LED TV 42 palců, bez 3D, Smart atd.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomashewk 1. 9. 2013 13:30

Ahoj,
potřebuji koupit TV, v aktuální nabídce se vůbec neorientuji a po dvou dnech hledání jsem zavalen informacemi a nevím si rady.
Požadavky:
zcela jednoduchá TV s dobrým obrazem a zvukem a s možností přehrávat a nahrávat z/na USB (co nejširší kompatibilita)
- 40 - 42 palců
- LED TV
- bez 3D, Smart TV, WiFi a jiných "zbytečností"
- dobrý zvuk a obraz
- přehrávání z USB s co nejširší kompatibilitou formátů
- USB Time Shift (USB PVR)
- docela mne zaujala Philips 40PFL3008H/12 (až překvapivě levná - kde je háček?). Je nějaká alternativa ve velikosti 42 palců či něco podobného od jiné značky?

Díky moc za odpovědi a doporučení!
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 1. 9. 2013 14:10

tomashewk píše:dobrý zvuk a obraz

Za 9 tisíc?Kam na ty nápady chodíte...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashewk 1. 9. 2013 19:44

něco konstruktivnějšího by tu nebylo? nepsal jsem, že limit je 9000,-. díky

jinak dobrý zvuk a obraz je jistě velmi široký pojem. měním jej raději na ucházející zvuk a obraz. Vím, že zvuk většiny placek není nic moc.
tomashewk
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod megdesign 1. 9. 2013 20:45

No tak to fakt neviem, ci najdes daco 42" za 9000,-....

Hacik pri tom Philips-e je akurat tak v 100PMR...(MCI,CMR,... )

Prehrava to skoro vsetko:

AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, MP3, JPEG.

Radsej by som dolozil a siel do Samsung UE40F6100 (PVR aktivujes cez servisne menu), alebo do Sharp LC-40LE730 (PVR ma)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashewk 2. 9. 2013 09:19

Cenový limit je 15000,- Kč. Automaticky vyřazuji TV se 3D.

Pozoruji, že nejdůležitějším faktorem je PMR. To je skutečně takový rozdíl mezi 100 a 200 Hz? Vyplatí se na tento fakt zaměřovat?

Je v současné době lepší technologie IPS nebo PA?

Jaký je vlastně rozdíl v kvalitě obrazu mezi Sharp LC-40LE730E a Philips 40 PFL3008H/12?

Co se týče kompatibility formátů, četl jsem, že Philips je na tom velmi dobře. Dá se věřit Sharpu?
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 9. 2013 09:51

TV s 3D vyradit sice mozes, ale tym vyhodis z vyberu vacsinu tych obrazovo najlepsich kusov.

PMR rozhodne nie je dolezity parameter. Kolega vyssie to myslel dobre, len to nestastne napisal. Podstatne je realna frekvencia panela, ktoru ale vyrobcovia (s vynimkou Sharpu) neuvadzaju.

Ci je lepsi IPS alebo VA, je vecou toho ktory parameter je pre teba podstatny a na co bude ten tv hlavne sluzit. V zasade vsak plati ze na filmy je lepsie uprednostnit VA kvoli hlbsej ciernej a podstatne vyssiemu kontrastu.

Sharp 40LE730 je o 2 kategorie vyssie ako Philips 3008. Pokial Philips, tak urcite ten co odporucal vyssie bylinny caj. Cize 5507k, resp. ekvivalent bez 3D 5007k. Za uvahu rozhodne stoji aj Sony Bravia KDL-42W655 (je za par stoviek nad limit).

Ako mas rieseny prijem? Ci ti PVR na nieco vobec bude.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 2. 9. 2013 12:21, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod focar36 2. 9. 2013 09:56

Sharp ma asi jediny 100hz.,v tejto cene...a philips.ten novy Samsung to zatial sa nevie ci ma to real 100hz.,inac co sa tyka spolahlivosti.,tak sharp je na tom najlepsie.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod tomashewk 2. 9. 2013 11:09

Vypadly mi z toho tedy:
Sharp LC-40LE730E nebo Philips 40PFL5007K. Cenově velmi podobné. Jaký byste tedy doporučili? Vzhledem k poslednímu příspěvku se kloním spíše k Sharpu.

Potřebuji, aby to prostě šlapalo bez problémů a jednoduše - přehrávání multimedií a nahrávání pořadů. Nebudu to obsluhovat já, ale rodiče.

to Ryan Giggs: ad PVR - přijímat TV budu normálně přes DVB-T vestavěné v TV. Je v tom nějaký problém? Bude PVR fungovat? Občas bych to využil na nahrání filmu, seriálu, když nikdo nebude doma.
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 9. 2013 12:28

100 Hz modelov je aj v tejto cene viacero, aj ten Philips 5007 a Sony maju 100 Hz. To ale nie je take životne dôležite, niektori rozdiel nevidia, resp. rozmazany pohyb im veľmi nevadi. Každopadne ak rozpočet dovoli, nie je dôvod kupovať horši TV. Tie tv nie su len o tomto, ten obraz je celkovo lepši ako na modeloch nižšich.

Ad PVR: problem to nie je ak to planuješ nahravať takymto spôsobom. Akurat nenahraš ine ako sleduješ. V nepritomnosti samozrejme nahravanie funguje. P

Pokiaľ ide o prehravanie cez USB, nejake väčšie či menšie problemy sa vyskytnu na každom TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashewk 2. 9. 2013 14:36

Tak už jsem byl rozhodnut pro tu Sharp, ale velmi nepříjemně mě zarazila recenze na dTestu. (ale je možné, že v dané cenové kategorii bude stále nejlepší).

Našel jsem ještě názor uživatele zde:
viewtopic.php?f=1703&t=1181608&p=9374443#p9374443

Vypadá to, že až na ten obraz ta televize zas tak dobrá není. Je tam prý hlavně dost pomrvený software.
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sibelius81 2. 9. 2013 17:13

Az na to piskani, coz muze byt chyba jednoho kusu, v tom prispevku nevidim jediny problem, ktery by mel odradit od koupi TV. Cimz ale ani netvrdim, ze ta TV je dobra, nemel jsem moznost ji videt. Jen nechapu, proc neni prioritou u TV obraz...
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 2. 9. 2013 17:24

Ad1. "Student IT"

Ad2. cez USB sa vzdy nastavy jazyk prvy, ktory je prvy v .mkv kontajneri (abo v mp4, ts,...)

Ad3. Nemoznost a nevedomost naladenia programov je rozdiel. Na kazdej TV ide zvlast skenovat frekvenciu (terestrial), pripadne transponder (satelit).

Ad4. EPG chvilu trva, kym sa nacita (ak ho stanica vysiela...)
Mne sa po prepnuti kanalu, ktory je na inom transponderi (satelit) tiez sem tam hned nenacita. Dam EPG za par sekund a je secko ok...

Piskot TV moze byt z pulzneho zdroja . podla mna chyba kusu - da sa reklamovat/vratit tovar.

Ad5. na DLNA ti staci Windows 7 a "vysielanie medialnych prudov"
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod focar36 2. 9. 2013 19:31

Ten sharp som vydel a obraz je vyborny.,v tejto cene ani lepsi nikde nebude.,ak doplatis o nieco viac tak ten philips je obrazovo o nieco lepsi,a ma aj lepsiu vybavu.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod tomashewk 2. 9. 2013 21:36

Myslíš Philips 40PFL5007K? Vypadá dobře a zvládá i Time-Shift. Ten obraz je doopravdy lepší než zmiňovaný Sharp (nebo alespoň porovnatelný?). Nebo jsi myslel jiný model?

-- 2. 9. 2013 22:39 --

megdesign píše:
Ad2. cez USB sa vzdy nastavy jazyk prvy, ktory je prvy v .mkv kontajneri (abo v mp4, ts,...)


To se dá nastavit v TV? Přehrává to i SRT mimo kontejner?
tomashewk
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků