-
2-4. povedlo se, problem byl v tom ze sem nemel soundbar nastaven na D.IN, nyni je soundbar nalezen jako receiver v TV, v seznamu zarizeny anynet+ stale chybi ale vse funguje jak ma
5. soundbar na posledni verzi FW
6. zajimave nikde sem nic k tomuto v manualu jak soundbar tak iphone nenasel, zkusim si neco nacist

--------------------

ano po obnove TV sem mel take problem polozku data najit nebo ji tam dle navodu dostat ale po chvili premlouvani se povedlo

smart hub sem jeste neobnovoval Q: neobnovi se tov. nas. Smart Hubu automaticky pri obnove tovarniho nastaveni TV? ve smart hub sem musel znovu instalovat HbbTV po obnove TV

ano mam pripojenou digi antenu bez zesilovace k internimu DVB-T
Hlody
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 5. 2015 11:55

Prostředí SmartHub je resetem TV vynulováno. Jestli obnova Smart Hub má trochu jiný výsledek netuším. V každém případě TV ve chvíli resetu TV vytváří podstatně více úkonů než u obnovy SH.

Proto bych i toto vyzkoušel, aneb tonoucí se stébla chytá.

Nová instalace HbbTV je běžná.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 13. 5. 2015 12:18

MgX píše:1. kabel bys měl mít HDMI 1.4 (High Speed + Ethernet, tudíž podpora ARC)

Ja len poopravím tuto zavadzajucu informaciu. Neexistuje nic take ako HDMI 1.4 kábel, takisto pre Audio Return Channel (ARC) nepotrebuješ + Ethernet. :oboze
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 5. 2015 17:53

sands1 nepotřebuji si opravdu na nic hrát. Hovořím řečí lidí v jejich obecné podobě, u výrobků a označování stavů, vlastností atp. v obecně zažité formě.

Jestliže i e-shopy označují HDMI kabely číslem, pak jsem uživateli toto označení napsal, aby v případě nákupu netápal. Dovětek o High Speed with Ethernet se taktéž využívá, proto je napsán. Mně v této chvíli je zcela a úplně jedno, jestli je to správně nebo ne. Když si ten člověk zajde do kšeftu, nebo si kabel objedná na netu, potřebuje vědět, co má hledat. Já mu to napsal v podobě, která je běžně dohledatelná a snad pochopitelná.

Doporučuji konkrétní věc, neboť o ní velmi dobře vím, že funguje, a když fungovat nebude, tak bude muset jít s nejvyšší pravděpodobností zcela jinou cestou.

Takže toto povýšenecké frajerské chování si uschovej pro nejbližší reálné okolí. Frustraci prosím vylévej zcela jinak a jinam. Jestli chceš radit, udělej to slušně, jednoznačně a bez zbytečného rýpání do všech ostatních. Mám pocit, že velmi dobře víš, o čem teď píšu...

Jinak pro zájemce je nějaká drobnost sepsána přímo zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar



Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků