TV u topení

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Blaster30 3. 2. 2014 19:29

Myslíte, že bude dělat velkou neplechu, když bude TV zavěšena na zdi takhle u topení? Podle specifikací držáku 40 cm od zdi, cože je cca 25cm od topení.

Obrázek
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 2. 2014 19:30

Určitě bych se tomuto řešení vyhl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 3. 2. 2014 21:15

jj to vyhra nebude.... taky radiator UK dokaze mat teplotu, kedy ruku neudrzis, co je viac ako 55-60°C. (skusa sa tak skusmo teplota asychronneho motora :D )
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 4. 2. 2014 06:27

Bojím se, že mám jen dvě možnosti kam TV umístit. První viz. první topic a druhé místo....na TV stolku, ale taky vedle topení i protější zdi. Takže jsem v pasti :'(

Obrázek
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 4. 2. 2014 08:56

A roh na tej iste stene, kde je okno a radiator, ale opacny?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2014 09:55

Co pořídit nějaký pěkný stolek s držákem TV a prostě jí odstrčit metr od stěny (a toho topení)?
Příklad: http://www.tv-stolky.cz/tv-stolky/eshop ... ava-ZDARMA
To by nešlo?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 4. 2. 2014 10:11

megdesign píše:A roh na tej iste stene, kde je okno a radiator, ale opacny?


Tak bohužel ne. Pokoj vypadá takhle. Jen teda sedačku ještě nemám. V případě, že by TV byla na straně vedle stolu by byla rohová levá.

Obrázek

MacPhenom píše:Co pořídit nějaký pěkný stolek s držákem TV a prostě jí odstrčit metr od stěny (a toho topení)?
Příklad: http://www.tv-stolky.cz/tv-stolky/eshop ... ava-ZDARMA
To by nešlo?


To byla první možnost, která mě napadla, ale chtěl jsem to takto udělat až jako poslední možnost - z důvodu úspory místa. Vypadá, že k tomu nakonec dojde.

Jinak ten stolek vypadá luxusně. Jen na ta cena :-l ale rozhodně to vypadá líp než obyč stolek, na kterém by byla TV jen postavená.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 2. 2014 10:29

Jsem teď kuli tobě vzal do ruky metr.. podle mě (a upozorňuji že na základě ŽÁDNÝCH zkušeností nebo znalostí) když ta telka bude 60cm od stěny tak jí to nemůže nijak zásadně vadit.. když se vezme jaké teploty jsou v podkrovním bytě v létě (a ten model se určitě neprodával jen v našem podnebí) tak by si to překročit neměl ne? (v manuálu bude od výrobce rozsah provozních teplot určitě). Akorát ten stolek co jsem ti poslal má tu televizi uchycenou až vzadu na držáku, pokud by si měl obyčejný stolek ( když si ti tamten líbil tak: http://www.tv-stolky.cz/tv-stolky/eshop ... ava-ZDARMA ) tak si na něj dáš televizi doprostřed a ušetříš dalších 20cm do prostoru. Jen pro zajímavost se můžeš podívat na http://www.avspectral.cz/cs/otevrene-tv-stolky-K31 (proklikat menu vlevo) tam mají opravdu pěkné věci akorát jsou kolikrát dražší než televize :-D proto jsem začal koukat po tom co jsem ti poslal jako první.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 4. 2. 2014 11:00

Tak to jooo...stolek klidně i za 50 000 Kč :D Škoda toho držáku no... :x Dosáhne 40cm od zdi..dosáhnout ještě aspoň o těch 20cm dál tak je to ideální řešení za 1 500 Kč. V mém případě by bylo asi ale lepší nějakej plnej stolek, aby zakryl to topení, který působí jen problémy :/ :D

-- 4. 2. 2014 12:28 --

A néébo....http://www.tv-stolky.cz/tv-stolky/eshop ... ate-RX4000 67cm od zi

-- 4. 2. 2014 12:34 --

Jinak tyto plány mám s tou televizí: http://plazmove-televize.heureka.cz/samsung-ps51f5000/
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Soldier.Kopi 4. 2. 2014 11:39

Kdyby tak každej kdo má problém,dělal takovýhle skici jako ty :) supr
Soldier.Kopi
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster30 4. 2. 2014 11:44

Soldier.Kopi píše:Kdyby tak každej kdo má problém,dělal takovýhle skici jako ty :) supr


Díky :)

OT: Jinak je to dělaný v google SketchUp, kdyby se to někomu hodilo. Je free a je to zábavný :)
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 2. 2014 11:46

Blaster30 píše:Myslíte, že bude dělat velkou neplechu, když bude TV zavěšena na zdi takhle u topení?

Já bych se toho vůbec nebál. K TV bych jen zezadu s 5 cm mezerou od její zadní stěny připevnil nějaký primitivní "tepelný štít" pokrývající plochu radiátoru za telkou. Třeba karton potažený alobalem a přestříknout načerno. A máš vyřešeno: teplo od topení se k TV nedostane.

A taky záleží, jak moc doma topíš. Pokud máš dobře zateplený dům / byt a stačí ti třeba 19-20°C, pak bych se toho nebál vůbec i bez štítu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Blaster30 4. 2. 2014 11:56

Je to svým způsobem velikej pokoj, ale ještě není vše hotovo, takže ho zatím neobývám a nevím jak moc bude potřeba topit. Mně stačí klidně těch 20-21°. Je taky fakt, že plazma sama o sobě topí, takže bych o to mohl klidně stáhnout topení za TV. Nápad s poalobalovaným karton není vůbec špatný. :tleskani
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 4. 2. 2014 12:01

@Blaster a oproti sedacke bude co? Na tom trame drevennom /az je to tram/...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 4. 2. 2014 12:19

megdesign píše:@Blaster a oproti sedacke bude co? Na tom trame drevennom /az je to tram/...


Nahoře je postel. Je ale kolem takové zábradlíčko a na to by to připevnit nešlo. 1. by to bylo dost vysoko a za 2. je mezi těma schůdkama a zdí taková mezera, že by to vyšlo akorát na tu TV a vyšlo by to stejně jako kdyby to bylo dole na stolku.

Ještě jsem našel v mobilu nějaké fotky pro trošku lepší představu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Blaster30
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků