Specha: Jakou TV s DVB-S?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 26. 10. 2013 20:23

Ahoj,
potreboval bych, prosim, rychlou radu. Znami si chteji poridit TV a hlavnim kriteriem je satelitni tuner. Na funkcich nezalezi, jen at to ma super obraz. Zdroj signalu jen satelit (nenarocna rodina) a uhlopricka min. 46/47". Co jsem koukal, tak jsem narazil na tohle:

http://www.electroworld.cz/product/tele ... 0-televize (puvodne vybrana TV od zajemce)
http://3d-televize.heureka.cz/philips-46pfl7007k

a s cenou lehce pres 30k i tuhle: http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50gt60e

Mate eventualne tip na nejakou jinou? Diky za pripadne rady!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 26. 10. 2013 20:30

Samsung.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 26. 10. 2013 20:36

Nejake duvody? Ja jsem zatim nejvice priklonen k tomu Panaku -> plazma lepe zpracuje nekvalitni signal, nehrozi clouding, je i o kousek vetsi uhlopricka...ale cena muze odradit.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 26. 10. 2013 21:32

Zase vyber Lcd vs plazma, to nedava smysl. Hlavní kriterium je taky mimo. Obrazove: 1. GT60, 2. PFL7007, pak dlouho nic a pak ten Samsung
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 26. 10. 2013 22:04

sibelius81 píše:1. GT60, 2. PFL7007, pak dlouho nic a pak ten Samsung

;-]
Dlouho dlouho nic, pak Samsung
si zabil. ;-]
Samsung ma najlepsie zvladnute int. sat. tunery....

Priorita bola: kvalitny satelitny tuner...

Clouding nehrozi, hrozi blikanie a vypalovanie....

Nekvalitny signal??? Chces integrovany sat. tuner, cize kvalita bude na telke....
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 26. 10. 2013 22:55

Ano, zabil jsem to uz tim, kdyz jsem napsal, ze vybirat TV podle tuneru je mimo a pak jsem napsal poradi po obrazve strance. Kdyz pomineme plazmu, tak chces tvrd, ze f6xxx ma lepsi obraz nez pfl7007 (ktera ma mimochodem totozny panel jako es7000, tedy take tv od tveho oblibeneho vyrobce?).... a pokud tedy jde jen o ten tuner, tak pak klidne bude stacit nejaka zakladni Samsung rada? Ne?

Sakra lidi, vybirejte TV podle obrazu. Vzdyt se na ni budete divat, proc se neustale musi resit veci okolo a delat tak ustupky v obraze? Ja tohle asi nikdy nepochopim
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 27. 10. 2013 17:51

C.I.S.I. píše:Znami si chteji poridit TV a hlavnim kriteriem je satelitni tuner.

Tak som mu dal radu, Samsung ma z tych znaciek najlepsie zvladnuty int. sat. tuner...
Co sa tyka obrazu, to je o dacom inom...

Ano, viem ze 2012 modely 6 a 7 maju identicky panel ako Filipy.... preto mam doma ES6300 ;-]

Tu sa vsak jednalo o to, aby sme dotycnemu poradili TV so sat. tunerom, to sa aj stalo... to ze nedba na obraz je druha vec....

Ak sa mame bavit o dobrom obraze a dobrom tuneri, tak ani jedna z uvedenych...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 10. 2013 19:47

C.I.S.I. píše:Ahoj,
potreboval bych, prosim, rychlou radu. Znami si chteji poridit TV a hlavnim kriteriem je satelitni tuner. Na funkcich nezalezi, jen at to ma super obraz. Zdroj signalu jen satelit (nenarocna rodina) a uhlopricka min. 46/47". Co jsem koukal, tak jsem narazil na tohle:

http://www.electroworld.cz/product/tele ... 0-televize (puvodne vybrana TV od zajemce)
http://3d-televize.heureka.cz/philips-46pfl7007k

a s cenou lehce pres 30k i tuhle: http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50gt60e

Mate eventualne tip na nejakou jinou? Diky za pripadne rady!

Philips má velmi dobře zvládnutou ladící automatiku u satelitních tunerů, tedy volba pro laika. Netuším ale, zda i 7007 - tedy loňský model - má fíčuru známou z letošních řad. Hovořím o možnosti před laděním navolit Skylink filtr, kdy se velmi rychle naladí jen programy platformy Skylink (Philips tam ještě přidává část programů z Astry 19,2°E), což asi vadit nebude, ač to neodpovídá popisu. Proč je dobré mít možnost Skylink? No protože ladění je opravdu dílem okamžiku, navíc se programy seřadí dle národního prostředí - tedy CZ napřed, pak SK a nakonec ostatní.

Co se týká Samsungu, ten má mimořádně podrobné nastavení, stejně tak jako výborné následné editační možnosti. Zde se bude jednodušeji seřazovat po naladění, než u Philipsu. Bohužel - pokud je mi známo - tak Samsung zatím nezvolil cestu respektu k národnímu prostředí, proto co naladím, bude rozházeno/namícháno. Vzhledem k tomu, že Skylink je kódovaný, tak ač zvolím filtr JEN 23,5°E a JEN kódované ... dostanu velkou řádu programů, které nechci ... budu je muset následně smazat, či přehodit na vzdálenější předvolby.
A ano - u Samsungu existuje možnost stanice exportovat na USB do PC a tam je seřadit. Ovšem mám pocit, že export (který Philips dle mého názoru také nabízí) podobnou věc umožní taky. Zde si ale nejsem příliš jistý - přes jaký program ... možná je to zde na fóru popsáno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 27. 10. 2013 22:05

sibelius81 píše:Sakra lidi, vybirejte TV podle obrazu. Vzdyt se na ni budete divat, proc se neustale musi resit veci okolo a delat tak ustupky v obraze? Ja tohle asi nikdy nepochopim


Nejak nerozumim tvym povzdechum. V mem prispevku jsem jasne napsal, ze hledam TV s nejlepsim obrazem s jedinou podminkou - ze musi mit satelitni tuner. O nejakych dalsich serepetickach nebyla rec ;-)

Jinak diky vsem za rady, nakonec to vypada na Panasonic TX-P50GT60E
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků