Plasma - má vůbec cenu zvažovat LED?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Moolker 15. 9. 2013 00:00

Zdravím. Sháním TV, kterou bych primárně užil na filmy a hry, a která se jednoduše spáruje s mobilem/notebookem. Většinou se na TV koukám až za tmy, prostoru je dost a s tou spotřebou/vypalováním obrazu to prý u plazem už není tak žhavé. Má tedy vůbec smysl zvažovat LED, když jsou o třetinu dražší, za tmy přesvětlený a ještě po čase tvoří fleky?

Konkrétně jsem jako LEDku zvažoval tento Philips 47PFL6008K: http://www.alza.cz/47-philips-47pfl6008k-d410672.htm

Pak jsem ale zjistil, že by mi plazma (asi?) seděla mnohem víc. Zaujal mě tenhle podezřele levný Samsung PS60F5500 (http://www.alza.cz/60-samsung-ps60f5500-d397952.htm). A samozřejmě pak Panasonic TX-P50GT60E (http://www.alza.cz/50-panasonic-tx-p50gt60e-d398531.htm) a levnější Panasonic TX-P50ST60E (http://www.alza.cz/50-panasonic-tx-p50st60e-d398530.htm). V plazmě se ale má prý zvažovat jen Panasonic, jsem slyšel, že jako jediní se tomu pořád ještě věnují...

Mohla by to za mě nějaká dobrá duše rozseknout? Trochu v tom plavu. Jinak, obecně mířím někam k 50 palcům a cenově kolem 25.000. Určitě ne přes 30. Předem díky všem!
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod focar36 15. 9. 2013 06:33

LG a Samsung zatial tiez robia plazmu.,ak chces usetrit tak ten samsung je velmi dobra tv.,panaky su lepsie o nieco ale cenovo su o dost drahsie.,a tiez st60 aj vysi model.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 15. 9. 2013 08:15

v poměru cena/kvalita obrazu vede jasně ST60, pokud zvažuješ koupi tv a chceš něco co bude mít pěkný obraz bez nějakých velkých neduhů tak ST60 ti dobře poslouží. Z řad LCD pak ještě možná http://www.alza.cz/46-philips-46pfl7007k-d355777.htm ,každopádně ta je už podle mě o pár tříd niž než plazma (bavíme se pouze o obraze)
Pokud opravdu koukáš za tmy...pak by pro tebě mohla být ještě hodně zajímavá lonská ST50...za cenu ST60 by si sehnal větší uhlopříčku, obrazově skoro to samé, pouze má staré filtry, které se projeví pouze přes denní sledování.
Stou přesvětlenoství je to otázka kalibrace, zrovna tak můžeš mít plazmu hodně pod úrovní svítivosti, která by měla být. Dokud na jakékoliv tv (sebedražší) neprovedeš kalibraci, nemůžeš si být jistý, že je obraz tak, jak má být. Problém s nastavením tv nemá totiž jenom LCD, těch problému je dost i u plasmy. Kalibraci pak ocení zejména lidi, co sledují hodně HD obsah - bluray.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 15. 9. 2013 08:57

ta "podezřele levná" samsung 60f5500 je momentálně v česku velmi žádaná (podle mého zdroje ze samsungu). ve skutečnosti je to povedená plazma za přijatelnou cenu. pro tvůj rozpočet asi nejlepší řešení v poměru výkon x cena.
podívej, co tahle televize dělá se skotským rockerem :) http://youtu.be/WYYFPKSNmB8

ve srovnání se st60 má f5500 lepší práci s multimédii (potřebuješ to?), má horší filtr, takže televize poměrně dost odráží světlo (ale píšeš, že se budeš dívat večer, takže žádný problém). požadavek na "párování" s telefonem a notebookem splní obě televize. st60 v 60 palcích není, ale už v 55 palcích je dražší než f5500 (třeba proto, že st60 je o třídu výš).

hodně štěstí ...
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 15. 9. 2013 08:59

Na te plazme jde krasne videt, jake to je hezke zrcatko...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 9. 2013 10:20

Zasa je to tu bla bla bla (najlepsie Full hd 55" a keby sa dalo aj 60"...a samozrejme panak) a tazateel uviedol mizive informacie.
Otazka:
1,Filmy v akom rozliseni budes povacsine pustat na TV? (stahujes ripy?...ake?...480p, 720p, 1080p?)
BUdes ich prehravat cez USB TV, alebo MMC, alebo BD prehravac, ci nebodaj DVD prehravac.
2,Hry v akom rozliseni budes hravat? Co bude zdrojom?...PS3,Xbox, PC?..bude TV sluzit aj ako monitor?
3, Planujes TV vyuzivat aj na TV kukanie TV vysielania?...ak ano, aka max. vzdialenost? (uhlopriecku si mozes zvacsit, tym ze sa priblizis k TV)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 9. 2013 12:31

Vím kam míříš - HDReady - žejo? No - ale tam jsou to jenom ty nejnižší řady - tedy žádný filtry proti odrazům a taky tam nejspíš chybí interpolace - tedy může být trhaný pohyb
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 9. 2013 14:49

stormborec: castocne aj ano.
Ale skor rad by som vedel tie dodatocne info,lebo v prispevku tazatel uvadza velkost panela od 47" , potom hned nato 60"... dost zasadny rozdiel,nemyslite?
Stale vravim: na HD signal je v pohode aj 60" z 2 metrov, ale na bezne SD zdroje je to cista katastrofa!
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moolker 15. 9. 2013 18:43

Lidi, díky moc za tipy! Budu rád za cokoliv dalšího.

Trošku konkrétněji, pro bylinnycaj:

1) Filmy budou primárně ve vysokém rozlišení. DVD samozřejmě taky, ale hlavně blu-ray kvalitu, ať už přes přehrávač nebo HDD/notebook.
2) Hrami jsem myslel konzole, X360 a PS3, časem next-gen. Jako monitor k PC to používat nebudu určitě, PC hry hraju na PC.
3) A ne, TV vysílání neplánuju skoro vůbec. Jedině ČT24, ale to si tam právě budu posílat přes notebook a tam mi nižší kvalita nevadí. Obecně můžu koukat z 2 až 4m.

Jak jsem psal, koukal jsem hlavně po +/- ''50, protože to nejvíce odpovídalo mým cenovým představám. Ale pak jsem narazil na ten 60-kový Samsung, zbytek je 47/50. Samozřejmě bych radši 60, ale ne za cenu viditelně nižší kvality oproti těm Panasonicům. Jsme zvyknutý na ''32, takže tak jako tak to bude velice milý skok vzhůru.
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 9. 2013 19:23

Tak ČT24 můžeš nechat běžet na tom notebooku - nevidím moc důvod cpát ty srance (obrazové i obsahové) na plazmu, která je příliš cenná na to, aby se tam zbytečně vypalovaly dezinformační pásy. Já osobně bych vždy vybral spíš vyšší kvalitu i za cenu nižší úhlopříčky - sednout si o něco blíž můžeš vždycky, kvalitu si zlepšit nemůžeš.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moolker 15. 9. 2013 21:13

Jinými slovy, radši vzít "50 Panasonic, než "60 Samsung za obdobnou cenu? :-)
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 16. 9. 2013 11:51

Vacsinu obsahu budes mat v HD, pozorovacia vzdialenost je dostatocna....
Podla mna v ramci usetrenia trosky penazi, kludne zober aj tu 60" F5500. ;-] Samsung plazmy su tiez na vynikajucej urovni od roku 2012.
( npr: v 51" je F 5500 hodnotena "excelentne")
http://www.avforums.com/reviews/Samsung ... Plasma-TV-
V 60" mozes kuknut pre porovnanie minulorocnu 60E6500.
Budu mat rovnake panely, obdobne filtry a aj vlastnosti.(pomer vyziareny vykon/hlbka ciernej)
http://www.avforums.com/reviews/Samsung ... sults.html
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MatusCo 16. 9. 2013 13:20

ja by som sa tiez radsej prihovaral za plazmu. Mozno pre niekoho nepodstatny detail, ale je rozdiel v cene medzi f5000 a f5500 ale aj v specifikacii (3D,LAN,...). Takze bacha na to, ktoru telku porovnavas...
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod Moolker 21. 9. 2013 00:57

Ok, díky všem za tipy! Ještě bych měl poslední dotaz k těm 2 Panasonicům s tim, že mi jde hlavně o kvalitu obrazu a věci jako HDD nahrávaní a satelitní tuner jsou druhořadé: Je těch 7 tisíc navíc za P50GT60E opodstatněných, v porovnání s P50ST60E? Řekněte že ne. ;-)
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2013 06:39

Otazka je to tazka. GT60 ma obraz o nieco lepsi, lepsiu upravu panela. Ak neriesis vybavu, tak ten rozdiel asi za 7 litrov nestoji. To si ale asi musi zvazit kazdy sam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků