LG 55LA660S nebo LG 55LA740S

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kamil.25 14. 2. 2014 11:36

Dobrý den.
Mám zájem o novou televizi a rozhoduji se mezi těmito.
Pokud jsem to správně pochopil rozdíl je jenom v panelu a v tom že jedna má MCI 400 a druhá MCI 800 je to tak ? Je to jediný rozdíl ?
Nyní mám Taky LG úhlopříčku 107 je dobrá ale chtěl bych větší.
Tv chci na Blue ray filmy,Playstation 4 a zajímají mě 3D filmy.
Je to dobrá koupě ? A je lepší si připlatit nebo stačí levnější ?
Díky za každou odpověd.
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 14. 2. 2014 17:11

Ja som kupil pred vianocami 55la740s lebo som nechcel riskovat ze 660ku dostanem s 50 hz panelom. Ze vraj davaju aj do 6 rady 100 hz panely ale povedat mozu co chcu. S tv som spokojny. Tv zatial prehrala vsetko co som do nej pustil. Hdd 1TB zaplneny na 80 percent nacita rychlo. Len ja som si kupil esze jeden klasicky dialkovy ovladac za 23 eur. Rychlejsie prepnes kanal a mas tam tlacidlo list a to ti vyhodi zoznam programov aj s aktualnym tv programom pri kazdom kanaly. Na lg trochu viac presvita lavy dolny roh ale pokial je podsvietenie do 50 nie je to vobec vidiet ani pri panorama filme. Urcite to nie je tv na pozeranie v totalnej tme ale to ani jeden ips panel. Plazmu som nechcel. Inak aj philips 7008 je uz vtej cene ako lg740. Ale neviem ci je to nejaka vyhra okrem toho ambilightu ktory by som ja nevyuzil lebo tv mam vsunuty do obyvacej steny.
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod kamil.25 17. 2. 2014 00:10

Díky za odpověd.
Prohlížel jsem různé internetové obchody a do oka mi padla ještě tv od Samsungu Samsung UE55F6500 . Je to špatná volba ?
Je pro mé potřeby lepší LG nebo Samsung ?
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 17. 2. 2014 08:39

To uz je na tebe.V podani ciernej urcite.Clouding moze byt vsade. My uz jeden Samsung LE46A656v rodine mame stal cca 2000eur a uz 2 krat bol v servise priamo v samsungu v GA kvoli zdroju,ale aj to sa moze stat na hocicom. Ja som chcel pasivne 3D a vacsi uhol na pozeranie . Ale sam viem ze najlepsi tv bol Panasonic 55st60e v tej cene pokial ide cisto o kvalito obrazu. Ale na to ze u nas ide tv tak 10-12 hodin denne a ze si sem tam pozriem film tak z toho zislo.
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 2. 2014 11:43

Ak nepotrebujes satelitny tuner, je zbytocne kupovat F6500. Su lacnejsie modely ktore su rovnake. Napr. F6400.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 7. 7. 2014 19:59

caute. zase vysla novsie verzia firm. 4.24.33 na lg la740s. Ma to niekto odskusane? Nemam chut nieco aktualizovat pokial neviem coho sa tykaju zmeny...a vacsinou to nie je ziaden prinos. Napr chcu spravit atraktivnejsiu grafiku a potom to zbytocne zamrza lebo procesor nestiha.
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 7. 2014 20:26

Pokud nemáš aktuálně žádné problémy a nevíš o tom, že by nový firmware přidával Tebou požadovanou vlastnost - zatím bych neřešil. Zde není od věci počkat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Harmonovo 14. 8. 2014 09:21

Já si koupil 50LA660S TV výborná ale u všech 50/55/60 vadné podsvícení .
Asi pozdě ale nedoporučuji podsvícení EDGE LED !! Hlavně u LG nevím jak jsou na tom jiné značky.
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1217655
Harmonovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 8. 2014 17:52

Ta kritika LG není zcela korektní! Ony právě i ostatní značky, zvláště u vyšších úhlopříček, mohou ujíždět v jednolitosti podsvícení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Harmonovo 15. 8. 2014 16:48

Jestli to je reakce na můj komentář tak píšu co mám doma a vím že i jiní mají ten sám problém.
Ale i dodávám že nevím jak jsou na tom jiné značky.
Bohužel LG to prostě nevychytala.
Uvidíme až se ozvou jiní od jiné značky.
Harmonovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 28. 8. 2014 08:23

Neviete niekto ako spojazdnit hbbtv z ct? Ide o to ze ono niektore zaznamy funguju a niektore su urcene len pre uzemie CR...Skusal som dat aj krajinu Cesko pri ladeni tv ale nepomohlo. A ani cez web prehliadac v tv neidu takisto tie iste zaznamy. Takze to asi bude ip adresou...Da sa stym nieco robit?
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 17. 6. 2015 19:29

Je dostupny novy firm cez net. 04.27.02 mate uz niekto odskusany v com je zmena?
Mam Lg55la740s.
stan.mclaren
Junior