Plasma - má vůbec cenu zvažovat LED?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Moolker 15. 9. 2013 01:00

Zdravím. Sháním TV, kterou bych primárně užil na filmy a hry, a která se jednoduše spáruje s mobilem/notebookem. Většinou se na TV koukám až za tmy, prostoru je dost a s tou spotřebou/vypalováním obrazu to prý u plazem už není tak žhavé. Má tedy vůbec smysl zvažovat LED, když jsou o třetinu dražší, za tmy přesvětlený a ještě po čase tvoří fleky?

Konkrétně jsem jako LEDku zvažoval tento Philips 47PFL6008K: http://www.alza.cz/47-philips-47pfl6008k-d410672.htm

Pak jsem ale zjistil, že by mi plazma (asi?) seděla mnohem víc. Zaujal mě tenhle podezřele levný Samsung PS60F5500 (http://www.alza.cz/60-samsung-ps60f5500-d397952.htm). A samozřejmě pak Panasonic TX-P50GT60E (http://www.alza.cz/50-panasonic-tx-p50gt60e-d398531.htm) a levnější Panasonic TX-P50ST60E (http://www.alza.cz/50-panasonic-tx-p50st60e-d398530.htm). V plazmě se ale má prý zvažovat jen Panasonic, jsem slyšel, že jako jediní se tomu pořád ještě věnují...

Mohla by to za mě nějaká dobrá duše rozseknout? Trochu v tom plavu. Jinak, obecně mířím někam k 50 palcům a cenově kolem 25.000. Určitě ne přes 30. Předem díky všem!
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod focar36 15. 9. 2013 07:33

LG a Samsung zatial tiez robia plazmu.,ak chces usetrit tak ten samsung je velmi dobra tv.,panaky su lepsie o nieco ale cenovo su o dost drahsie.,a tiez st60 aj vysi model.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 15. 9. 2013 09:15

v poměru cena/kvalita obrazu vede jasně ST60, pokud zvažuješ koupi tv a chceš něco co bude mít pěkný obraz bez nějakých velkých neduhů tak ST60 ti dobře poslouží. Z řad LCD pak ještě možná http://www.alza.cz/46-philips-46pfl7007k-d355777.htm ,každopádně ta je už podle mě o pár tříd niž než plazma (bavíme se pouze o obraze)
Pokud opravdu koukáš za tmy...pak by pro tebě mohla být ještě hodně zajímavá lonská ST50...za cenu ST60 by si sehnal větší uhlopříčku, obrazově skoro to samé, pouze má staré filtry, které se projeví pouze přes denní sledování.
Stou přesvětlenoství je to otázka kalibrace, zrovna tak můžeš mít plazmu hodně pod úrovní svítivosti, která by měla být. Dokud na jakékoliv tv (sebedražší) neprovedeš kalibraci, nemůžeš si být jistý, že je obraz tak, jak má být. Problém s nastavením tv nemá totiž jenom LCD, těch problému je dost i u plasmy. Kalibraci pak ocení zejména lidi, co sledují hodně HD obsah - bluray.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 15. 9. 2013 09:57

ta "podezřele levná" samsung 60f5500 je momentálně v česku velmi žádaná (podle mého zdroje ze samsungu). ve skutečnosti je to povedená plazma za přijatelnou cenu. pro tvůj rozpočet asi nejlepší řešení v poměru výkon x cena.
podívej, co tahle televize dělá se skotským rockerem :) http://youtu.be/WYYFPKSNmB8

ve srovnání se st60 má f5500 lepší práci s multimédii (potřebuješ to?), má horší filtr, takže televize poměrně dost odráží světlo (ale píšeš, že se budeš dívat večer, takže žádný problém). požadavek na "párování" s telefonem a notebookem splní obě televize. st60 v 60 palcích není, ale už v 55 palcích je dražší než f5500 (třeba proto, že st60 je o třídu výš).

hodně štěstí ...
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 15. 9. 2013 09:59

Na te plazme jde krasne videt, jake to je hezke zrcatko...
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 9. 2013 11:20

Zasa je to tu bla bla bla (najlepsie Full hd 55" a keby sa dalo aj 60"...a samozrejme panak) a tazateel uviedol mizive informacie.
Otazka:
1,Filmy v akom rozliseni budes povacsine pustat na TV? (stahujes ripy?...ake?...480p, 720p, 1080p?)
BUdes ich prehravat cez USB TV, alebo MMC, alebo BD prehravac, ci nebodaj DVD prehravac.
2,Hry v akom rozliseni budes hravat? Co bude zdrojom?...PS3,Xbox, PC?..bude TV sluzit aj ako monitor?
3, Planujes TV vyuzivat aj na TV kukanie TV vysielania?...ak ano, aka max. vzdialenost? (uhlopriecku si mozes zvacsit, tym ze sa priblizis k TV)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 9. 2013 13:31

Vím kam míříš - HDReady - žejo? No - ale tam jsou to jenom ty nejnižší řady - tedy žádný filtry proti odrazům a taky tam nejspíš chybí interpolace - tedy může být trhaný pohyb
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 9. 2013 15:49

stormborec: castocne aj ano.
Ale skor rad by som vedel tie dodatocne info,lebo v prispevku tazatel uvadza velkost panela od 47" , potom hned nato 60"... dost zasadny rozdiel,nemyslite?
Stale vravim: na HD signal je v pohode aj 60" z 2 metrov, ale na bezne SD zdroje je to cista katastrofa!
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Moolker 15. 9. 2013 19:43

Lidi, díky moc za tipy! Budu rád za cokoliv dalšího.

Trošku konkrétněji, pro bylinnycaj:

1) Filmy budou primárně ve vysokém rozlišení. DVD samozřejmě taky, ale hlavně blu-ray kvalitu, ať už přes přehrávač nebo HDD/notebook.
2) Hrami jsem myslel konzole, X360 a PS3, časem next-gen. Jako monitor k PC to používat nebudu určitě, PC hry hraju na PC.
3) A ne, TV vysílání neplánuju skoro vůbec. Jedině ČT24, ale to si tam právě budu posílat přes notebook a tam mi nižší kvalita nevadí. Obecně můžu koukat z 2 až 4m.

Jak jsem psal, koukal jsem hlavně po +/- ''50, protože to nejvíce odpovídalo mým cenovým představám. Ale pak jsem narazil na ten 60-kový Samsung, zbytek je 47/50. Samozřejmě bych radši 60, ale ne za cenu viditelně nižší kvality oproti těm Panasonicům. Jsme zvyknutý na ''32, takže tak jako tak to bude velice milý skok vzhůru.
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 9. 2013 20:23

Tak ČT24 můžeš nechat běžet na tom notebooku - nevidím moc důvod cpát ty srance (obrazové i obsahové) na plazmu, která je příliš cenná na to, aby se tam zbytečně vypalovaly dezinformační pásy. Já osobně bych vždy vybral spíš vyšší kvalitu i za cenu nižší úhlopříčky - sednout si o něco blíž můžeš vždycky, kvalitu si zlepšit nemůžeš.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Moolker 15. 9. 2013 22:13

Jinými slovy, radši vzít "50 Panasonic, než "60 Samsung za obdobnou cenu? :-)
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 16. 9. 2013 12:51

Vacsinu obsahu budes mat v HD, pozorovacia vzdialenost je dostatocna....
Podla mna v ramci usetrenia trosky penazi, kludne zober aj tu 60" F5500. ;-] Samsung plazmy su tiez na vynikajucej urovni od roku 2012.
( npr: v 51" je F 5500 hodnotena "excelentne")
http://www.avforums.com/reviews/Samsung ... Plasma-TV-
V 60" mozes kuknut pre porovnanie minulorocnu 60E6500.
Budu mat rovnake panely, obdobne filtry a aj vlastnosti.(pomer vyziareny vykon/hlbka ciernej)
http://www.avforums.com/reviews/Samsung ... sults.html
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MatusCo 16. 9. 2013 14:20

ja by som sa tiez radsej prihovaral za plazmu. Mozno pre niekoho nepodstatny detail, ale je rozdiel v cene medzi f5000 a f5500 ale aj v specifikacii (3D,LAN,...). Takze bacha na to, ktoru telku porovnavas...
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod Moolker 21. 9. 2013 01:57

Ok, díky všem za tipy! Ještě bych měl poslední dotaz k těm 2 Panasonicům s tim, že mi jde hlavně o kvalitu obrazu a věci jako HDD nahrávaní a satelitní tuner jsou druhořadé: Je těch 7 tisíc navíc za P50GT60E opodstatněných, v porovnání s P50ST60E? Řekněte že ne. ;-)
Moolker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 9. 2013 07:39

Otazka je to tazka. GT60 ma obraz o nieco lepsi, lepsiu upravu panela. Ak neriesis vybavu, tak ten rozdiel asi za 7 litrov nestoji. To si ale asi musi zvazit kazdy sam.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 22. 9. 2013 16:31

stormborec píše:Tak ČT24 můžeš nechat běžet na tom notebooku - nevidím moc důvod cpát ty srance (obrazové i obsahové) na plazmu, která je příliš cenná na to, aby se tam zbytečně vypalovaly dezinformační pásy.

Ona je nějaká televize příliš cenná než aby sloužila jako televize? :oboze
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Dagy2 22. 9. 2013 20:41

stormborec chcel len naznačiť, že úvodný príspevok je nepresný hneď v niekoľkých poverách o technologiách plazmy a LCD:
1/ CT24, TA3, CNN vypália na obrazovke plazmy rovnaký pás dnes ako pred 10-rokmi. Tam sa toho moc nezmenilo. Preto písal že je škoda používať plazmu na tieto TV stanice, keĎ chce autor dotazu aj tak používať NTB na iné funkcie.

2/ presvetlenie LCD v noci. Tak to som teda fakt ešte nepočul ale je to hodne doobrý foor. To ako si niekto myslí, že LCD nemá nastavenie podsvietenia a ostatné možnosti nastavenia obrazu?
Ver tomu, že LCD sa dá nastaviť tak dobre a plazme tak zle, že by si o ňu v obchode ani nezakopol

3/ fľaky na LCD obrazovke majú tú "výhodu" že sú tam - ak ich postrehneš - hneď od novosti. Nevznikajú používaním LCd ale šlendriánskou konštrukciou a výrobou. Takže na rozdiel od iných neduhov týchto technologií ju vidíš u konkrétného kusu priamo v obchode.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 07:43

Vyvraciat povery poverami dalsimi, to je naozaj zaujimave.

1/ tu je presnejsie napisat mozu sa vypalit, a nie ze sa urcite vypalia. To neplatilo takto absolutne ani pred 10 rokmi
2/ LCD sa samozrejme nastavit da, problem je vecer ale ten ze akonahle stiahnes jas ci podsvit, idu do kopru farby a uz to zakonite nebudes mat koser.
3/ to ze vidis v obchode clouding hned je sice pekne, ale s tym si mozes akurat tak vytriet, kedze domov aj tak dostanes uplne iny kus, kde to bude inak. Jedine ze by si trval na tom vo vyklade.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Abox 23. 9. 2013 07:59

Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 08:06

Na clouding muze mit vliv i vlhkost, teplota apod....
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 08:54

Abox píše:Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)

Cize sa mam miesto toho radsej divat na sedu tam kde ma byt cierna? Unika mi pointa...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2013 09:05

Ryan Giggs píše:
Abox píše:Tak mi to pripada, ze si tady vsichni kupujou TV, aby mohli pak vecer potme sledovat cernou (a kochat se, ze je vic ci min cerna). :-)

Cize sa mam miesto toho radsej divat na sedu tam kde ma byt cierna? Unika mi pointa...

Já, když dovolíš, tak to taky občas vidím na „černý“ extremismus. Mnoho lidí řeší primárně černou, ale třeba barvu trávy, pleťovou (na tu je oko dost citlivé), či čistotu bílé už nikoliv. Mám pocit, jakoby černá byla hlavní barvou u TV a zbytek mohl být klidně mimo. Tím samozřejmě nechci říct, že by černá mohla a měla být šedá. Jen se její význam někdy přeceňuje. Musíme si uvědomit, že černou většinou vidíme v rámci tzv. kontrastní černé, tedy ve chvílích, kdy není na panelu zobrazena jen tato barva. Pak oko je stejně ošáleno a vnímá ji černou, ač zcela černá není.

hexxisek píše:Na clouding muze mit vliv i vlhkost, teplota apod....

... a taky kvalita partnerky. Nemyslel jsi teď spíše na clouzing? :mrgreen: Omlouvám se za OT. Ta nahrávka se nedala nevyužít.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 9. 2013 09:27

Ryan Giggs píše:

No podle mého názoru se na ni stejně díváš i na té plazmě.. Schválně se někdy podívej v elektru, jestli má vypnutá plazma úplně černo-černou obrazovku.. :D
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 10:12

MgX: hehe, dobře ty :)

Muj názor k černé a ostatním barvám, ostatní barvy máš do jisté míry vždy možnost s pomocí kalibrace nějak vyladit, upravit. Ale zmršenou černou a nizký kontrast je vlastnost panelu..prostě s černou žadné moc kouzla nenaděláš - tv s IPS panelem necht mi jsou příkladem.

Mr.Semtex barva vypnutého panelu v osvětlených prostorách je dána obrazovými filtry resp tím jak jsou vyspělé, jinak rečeno, při vypnutém stavu může být tv barvu jakou chce, klidně fialovou, důležité je jak to hraje =) a v případě Panasonicu mohou kdejaké lcd jen praskat závistí
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 10:52

@Mr. Semtex

Cize ked postavim vedla seba plazmu a IPS a realne vidim, ze ta cierna je velmi rozdielna a takisto mi to potvrdi sonda, tak v skutocnosti to tak nie je lebo to ma sede sklo? WTF?
Taky nezmysel si davno nevyplodil.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 9. 2013 10:57

Ryan Giggs píše:Cize ked postavim vedla seba plazmu a IPS a realne vidim, ze ta cierna je velmi rozdielna a takisto mi to potvrdi sonda, tak v skutocnosti to tak nie je lebo to ma sedy filter? WTF?

hexxisek píše:Mr.Semtex barva vypnutého panelu v osvětlených prostorách je dána obrazovými filtry resp tím jak jsou vyspělé, jinak rečeno, při vypnutém stavu může být tv barvu jakou chce, klidně fialovou, důležité je jak to hraje =) a v případě Panasonicu mohou kdejaké lcd jen praskat závistí

To jako, že plazma svítí černou? :D

Ano dobře, vím co se dá změřit a jak, jenom jsem chtěl trochu rozvířit vaši stereotypní diskuzi, která už začala plodit nesmysly, ale ok, nechám toho..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 11:35

Aj podla mna ma Plasma sedu ciernu oproti LED LCD....

Bud ma nekdo napicu sondu, abo ja mam napicu fotak :P

Obrázek

Vlavo LED LCD, vpravo Plasma. Deafultne nastavenia obrazu na Movie, fotene v Tescu.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2013 11:44

Porovnávat kvalitu barev TV dle Tvého fotoaparátu, bude asi jako porovnat chuť jídla přes internetovou fotku.

To nemyslíš vážně, že ne?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 11:44

spíš máš napi... oči :)
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 11:49

@MgX No to myslim uplne vazne.... Rovnako ako na tej fotke to videli moje oci... Preto som to fotil, nie preto ze "ty vole ta plazma ma super ciernu, ale ukaz ako to skresli fotak a potom to dam na forum, ze ake je to skarede" :)

Cize plazma sa ciernou (v tomto pripade) na LCD nechytala.

@hexxisek Oci mam ok, nemaj obavu ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 12:13

@Mr.Semtex

Precitaj si zadanie, potom tu komentuj nieco o nezmysloch. 50" za 25000, ktoreze lcd bude mat aspon taky obraz ako f5500 ci st60? A nie, nie je to o ciernej. Takze mozes menovat modely. rad si pockam.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 13:36

megdesign: asi oči uplně vpohodě nemáš, sondy to vidí trochu jinak, možná ty kysny vytáhni z pod zářivky a postav si je doma večer na stolek...v Tescu to může hrát jak chce, klidně at tam jsou barvy vzhůru nohama, tu se ale na obchody nehraje, každýho zajímá jak to vypadá doma.

Ten tvuj paznecht obrazek má asi stejnou vypovídající hodnotu jako tenhle
http://i.imgur.com/pNHthmT.jpg
ET60 vs ST60
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 9. 2013 15:09

Oni to myslí tak, že vypnutá obrazovka za světla je u LCD černá, u plazmy šedá (šedozelená). Takže za světla nebudeš vidět na plazmě černou barvu, zatímco na LCD, pokud je hodně okolního světla tak to bude +/- černý.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 15:25

Omg ale to je přece uplně nesmysl, všechno je to o obrazových filtrech. Postavím ti ve dne lcd ven před barák a uvidíš, že bude zrovna tak vyblitý jako plasma. Není to technologií, ale našima očima, na výrobcích je pak jen jak si poradí s odražením externího světla. Černou totiž můžeš vnímat jako černou pouze, pokud neodráží do oka žadné světlo...nevytvářejte tu žadný mýtus.
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 15:29

možná ty kysny vytáhni z pod zářivky a postav si je doma večer na stolek..

To je co za debilinu? A ak mam doma neony (prehanam) tvoja teoria o obraze plazmy vs. LCD pada? :) Kalibracia sa robi za tmy doma na "stolku"? :D To neeeee.....

Je uplne jedno, kde sa TV nachadza, ak je raz obrazovo lepsia, musi byt vzdy, nie ked "vypnes, svetlo, kachle, bojler, tak vtedy ma super obraz" :)

tu se ale na obchody nehraje, každýho zajímá jak to vypadá doma

:) Vsade tu pisu ludia, ze pojdu omrknut do obchodu TV, ako na nich vyzera obraz... Aj ty si tak kupoval TV, ci?
Ci to v obchode povedia "poziciam si ho domov, lebo tu mate na prd svetlo a uvidim, ci ej obraz ok"? :)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 15:46

Pokud doma koukáš na tv u průmyslového osvětlení nebo neonu je problém tvůj, ne televize.

Ano, kalibrace se provádí doma za tmy na stolku/stojany/držáku

To ze má mít tv obraz perfektní kdekoliv za jakýchkoliv podmínek je krásná vize, kterou by určite uvítalo spoustu lidí, bohužel technologie a zejména potom lidské oko je v tomhle směru zařízeno trochu jinak.

Jít při nakupuju omrknout tv do obchodu je hovadina - píšu to tu stále, že vtom obchodě stejně nic nevykoukáš díky spousty věcem, které v obchodě nejsou ideální (okolní podmínky, nastaveni obrazu, ...). V obchodě si můžeš tv osahat, vyzkoušet jednotlivé funkce - smart, přehrávač, ... ale určitě tam nezjistíš celou kvalitu obrazu, leda tak pozorovací úhly a podobné věci.
Nikdy jsem tv nevybíral podle toho jak mě zasáhla v Tescu a podobných elektro obchodů.
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 15:54

No neviem.... Praveze vela ludi ide do obchodu a prve co je, si pekne pozru vsetky TV a ta co najviac "ziari" ta je ich top. (a nevidel som taketo jednanie ludi len raz na vlastne oci...). Jasne, ze su tam shop mody a podobne sracky, ale vela ludi to tak robi... A ked zbadaju "vyblitu" plasmu, co som ti aj ja dal na fotke, tak siahnu po LCD....

Doma nemam urcite priemyslove osvetlenie (co su sodikove vybojky, nie neony :)),
ale tak byt obmedzeny tym, ze "musim mat zhasnute, inak ma ta plasma obraz na grc koli neakym filtrom".... no neviem....

To ze má mít tv obraz perfektní kdekoliv za jakýchkoliv podmínek je krásná vize, kterou by určite uvítalo spoustu lidí, bohužel technologie....

No a prave... LED LCD technologia ma podla mna k tomu daleko blizsie aby to splnila, ako plasma. (neberiem v uvahu lightleaky a podobne "neduhy" LCD)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 9. 2013 16:03

Máš zcela pravdu o tom jak to běžně chodí, popsal si to přesně, možná si u toho opoměl tunu marketingových keců od prodavače, který o tom nemá evidentně šajnu a vše co papouškuje má ze školení od výrobce :) - aneb jak to chodí v Datartu. Pokud se lidi nechají takto zmanipulovat tak včem je problém, evidentně jim je stejně asi uplně jedno co a jak, takže jsou pak spokojenější s tv za 15 000 víc než mi s tv za 50 kde víme o problémech technologie :)

Určitě neplatí, že u plasmy musíš mít zhasnuto, zase to neženmě do extremu že plasma je bit jen u svíčky nepoužitelná. Problémy dělají velmi výkonné světla, které můžeš vidět třeba v obchodech, dále pak hodně světlé prostory - pod tím si představ třeba tv naproti francouzskému oknu za pěkného letního slunečného dnu. Zas až tak nahovno tam ty filtry nejsou ani v tech spodních modelech.

Když jsme u těch obchodů, tak zrovna v Hradeckém Datartu vypadá ST60 nejlépe :) i co se černé týká, daleko dražší lcd okolo jsou modrý jak šmoula a to nemluvím o úhlech...
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 17:02

megdesign píše:No neviem.... Praveze vela ludi ide do obchodu a prve co je, si pekne pozru vsetky TV a ta co najviac "ziari" ta je ich top. (a nevidel som taketo jednanie ludi len raz na vlastne oci...). Jasne, ze su tam shop mody a podobne sracky, ale vela ludi to tak robi... A ked zbadaju "vyblitu" plasmu, co som ti aj ja dal na fotke, tak siahnu po LCD....

Ano, takto to funguje. Ale toto predsa nie je meritkom kvality ziadneho tv. To ze su ludia hlupe stado predsa nehovori nic o tom ako ktory tv zobrazuje.

A to ze je plazma pouzitelna len za tmy je tiez nezmysel. Ono sa to totiz dost nestastne interpretuje. Ano. vsade sa tym v recenziach ohanaju, a aj po forach sa to rado pouziva. Ale zabuda sa na zasadnu vec, to plati pre skalibrovany obraz, kde su tie hodnoty nastavenia jasne dane. Lenze nikde nie je napisane ze si clovek nemoze ohulit jas.
A len tak mimochodom, taky F8500 svieti aj pri skalibrovanom obraze o dost viac ako drviva vacsina lcd. Takze to asi tazko bude aj za svetla menej pouzitelne ako ktorekolvek lcd.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 9. 2013 20:06

Lenze nikde nie je napisane ze si clovek nemoze ohulit jas

Ale tym padom ma kalibraciu v *****. ;-]

A ja som nedal ako meritko to, ze ked zle vyzera TV v predajni, je automaticky zla.... Len ludia to tak vnimaju, ked sa pozru na tie TV. Preto som dal tu foto.

A zas v Tescu niesu neako extra specialne super svetla, aby mali taky vplyv na obraz plasmy ;-]
Aspon u nas.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2013 21:02

megdesign píše:Ale tym padom ma kalibraciu v *****. ;-]
Akurat že skalibrovany obraz ma tak 1% populacie...

megdesign píše:A ja som nedal ako meritko to, ze ked zle vyzera TV v predajni, je automaticky zla.... Len ludia to tak vnimaju, ked sa pozru na tie TV. Preto som dal tu foto.
Lenže my sa tu bavime o realnej kvalite televizorov. Nie o tom čo si o nich myslia ľudia v obchodoch. To je ich problem, nie problem zobrazovadiel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2013 21:49

... a bohužel z toho 1 % si ještě půlka tento kalibrovaný obraz znovu rozhodí, protože nevyhovuje jejich očím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 9. 2013 23:51

Vodka za správami alebo parafrázujem ťa Ryan:
Dve stránky dozadu si ma doje-al, že keď sa na LCD stiahne podsvietenie v noci tak je obraz vlastne úplne nepozerateľný pretože kalibrácia ide do *****.
A zrazu plazmu možno vyžhaviť v svetlej izbe, sice kalibrácia sa mierne poruší ale kto už by u plazmy na také prkotiny pozeral.

Ach jaj, kam že sa to podel tvoj nadhľad z minulých príspevkov. Si zmenil zamestnávateľa či čo?
Aby to bolo kompletné, zabudlo sa tu na 1600Hz a odozvy 0,0001ms.

Zhrniem ešte raz:
- LCD nemusí mať prepálené farby ako je to v obchode ani prežhavený jas v noci. Neviem prečo by toto mala byť povera. Nastavenie je na každom indivíduu
- vypálené plazmy boli pred rokmi a sú rovnako aj dnes. dnes sú ľudia podľa mňa opatrnejší a zaobchádzajú s touto technologiou podstatne citlivejšie. čo je na tom povera? To mám tu hľadať všetky vlákna kde majitelia plaziem priamo píšu o tom?
- ak sa bojím cloudingu tak ako všetci ktorých tu strašíme, tak si nechám v obchode zabaliť tú telku ktorú som si odskúšal. čo je na tom divné alebo aká je to povera?
Resp. ak kúpim v i-obchode môžem vrátiť do 7 dní kvôli cloudingu ktorý doma vidím hneď po vybalení.

týmto príspevkom netvrdím ani ktorá technologia má lepší obraz, ani že dobré LCd sa dá kúpiť za 200 EUR aj keď kvôli blikaniu plazma je pre moje oči nepoužiteľná.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 9. 2013 08:02

Ryan nahlad stale ma, to len tu zacinam u niektorych pozorovat intelektualny upadok, prestavaju rozumiet pisanemu textu. Vsetko co mi tu vycitas som tam uviedol, tak nechapem o co ti ide.
Trosku si to vazeny nepochopil. Bavit sa o kalibracii je jedna vec, bavit sa o beznom nastaveni vec druha. Ano ak mas skalibrovanu plazmu, tak ti to obraz samozrejme rozhodi. Ja som sa ale pytal, kolko ludi to skalibrovane ma. Reagoval som na konkretnu vetu. Tak si v tom urob poriadok. V oboch pripadoch ktore mi vyhadzujes na oci bola rec o trochu rozlicnych veciach.

Ja som nikde nepisal, ze sa LCD nastavit neda, nikde som nepisal ze je vypalenie povera (povera je to ako dogmaticky si to napisal). Pisal som nieco ine. Laskavo reaguj na to co napisane je a nie na nieco co si sam domyslis. To je tu na fore ako pozeram cesky aj slovensky narodny sport. Domyslat si nieco co neexistuje a co ten druhy nenapisal. To potom nie je diskusia ale monolog, kde sa bavis sam so sebou. Bud to, alebo nerozumiete pisanemu textu. A najhorsie, ze niektori uz nevedia ani co pisali sami...

Ad clouding, pisal si o obchode a o tom co tam vidim. Ze sa podla toho da zariadit. A to je samozrejme nezmysel. O eshope rec vobec nebola, to si doplnil az teraz lebo sa ti aktualne hodi. Tak si to po sebe precitaj a porozmyslaj. Ano mozes si dat zabalit kus vystaveny (to som tam mimochodom uviedol tak netusim ci si to prehliadol zamerne...), ale kolko ludi to realne urobi? Urobil by si to aj ty sam?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod megdesign 24. 9. 2013 08:20

Zhrnutie (moje):

1.Skalibrovany obraz ma tak 1% populacie.... Naco im teda tu radime TV, ked aj tak si to neskalibruju a maju neskalibrovany obraz a na prd? (skalibrovany obraz na tej TV moze byt top super) a potom nadavaju, ze co sme to poradili (prehanam).

2.Realna kvalita TV a to co si ludia myslia.... Podla mna len to 1% ludi (co si ta skalibrovat obraz) pozera na realnu kvalitu obrazu. Ani to mozno nie.

3. @MgX Cize kalibracia je da sa povedat na nic. Daju za to par sto eur a aj tak si to potom supnu na Movie rezim.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 9. 2013 10:10

My vzdy radime kalibrovat. Hlavne u drahych tv. Alebo minimalne pouzit skalibrovane nastavenia z recenzii (ano na inom kuse to nemusi uplne sediet). To ze to niekto neurobi uz nie je nas problem. To nech si dotycny riesi sam so sebou.

Takisto tvrdenie ze kalibracia je nahovno je mimo. Plati to iste co vyssie, ked si niekto obraz skalibruje a aj tak potom prepne na iny rezim, to nie je problem kalibracie ani toho ze by takto nastaveny TV nezobrazoval najrealnejsie ako vie, to uz je problem konkretneho oka a jeho odchylky resp. (ne)vkusu dotycneho.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2013 11:40

megdesign píše:3. @MgX Cize kalibracia je da sa povedat na nic. Daju za to par sto eur a aj tak si to potom supnu na Movie rezim.

Bohužel platí to, co píšu opakovaně. Kalibrace sice nastaví na TV hodnoty, které jsou jakoby nejbližší realitě (měly by být), ale to nemusí znamenat, že mému oku bude cosi takového vyhovovat.
Je to pořád dokola a část uživatelů individualitu každého člověka přehlíží. Někdo má zvýšený barvocit, jiný snížený - někdo je už starší, takže jeho očím může vyhovovat barevně sytější nastavení. Někomu překáží přílišná ostrost se kterou se tak trochu spojí přílišný kontrast. Jiný zase nesnese měkké podání.

Takže platí částečně co napsal Ryan příspěvek nade mnou. Já to přepíšu po svém. Komu vyhovují přednastavené režimy po zakoupení TV - OK, přeci mu nebudu nadávat a vnucovat cokoliv jiného. Je to jeho TV/jsou to jeho oči. Když někdo v nastaveních tápe, může využít hodnoty nalezené na internetu. Ano - nemusejí sedět kus od kusu, ale zase se pohne nějakým směrem. A třeba mu takové nastavení umožní konečně TV (už jen jemně) doladit pro své oko. No a když všechno selže - pak přichází na řadu kalibrace, nebo výměna TV za jinou. Kalibrace by se, pokud se nepletu, třeba u plazem neměla dělat hned. Takže stejně musím chvíli telku provozovat, než kalibrátor přijede.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 9. 2013 12:05

Zajímalo by mě, jak někdo obhájí to, že ve většině předvolených režimu není trefenej white point...tam může mít barvocit každej kdo chce, ale ani netovým nastavením nebo laděním podle oka stím nikdo nic nenadělá.
To samé platí pro greyscale, gammu atd...bílou snad vidíme všichni stejně, a jestli má někdo v čudu oči a vidí bílou jako hnědou tak silně pochybuji, že bude řešit kvalitu tv ba dokonce kalibraci %)
Kalibrace neznamená pouze srovnání barev a jasu.
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2013 12:27

Já nic obhajovat nepotřebuji, jen píšu, že každý má oči jiné a jiné preference. S tím prostě nic nenaděláš. A to, že přijdeš na návštěvu a oni Ti budou básnit o super obrazu na jejich TV, přičemž, když se mrkneš, zjistíš, že jsou to přebarvené omalovány v dynamickém režimu - sorry, ale je to jejich boj. Ano - s přirozeným, korektním obrazem to nemá co dělat.

A mezi námi - ta ujetá bílá se dosti často týká plazem. A u části z nich se díky různých šetřícím funkcím, které se snaží o nevypálení obrazu a snížení spotřeby (resp. udržení spotřeby co nejníž), ani nedostaneš na možnost to srovnat. Prostě Ti to zářit bíle nebude. Takže budeš mít černou s prokreslením, ale bílá bude mimo ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 9. 2013 12:34

Asi tak, souhlasím stím že je to jejich boj. Takovýhle lidi by pak ale neměli nad telkama dělat nějakou kritiku apod.

Stou bílou u plazem už to několik let není pravda. A nejde mi tak ani o svítivost jako spíš o odchycení bílého bodu tak, aby byla opravdu bílá bez jakéhokoliv nádechu. A stím mají stejný problém oboje technologie, nejde říct, že by některá měla v tomhle navrh
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2013 12:43

Zářením bílé - byla myšlena její naprostá čistota a bělost, která běžně vypadá, jakoby zářila.

hexxisek píše:Stou bílou u plazem už to několik let není pravda.

S tím nesouhlasím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 9. 2013 12:50

Já ale o svítivosti bílé nikde nic nepsal. Velikost svítivosti tak jako tak nedělá čistotu, když bude white point vychílenej někde do červený, modrý, ...tak to bude stejně vidět. Svítivost je věc druhá. Určitě bude fajn, když si dáš práci stím najít, která plasma od Panasonicu/Samsungu za poslední 3 roky měla problém dosáhnout THX normy svítivosti 120cd/m2. (bavíme se o skalibrovaných tv). Svitivost plasem je už totiž dávno vyřešená od příchodu 3D. V dnešní době jsou televizory, které předčí i lcd co do svítivosti - F8500
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2013 13:27

hexxisek píše: A nejde mi tak ani o svítivost jako spíš o odchycení bílého bodu tak, aby byla opravdu bílá bez jakéhokoliv nádechu.

Já píšu o čistotě bílé, která - pokud je skutečně nezávisle bílá - pak lidem - jakoby září.

Zde tedy hovoříme oba o „beznádechovém“ nezabarvení - tedy o skutečné bílé :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod megdesign 24. 9. 2013 13:45

Uf.... od cierno ciernej po bielo bielu.... :)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 24. 9. 2013 15:12

hexxisek píše:Černou totiž můžeš vnímat jako černou pouze, pokud neodráží do oka žadné světlo

Jasně a pokud bude v daném okamžiku černá třeba celá obrazovka na plazmě, bude to vypadat podle Tebe přesně jak?

Rýpu, vím že rýpu, ale opravdu si nemůžu pomoct.. :D
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 9. 2013 15:21

Tu nějaký náhodný obrázek z Google images, udajně se jedná o VT50 od Panasonic
http://bit.ly/1fy0fKj
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 24. 9. 2013 15:30

1. Seda ;-] (oproti ramu, klavirneho lesku na repro a pod...)

2. Je ta Plasma zapnuta? ;-]

Edit:

Toto je uz o inom:

Obrázek
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 9. 2013 15:37

1. Však ale podmínky, když se ti v tv odraží bílá zed na proti tak to bude těžko jako klavírní lak na bedně, zkus vyfotit svojí tv +- v podobných podmínkách a uvidíme.

2. podle diod vypnutá

edit: tu třeba ZT60 http://bilder.hifi-forum.de/medium/7687 ... 323649.jpg
Naposledy upravil hexxisek dne 24. 9. 2013 15:44, celkově upraveno 1
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 24. 9. 2013 15:40

1. Vyskusam schvalne ;-]

2. @Mr.Semtex myslel asi celu ciernu obrazovku pri zapnutej TV..... ci?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 9. 2013 15:53

Ta bude za dne uplně stejná...co by se tam mělo měnit? Tvrdím si říct, že viditelný rozdíl tam nebude.
V noci za uplné tmy je to už horší, tam při nekontrastním obrazu (např. tmavé scény v horrorech) vnímám přechod rám-obraz. Konkrétně u ST50 ta černá není černá jako rám atd. , pokud je obraz nějak jasnější tak se dá černá vnímat jako 100%
Co mám třeba ale zkušenost u souseda s Sony HX820 nakalibrovanou...tak tam je to večer vůbec tragédie, svití to jak blázen (černá), zrovna tak ES7000 od Sama...
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 9. 2013 16:03

Ono hodně těch vyšších řad má PSA panel, který má kontrast +/- 2500:1, zatímco některý "skoro lowendy" jako typicky "klony" 39" od Chimei mají kontrast nad 4000:1, nebo menší úhlopříčky (do 40") s panelem S-PVA mají taky vyšší kontrast než PSA, který je od 46" výš, takže tak.

K té bílé - lidi různě vnímají teplotu barev - mně se třeba "dobře nakalibrovaná" 6500 K jeví jako oranžová ...
stormborec
Mírně pokročilý