Sharp TV třídění kanálů - aplikace ke stažení

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod halentech 22. 12. 2013 13:02

Ahoj,

zakoupil jsem TV SHARP LC-60LE652E. Jelikož není možné jednoduchým způsobem setřídit kanály, tak jsem udělal na to aplikaci, kterou to lze v počítači setřídit.

Je to takový malý Vánoční dárek pro uživatele SHARP TV :-)

http://sourceforge.net/projects/sharptveditor/
Naposledy upravil MgX dne 9. 1. 2016 23:27, celkově upraveno 3
Důvod: Drobná úprava názvu - lepší hledání ;-) Nastaven parametr - „Důležité“.
halentech
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 12. 2013 13:10

To jsi opravdu vytvořil Ty? Tak to moc děkuji za všechny uživatele TV Sharp ;-)

Dovolil jsem si upravit název vlákna - je snad výstižnější. „Hladové“ oko na něj spadne dříve :-) A nastavuji nyní vlákno jako „Důležité“. Přeci jen v čase vánočním může cosi takového výrazně pomoct klidu v domácnosti :-D

-- 22. 12. 2013 12:15 --

// prosím všechny uživatele, kteří program vyzkouší, aby se nám ozvali s názorem - popsali klady/zápory.

Děkuji
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod halentech 22. 12. 2013 13:48

Ano vytvořil. Případné chyby budu průběžně opravovat. Export/import na mé TV funguje perfektně.

Co zatím není implementováno:

při načtení již setříděného xml v aplikaci, nejsou programy v tabulce setříděny dle kanálů. Tzn. musíte začít znovu třídit. Jako dočasně řešení než to doprogramuji, je nechat po uložení xml stiskem tlačítka save program otevřený. Uložené xml pak překopírovat pod názvem servicelist.xml na usb flash a provést import. Při spokojenosti se setříděním kanálů v TV, pak již lze aplikaci ukončit.
Naposledy upravil halentech dne 22. 12. 2013 14:44, celkově upraveno 1
halentech
Junior

Odeslat příspěvekod Soldier.Kopi 22. 12. 2013 14:20

Super, určitě vyzkoušim. Mohl by si přidat český návod. Přece jenom ne každý z nás je dobrý angličtinář :P
Soldier.Kopi
Junior

Odeslat příspěvekod halentech 22. 12. 2013 15:02

Český návod:

Odpovědnost a případně škody, vždy nese uživatel aplikace, ne autor!

Aplikaci jsem ladil a zkoušel na mojí SHARP LC-60LE652E. Tato aplikace by měla fungovat na všechny TV SHARP rok 2013 (záleží na struktuře XML souboru).

Do USB portu dejte flashdisk (měl jsem 2GB s formátem FAT32.)

Po zapnutí a naběhnutí TV stiskněte na dálkovém ovladači menu. Po naběhnutí menu obrazovky stiskněte během 5 sekund kombinaci 999222. Kombinace nesmí být zadávána příliš rychle.

Objeví se servisní menu. Zde nedoporučuji cokoliv měnit. Použijeme pouze volbu Station list.

Zde zvolte Station export.

Počkejte na pozitivní potvrzení od televize. Poté TV vypněte.

Stáhněte a rozbalte aplikaci z odkazu.

Po vložení USB flashdisku do PC spusťte rozbalenou aplikaci z odkazu. Podotýkám, že musíte mít v počítači nainstalováno běhové prostředí Java. Program vyžaduje verzi JAVA 7.

Program se zeptá na soubor xml, takže si zvolte vyexportovaný soubor.

Poté program naběhne a objeví se seznam kanálů. Pomocí funkce drag & drop můžete začít přemisťovat programy z levé části doprava. Lze použít i multiselect pomocí klávesy shift.

Aplikace vyžaduje mít všechny programy přeneseny z levé části do pravé. Dejte si pozor, ať neupravujete data v tabulce pomocí editoru.

Jakmile budete mít všechny programy v pravé tabulce, můžete nechat kanály přečíslovat. Stisknete tlačítko Renumber channels.

Poté již stačí stisknout tlačítko Save. Nový seznam programů se uloží do stejného adresáře jako zdrojový xml soubor. Název bude: servicelist_prg_modified.xml

Doporučuji si původní soubor servicelist.xml zazálohovat.

Nyní přejmenujte servicelist_prg_modified.xml na servicelist.xml

Bezpečně odeberte USB flashdisk :-)

Vezměte flashdisk a dejte jej do TV. Zapněte TV a opakujte postup pro vstup do servisního menu.

Zde ve Station list zvolte Station import.

Počkejte na pozitivní potvrzení od televize. Vyjděte ven ze servisního menu.

Nyní byste měli mít kanály setřídené dle požadavků.

Program pracuje pouze s TV kanály. Rádia a AV vstupy jsou vynechány.

Jan Jirousek, Vánoce 2013.
Jan.Jirousek@gmail.com
halentech
Junior

Odeslat příspěvekod Petr626 24. 12. 2013 10:43

Ze zvědavosti jsem to zkusil na sharp LC-46LE830, ale skončil jsem hned na začátku :) U mě bude vstup do servisního menu jiný, který neznám. Ale věřím, že je to praktická aplikace, která by se hodila.
Petr626
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 12. 2013 11:47

Sharp nemá u svých (alespoň některých) modelů možnost zálohy programů na USB v běžném menu? Aby se nemuselo vstupovat do servisního menu?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petr626 15. 1. 2014 11:31

Nemohl by to někdo přesně přeložit? Zajímavé informace, bohužel polsky neumím.

Dot. telewizora Sharp LC-46LE830 E + moduł n na kartę. Kopiowanie listy kanałów na USB.
Jest procedura postępowania: /znalazłem w internecie/ Wszystkim działa, u mnie nie.
- Włączamy TV
- Wyłączamy TV przyciskiem POWER na panelu dotykowym, przytrzymując go aż pojedyńczo mignie centralna kontrolka (ok 5 - 6 sec.)
- Przytrzymując klawisz INPUT i VOL+ naciskamy POWER (cały czas na panelu dotykowym)
- Puszczamy POWER, ale pozostałe dwa klawisze trzymamy aż TV uruchomi się
- wpisujemy hasło 369 (to już na pilocie), pojawia się menu Copy Mode.
- władamy czystą pamięć USB do TV i wybieramy opcję TV->USB, naciskamy OK i czekamy na komunikat Done - ustawienia są zapisane na pamięci USB
Jeżli chcemy odzyskać ustawienia z USB powtarzamy wszystkie czynności, tylko w odpowiednim momencie wybieramy USB->TV

-- 15. 1. 2014 10:33 --

Ještě vstup do servisního menu Sharp LE830, ale bez přesného českého návodu bych to neriskl:

Kto chce się pobawić z telewizorem to podaję jak wejść w tryb serwisowy.
1. Wyłączony telewizor i naciskasz sensor POWER i trzymasz. Świecą się wszystkie diody, słyszysz cyknięcie przekaźnika, diody gasną i puszczasz POWER.
2. Naciskasz teraz jednocześnie -Volume i IMPUT, i na chwilę POWER aż się zaświecą diody, dalej resztę trzymać aż ukaże się niebieski prostokąt z literką K.
3. Wciśnij IMPUT, masz tło bez szumów.
4. Ponownie jednocześnie naciskasz -Volume i tym razem dół Chanel.
5. Przed oczyma masz pełny serwis. Możesz posługiwać się pilotem.
6. Chcąc wyjść z tego trybu wystarczy tylko wyłączyć telewizor.
Życzę miłego grzebania za które nie ponoszę odpowiedzialności.
Petr626
Junior

Odeslat příspěvekod xtreo 16. 1. 2014 11:44

Ahoj,
děkuji za užitečnou aplikaci. Vše se podařilo na první pokus (LC-50LE752V). Ani jsem nezkoumal jak se dají programy řadit přímo v TV, poněvadž to zpravidla bývá o nervy. :-) Zatím tedy jenom DVB-T, uvidím až časem pořídím a naladím i satelit.
xtreo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod halentech 22. 1. 2014 23:09

Nemohu editovat 1. příspěvek, tak to píšu sem.

Ke stažení je nová verze 1.1

Je zjednodušené ovládání, levou tabulku lze třídit podle názvu, případně čísla kanálu. Přidána podpora výběru kanálů přes CTRL, SHIFT a případně CTRL + A. Vizuální styl nastaven dle systému. Program nyní ukládá seznam do původního souboru. Záloha se tvoří do kopie souboru. Opraveny drobné chyby.

http://sourceforge.net/projects/sharptveditor/files/SharpProgramEditor.7z/download
halentech
Junior

Odeslat příspěvekod Slayer 25. 7. 2014 11:51

A nějak doprogramovat aby šly titulky i filmů puštěných z USB neumíš? :) Díky.
Slayer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtreo 6. 8. 2014 13:28

Ahoj, pořídil jsem si k TV i parabolu a trochu jsem narazil... Nešlo by pro nás co máme i DVB-S2 tuner přidat z toho xml souboru do programu sloupce Encrypted, Hdtv a EpgService? Dost by to pomohlo. ;-) Případně by bylo fajn, kdyby nebylo nutno zleva doprava přetahovat všechny stanice (stačí pro každou stanici smazat příslušnou dvojici řádků service a dvb-service).

Případně by to mohlo umět pracovat i s rádii (MediaType="2").

Dík.
xtreo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod halentech 6. 8. 2014 14:42

Asi šlo já mám raky satelut a Skylink. Tyhle sloupce jsem nepotřeboval, tak tam nejsou. Kouknu na to.

-- 6. 8. 2014 13:53 --

Jinak jeste informace, Sharp vydal novy firmware, kde je vylepsene trideni.
halentech
Junior

Odeslat příspěvekod xtreo 6. 8. 2014 20:05

Díky a ještě mi přijde, že program přepíše všechny atributy Hdtv na nulu, i když v xml byly někde původně jedničky.
xtreo
Kolemjdoucí