HDMI přepínač 1x IN, 3x OUT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod prachart 9. 9. 2013 14:41

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu. Mám HTPC (Intel NUC) a potřeboval bych nějaký hdmi přepínač který by dokázal přepnout výstup z toho PC do třech zařízení : TV, Projektor, Receiver.

Většina přepínačů to má přesně naopak, tzn. 3x IN, 1x OUT.

Myslíte že by to fungovalo i naopak? Tzn že do out bych připojit zdroj signálu a do těch třech input vstupů by byly připojeny výstupní zařízení. ??

Děkuji za radu.
prachart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalos2 9. 9. 2013 15:21

Ahoj, naopak to nefunguje, ale melo by Ti fungovat tohle:
http://www.alza.cz/externi-hdmi-switch-d84165.htm a nebo http://www.alza.cz/aten-vs-184-d223643.htm
michalos2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prachart 10. 9. 2013 08:37

Ahoj Michale,
děkuji za radu. Obávám se však že přes switch neprojde 120Hz 1080p které potřebuji na 3D projektor :-(

Proč to všechno řeším:
Zdroj signálu je malý počítač (intel NUC s HDMI 1.4a) který připojuji k starší LCD TV Samsung. Zvuk z TV je však otřesný, tak jsem si pořídil nový AVReceiver (YAMAHA HTR-4066), na který jsem připojil počítač, satelit, a PS3. Bohužel jsem zjistil že TV je strašně hloupá a pokaždé když přepnu receiver na satelit nastaví mód obrazu "16:9" který má overscan, poté přepnu zpět na počítač a obraz je roztažený do stran takže nevidím ani nabídku start, musím přes ovladač přepnou manuálně zpět na "Pouze scanování" (což je 1:1 maping) tak aby byl obraz zase ostrý a tak stále dokola.

Je to strašně otravné!

TV má dva HDMI vstupy, když do HDMI1 připojím receiver a do HDMI2 počítač, je vše OK, Televize si v rámci jednotlivých HDMI pamatuje nastavený mód (tzn na HDMI1 mám "16:9" a na HDMI2 "Pouze scanování"). Bohužel takhle z PC nedostanu žádný kloudný zvuk.

Tak jsem si říkal že si pořídím ten switch a že standartně bude PC připojeno přímo k TV, pro běžnou práci dostačující a když se budu chtít dívat na nějaký film tak přes switch přemostím výstup PC na receiver, na TV nastavím "Pouze scanování" a sleduji.
prachart
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků