50" Tv do 900 eur

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Webste9 28. 1. 2014 14:45

Tu Lg LA50660S nad este uvazujem, a teda favorit je ten philips 55PFL6008K, pojdem popozerat a uvidim mozno mi udrie do oci aj nieco iné.
A značky Sony, Sharp tam sa niečo nenájde?
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod ftoz 31. 1. 2014 00:19

Nenech se zmast nekteryma radama moderatou ci nekterych mistnich odborniku a radeji studuj data primo na konkretnich modelech. Zadny 50Hz, 100Hz, 200hz lcd nejsou. To jsou mozna jen zazity udaje ze starych crt. Lcd Jsou jen 60Hz a 120Hz nativy. A pak hybridy mezi. Koukni se sem a projed si vyrobce lcd panelu http://www.panelook.com/ . Dokonce i na panelook klamou. Pac nektery lcd 120hz maj 60hz input a neni to nativ 120hz, jen to poste chtej prodat. Tu radoby frekvenci, co ctes u tech tv ti dela ten motion chip, ale zadnou frekvenci nezvyssi jen do jedno obrazu nacpe vic pozic a tim te osali a pohyb vypada lip.
ftoz
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 1. 2014 01:24

ftoz všichni klamou, všechno je marketing.

Místo kritiky ostatních, raději nabídni konkrétní řešení. Takové ty řeči kolem jsou k ničemu. A mezi námi na Hz skutečně nezáleží - důležitý je výsledek. No a třeba u Philipsu je řada 6 tou, kde začíná být vidět plynulost pohybu. Máš něco proti?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftoz 31. 1. 2014 03:03

za tu cenu bych sel do tohohle
http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE5 ... B00BXF7I9M

ale asi ho v evrope nesezenes
ftoz
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 31. 1. 2014 07:55

@ftoz Tak to si mu teda poradil :oboze

ftoz píše:a pohyb vypada lip.

A nejde prave o to? ;-]

ftoz píše:Lcd Jsou jen 60Hz a 120Hz nativy. A pak hybridy mezi.

Daj mi vypocet ako pre EU dosiahnes z tvojho 60Hz nativu 100Hz.

240Hz
http://www.panelook.com/LTA550HQ03_SAMS ... 19708.html

Ak mas na mysli udaj v cervenom ramceku, co je na obrazku, tak to je max. frekvencia panela:
http://imgupload.sk/viewer.php?file=p4o ... 33u9a7.jpg

Cize tento panel sa ta pouzit v aplikacii pre EU na 200Hz a USA na 240Hz (a samozrejme aj nizsie, ale to - pokial viem - nerobia - asi nemusim vysvetlovat preco ;-] )

Detto ked ma panel uvedene 60Hz, je v EU pouzity na 50hz a v USA na 60Hz.....
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftoz 31. 1. 2014 08:25

Ja nechapu, kde berete ty udaje ze je nativni panel 50Hz, 100hz... jak vidis z tech specifikaci vsechno je 60hz 120hz, ty panely se vyrabej po celym svete a dlouho a vidis tam nejde nejake svitch 50/60hz? To snad jen v tusim kmitocet ze site ma amerika jinej, ale to by mel resit zdroj, ne lcd preci. Pamatuju si stary zdoje do pc, kde byl prepinac na amecky site a evropsky, ale za zdojem to bylo vsechno stejny. Kdyby mel lcd nativne 50hz, tak by to bylo v zakladnich specifikacich.

-- 31. 1. 2014 09:31 --

Ak mas na mysli udaj v cervenom ramceku, co je na obrazku, tak to je max. frekvencia panela:
http://imgupload.sk/viewer.php?file=p4o ... 33u9a7.jpg

Ani nahodou s tebou nesouhlasim, je to pravdepodobne frekvence podsviceni, jestli vubec. Frekvence panelu je input. A skutecnej 120Hz panel tam ma 120Hz+120Hz, mrkni se tam je jich tam strasne malo.

Daj mi vypocet ako pre EU dosiahnes z tvojho 60Hz nativu 100Hz.
Zadnej nevim, pac jsem jeste zadnej nativ 100hz nevidel.
Ukaz mi jedinej panel z panelooku, kterej obnovuje v nasobcich 50hz. Kdyz panel umi 60hz, tak tam pustis 50hz, ale obracene ne, tak proc by se vyrabely 50 Hz nativy?

-- 31. 1. 2014 09:50 --

Mgx: Místo kritiky ostatních, raději nabídni konkrétní řešení. Takové ty řeči kolem jsou k ničemu. A mezi námi na Hz skutečně nezáleží - důležitý je výsledek.

No na skutecnych Hz zalezi jak komu. Pokud nekdo kouka jen na filmy a ma dobrej motin cip v tv, tak asi ne. Kdyz beru tv jako univerzalni zobrazovalo, tak mi na tom sakra zalezi, hlavne kdyz potrebuju pustit do tv signal z externiho zdroje, jako je prave pc. To pak je motion a jina pridavna elektronika naprd a je lepsi to vypnout. Takze kdyz nekdo uvazuje, ze bude vyuzivat tv hlavne k pc pro velkou obrazovku, tak je celkem jedno, jestli si koupi philips 4xxx nebo 6xxx, pac to ma vsechno pravdepodobne 60Hz input a tudiz je to radove stejny zobrazovadlo, ale za uplne jinou cenu. Taky motion muze byt v nekterych pripadech ke skode, treba prave ve staticky obrazovce. Dost jsem cetl, nektery tv pulsujou a motion nejde vypnout, ale to zalezi na typu. Nativni Hz jsou a budou vdycky lepsi, nez to umely zdvihani pomoci motionu. Horsi je spis, jak to vyrobit. Motion je levnejsi, tak se to dela.
Naposledy upravil ftoz dne 31. 1. 2014 17:20, celkově upraveno 1
ftoz
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 31. 1. 2014 09:08

ftoz píše:Pamatuju si stary zdoje do pc, kde byl prepinac na amecky site a evropsky

Zdroje maju prepinac na napatie, nie na Hz... :roll:
110/120V alebo 220/230V... si to pleties neako....

ftoz píše:Ani nahodou s tebou nesouhlasim, je to pravdepodobne frekvence podsviceni, jestli vubec.

Hehe... ta stranka je o paneloch, nie backlightoch.... A holy LCD panel mozes posadit na lubovolne podsvietenie....
Je to tak, ako pisem... Je to maximalna pouzitelna frekvencia panela.

ftoz píše:Ukaz mi jedinej panel z panelooku, kterej obnovuje v nasobcich 50hz.

Sak o tom ti hovorim... panely su nastavene na max frekvenciu aplikacie, v ktorej mozu byt pouzite...

To znamena, ak ma panel v specke napisane ze je 240Hz, panel pouzity v modeli pre USA ide na 60/120/240Hz... ak je ten ist panel pouzity pre EU, ide na 50/100/200Hz. Vzdy nasobok Hz v sieti...

Ax jaj....
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftoz 31. 1. 2014 09:36

@ftoz Tak to si mu teda poradil

No me se to libi, je to za stejnou cenu 4k panel vs full hd. Takze predstavu si udelas a mas panel o rad az dva vyssi. Ale neni to zadna vyhra noname, tech 120 hz je tam taky dost zavadejicich. Koukal jsem na nejaky videa z youtube a umi to jen 4k na 30hz, takze maximalni cukaterie pri perfektnim obraze. Nebo interpolaci na hd pri 120 hz, ale prej ma tu interpolaci strasne mizernou, takze je to mazly. Prave k Pc je to iealni, 4k na staticky pozadi a brouseni s jemnym ratrem. Na gaming potebuju vysoky Hz ,tak to prepnu na hd a mazne se to. Muzu to vyuzit i jako vyhodu a vypnout vyhlazovani grafiky a tv to udela hardwarovou chybou za gpu. Nema to 3D ani smart. Na telku moc nekoukam a na nejaky zpravy mi to nevadi mazly. Je vlatne otazka, co od toho potrebujes. Ale to 4k rozliseni je hold 4k.
ftoz
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 31. 1. 2014 09:40

megdesign píše:@ftoz Tak to si mu teda poradil


Ja som mal na mysli:

ftoz píše:za tu cenu bych sel do tohohle
http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE5 ... B00BXF7I9M
ale asi ho v evrope nesezenes


V mojom preklade: "Toto odporucam, ale nezozenies ho" :-))
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftoz 31. 1. 2014 09:57

Hehe... ta stranka je o paneloch, nie backlightoch.... A holy LCD panel mozes posadit na lubovolne podsvietenie....
Je to tak, ako pisem... Je to maximalna pouzitelna frekvencia panela.

S tebou nesouhlasim. Podivej se tam na ty specifikace, sou tam druhu panelu, ktery maj podsviceni v sobe, je tam parametr backlight. A nektery tam nemaj nic. Treba ty panasonicy se pysnej 600hz 1200hz backlight, takovej diplej ani neni, tak to bude nejspis 60hz lcd panel s nejakou pridavnou spesl podsvecovackou, ktera mozna bezi na frekvenci 600Hz. Ale spis bych rekl, ze markentingova hra panaka a 1200hz bude ten stejnej 60hz panel jen s lepsi podsvecovackou. Takze to muze vypadat, ze tam je o tridu lepsi panel a v podstate tam muze bejt uplne stejnej .

-- 31. 1. 2014 11:07 --

Dnesni doba je tomhle fakt naprd, si vzpominam, jak mi tata koupil pred 20 rokama teslu oravan. Je k tomu i schema TV a v manualu je psana spotreba 60w a je to presktrany a zvyseny na 70w. Takovy to byli poctivci, ze jeste pridali, aby nahodou nelhali. Dnes se mlzi jak muze a kdyz vlastne chces zjistit, co tam v ty telce mas za panel, tak si musis koupit servisni manual nebo datasheet za nejaky eurace a jeste nevis, co dostanes. Videl jsem servisni manualy takovy, ze tam je popis servisniho menu. Pak byly jeste ty manualy, kde je popsany jaky tam jsou dily a jak se to rozebira a tam bys zjistil presne, co je tam za typ panelu.
ftoz
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 31. 1. 2014 10:18

Backlight myslis asi parameter Lamp type..

To je definovane, pre aky typ backlightu je dany panel odporucany /koli tmavosti TFT, ulozenia pixelov a pod../

Ale tam su hole panely, nie s BL...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natrial 31. 1. 2014 13:34

http://www.alza.cz/55-philips-55pfl7008 ... 410233.htm
tenhle typ televize budu objednávat 13.2 na popud rad , čtení recenzí. celkově jsem si ji vyhodnotil jako vyhovující.
Do poslední chvíle jsme byl přesvědčený o LG 55la740s ale nakonec jsem se rozhodl pro Philips .
Na druhou stránku každá televize má sve i proti . Je to jen o tom jak moc jsme mlsný :P
sledovat budu hlavně full HD filmy :)) připojovat se přes NB, amatérsky fotím tak i tu správu fotek si tam udělám, do budoucna PS4 x Xbox one. Vzdálenost od tv na sledování 2.5 m . rodiče mají samsunga 117 uhlopříčku http://www.alza.cz/46-samsung-ue46f6510 ... tm#recenze a nemám problém koukat na film ve full HD z 1.5 metru. Už tahle televize mi přišla jako bomba pro mě amatéra když ji kupovali ještě za 35 000 .. a teď? Ta televize by mi stačila jenom jsem prostě mlsný :P Přeji hodně štěstí při výběru !
natrial
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 31. 1. 2014 14:42

ftoz víš je to právě o těch marketinkových kecech na které lidé dají. Jedni je tvoří a druzí hltají. Každý chce mít 1000Hz, Super HD Backligh Processing, Extra Clear 3D (to jsou samozřejmě mé výmysly) ... ale aby prvně koukl na to, jak vypadá obraz - to ne.

Já dlouhodobě kašlu na řečičky, parametry a další prasečiny kolem. Ať si je nechají pro sebe ... páni inženýři. Mě zajímá výsledek. Co obraz, co zvuk ...
Jestliže to dobře „ukazuje“ ať je tam třeba 5Hz panel bez čehokoliv dalšího.

natrial jestli to objednáváš přes net ... je to velké plus. Odzkoušíš v domácích podmínkách - nebude vyhovovat, vrátíš. Je tam sice IPS panel, ale ten Philips za vidění stojí. Samozřejmě, jak zde zaznělo 8008 je obrazově dál, ale ... cenově taky.

Jo a píšeš, že objednáváš 7008, ale link máš na jinobarevnou variantu 7108. Ta bílá nevypadá špatně :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natrial 31. 1. 2014 14:54

link 7008 ale po otevření 7108 samozřejmě myslím tím tu bílou a ano přes net objednám. Já doufám , že se mi zalíbí a i tomu věřím , že to nebudu muset vracet :D Jinak 10 000 je opravdu rozdíl ,,, vždycky tu bude něco lepšího :P Nikdy nebude ta tečka :)) a když si pustím bluray na 7108 a to samé na 8008 v pohodlí gauče s ambilightem ,,ano možná tam bude nějaký rozdíl ale ne rozhodně za 10 000 :) za to si koupím pak tu konzoli :D

-- 31. 1. 2014 16:05 --

A taková malá otázečka ,, když už jsi načal 8008 :D pozorovací vzdálenost 2.5 metru ,, převážně filmy full hd , sport HD , Hry .
Bral by jsi 46" 8008S nebo již zmiňovanou 7108 55" ?
natrial
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Webste9 31. 1. 2014 15:06

Aky je rozdiel medzi 6008 a 7008 okrem ambilightu?
Webste9
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků