Sony KDL55W905A alebo Samsung UE55F8000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Creoon 14. 2. 2014 16:21

Caute.. chlapi mam dilem,u poradite mi ku comu sa priklonit?? Design ma nezaujma. Rad by som tv vyuzival na mkv. Večerné sledovanie , hd kablovka. Tiež ps4. Môžte mi povedať názor na kvalitu panelov.. ?? Diikk
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2014 17:30

Obě TV jsou velmi zajímavé. Obraz mají na výborné úrovni. Každá jej ale prezentuje v jiném stylu. Z mého pohledu zakoupení jedné, či druhé není skokem do problému. U Samsungu může hrozit vyšší clouding - nutno zkontrolovat (on se samo objeví i na W905 ...). Obě TV jen v menší úhlopříčce byly testovány na webu avmania.cz.

//zde na fóru se již několikráte stejný výběr řešil - zkus políčko HLEDAT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creoon 14. 2. 2014 18:43

Ano pozeral som ale tazko porovnavat napriklad mensie uhlopriecky kedze moz byť pouzity iny panel. Teda recenzia nemusi byt rovnaka na rovnaky model kedze uhlopriecka je iná.
Ako sa teda uspesny vyhnut cloudingu pripadne sa to da reklamovať? ? Kedze sa bavime o tv za 1700e predpokladam ze uz trosku teoleruju aj poziadavky na kvalitu.
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2014 18:52

Základní pocit z TV by měl být podobný. Nejlepší je vybrat TV v prodejně, která umožňuje vrácení v určité lhůtě...tedy jakýsi čas na vyzkoušení. Nebo nákup přes internet. Předpokládám, že i v SR je nějaká zákonem stanovená lhůta pro případné vrácení výrobku bez udání důvodu, pokud byl zakoupen přes internet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creoon 15. 2. 2014 12:37

MgX píše:Základní pocit z TV by měl být podobný. Nejlepší je vybrat TV v prodejně, která umožňuje vrácení v určité lhůtě...tedy jakýsi čas na vyzkoušení. Nebo nákup přes internet. Předpokládám, že i v SR je nějaká zákonem stanovená lhůta pro případné vrácení výrobku bez udání důvodu, pokud byl zakoupen přes internet.


To si musim zistit. Dufam ze to je možné. . Co sa tyka vybavenosti modelov. Vies mi doporučiť niektorý?
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2014 13:08

Z Tebou vybraných modelů bych nevěděl po kterém sáhnout, ač by byly za stejné peníze. Oba dva nabízejí hodně. Sony je takový - šperk a Samsung zase Johny Pohodář :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 15. 2. 2014 13:09

Ty tv jsou obě super, hodně to záleží jakej ale chytneš kus, riziko cloudingu a mizerného podsvícení je u obou modelů stejný. V případě důkladné kalibrace vychází pak W9 o fous lépe. U Samsungu zas budeš mít trochu lepší zázemí co se týče Smart tv. Pokud plánuješ PS4, pak by to mělo ještě do karet zahrát dost ve prospěch Sony a to nejen kvůli společné značce ale hlavně díky nizkému input lagu který je na W9 daleko lepší jak na F8. W9 má i lepší tovární nastavení podle recenzí. Holý panel pak bude v obouch tv pravděpodobně stejný.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 2. 2014 13:13

Creoon píše:Ano pozeral som ale tazko porovnavat napriklad mensie uhlopriecky kedze moz byť pouzity iny panel. Teda recenzia nemusi byt rovnaka na rovnaky model kedze uhlopriecka je iná.


V tej Sony je pouzity PSA panel od Samsungu.
http://www.digitalversus.com/tv-televis ... ull-review
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creoon 19. 2. 2014 06:11

MgX píše:Z Tebou vybraných modelů bych nevěděl po kterém sáhnout, ač by byly za stejné peníze. Oba dva nabízejí hodně. Sony je takový - šperk a Samsung zase Johny Pohodář :-)

Naozaj su to detaily co tieto modely odlišujú. Každopádne chcem 55 palcovy panel. Philips ma nepresvedcil a panasonic tak kraluju plazmy. Ked som este pozeral LG ale kritika je obrovská. Vela ludi hatuje tuto znacku co sa týka kvality. INPUT LAG ano viem no nukde som sa nedočítal nejake recenzie na 55 tv s ps4.
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 2. 2014 07:43

LG su kritizovane skor za to, ze vsade maju pouzite panely-IPS (myslim, ze vynimkou su 50" modely), ktore pri kolmom pohlade maju 1/3 kontrast voci VA panelom.
Inak co sa tyka TV prostredia, rychlosti, multimedialnej podpory, multimedialneho manazera,moznosti nastavenia su jedny z najlepsich.

Vypada to tak, ze ta SONKA W9 ma input lag okolo 50ms.
"The W9 is responsive enough to play video games on (10 ms), but it has a 50 ms input lag compared to CRT, which makes it a little too slow for die-hard FPS fans (Far Cry 3, Call of Duty: Modern Warfare 3, etc.)."
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creoon 21. 2. 2014 09:34

Tak to je da sa povedať ze na tom dobre. Ked len 50 ci?
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HONZIK63 21. 2. 2014 10:26

Mno, hlavní rozdíl bude v podání barev. Pokud vím tak se k barvám za filtrem TRILUMINOS™ patentovaným SONY ještě nikdo nepřiblížil.
S input lagem je to asi tak ,že čím vyšší zatížení panelu interpretacemi pohybu tak je panel pomalejší. Prostě procesor musí chvilku zapřemýšlet. V herním režimu se ale parametry přizpůsobují maximálnímu možnému .
HONZIK63
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2014 10:33

Ne všem ten TRILUMINOS™ styl musí vyhovovat. Měl jsem radši Sonku s nakloněným panelem - W850. Opravdový skvost. Tím ale nechci naznačit, že W905A je špatná. Prostě TO jinak vypadá :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 21. 2. 2014 10:49

MgX ,ano plný souhlas ,to podání obrazu je opravdu jiné. Ten rozšířený barevný gamut jakoby barevné podání oteploval. Někdo by opravdu mohl říci,že je to kýčovité.
HONZIK63
Junior

Odeslat příspěvekod Joe75 20. 3. 2014 11:27

Osobně jsem prodělal zkušenost s modely
Sony KDL-47W805 - vráceno v zákonné lhůtě
Sony KDL-46W905 - vráceno v zákonné lhůtě
Samsung UE55F8000 - mám aktuálně

Když to srovnám
Mezi Sony byl znát rozdíl velký rozdíl mezi modely 8xx a 9xx. Triluminos panel se opravdu povedl, barvy byly syté, pleťovka příjemná, hry z PS3 úplně v pohodě. Co mě ale hrozně rozčilovalo byla multimediální podpora. Přestože se SONY zasnažilo, stejně nebyla podpora formátů, z AVIček mi to přehrálo polovinu, klávesnice k "plnohodnotnému internetu" sice šla připojit, ale nefungovala, v menu se složitě pohybovalo a byla tam spousta aplikací, které nevyužijete, chyběla kamera a dálkové ovládání bylo značně neergonomické. Po zapnutí byl ale obraz už při továrním nastavení jak víno, černá byla černá a nebylo třeba laborovat s nastavením (hodnotím ten Triluminos).
Teď mám Samsung. Mohu říct, že všechny stížnosti, které jsem měl na SONY jsou vyřešeny. Multimediálně vše funguje tak jak má a televizor mě překvapuje svými možnostmi. Když pominu obligátní výhrady, že se panel více leskne a ovládání hlasem a gesty je spíše na zamachrování před návštěvou než na reálné použití, jsem zatím spokojen.
Kde ale zase zatím neskáčů metr vysoko je obraz. V továzním nastavení je přesvícen a pleťovka je přepálená. Laboruji s nastavením a pomalu se dostávám na akceptovatelnou podobu, ale chce to trochu hraní. Navíc je rozdíl mezi kanály, intenzitou světla v místnosti atd. znáte to.

Pokud už jste někdo vychytal finty na nastavení, dejte prosím vědět.

Osobně tedy z duelu hlasuji pro Samsung - pokud se bavíme o typech W905 a F8000 a nechcete se na televizi jen dívat na zprávy.
Joe75
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků