Sony KDL55W905A alebo Samsung UE55F8000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Creoon 14. 2. 2014 17:21

Caute.. chlapi mam dilem,u poradite mi ku comu sa priklonit?? Design ma nezaujma. Rad by som tv vyuzival na mkv. Večerné sledovanie , hd kablovka. Tiež ps4. Môžte mi povedať názor na kvalitu panelov.. ?? Diikk
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2014 18:30

Obě TV jsou velmi zajímavé. Obraz mají na výborné úrovni. Každá jej ale prezentuje v jiném stylu. Z mého pohledu zakoupení jedné, či druhé není skokem do problému. U Samsungu může hrozit vyšší clouding - nutno zkontrolovat (on se samo objeví i na W905 ...). Obě TV jen v menší úhlopříčce byly testovány na webu avmania.cz.

//zde na fóru se již několikráte stejný výběr řešil - zkus políčko HLEDAT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Creoon 14. 2. 2014 19:43

Ano pozeral som ale tazko porovnavat napriklad mensie uhlopriecky kedze moz byť pouzity iny panel. Teda recenzia nemusi byt rovnaka na rovnaky model kedze uhlopriecka je iná.
Ako sa teda uspesny vyhnut cloudingu pripadne sa to da reklamovať? ? Kedze sa bavime o tv za 1700e predpokladam ze uz trosku teoleruju aj poziadavky na kvalitu.
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2014 19:52

Základní pocit z TV by měl být podobný. Nejlepší je vybrat TV v prodejně, která umožňuje vrácení v určité lhůtě...tedy jakýsi čas na vyzkoušení. Nebo nákup přes internet. Předpokládám, že i v SR je nějaká zákonem stanovená lhůta pro případné vrácení výrobku bez udání důvodu, pokud byl zakoupen přes internet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Creoon 15. 2. 2014 13:37

MgX píše:Základní pocit z TV by měl být podobný. Nejlepší je vybrat TV v prodejně, která umožňuje vrácení v určité lhůtě...tedy jakýsi čas na vyzkoušení. Nebo nákup přes internet. Předpokládám, že i v SR je nějaká zákonem stanovená lhůta pro případné vrácení výrobku bez udání důvodu, pokud byl zakoupen přes internet.

To si musim zistit. Dufam ze to je možné. . Co sa tyka vybavenosti modelov. Vies mi doporučiť niektorý?
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2014 14:08

Z Tebou vybraných modelů bych nevěděl po kterém sáhnout, ač by byly za stejné peníze. Oba dva nabízejí hodně. Sony je takový - šperk a Samsung zase Johny Pohodář :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hexxisek 15. 2. 2014 14:09

Ty tv jsou obě super, hodně to záleží jakej ale chytneš kus, riziko cloudingu a mizerného podsvícení je u obou modelů stejný. V případě důkladné kalibrace vychází pak W9 o fous lépe. U Samsungu zas budeš mít trochu lepší zázemí co se týče Smart tv. Pokud plánuješ PS4, pak by to mělo ještě do karet zahrát dost ve prospěch Sony a to nejen kvůli společné značce ale hlavně díky nizkému input lagu který je na W9 daleko lepší jak na F8. W9 má i lepší tovární nastavení podle recenzí. Holý panel pak bude v obouch tv pravděpodobně stejný.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 2. 2014 14:13

Creoon píše:Ano pozeral som ale tazko porovnavat napriklad mensie uhlopriecky kedze moz byť pouzity iny panel. Teda recenzia nemusi byt rovnaka na rovnaky model kedze uhlopriecka je iná.

V tej Sony je pouzity PSA panel od Samsungu.
http://www.digitalversus.com/tv-televis ... ull-review
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Creoon 19. 2. 2014 07:11

MgX píše:Z Tebou vybraných modelů bych nevěděl po kterém sáhnout, ač by byly za stejné peníze. Oba dva nabízejí hodně. Sony je takový - šperk a Samsung zase Johny Pohodář :-)

Naozaj su to detaily co tieto modely odlišujú. Každopádne chcem 55 palcovy panel. Philips ma nepresvedcil a panasonic tak kraluju plazmy. Ked som este pozeral LG ale kritika je obrovská. Vela ludi hatuje tuto znacku co sa týka kvality. INPUT LAG ano viem no nukde som sa nedočítal nejake recenzie na 55 tv s ps4.
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 2. 2014 08:43

LG su kritizovane skor za to, ze vsade maju pouzite panely-IPS (myslim, ze vynimkou su 50" modely), ktore pri kolmom pohlade maju 1/3 kontrast voci VA panelom.
Inak co sa tyka TV prostredia, rychlosti, multimedialnej podpory, multimedialneho manazera,moznosti nastavenia su jedny z najlepsich.

Vypada to tak, ze ta SONKA W9 ma input lag okolo 50ms.
"The W9 is responsive enough to play video games on (10 ms), but it has a 50 ms input lag compared to CRT, which makes it a little too slow for die-hard FPS fans (Far Cry 3, Call of Duty: Modern Warfare 3, etc.)."
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Creoon 21. 2. 2014 10:34

Tak to je da sa povedať ze na tom dobre. Ked len 50 ci?
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HONZIK63 21. 2. 2014 11:26

Mno, hlavní rozdíl bude v podání barev. Pokud vím tak se k barvám za filtrem TRILUMINOS™ patentovaným SONY ještě nikdo nepřiblížil.
S input lagem je to asi tak ,že čím vyšší zatížení panelu interpretacemi pohybu tak je panel pomalejší. Prostě procesor musí chvilku zapřemýšlet. V herním režimu se ale parametry přizpůsobují maximálnímu možnému .
HONZIK63
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2014 11:33

Ne všem ten TRILUMINOS™ styl musí vyhovovat. Měl jsem radši Sonku s nakloněným panelem - W850. Opravdový skvost. Tím ale nechci naznačit, že W905A je špatná. Prostě TO jinak vypadá :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod HONZIK63 21. 2. 2014 11:49

MgX ,ano plný souhlas ,to podání obrazu je opravdu jiné. Ten rozšířený barevný gamut jakoby barevné podání oteploval. Někdo by opravdu mohl říci,že je to kýčovité.
HONZIK63
Junior

Odeslat příspěvekod Joe75 20. 3. 2014 12:27

Osobně jsem prodělal zkušenost s modely
Sony KDL-47W805 - vráceno v zákonné lhůtě
Sony KDL-46W905 - vráceno v zákonné lhůtě
Samsung UE55F8000 - mám aktuálně

Když to srovnám
Mezi Sony byl znát rozdíl velký rozdíl mezi modely 8xx a 9xx. Triluminos panel se opravdu povedl, barvy byly syté, pleťovka příjemná, hry z PS3 úplně v pohodě. Co mě ale hrozně rozčilovalo byla multimediální podpora. Přestože se SONY zasnažilo, stejně nebyla podpora formátů, z AVIček mi to přehrálo polovinu, klávesnice k "plnohodnotnému internetu" sice šla připojit, ale nefungovala, v menu se složitě pohybovalo a byla tam spousta aplikací, které nevyužijete, chyběla kamera a dálkové ovládání bylo značně neergonomické. Po zapnutí byl ale obraz už při továrním nastavení jak víno, černá byla černá a nebylo třeba laborovat s nastavením (hodnotím ten Triluminos).
Teď mám Samsung. Mohu říct, že všechny stížnosti, které jsem měl na SONY jsou vyřešeny. Multimediálně vše funguje tak jak má a televizor mě překvapuje svými možnostmi. Když pominu obligátní výhrady, že se panel více leskne a ovládání hlasem a gesty je spíše na zamachrování před návštěvou než na reálné použití, jsem zatím spokojen.
Kde ale zase zatím neskáčů metr vysoko je obraz. V továzním nastavení je přesvícen a pleťovka je přepálená. Laboruji s nastavením a pomalu se dostávám na akceptovatelnou podobu, ale chce to trochu hraní. Navíc je rozdíl mezi kanály, intenzitou světla v místnosti atd. znáte to.

Pokud už jste někdo vychytal finty na nastavení, dejte prosím vědět.

Osobně tedy z duelu hlasuji pro Samsung - pokud se bavíme o typech W905 a F8000 a nechcete se na televizi jen dívat na zprávy.
Joe75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 20. 3. 2014 15:36

prdlačka triluminos, ten rozdíl mezi 8 a 9 je ten že jedno je ***** IPS a druhý VA.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Creoon 20. 3. 2014 15:44

Dik za report. Inak ako bol natom clouding? sSpozoroval si nieco? Casto vidim riesit clouding prave na SONY , samsung ako keby nemal problem.
POdanie farieb vyzera byt pre moje oko lepsie u SONY ale trapi ma zasa ta Snehova biela tam nieje taka ako u Sama. Tiez Input lag ma navrch SONY.

Prave je cena SONY 55 905 1600e
Samsung 55F800 1580e
Teda neviem sa rozhodnut :) to multimedialne prostedie SONY nezvladlo.
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 3. 2014 20:25

Joe75 popsal jsi to skutečně mimořádně zajímavě, řekl bych očima které se snažily věc vidět nezávisle, nezaujatě. To je mimořádně příznivé.

Dle Tvého textu je Samsung F8000 skutečně jasnou volbou (tedy pro Tebe). Ono se jedná o jakéhosi „Johna Pohodáře“, který sice neexceluje v základu totálně suprovým obrazem, ale nabídne mnoho a pro hračičky ještě víc. Postupně se dá pracovat i s obrazovou stránkou tohoto výrobku. Mimořádně zásadní věcí bylo, je a bude - pro každého - zvolit výrobek co nejbližší jemu samému. Pak nastává spokojenost a radost.

Já ovládání hlasem moc nemusím, ač se občasně určitě dá využít. Oproti tomu gesta se dají využít častěji. Samozřejmě záleží na každém a také na rozložení prvků v místnosti :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 21. 3. 2014 11:10

Ja len dodam k tomu ovladaniu gestami...
Kamarat ma 55ES8000, aktivoval som mu ovladanie gestami a od vtedy sme si nemohli pokojne strngnut poharikmi :-] Furt to chcelo pridat/ubrat hlasitost...haha
Pre mna len taky marketingovy tahacik a troska frajeriny v zmysle: "Aha kukni aky mam telkac..."
Ked sme zhasli hlavny luster, bolo po ovladani gestami a pokojne sme mohli nasavat dalej :-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Creoon 23. 3. 2014 19:50

MgX píše:Joe75 popsal jsi to skutečně mimořádně zajímavě, řekl bych očima které se snažily věc vidět nezávisle, nezaujatě. To je mimořádně příznivé.

Dle Tvého textu je Samsung F8000 skutečně jasnou volbou (tedy pro Tebe). Ono se jedná o jakéhosi „Johna Pohodáře“, který sice neexceluje v základu totálně suprovým obrazem, ale nabídne mnoho a pro hračičky ještě víc. Postupně se dá pracovat i s obrazovou stránkou tohoto výrobku. Mimořádně zásadní věcí bylo, je a bude - pro každého - zvolit výrobek co nejbližší jemu samému. Pak nastává spokojenost a radost.

Já ovládání hlasem moc nemusím, ač se občasně určitě dá využít. Oproti tomu gesta se dají využít častěji. Samozřejmě záleží na každém a také na rozložení prvků v místnosti :-)

Vzdy ked vidim nejake zrovnavanie vidim SKY blue panel od Samsungu F8000 a Ruzovy 905w od sony. Nikde ale nemozem najst porovnanie po Kalibracii.. Tieto dva paneli maju prednastavene farby SAM ma viac modru a sony cervennu ... Skutocne by ma zzaujmala finalna foto po kalibracii. Inak ak ma niekto F8000 ako je natom s cloudingom??
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Plutotype 23. 3. 2014 23:52

Porovnávať SONY W905 a SAMSUNG F8000 je na mieste, sú to dve zásadné LCD LED roku 2013. Vyjadrím sa len k obrazovej stránke.

Problém pri porovnávaní bez profesionálnej kalibrácie je, že vyhodnocujeme panel našimi očami a nie profesionálnou sondou ( kombináciou spektrofotometra a colorimetra ). Nemáme panely nastavené tak, aby ani jeden z výrobcov nebol nahnevaný, že porovnávame jablká a hrušky.
Kopírovať nastavenia z US/UK/X modelov nie je zakázané, ale to nie je kalibrácia. Nastavenia sú odlišné a testy to dokazujú. Fotiť TV a porovnávať fotky tiež nie je tiež riešenie, lebo fotíme nesprávne nastavené TV pomocou "nejak" nastaveného fotoaparátu/kamery a fotky si pozeráme na nenakalibrovanom displeji. Ako takto môžeme posúdiť odlišnosti v krivke šedi, farbách alebo kontraste?

Clouding je negatívum, ale Samsung a aj SONY ho vedia "zakryť" dimmingom, ktorý pri konkrétnom modeli a nastavení môže síce viesť k zlepšeniu uniformity, ale na druhej strane môže narúšať gamma podanie panelu, vytvárať haloing a niektoré scény ( fade in/out ) môžu vyznievajúť nenaturálne. Okrem dimmingu má v menu každý výrobca dalšie "vylepšovátka", ktorých vplyv treba zmerať a vidieť ako fungujú v patričných scénach. Niektoré prinášajú benefity, niektoré artefakty.
THX certified video calibrator Level I+II
Sony Bravia KDL-55HX850, Yamaha YRS-1100
HTPC: MPC-HC, madVR, ReClock
smakvideotech.com/blog
Plutotype
Junior

Odeslat příspěvekod Joe75 24. 3. 2014 01:13

To Creoon: Ještě ke cloudingu... U sony W905 jsem ho nezaznamenal. Černá mi přišla dobrá. Čeho jsem si spíše všiml bylo jakoby zatmavení bílé při jasných scénách, třeba při reklamách. To Samsung nedělá. Má naopak zase lehký clouding v rozích, spíše nepatrný, vlastně je to takový nádech. Při srovnání s cca 5 let starým druhým televizorem, který jsem nahrazoval, je o tom škoda mluvit. Vůbec mě to nijak nerozčiluje.
To MgX: Díky za hodnocení. Nahrazoval jsem starý Samsung v obýváku a fakt jsem chtěl SONY. Měl jsem to hezky vymyšlené s domácím kinem a PS3-kou. Považoval jsem to za jasnou volbu. Když mi dovezli W805 a já ji po týdnu vracel, byl jsem zklamaný. Sáhl jsem po W905. Obraz se mi hodně líbil, ale multimediálně (viz popis výše) mě to uráželo. SIce bylo menu pěkné a svižné, ale nepřipojit klávesnici k internetu a nepřehrát některé AVI soubory, to bylo moc. Při ceně za kterou se TV prodává - cca 40 tis (úhlopříčka 46) tam prostě nemůžou být popisované zádrhely. Psal jsem i na SONY support, ale informace o nutnosti upgradu firmwaru nestačila.
Takže samozřejmě rozhodněte se každý podle svého, ale já už si Samsung nechám. V tom mám jasno.

Přeju šťastnou ruku při výběru i ostatním... ať je volba jakákoli.
Joe75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Creoon 24. 3. 2014 18:02

Teda ako píšeš riešil si uhlopriečku 46 teda moze byť rozdiel pri ulopriecke 55 ? Ci mozem vziat v úvahu výsledky testov 46 palcových tv aj na 55 ?? Ci uz sa bavíme zasa o inom paneli s inou technológiou. Teda ue46f8000 je totožný panel ako 55 ci uz je to iný? ? To iste sa pytam aj u Sony. Je. 46 sony w9 Totožná s 55 w9
Creoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 3. 2014 21:50

Vždy u většího panelu mohou být patrnější případné obrazové anomálie. Záleží na poměru sledovací vzdálenost/velikost panelu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor