DLNA - jakou aplikaci použít?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod megdesign 20. 10. 2013 22:44

HBBTv ma len CT1, CT2, CT HD a Prima a je len v testovacke...

Bude to dobra vec, ale momentalne nepouzitelne...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 10. 2013 14:37

Dagy2 píše:Hm?
a prečo potrebuješ v Youtube a iVysílání DLNA server?
Som myslel že Youtube má dnes každý smart krám (aj ten môj 2 roky starý) a iVysílání beží snáď cez HbbTV ?

Právě na to,když je TV starší třeba 3,4 roky,tak tam tyhle novinky nechodí...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 10. 2013 19:17

Aha!
To ma síce nenapadlo, ale mám pocit, že TV staršie než 3 roky nebudú mať ani DLNA. Takže potom prichádza do úvahy nejaká MMC krabička ale tá zase už väčšinou má jutjub a podobné veci zabudované. Alebo sa mýlim?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 10. 2013 20:35

Už v té době měl Samsung plně funkční DLNA.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PanasonicTV 23. 10. 2013 18:00

Kdybych byl od Panasonicu tak by to bylo špatně? :hm Samozřejmě jsem zkoušel hodně aplikaci momentálně mam nainstalován Plex Media Server který umí i mkv soubory,ale jde o to že když je ten film třeba o velikosti 13Gb tak se to seká,u Plexu to není tak intenzívni u ostatních je to horší :hm zkusím ještě aktualizovat firmware modemu. Diky
MgX píše:PanasonicTV přiznám se, že jako moderátor bych pod takovýmto nickem čekal někoho přímo od Panasonicu, či osobu „blízkou" této společnosti. Dobrá ...

Samozřejmě jito má pravdu - používá se i Serviio. Ač se jedná o utilitu hlavně pro Samsung, umí řešit DLNA taktéž pro další značky televizorů a nejen televizorů. Serviio je sice placené, ale stačí omezená verze, která po odzkoušení aplikace zůstane plně funkční.

//BTW: nemá Panasonic také k dispozici nějakou svoji app pro DLNA?
PanasonicTV
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2013 19:19

Ne nebylo. Ale předpokládám, že bys pak nepokládal dotazy, ale spíše by ses orientoval na přínosné rady pro uživatele, kteří tápou. Odpovědi na otázky bys zřejmě získal u „domovské“ organizace.

Prosím o zopakování ... jaký máš router/modem, jaký přesný typ TV? Zkoušel jsi nové Serviio? Zkoušel jsi změnit nastavení v příslušné části ... tedy aplikovat přímo určitou řadu TV s následným odzkoušením?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PanasonicTV 23. 10. 2013 21:28

V práci jsem to probíral, taky jsem byl odkázán na Serviio které Panasonic i oficiálně doporučuje pro DLNA ,popravdě mě to do teď moc nezajímalo, protože jsem DLNA moc nevyužíval ale občas se juknu na dobry film a nebavilo mě to přetahovat na disk a pod. Televizi mám řady WT50, router D-Link DIR 615, prostudují ještě to Serviio až bude chvíli čas.Diky ;)
PanasonicTV
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 24. 10. 2013 07:26

Pekarovi radit, ako sa pecu rozky :D
To uz kde sme :D

Plex Media Server který umí i mkv soubory,ale jde o to že když je ten film třeba o velikosti 13Gb tak se to seká,

Mas to pripojene na kabli?

Vsetky DLNA servery "umi" prehrat .mkv.....
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PanasonicTV 24. 10. 2013 19:36

megdesign: já myslím že každý umíme něco, nemůžeme umět všichni všechno ;) jinak už to běží přes Serviio ;)
PanasonicTV
Junior

Odeslat příspěvekod Yco_ 25. 10. 2013 09:45

Ja používam "Samsung PC Share Manager", aj keď ho momentálne už Samsung nepodporuje. "Samsung AllShare" sa mi neosvedčil...
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 25. 10. 2013 11:15

Nevím, jestli tu padlo PS3 media server.. Docela mocný nástroj.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka