Plasma - má vůbec cenu zvažovat LED?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 22. 9. 2013 15:31

stormborec píše:Tak ČT24 můžeš nechat běžet na tom notebooku - nevidím moc důvod cpát ty srance (obrazové i obsahové) na plazmu, která je příliš cenná na to, aby se tam zbytečně vypalovaly dezinformační pásy.


Ona je nějaká televize příliš cenná než aby sloužila jako televize? :oboze
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 22. 9. 2013 19:41

stormborec chcel len naznačiť, že úvodný príspevok je nepresný hneď v niekoľkých poverách o technologiách plazmy a LCD:
1/ CT24, TA3, CNN vypália na obrazovke plazmy rovnaký pás dnes ako pred 10-rokmi. Tam sa toho moc nezmenilo. Preto písal že je škoda používať plazmu na tieto TV stanice, keĎ chce autor dotazu aj tak používať NTB na iné funkcie.

2/ presvetlenie LCD v noci. Tak to som teda fakt ešte nepočul ale je to hodne doobrý foor. To ako si niekto myslí, že LCD nemá nastavenie podsvietenia a ostatné možnosti nastavenia obrazu?
Ver tomu, že LCD sa dá nastaviť tak dobre a plazme tak zle, že by si o ňu v obchode ani nezakopol

3/ fľaky na LCD obrazovke majú tú "výhodu" že sú tam - ak ich postrehneš - hneď od novosti. Nevznikajú používaním LCd ale šlendriánskou konštrukciou a výrobou. Takže na rozdiel od iných neduhov týchto technologií ju vidíš u konkrétného kusu priamo v obchode.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 06:43

Vyvraciat povery poverami dalsimi, to je naozaj zaujimave.

1/ tu je presnejsie napisat mozu sa vypalit, a nie ze sa urcite vypalia. To neplatilo takto absolutne ani pred 10 rokmi
2/ LCD sa samozrejme nastavit da, problem je vecer ale ten ze akonahle stiahnes jas ci podsvit, idu do kopru farby a uz to zakonite nebudes mat koser.
3/ to ze vidis v obchode clouding hned je sice pekne, ale s tym si mozes akurat tak vytriet, kedze domov aj tak dostanes uplne iny kus, kde to bude inak. Jedine ze by si trval na tom vo vyklade.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 23. 9. 2013 06:59

Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 07:06

Na clouding muze mit vliv i vlhkost, teplota apod....
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 07:54

Abox píše:Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)

Cize sa mam miesto toho radsej divat na sedu tam kde ma byt cierna? Unika mi pointa...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2013 08:05

Ryan Giggs píše:
Abox píše:Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)

Cize sa mam miesto toho radsej divat na sedu tam kde ma byt cierna? Unika mi pointa...


Já, když dovolíš, tak to taky občas vidím na „černý“ extremismus. Mnoho lidí řeší primárně černou, ale třeba barvu trávy, pleťovou (na tu je oko dost citlivé), či čistotu bílé už nikoliv. Mám pocit, jakoby černá byla hlavní barvou u TV a zbytek mohl být klidně mimo. Tím samozřejmě nechci říct, že by černá mohla a měla být šedá. Jen se její význam někdy přeceňuje. Musíme si uvědomit, že černou většinou vidíme v rámci tzv. kontrastní černé, tedy ve chvílích, kdy není na panelu zobrazena jen tato barva. Pak oko je stejně ošáleno a vnímá ji černou, ač zcela černá není.


hexxisek píše:Na clouding muze mit vliv i vlhkost, teplota apod....

... a taky kvalita partnerky. Nemyslel jsi teď spíše na clouzing? :mrgreen: Omlouvám se za OT. Ta nahrávka se nedala nevyužít.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 9. 2013 08:27

Ryan Giggs píše:
Abox píše:Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)

Cize sa mam miesto toho radsej divat na sedu tam kde ma byt cierna? Unika mi pointa...


No podle mého názoru se na ni stejně díváš i na té plazmě.. Schválně se někdy podívej v elektru, jestli má vypnutá plazma úplně černo-černou obrazovku.. :D
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 09:12

MgX: hehe, dobře ty :)

Muj názor k černé a ostatním barvám, ostatní barvy máš do jisté míry vždy možnost s pomocí kalibrace nějak vyladit, upravit. Ale zmršenou černou a nizký kontrast je vlastnost panelu..prostě s černou žadné moc kouzla nenaděláš - tv s IPS panelem necht mi jsou příkladem.

Mr.Semtex barva vypnutého panelu v osvětlených prostorách je dána obrazovými filtry resp tím jak jsou vyspělé, jinak rečeno, při vypnutém stavu může být tv barvu jakou chce, klidně fialovou, důležité je jak to hraje =) a v případě Panasonicu mohou kdejaké lcd jen praskat závistí
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 09:52

@Mr. Semtex

Cize ked postavim vedla seba plazmu a IPS a realne vidim, ze ta cierna je velmi rozdielna a takisto mi to potvrdi sonda, tak v skutocnosti to tak nie je lebo to ma sede sklo? WTF?
Taky nezmysel si davno nevyplodil.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 9. 2013 09:57

Ryan Giggs píše:Cize ked postavim vedla seba plazmu a IPS a realne vidim, ze ta cierna je velmi rozdielna a takisto mi to potvrdi sonda, tak v skutocnosti to tak nie je lebo to ma sedy filter? WTF?


hexxisek píše:Mr.Semtex barva vypnutého panelu v osvětlených prostorách je dána obrazovými filtry resp tím jak jsou vyspělé, jinak rečeno, při vypnutém stavu může být tv barvu jakou chce, klidně fialovou, důležité je jak to hraje =) a v případě Panasonicu mohou kdejaké lcd jen praskat závistí


To jako, že plazma svítí černou? :D

Ano dobře, vím co se dá změřit a jak, jenom jsem chtěl trochu rozvířit vaši stereotypní diskuzi, která už začala plodit nesmysly, ale ok, nechám toho..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 10:35

Aj podla mna ma Plasma sedu ciernu oproti LED LCD....

Bud ma nekdo napicu sondu, abo ja mam napicu fotak :P

Obrázek

Vlavo LED LCD, vpravo Plasma. Deafultne nastavenia obrazu na Movie, fotene v Tescu.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2013 10:44

Porovnávat kvalitu barev TV dle Tvého fotoaparátu, bude asi jako porovnat chuť jídla přes internetovou fotku.

To nemyslíš vážně, že ne?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 10:44

spíš máš napi... oči :)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 10:49

@MgX No to myslim uplne vazne.... Rovnako ako na tej fotke to videli moje oci... Preto som to fotil, nie preto ze "ty vole ta plazma ma super ciernu, ale ukaz ako to skresli fotak a potom to dam na forum, ze ake je to skarede" :)

Cize plazma sa ciernou (v tomto pripade) na LCD nechytala.

@hexxisek Oci mam ok, nemaj obavu ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků