Panasonic oznamil ukonceni vyroby PDP

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zzmen 2. 11. 2013 13:28

Tak snad ji v tom únoru ještě někde seženu.. lidi se o ně očividně neperou když kuli tomu končí výroba.
zzmen
Junior

Odeslat příspěvekod kozanozdra 2. 11. 2013 16:52

to víš baráky mají kvalitnější izolaci, tak lidé namají potřebu přitápět televizory. Jinak když oznámí ukončení výroby samotných panelů, tak budou prodávat TV ještě tak minimálně rok až dva.
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 11. 2013 18:08

LCD po tmě může svítit - i když to platí řekl bych spíš pro ccfl podsvícení? - LEDky s můžou ztemnit víc. Plazma zase bliká ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozanozdra 2. 11. 2013 18:33

pleteš se okrajové podsvícení LED, které mají veškeré bedny řekněme do 40 tisíc kč prosvítá uplně stejně jako CCFL, záleží na konkrétní implementaci. Jedinným zásadním rozdílem mezi CCFL a Edge LED je nižší spotřeba LED, oproti tomu ale některým uživatelům při nižším jasu vadí poměrně zřetelné blikání, které u CCFL oko člověka nepozoruje.
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 2. 11. 2013 18:52

"veškeré bedny řekněme do 40 tisíc kč"
spíš bych řekl že to mají uplně všechny lcd krom asi tak 5 modelů a taky bych řekl že to ccfl mělo po většinou daleko lepší rovnoměrnost podsvícení než ty ksindly co se prezentují v současnosti
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 11. 2013 18:54

no, myslel jsem to tak, že ccfl se nemůže ztemnit pod určitou úroveň - takže potmě by to chtělo ještě míň podsvícení než jak to dokáže snížit. Zatímco plazma zase bliká, takže je otázka co komu víc vadí. A ty ledky tedy blikají asi taky víc, když jsou hodně ztlumený (pulzní řízení jasu)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 2. 11. 2013 21:19

stromborec: opatrně, važ svá slova nebo tě tu brzo někdo ukamenuje :-D
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 2. 11. 2013 21:26

stormborec píše:(pulzní řízení jasu)


Ak mas na mysli PWM riadenie - Pulse Width Modulation, tak pracuje napr. s atmegou na internym oscilatorom nastavenym na 8MHz a blikanie nemas sancu zbadat... Odskusane... ;-]

A pokial viem, tak TV maju 32MHz krystal na riadenie PWM pre LED podsvietenie, cize ak tam je blikanie pri nizkom jase led, nieje to koli PWM....

CCFL maju iste zapalne napatie a minimalne prevadzkove napatie, preto sa jas neda znizit pod danu uroven.... Zapalne napatie je cca 400-600V, a minimalne prevadzkove je cca 120V, ak klesne pod urcitu hranicu, plyn v trubici zhasne.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 11. 2013 10:18

Tak například koncový červený LED světla na nových autech blikají viditelně.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 11. 2013 10:41

Dneska je to s tim podsvicenim spis naopak. Levnejsi modely od vetsiny znamejch vyrobcu maji podsviceni diodami zezadu a drazsi modely maji edge LED kvuli hloubce TV. Pak je samozrejme par top modelu s full LED, ale tam to vypada trochu jinak nez u tech levnych modelu.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2013 12:46

stormborec píše:LCD po tmě může svítit - i když to platí řekl bych spíš pro ccfl podsvícení? - LEDky s můžou ztemnit víc. Plazma zase bliká ...

U kterých modelů a s jakým nastavením to blikání vidíš konkrétně Ty?

Poblikávání, co já vím, se týká hodně monitorů, neboť tam se u některých musí stáhnout jas na nulu, protože při noční práci zářily jako kráva. V té chvíli, tedy s minimálním jasem, se projevila jakýsi pulzace, kterou uživatelé zaznamenali. Podobný stav byl viděn u jedné LCD TV (hluboce se omlouvám, četl jsem na netu, ale teď si nepamatuji, které to bylo ... takže bych kecal), a to opět při minimálním jasu.
Různé poblikávání se také může vyskytnout při zapnutí lokálního stmívání. Zde stav ale je přiměřený právě sledované scéně, resp. změně v ní.

Dotaz - kdo provozuje LCD LED TV s minimálním jasem? Asi málokdo, protože i pro noční sledování je jas na nule k ničemu, neboť dojde k totálnímu slití černých a tmavých tónů a obraz je silně degradován.

Výše uvedené nepíšu, jakožto útok na Tebe stormborče, ale protože mě toto téma hodně zajímá - tedy blikání u čehokoliv. Rád bych, aby jsem případně společnými silami přišli na TV, které skutečně blikají a vysvětlili si, zda pořád, nebo jen za určitých okolností/s určitým nastavením.

// ještě doplním. Osobně jsem zatím nezaznamenal (podotýkám - naštěstí) žádné blikání u běžně nastavených LED TV. Takový stav bych vám ihned oznámil, neboť viditelná pulzace čehokoliv může výrazně unavit zrak a z mého pohledu je tedy nežádoucí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 11. 2013 15:33

Vzdy kdyz prijdu do obchodu, kde jsou vedle sebe postavene LCD a plazmove obrazovky, bezpecne dokazu ihned identifikovat, ktera je plazma a ktera ne. Tak moc jsem haklivy na blikani plamzovych obrazovek (a ano, i tech uplne nejnovejsich). To jen pro predstavu, jak citlivy zrak mam. A presto jsem dosud nezaznamenal blikani LED podsvicnei u LCD, bez ohledu na silu podsviceni. Neni to nejaka nova urban legend z tuzky priznivce plazmy? :)
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 4. 11. 2013 09:37

stormborec píše:Tak například koncový červený LED světla na nových autech blikají viditelně.


Vazne? :D A nieje to nahodou extension kit na flashing brake lights? :D

http://www.youtube.com/watch?v=P_ORq2XyfMQ

Este som nevidel LED blikat... Myslim tak, ze by to bol jej prirodzeny jav. Ked tak nutene, abo ked odchadza do kremikoveho neba ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 11. 2013 11:28

Tak ani pro mě to zatím nebylo přímo zaznamenatelný (až tedy na jednu výjimku) narozdíl od plazmy - ale obecně vzato - všechny tyhle zdroje světla mně unavujou víc než klasická žárovka - prostě jakákoliv zářivka, LED "žárovka" je pro mě špatně - i když nevím jestli je to tím blikáním, nebo chudým spektrem. Jinak co se týká blikání LED LCD - tak někdo kdesi psal o Panasoniku E5E (2012) - tam šlo zřejmě o backlight blinking - tedy 50Hz panel s "poblikávájícím" podsvícením.
Osobně jsem viděl nějaký Sony v prodejně - nechal jsem si tam prodavačem pustit různý režimy toho vylepšení pohybu - a taková lahůdka je režim "impulse" - to musí vidět snad každej jak to bliká - ale asi někomu to nevadí, když to tam mají jako možnost
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 4. 11. 2013 12:46

stormborec píše:ale obecně vzato - všechny tyhle zdroje světla mně unavujou víc než klasická žárovka


jj lebo klasika volframove vlakno ma tendenciu "zotrvacnosti" (dohasina pomaly) a preto nevidis pri 50Hz na nej blikanie....

Mam testnute, ze dokonca pri 25Hz nevidno na ziarovke ziadne blikanie.... ;-]

A pozor, bavili sme sa o blikani LED pri vypnutych ficurach ako pulzovanie a pod...

Jasne, ze ked si zapnes pulzovanie, bude LED pulzovat ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků