Philips 42PFL6678K - hodnocení, problém se SMART funkcemi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dunde.e 23. 12. 2013 16:38

Znovu se vracím k tomuto tématu.

Jak tu mnozí psali, tento IPS panel od LG má špatnou černou....když se na to člověk zaměří, tak je to fakt hrůza a to i se svítícím ambilightem (můj názor) , pokud se sníží jas a podsvícení pak tam černá je, ale zase chybí i obraz..."no jo, to je ten skvělý Philips panel, jak mě přesvědčil prodavač s odbornými znalostmi v Electroworld", škoda, že jsem si ho nenahrál

Co mne však začalo znepokojovat, je fakt, že mi včera při sledování ČT několikrát zčernal obraz a ztratil se i zvuk bez jakékoliv hlášky... při přepnutí kanálu to opět hrálo, při přepnutí zpět na původní kanál to také hrálo, ale po chvíli to zase vypadlo, původně jsem si myslel jestli to není třeba špatným signálem, ale když to hrálo, tak byl obraz dobrý, nijak to nekostičkovalo a vždy (3x) pomohlo přepnout tam zpět.

Dnes se TV opět činila viz. foto. Po zapnutí TV se obraz postupně zbarvil do této podoby, hrál akorát zvuk. Při pokusu přenout kanál zůstal na panelu stále tento obraz. Po vypnutí a zapnutí TV to už jede zase v pořádku.

Je to normální ?
Přílohy
DSC_0196_2.jpg
42PFL6678K - Co dodat :/
dunde.e
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 12. 2013 11:02

dunde.e ne, není to samozřejmě normální. Jen bude nutné překontrolovat i vnější vlivy. V posledních dnech jsem řešil několik dotazů od známých. Nakonec se ukázalo, že problém nebyl v jejich TV, nýbrž v namrzlé anténě. Mlha, která vlivem nízké teploty vytvořila na anténě námrazu, způsobila problém se sníženou kvalitou/sílou signálu. Stav se pak může projevovat různě.

Pokud ale u Tebe vše funguje jak má a přesto TV zlobí - reklamuj ji a klidně si tam vepiš, že chceš vrátit peníze. Dej tam všechny chyby, které jsi našel, včetně drnčícího reproduktoru. Já tak nějak cítím, že se zbytečně trápíš. Proto bude lepší TV vrátit - pokud se zadaří.

Šestková řada Philipsu má zřejmě panel LG, tudíž IPS, tudíž černá o ničem. Z druhé strany poskytuje velmi pěknou barevnost. Má i několik dalších „skrytých“ vychytávek, které často uživatelé ani neodzkoušejí, protože návod není jejich kobylka. Třeba u 6008 se nachází možnost streamovat vysílání do dalšího zařízení - tabletu, smartphone ... Tudíž - do mobilu si dáš potřebnou aplikaci, pustíš a nastavíš TV a v mobilním telefonu Ti hraje program, který vidíš na TV. U dvoutunerových modelů se pak dá čučet na jiný program, než se sleduje na telce. Stejně tak umožní Philips přehrát přes mobil záznam na připojeném HDD k TV. Těch možností je jistě více. Ne každého zajímají, ale jsou tam.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dunde.e 4. 1. 2014 18:58

Tato TV má hodně vychytávek....ale hodně jich je něco jako když si na motorku dáte klimatizaci a aby toho nebylo málo tak ta motorka má ještě nefunkční motor...to je 42PFL6678K. Např. klávesnice na ovladači ze zadní strany..super věc..jen škoda že funguje jen někde, takže kdyby tam nebyla bylo by to nastejno. Pomalé menu odradí od jakýchkoliv "hraní si s vychytávkami". Když pustím film z externího disku, tak u některých formátu to ukazuje jinou délku filmu např jen 40min misto skutečných 1:30, což je problém pokud film přeruším a chci si ho pustit např od 60min. Nejde ani přetočit zrychlením, to skončí na konci tj 40min a nenašel jsem žádnou funkci, kde bych zadal čas. U filmů kde to ukazuje správnou délku se lze posouvat také jen pomocí zrychlení, což trvá několik minut, usměvné je, že z filmu vás to vyhodí skoro při jakémkoliv nechtěném přimáčknutí ovladače...už jsem se dvakrát díval na konec filmu na PC.

Dnes jsem přišel domů a "TV mne sama přivítala" tedy zrovna když jsem přišel, tak se sama zapínala a po chvíli se sama vypla...taky dobrá "vychytávka". Kdysi to udělala také a pomohl reset do továrního nastavení, od té doby (ani předtím) jsem s TV nijak neexperimentoval a dělá to znovu.
Když jsem TV dnes ručně (ovladačem) zapnul, tak se po chvíli začla sama vypínat... no už na to nemám trpělivost.

-- 4. 1. 2014 19:55 --

reset na "tovární nastavení" jsem nyní provedl a TV se stále sama vypíná...někdy po 30sec, někdy po minutě, po 4minutách......hotovo
dunde.e
Junior

Odeslat příspěvekod sibelius81 4. 1. 2014 20:30

Reklamace. Nic jineho asi nezbude...
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 4. 1. 2014 20:50

Teraz som spokojny ja ze som nesiel do toho Philipsu ale vzal som LG 55la740s. Po niekolkych dnoch kym som si doladil obraz som mozem povedat spokojny kedze plazmu som nechcel a ani samsung lebo som chcel sirsie pozorovacie uhly. Le pri pozerani satra kablovky som musel zodvihnut ja z 50 na 57-58 lebo v tmavych scenach sa stracali detaily. Obraz nie je vysediveli takze je to ok...hral som sa aj z gammou a znizoval som ju na 1.9 ale to nezodpovedalo realite a nakoniec som prisiel na to ze problem je v jase. Inak tv je vpohode za tie peniaze necakam zazrak. Clouding da sa povedat ziaden pri podsvieteni na 50 a cierna je dost dobra pri local dimming na strednom nastaveni. Ani jedna tv nie je dokonala. Svagor tiez kupil Philips a to je utrpenie to ovladanie.
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod dunde.e 6. 1. 2014 12:25

Televizor má 4 závady, tak jej dnes pojedu reklamovat, nebo spíš se pokusím odstoupit od smlouvy, protože krom toho, že se TV kazí, tak ani není tím, čím měla být (při prodeji mi tvrdili že má panel od Philips, který získal mnoho ocenění a dokonce je tak dobrý, že jej používají i ostatní, což jsou lži, panel vyrabí LG).

Pokud se mi podaří 42PFL6678K vrátit, pak budu uvažovat nad koupí TV Samsung UE40F6500 (který jsem chtěl původně koupit), asi mi nezbude nic jiného, než koupit dalšího zajíce v pytli, tedy koupit televizi v krabici.

Přeci jen neporadili byste mi jinou TV, náhradu za tuto?
- cena do +-19tKč
- úhlopříčkou 40-42", na TV se díváme z přímého směru z cca 2,5m-3m.
- dostatečně plynulý obraz pro sledování filmů a občas sportů
- spíše se přikláním k LED (plasmy se více bojím, než že by mi vadila spotřeba)
- chci sledovat filmy z externího disku nebo sledovat TV vysílání z pozemního signálu, ocenil bych matný panel (chci mít možnost sledovat ve dne ale i v noci)
- HbbTv se mi libí ale nevyžaduji
- wifi může být (využívám max na youtube, nic víc)
- 3D nemusí být, ale pokud bych si měl vybrat tak spíš pasivní 3D (stačí ale jen 2D TV)
- svižnější menu (42PFL6678K ho má hodně pomalé, zvláště při pouštění filmů z externího disku)
dunde.e
Junior

Odeslat příspěvekod patrias 6. 1. 2014 12:44

za mě tuto:
http://www.alza.cz/46-samsung-ue46f6400-d398460.htm
na tu vzdálenost pro sledování akorát
patrias
Junior

Odeslat příspěvekod dunde.e 7. 1. 2014 08:19

Tak jsem včera odvezl TV na pobočku v Olomouci. Tam zapnuli TV a ta v tu chvíli samozřejmně nevykazovala žádnou zřetelnou vadu, takže ji poslali do servisu na posouzení. To že jsem donesl CD s natočeným videem s chybami je v tu chvíli nezajímalo. Takže TV poslali do servisu i s CD s natočenymi chybami a mne nezbývá nic než čekat jak to posoudí - mají na to 30dnů.

Ještě zmíním, že jsem do protokol uvedl tyto vady:
1. Drnčí subwoofer (objevuje se při "podbarvující hudbě" ve filmech, nebo např znělce zpráv na ČT)
2. TV se sama zapíná
3. TV se sama a opakovaně vypíná (když se sama vypne pak zůstane vypnutá)
4. Panel vykazuje chyby zobrazení
Všechny chyby se vyskytují náhodně...občas tedy TV funguje bezproblémově.

Trochu úsměvné je, že na prodejně mají asi 50 vystavených televizorů a shodou náhod 42PFL6678K byla jako jedna z mála vypnutá. Byla to náhoda? Chyba, že jsem se nezeptal.
dunde.e
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2014 10:52

Nehľadaj za tym žiadnu konšpiraciu. Proste blby kus. To sa ti môže stať hocikedy s hocičim. Kopa ľudi ma 6-kovy Philips a tvoje problemy nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesek_no 7. 1. 2014 16:51

Tak jsem si procetl toto vlakno a moc jste me nepotesili :D Mam v merku 42PFL6008K...Coz asi podle nižšího čísla bude horší model :) Tak to se mám na co se těšit:)

Jen teda jeste poznámka pro "nestastneho" majitele dunde.e....Ja pujdu do Philipse z jednoho jediného důvodu a to je Amiblight...TV jsem videl v běhu u kamarada naprosto me to dostalo....Chapu, ze kdyz clovek resi jen sracky s nefunkcni TV tak to odnese cela znacka, ale uz jen kvuli Ambilight bych Philipse uplne nezatracoval :)

Drzim palce a pevne nervy !
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod dunde.e 7. 1. 2014 19:28

Jistě toto vlákno může působit trochu jednostraně a to z toho důvodu, že téměř každý druhý příspěvěk je ode mne a furt si na něco stěžuji, podvědomě to může působit, že 50%-100% těchto televizí se kazí...přitom je řeč stále o jednom kuse a na jednom kuse nelze zakládat žádnou statistiku. Možná ta TV umí být spolehlivá, možná se ty závady dají nějak jednoduše odstranit....mé zkušenost s jedním kusem však nejsou příliš dobré, navíc je to vše umocněno tím "předprodejním servisem", kdy jsem šel do kamenné prodejny si nechat poradit a namísto toho jsem se nechal doslova obalamutit prodavačem a uveřil jsem mu věci co se později ukázaly jako účelové polopravdy nebo lži, proto je i má reakce trochu bouřlivější, než jak bych se zachoval normálně.

Asi se budu dost opakovat, a psal jsem to určitě už i v jiném vlákně, ambilight je dle mne další marketingová funkce (něco jako hit blikající boty) a jak psali jiní, philips se tím snaží zamaskovat to, že panel neumí černou barvu, což mohu potvrdit....tmavé scény pak splívají v jednu šedohnědou barvu. V obchodě to člověk nepozná, protože ukázky jsou rychlé dynamické barevné a kolem bliká další televize, vše je přesvětlené a ukazkové video ostré a kontrastní.
Ambilight vypadá efektivně, kdo nemá bude možná závidět a kdo má může machrovat, ale bohúžel (dle mého názoru) mi příjde u tohoto modelu jako neuplné řešení. To protože svítí jen na krajích a tedy nad a pod TV je ostrý obrys panelu/černá neosvětlená stěna - vytváří to takové "světelné uši". Navíc argument "že přispívá oční hygieně a šetří zrak" mi příjde také milná. U tmavé scény se osvětlení utlumí a u světlé se osvětlení zesílí...oči se pak musí ještě více přizpůsobovat. Světla mi přišli vůči obrazu trochu opožděná.

Samozřejmně lze ubrat z dynamiky a z intenzity, ale když jsem chtěl aby to dělalo jen takový slabý nádech, tak to prostě nešlo zeslabit pod určitou mez. A dynamika se chová opravdu "dynamicky" ale ve špatném slova smyslu, na jedno nastavení to občas na barvy moc nereáguje, občas to bylo přehnané. Aby mne to při sledování nerušilo, tak jsem si to nastavil tak, že to skoro imitovalo lampičky za TV po stranách a stejně jsem se většinou díval na TV s rozsvíceným světlem. Patřím mezi ty, kteří si v noci nechají u TV něco svitit, aby nebyla uplná tma, ať "to netahá tolik oči". Proto místo ambilight bych to viděl na nějakou lampu (třeba LED) za TV nebo za sedačku, která alespoň rovnoměrně prosvětlí celé okolí televize (né jen po stranách jako ambilight). Pak si taky nejsem jistý zda je ambilight použitelné pokud se dá TV na zeď...myslím, že TV bude moc blízko na ta světla.

Jestli se ti to stejně libí, tak dej na svůj názor a pocit. Já jsem jen "zaujatý" laik a né každému vyhovuje to samé. Navíc cena hraje také velkou roli, jestli ji můžeš mít za dobrou cenu, tak proč ne.

Dále si ověř ještě tu černou, máš-li rád tmavé filmy, uvidíš jen šedohnědou tmu.
Co mne uživatelský taky hodně štvalo je pomalé menu, zvlášť pokud se přehrává film z flaschky nebo disku (menu se ještě více zpomalí) a nemožnost přesunou film do zvoleného místa, musí se přetáčet zrychlením 32, což u některých formátů dost blblo (šlo to přetočit třeba jen do půlky, dál ne). Tv má hodně funkci, ale přišli mi takové nedotažené, prostě aby tam byly a to základní co jsem od TV chtěl bohúžel nesplnila :nenapadne

Uvidím jak se zachová obchod s mou reklamací, zatím se jede dle zákona, tedy do 30dnů mi dají vědět, nicméně vím, že jsou obchody, který vycházejí nad rámec svých povinností vstříc zákazníkům. Jedna věc je tedy vybrat si správný model a taky správný obchod, myslet na to co když bude s TV nějaký problém, kde je nejbližší servisní místo nebo pobočka, která to převezme atd.... Zatím mi TV připadá jako nejchoulostivější a přitom né zrovna nejlevnější věc, a teď to nepíšu jen na základě této konkrétní zkušenosti.
dunde.e
Junior

Odeslat příspěvekod dunde.e 9. 1. 2014 19:46

Procházím si fórum a snažím se najít coby-kdyby, tedy dle výsledků posouzení vad (na které si musím ještě počkat) existuje možnost, že mi vrátí peníze, a pak bych si mohl vybrat jinou TV, tak zjišťuji jakou.
Při brouzdání jsem si povšiml, že v mnoha příspěvcích je 7-řada od philipsu popisována jako TV, která NEMÁ IPS panel...je to pravda ?
Protože při prodeji 6678 mi prodavač tvrdil, že "obrazově je 6678 úplná špička, což dokazuje i to, že stejný panel a elektronika je použita také u 7řady, která přitom stojí mnohem více, má akorát navíc nějaké jiné funkce ..tuším, že mluvil něco o ovládání".
dunde.e
Junior

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 10. 1. 2014 09:59

letošní sedmičková řada philipsu má ips panel. va panel měla loňská řada 7007. va panel má letos philips třeba v řadě 8000. subjektivně je ale použitý ips panel v 7x08 "lepší" než ten, který je v 6xx8 ...
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Screepy 10. 1. 2014 21:30

Dneska jsem byl v EW v Olomouci, takže jsme patrně narazili na téhož prodavače, jako musí se mu nechat, že tam do mě 40 minut lil informace že jsem měl pusu otevřenou dokořán! A to smekám klobouk, ono totiž to leeccos může napovědět, v takovym Datartu mi borec ukázal dle mých požadavků, máme tady tuhle , tuhle, tuhle telku..a konec :)) takže díky, ale já jdu o dům dál.

Nicméně blíže k tématu, šel jsem se podívat jmenovitě na Panasonic Viera TX-L39 E6E, o kterém jsem měl již leccos načteno a prostě mi vycházel za 11 000 jako dobrá koupě. Nicméně se mě ujal vzdělaný prodavač a už to jelo :) Víceméně se opakovalo to, co zde píše dundee na začátku, Samsungy jsou *****, kterej staví svoje televize na marketingu jak kráva, přitom berou panely od TCL z Číny a že ty IPSka plus ty technologie od Philipsu, kerej to vyvjíjí v Nizozemí a ví, co je Evropanům třeba při jejich vysílání jsou mnohem dál a obraz prostě a jednoduše lepší. Říkal mi, že za 10-12 000 je to prakticky jedno, bo všechny televize mají VA panely a není v tom takový rozdíl a začal mě tlačit do Philipsu, o kterém je tento thread :), plus samozřejmě vychvalování ambilightu atd atd. Jako já mu nemůžu upřít to, že věděl o televizích fakt hodně, tohle si prostě z prstu nikdo nevycucá, vykládal o plazmách, o všem možným. Jaký jsem v Žatci vyrábšěli supr trupr IPS alpha panely atd, fakt jsem byl mile překvapenej, žádnej brigádník, kterej Vám řekne, tak je tu Philips, LG, SOny, tak si vyberte.

No málem sem vyměkl, ale vzal jsem si ještě čas na rozmyšlenou a na načtenou o tomto modelu a jeho pro a proti.

Čimž se Vás, zdejších odborníků, má smysl pustit víc chlup, tzn místo 11 dát třeba 17, 18 000 za lepší televizi a primárně kterou? Ještě mi říkal, že tenhle Panasonic je velmi dobrý, taky IPS (ale nemá ambilight) , subwoofer apod, nicméně je taky o 2000 levnější: http://www.alza.cz/42-panasonic-tx-l42et60e-d397102.htm

Budu příjmat klasický DVBT, plus ČT v HD , všechno po zemi. Já si i rád připlatim, zase teda nepotřebuju televizi za 25000, to ne, ale když už si připlatim, chci tomu odpovídající kvalitu. Jako ta Philipska se mi líbila, to se musí nechat. Ale když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, to známe :)

Díky všem moc za odpovědi!

P.S: potřebuju tu telku vyřešit do OH v Soči, teď nemám žádnou! :))
S.Freud:"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat."
Screepy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Screepy 10. 1. 2014 22:31

A ještě jedna poznámka, zároveň mi jde o to, jestli dneska má smysl dát za televizi řádově o několik tisíc víc nebo si vystačit s Panasonicem za 11 000, který evidentně dle nezávislých testů není špatný a za 5 let si prostě koupit novou, bo technologie už bude zas jinde. Anebo teď dát 18 a za 5 let si rvát vlasy, proč sem dal "tolik" peněz, když už je všechno zas mnohem modernější a lepší za menší peníze :) Je to jen úvaha, vim že takhle by se přemýšlet asi úplně nemělo, protože pak bych si mohl koupit Sencor za 7000. Vim, že jsou i televize řádově x krát drazší než co vybírám, ale jestli je opravdu takový rozdíl mezi televizí za 11 000 a 18 000 a má cenu ty peníze za to dávat? :) Ještě jednou díky za tipy a názory!
S.Freud:"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat."
Screepy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků