TV 50" na filmy a seriály do 20K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2014 06:41

Pokial ide o nove modely, vacsinou sa cakat neoplati. Jedine ze to bude cakanie dlhsie ako do ich nastupu na trh. Nove modely budu spociatku logicky drahe a cena vybehovych bude klesat. Tym padom to byva vacsinou tak, ze za cenu noveho kupis o triedu lepsi starsi. Jedine ze silou-mocou musis mat najaktualnejsie nezmysly ako Smart atd.
Zatial ale drviva vacsina vyrobcov nove TV nepredstavila takze to su ciste spekulacie.

Pri horsom signale moze byt 50" vela.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod eriq1 19. 1. 2014 08:55

Ako tu niekto raz pisal, ja som si na zaklade rad od teenagerov co si davaju do podpisov svoje mobilne telefony a sluchatka, vybral 55"ST60 a nelutujem.

Nedavno sme mali doma navstevu, chalan chvilku pozeral na obraz, a potom sa len smutne opytal ci je to plazma, lebo jeho LCD ci co za hodinky to ma doma, sa na to netaha :)

Mam UPC cez kabel, standardne programy su krasne, HD uzasne. Mozno som nenarocny divak?
Stastny vyber prajem.
eriq1
Junior

Odeslat příspěvekod castaway2 19. 1. 2014 12:06

ďakujem vám páni! takže už mám v hľadáčiku ST60. Tiež ma zaujal Panasonic TX-L50E6E. Podľa recenzii pre 39" model

http://avmania.e15.cz/panasonic-tx-l39e ... ticleStart

je to vinikajúci TV spojuje všetko čo chcem akurát ma trošku zamrzí, že chýba 3D aj keď sám neviem či mi to za tých pár filmov stojí takto preberať. Neviete náhodou, či nie je alternatíva TX-L50E6E ale s 3D?

veľmi sa rozhodujem medzi
TX-L50E6E
vs
TX-P50ST60E

PS: s ambilight som sa trpko rozlúčil, čierna hrozná a firmware ešte horší.
castaway2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2014 12:18

Alternativ k E6 s 3D maš vo svojom prvom prispevku niekoľko. Napr. ten F6400 alebo Toshiba 50L7335DG su na tom lepšie. ST60 nehovoriac.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 1. 2014 12:26

A co plazmy od Samsungu? http://www.avforums.com/review/samsung- ... eview.9595
Asi to nebude na úrovni ST60 - možná kromě 50Hz bugu ...

Plazmy končí prostě proto, že se neprodávají, ani za ty velmi nízký ceny, zřejmě pod náklady ...
Proč o ně není zájem je jiná otázka
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod castaway2 19. 1. 2014 19:46

ďakujem vám, trošku som to poštudoval aj tie Samsungy a Toshubu a vylucovacou metódou som sa dostal k týmto dvom

Panasonic TX-P50ST60E
vs
Philips 50PFL5008K

ten Philips len kôli ambilight keďže som ho videl v akcii u kamaráta na 50PFL5008K a v momente keď ho vypol moje oko si ho pýtalo zapnúť. Viem, je to iba pár LED po stranách ale dokázali ma vtiahnuť do deja oveľa viac ako bez ambilight :roll:
čo ma odrádza je to, že sa mu priamo pred mojimi očami pravidelne zasekával pri prezeraní zoznamu filmov na USB disku (3D filmy,niektore 1080p niektore 720p) skončilo to tým, že musel TV jednoducho vypnúť. Predtým sa zase zasekol v smart menu a tiež ho musel vypnúť. Toto ma odrádza dosť veľmi. nemáte s nimi skúsenosti? alebo nepoznáte užívateľa čo má 50PFL5008K? ďakujem
castaway2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 20. 1. 2014 13:01

rozhodnutí, jestli plazmu nebo lcd s led podsvícením, musíš nechat jen a jen na sobě, jsou to tvoje oči.

k philipsu -- žádná televize bohužel neumí přehrávat všechny formáty, některá to jen umí lépe, druhá hůře. philips se výrazně zlepšil s loňskými modely. bohužel zaostává stále v doladěnosti firmwaru, takže něco mu činí vážnější problémy, ve výsledku je třeba pododné řešení, které uvádíš, tedy vytažení televize ze zásuvky.

philips bych nevolil v případě, že potřebuji televizi jako multimediální přehrávač. ani kvůli smart funkcím. pokud je pro mě zásadní ambilight, což z vlastní zkušenosti potvrdím, přimhouřím oči nad nedodělávkami ve smart systému, zkrátka si pořídím třeba externí mmc, nebo minipc a řeším to další krabicí stranou. televize je pro mě zobrazovač, v tomto případě s milou featurou navíc v podobě ambilightu.

zkušenosti s modelem 5008 bohužel potvrzují bolesti philipsů napříč modelovými řadami -- pomalé smart prostředí, problematičtější přehrávání souborů, nemožnost rychlého přetáčení, nebo zaseknutí a nereagování na příkazy ovladačem.

versus panasonic st60? někteří uživatelé mají u tohoto modelu problémy s načítáním usb disku, které panasoniku trvá nekonečně dlouho.

ve výslednici stále vychází jako lepší řešení nákup televize podle obrazu, nikoli podle funkcí, které mohu doplnit externím zařízením :)
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 1. 2014 14:21

Prehravanie suborov na Philipsoch nie je o nič viac problematicke ako u ostatnych vyrobcov.

Pokiaľ je primarna požiadavka obraz, tak je to neporovnateľne. ST60 je podstatne ďalej.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod castaway2 21. 1. 2014 08:36

smart funkcie ani prehrávanie médií na TV neriešim tie pôjdu cez google Chromecast (Plex). Akurat sa snažím nájsť dokonalé vyváženie medzi mojimi požiadavkami na TV ktoré sa bohužiaľ vylučujú. Tenký rámik(aj TV), pekná čierna ,50", do 900€ s 3D, a ten ambilight ktorý mi pletie hlavu ešte viac.

Panasonic TX-L50E6E (nemá 3D)
Panasonic TX-P50ST60E (nemá až tak tenký rámik+aktívne 3D =+60€ za okuliare)
Philips 50PFL5008K (FW sa seká +čierna nič moc)
Panasonic TX-L50ET60E (zatial skúmam)

asi som maznaví a náročný :roll:
castaway2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 21. 1. 2014 09:01

zbytecne to komplikuješ a přihazuješ zbytečně další a další modely...vykašli se na ty nesmysly, to nejlepší ti tu už bylo řečeno
Samsung F6400 x Panasonic ST50 - to jsou obrazové top
Pokud chceš mít doma ještě cíkánskej kolotoč, kterej ti bude hazet světla na zed tak dejme tomu ten Philips, kterej navíc jak píšeš má pořád stále problémy s FW, už vloni to byl strašnej pruser a je to pořad ...nehledě toho že dle mě mají hodně špatně zvládnutej pohyb.
Pana E6 jsem ted o víkendu viděl u prarodičů - nevidím jediný důvod proč by se tato tv měla upřednostnovat před ST60 nebo F6400.
Moc špekuluješ a placáš se vtom. Nevím co od nás chceš slyšet, ale tímhle stylem tu budeš mít zachvilku všechny možný tv v tvém cenovém rozsahu a budeš z toho neštastnej.

PS: Na anorektickej rámeček se vykašli, vloni třeba u Samsungu dochazelo k pružení panelu u velkých uhlopříček, zahříváním tv pak ten plastovej rámeček pekne pracoval - praskal ;-) o tom že kvalitu tv neurčuje zda ma 2 nebo 1,5 tlustej rameček ani nemluvim...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2014 09:56

Narocny nie si ale kladies doraz na veci ktore nie su z hladiska fungovania TV podstatne. Uplne tenky TV moze byt viac na skodu ako mat vyhody (malo miesta=horsie vetranie).

U ST60 dostanes 1 kus okuliarov v baleni. Plus aktivne 3D u Panasonicu je kompatibilne s tym v Samsungu, na TV od Panaka preto funguju okuliare od Samsungu. Najlacnejsie samsungovske stoja nejakych 15 eur.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod castaway2 22. 1. 2014 05:35

hexxisek ty si mi dal ale más pravdu je to tak ako vravíš priznávam.Ryan tebe tiež Ďakujem, píšeš seriózne. Včera som sa bol v obchode pozrieť na 50ST60 chlap mi pustil z USB nejaky klip (nebol veľmi ochotný) obraz bol pekný a myslím že doma to pocítim o 100% viac. Pustil mi tiež TX-L47ET60 ale signál z DVB-T anteny a bolo to hrozné kocky+šum neviem si predstaviť na to pozerať z mojich 2m + ešte väčšiu uhlopriečku 50". ta ST60 mi prišla medzi ostatnými LEDkami dosť masívna.
Nechcem nic konketne pocut uz len udrzujem diskusiu :)
castaway2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 1. 2014 07:36

V predajni sa toho o zobrazeni TV vysielania vela nedozvies. Bohvie ako tam maju rieseny signal, akymi kablami atd. Vacsinou tam maju zosilneny signal z jednej anteny a roztahany na milion TV. A este pripojeny nejakymi cinchami. Co je najvacsie zlo. Keby ti to vysielanie pustil na ST60 mozno by vyzeralo rovnako zle.
Najidealnejsia situacia je vziat si so sebou usb s nahravkami v roznej kvalite (idealne aj s nahravkou vysielania co mas doma) a tak poskusat. A samozrejme ovladac do ruky a pohrat sa s nastavenim. Do obchodu kde ti to neumoznia, tam by som uz v zivote nevkrocil.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod castaway2 23. 1. 2014 16:42

Prišiel som do predajni, predajca mi pustil TX-P50ST60E a TX-L47ET60E z blueray disku to isté na oboch a bolo rozhodnuté.

objednané TX-P50ST60E - príde zajtra alebo v utorok. Ďakujem zúčastneným za pomoc a trpezlivosť so mnou :)
castaway2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 1. 2014 18:38

A v čem byl přesvědčivější?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka