46-47" LED TV do 20k Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 10. 2013 19:31

Ahoj,

vybírám TV pro rodiče do obýváků. Má nahradit asi desetiletou CRT Sony, která sice fungovala skvěle, ale léta se na ní už začínají projevovat.

Použití:
  • Satelitní tuner - HD i SD programy (především sport, zbytek tak nějak nenáročně)
  • Přehrávání 1080 a 720p filmů prozatím z externího HDD, později z NASu
  • PS4, až bude k mání

Pozorovací vzdálenost 3-4 metry

Požadavky jsou vcelku jasné:
  • 46-47" úhlopříčka
  • ne plasma
  • cena do 20k Kč (21k bych asi ještě nějak ukecal, víc už ale těžko)
  • 100Hz panel (ne konverze z 50Hz, tady se v nabídce dost ztrácím)
  • pokud možno integrovaný satelitní tuner (použití naprosto základní, jedou jim to naladím a klidně rok se na to nesáhne, žádné nahrávání ani další funkce nepožaduji, takže předpokládám, že integrovaný bude stačit) Případně levnější TV a základní externí tuner zvlášť.

Neřeším 3D, Ambilight, ani Smart funkce, jde mi především o kvalitu obrazu v rámci možností.

Už jsem zjistil, že toho za ty peníze chci víc, než dost, ale rád bych se tu s vámi dobral nějakého kompromisu. TV se dalších přinejmenším 5 let nebude měnit, takže nechci vybrat nějakého mrzáka. Přinejhorším bychom klesli úhlopříčkou na 42", ale kvůli konzoli už se mi to zdá na ty necelé čtyři metry vzdálenosti poměrně málo.

Předem díky za každou radu a doufám, že se dobereme nějakého výsledku. Delší dobu jsem výběr odkládal, čekal jsem na první vlnu slev, která teď tak nějak přišla, ale už opravdu akutně potřebuju něco objednat.
The Shitman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 11. 10. 2013 21:00

100Hz panel (ne konverze z 50Hz, tady se v nabídce dost ztrácím)

O akej "konverzii" je tu rec?

jedou jim to naladím a klidně rok se na to nesáhne

No ak chces mat pri kazdom kanali dodatok "preladte na...." a po case nefunkcy transponder.... ok....

3D, Ambilight, ani Smart funkce, jde mi především o kvalitu obrazu v rámci možností.

Pri dnesnych TV sa tomu nevyhnes...
Naposledy upravil megdesign dne 11. 10. 2013 21:02, celkově upraveno 1
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 11. 10. 2013 21:01

bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 10. 2013 06:01

Na sport, ale nie plazma... Hm. To ma nejaky specialny dovod?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 10. 2013 15:40

megdesign - Nehrajme si se slovíčky. Dobře, třeba to není konverze, nevím, jak to tam přesně je, ale prostě chci real 100+Hz panel, což není těžké k pochopení. Navíc byste ho vzhledem ke sportu a konzoli stejně prosazovali...

Smartu a dalším se z principu nevyhýbám, jen neřeším jejich kvalitu. Používat se budou minimálně, pokud vůbec...


čaj - Díky za tipy, projedu to. Když už jsme u těch Philipsů, dneska mi doporučovali Philips 47PFL5028K. Co ty na něj? Už moc nízký model? Letošní model oproti loňským, co jsi vypsal ty? Ne že bych to nějak řešil, jen si chci ujasnit jejich značení.

Ryan Giggs - Sport vs. plazma... Jednoduše, vadí mi blikání. Navíc TV jede klidně osm hodin denně, jak se lidi v obýváku střídají, takže i spotřeba je cítit. I když oproti současnému CRT bude zlepšením obojí.
The Shitman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 12. 10. 2013 19:57

Nehrajme si se slovíčky. Dobře, třeba to není konverze, nevím, jak to tam přesně je, ale prostě chci real 100+Hz panel, což není těžké k pochopení.


Vzdy je to "konverzia" (dopocet) z 50Hz.... To by si musel mat 100Hz signal, aby nebola...
Tak preto je ta tvoja veta:
100Hz panel (ne konverze z 50Hz, tady se v nabídce dost ztrácím) pre mna zvlastna ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MatusCo 12. 10. 2013 20:04

Napr. http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue46f6500/ a vyssie rady Samsungu

nechapem vsak, preco zakladas nove vlakno, ked ine, s identickym nazvom je tu hned vedla...
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 10. 2013 20:43

To vlákno jsem samozřejmě četl, stejně jako řadu dalších. Tam ale nebyl podmínkou S-kový tuner, v jiných zase bylo jednoúčelové využití, vyšší rozpočet, jiná úhlopříčka, nebo se vybrala plazma. Témata, která vyhovovala požadavky, byla dost stará a půlka doporučovaných modelů se už neprodává. Takže proto pokládám nový dotaz. ;)

Na toho Samsunga jsem koukal. Bylo by lepší koupit F6500 nebo F6400 + sat. tuner zvlášť? Bude obyčejný tuner za cca 2k Kč lepší, než ten integrovaný v TV? Případně jaký byste doporučili? Jiný rozdíl, než ten tuner, v nich, pokud vím, není.
The Shitman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 10. 2013 21:10

"čaj - Díky za tipy, projedu to. Když už jsme u těch Philipsů, dneska mi doporučovali Philips 47PFL5028K. Co ty na něj?"

Nemusi byt zla...Odporucam kuknut na zivo.
Ale v principe je to 50HZ! IPS panel s Ambilightom. (cize nesplna tvoje poziadavky, "real 100hz").
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MatusCo 12. 10. 2013 21:47

The Shitman píše:Na toho Samsunga jsem koukal. Bylo by lepší koupit F6500 nebo F6400 + sat. tuner zvlášť? Bude obyčejný tuner za cca 2k Kč lepší, než ten integrovaný v TV? Případně jaký byste doporučili? Jiný rozdíl, než ten tuner, v nich, pokud vím, není.


Pokial viem, tak obecne najlepsie interne DVB-S tunery maju zmaknute Samsung, Lg ci Panasonic. Nemozem hovorit z vlastnej skusenosti, akurat moj brat ma sat tuner v starsom Samsungu C670 a ide OK. Moj Samsung monitor ma len DVB-T/C tuner, ale napr. komunikaciu s DVB-T modulom Plustelka zvlada vyborne a celkovo ergonomia a ovladanie interneho tunera je OK. Myslim, ze satelitny v tomto nebude rozdiel.
Takze za mna: pokial Sam, Lg, Pan - volil by som jednoznacne interny tuner. Philips, Sharp, ... a ine znacky skor externy. (samozrejme vychadzam z tvojich potrieb a zo zadania, co si dal. iny by sa mozno s internym tunerom neuspokojil).
Ja osobne sa pozeram po hlavnom tv do domacnosti a bude to bud Sam alebo LG a to prave z dovodu interneho DVB-S tunera. Sam ma u mna body naviac napr. za lepsie EPG - neprerusuje obraz a zvuk.

V zadani tiez pises, ze budes prehravat filmy - v tomto je vraj o chlp lepsie LG. Panasonic to mrvi blbym zobrazovanim suborov z externeho disku a LG to u mna trosku straca tym, ze 2013 modely (pokial viem) nepodporuju PLEX, ktory by som chcel rozbehat pre prehravanie z NAS Synology. To ma zase zmaknute Samsung (udajne), tak opat trochu u mna vedie tato znacka... A to uz nevravim o podpore DTS zvuku, kde by si u inych znaciek mozno pohorel...

Ale ako vravim, realnou skusenostou nemozem posluzit...
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 16. 10. 2013 13:57

A třeba tato by nestačila: Samsung UE46F5300 ? A ještě by jste ušetřili.
opasino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sibelius81 16. 10. 2013 14:37

To doporuceni nechapu,kdyz za svuj rozpocet muze mit lip obrazove vybavenou Tv. Ano usetri,ale na ukor ceho? Jeste vic se da usetrit za sencor koupeny v Tescu,treba by taky mohl stacit
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 10. 2013 22:17

OK, takže to vypadá že nakonec skončím s Panákem TX-L47ET60E nebo levnějším Samsungem UE46F6400. Ani jedno podle všeho nebude špatná volba, Panák samozřejmě o něco lepší, ale cena tomu odpovídá. Co z toho se nakonec koupí, to ještě uvidíme, ale to bych v tuhle chvíli až tak neřešil.

Co ale potřebuju je vybrat pro to externí sat tuner. Podmínkou je certifikovaná Skylink čtečka, jinak další požadavky nemám. Co vybrat? Cenově čím míň, tím líp. Řekněme do tří tisíc maximálně, ale pokud jde sehnat použitelné zařízení levněji, tak jen dobře. Fakt nepotřebuju žádné funkce navíc, stačí mi naprostý základ. Na druhou stranu ale nechci škudlit každou korunu na úkor kvality obrazu nebo rychlosti odezvy. Mohlo by to zkazit dojem z nové televize, což bych nerad.

Co třeba tohle?
http://www.alza.cz/technisat-digit-sir- ... .htm#popis
Nebo něco úplně jiného?

Zvuk jde vyřešit tak, že do TV jde po HDMI a z ní pak do domácího kina optikou? Nebo potřebuju mít optiku přímo na satelitním tuneru?
The Shitman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod halentech 23. 10. 2013 08:24

Já mám Satelitu HD s kartou Irdeto od Skylinku. Podle mě to je výborný HD satelitní přístroj.
halentech
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 23. 10. 2013 08:28

The Shitman píše:Zvuk jde vyřešit tak, že do TV jde po HDMI a z ní pak do domácího kina optikou? Nebo potřebuju mít optiku přímo na satelitním tuneru?


Yo, to by malo stacit uplne.

Ja odporucam Amiko Alien 2

http://www.satelity.ellano.sk/29973/Ami ... gma-2.html
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků