Sony KDL55W905A alebo Samsung UE55F8000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hexxisek 20. 3. 2014 15:36

prdlačka triluminos, ten rozdíl mezi 8 a 9 je ten že jedno je ***** IPS a druhý VA.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Creoon 20. 3. 2014 15:44

Dik za report. Inak ako bol natom clouding? sSpozoroval si nieco? Casto vidim riesit clouding prave na SONY , samsung ako keby nemal problem.
POdanie farieb vyzera byt pre moje oko lepsie u SONY ale trapi ma zasa ta Snehova biela tam nieje taka ako u Sama. Tiez Input lag ma navrch SONY.

Prave je cena SONY 55 905 1600e
Samsung 55F800 1580e
Teda neviem sa rozhodnut :) to multimedialne prostedie SONY nezvladlo.
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 3. 2014 20:25

Joe75 popsal jsi to skutečně mimořádně zajímavě, řekl bych očima které se snažily věc vidět nezávisle, nezaujatě. To je mimořádně příznivé.

Dle Tvého textu je Samsung F8000 skutečně jasnou volbou (tedy pro Tebe). Ono se jedná o jakéhosi „Johna Pohodáře“, který sice neexceluje v základu totálně suprovým obrazem, ale nabídne mnoho a pro hračičky ještě víc. Postupně se dá pracovat i s obrazovou stránkou tohoto výrobku. Mimořádně zásadní věcí bylo, je a bude - pro každého - zvolit výrobek co nejbližší jemu samému. Pak nastává spokojenost a radost.

Já ovládání hlasem moc nemusím, ač se občasně určitě dá využít. Oproti tomu gesta se dají využít častěji. Samozřejmě záleží na každém a také na rozložení prvků v místnosti :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 21. 3. 2014 11:10

Ja len dodam k tomu ovladaniu gestami...
Kamarat ma 55ES8000, aktivoval som mu ovladanie gestami a od vtedy sme si nemohli pokojne strngnut poharikmi :-] Furt to chcelo pridat/ubrat hlasitost...haha
Pre mna len taky marketingovy tahacik a troska frajeriny v zmysle: "Aha kukni aky mam telkac..."
Ked sme zhasli hlavny luster, bolo po ovladani gestami a pokojne sme mohli nasavat dalej :-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Creoon 23. 3. 2014 19:50

MgX píše:Joe75 popsal jsi to skutečně mimořádně zajímavě, řekl bych očima které se snažily věc vidět nezávisle, nezaujatě. To je mimořádně příznivé.

Dle Tvého textu je Samsung F8000 skutečně jasnou volbou (tedy pro Tebe). Ono se jedná o jakéhosi „Johna Pohodáře“, který sice neexceluje v základu totálně suprovým obrazem, ale nabídne mnoho a pro hračičky ještě víc. Postupně se dá pracovat i s obrazovou stránkou tohoto výrobku. Mimořádně zásadní věcí bylo, je a bude - pro každého - zvolit výrobek co nejbližší jemu samému. Pak nastává spokojenost a radost.

Já ovládání hlasem moc nemusím, ač se občasně určitě dá využít. Oproti tomu gesta se dají využít častěji. Samozřejmě záleží na každém a také na rozložení prvků v místnosti :-)

Vzdy ked vidim nejake zrovnavanie vidim SKY blue panel od Samsungu F8000 a Ruzovy 905w od sony. Nikde ale nemozem najst porovnanie po Kalibracii.. Tieto dva paneli maju prednastavene farby SAM ma viac modru a sony cervennu ... Skutocne by ma zzaujmala finalna foto po kalibracii. Inak ak ma niekto F8000 ako je natom s cloudingom??
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Plutotype 23. 3. 2014 23:52

Porovnávať SONY W905 a SAMSUNG F8000 je na mieste, sú to dve zásadné LCD LED roku 2013. Vyjadrím sa len k obrazovej stránke.

Problém pri porovnávaní bez profesionálnej kalibrácie je, že vyhodnocujeme panel našimi očami a nie profesionálnou sondou ( kombináciou spektrofotometra a colorimetra ). Nemáme panely nastavené tak, aby ani jeden z výrobcov nebol nahnevaný, že porovnávame jablká a hrušky.
Kopírovať nastavenia z US/UK/X modelov nie je zakázané, ale to nie je kalibrácia. Nastavenia sú odlišné a testy to dokazujú. Fotiť TV a porovnávať fotky tiež nie je tiež riešenie, lebo fotíme nesprávne nastavené TV pomocou "nejak" nastaveného fotoaparátu/kamery a fotky si pozeráme na nenakalibrovanom displeji. Ako takto môžeme posúdiť odlišnosti v krivke šedi, farbách alebo kontraste?

Clouding je negatívum, ale Samsung a aj SONY ho vedia "zakryť" dimmingom, ktorý pri konkrétnom modeli a nastavení môže síce viesť k zlepšeniu uniformity, ale na druhej strane môže narúšať gamma podanie panelu, vytvárať haloing a niektoré scény ( fade in/out ) môžu vyznievajúť nenaturálne. Okrem dimmingu má v menu každý výrobca dalšie "vylepšovátka", ktorých vplyv treba zmerať a vidieť ako fungujú v patričných scénach. Niektoré prinášajú benefity, niektoré artefakty.
THX certified video calibrator Level I+II
Sony Bravia KDL-55HX850, Yamaha YRS-1100
HTPC: MPC-HC, madVR, ReClock
smakvideotech.com/blog
Plutotype
Junior

Odeslat příspěvekod Joe75 24. 3. 2014 01:13

To Creoon: Ještě ke cloudingu... U sony W905 jsem ho nezaznamenal. Černá mi přišla dobrá. Čeho jsem si spíše všiml bylo jakoby zatmavení bílé při jasných scénách, třeba při reklamách. To Samsung nedělá. Má naopak zase lehký clouding v rozích, spíše nepatrný, vlastně je to takový nádech. Při srovnání s cca 5 let starým druhým televizorem, který jsem nahrazoval, je o tom škoda mluvit. Vůbec mě to nijak nerozčiluje.
To MgX: Díky za hodnocení. Nahrazoval jsem starý Samsung v obýváku a fakt jsem chtěl SONY. Měl jsem to hezky vymyšlené s domácím kinem a PS3-kou. Považoval jsem to za jasnou volbu. Když mi dovezli W805 a já ji po týdnu vracel, byl jsem zklamaný. Sáhl jsem po W905. Obraz se mi hodně líbil, ale multimediálně (viz popis výše) mě to uráželo. SIce bylo menu pěkné a svižné, ale nepřipojit klávesnici k internetu a nepřehrát některé AVI soubory, to bylo moc. Při ceně za kterou se TV prodává - cca 40 tis (úhlopříčka 46) tam prostě nemůžou být popisované zádrhely. Psal jsem i na SONY support, ale informace o nutnosti upgradu firmwaru nestačila.
Takže samozřejmě rozhodněte se každý podle svého, ale já už si Samsung nechám. V tom mám jasno.

Přeju šťastnou ruku při výběru i ostatním... ať je volba jakákoli.
Joe75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Creoon 24. 3. 2014 18:02

Teda ako píšeš riešil si uhlopriečku 46 teda moze byť rozdiel pri ulopriecke 55 ? Ci mozem vziat v úvahu výsledky testov 46 palcových tv aj na 55 ?? Ci uz sa bavíme zasa o inom paneli s inou technológiou. Teda ue46f8000 je totožný panel ako 55 ci uz je to iný? ? To iste sa pytam aj u Sony. Je. 46 sony w9 Totožná s 55 w9
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 3. 2014 21:50

Vždy u většího panelu mohou být patrnější případné obrazové anomálie. Záleží na poměru sledovací vzdálenost/velikost panelu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka