projektory z Číny

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepos5 3. 3. 2014 16:32

zdravím , a tak jsem se rozhodl že si pořídím projektor , přece jenom pocit z velké plochy je mnohom lepší jak ze sebevětší tv, a tak jsem bloudil po netu četl různé názory a postřehy udělal jsem si v hlavě guláš ,a posléze si ujasnil co chci , když tedy šel už vývoj dopředu tak bych si přál , fullHD + 3D , ano našel jsem značky u nás renomovaných značek ale také jsem zabloudil na čínské stránky aliexpress@com a tam našel hromadu něčeho co by se dalo i použít a proto se obracím na fundované zde osoby zda by mi neporadili jestli by se z toho nedalo něco vybrat přeci jenom jsou to zajimavé ceny , samozřejmě u nás zakotveno a oprávněně že Čína je aušus ale co dnes není z Číny , zajímavé je sledovat jednotlivé typy projektorů a jejich prodej kde se kupující k danému zboží vyjadřují , narazil jsem na prodejce který prodal 600kusů fullHD 3D do celého světa a všichni byli velmi spokojeni , budu moc rád za každou radu díky .
http://www.aliexpress.com/wholesale?shi ... eedQuery=y
pepos5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stump 3. 3. 2014 23:00

Nejlepší by bylo kdybys byl konkrétní který model se ti líbí. Dej odkaz na ten co by se dalo i použít....?... V číně se vyrábí i kvalitně ale dá se tam objednat i pěknej odpad. A stím vývojem no zas takový skok se v posledních pár letech neudál. A ukaž mi........ 600kusů fullHD 3D do celého světa a všichni byli velmi spokojeni.... tak takovej spotřebič jsem teda ještě neviděl šup sem s odkazem
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod pepos5 4. 3. 2014 15:44

ahoj tak není jich tolik jak jsem psal to měl i jiné prodané věci ale 333 kusů je taky dobrý , každopádně bych šel do něčeho lepšího , co je třeba u te technické specifikace,, podporuje 1085p,,
tady je ten odkaz

http://www.aliexpress.com/item/ATCO-Ful ... 6.html#thf

-- 4. 3. 2014 16:47 --

stump : každopádně se jako diletant v tom množství ztrácím , čeho se mám držet hlavně v těch technických věcech lapmy , lumeny , wifi .......

-- 4. 3. 2014 16:50 --

co třeba tohle ???
http://www.aliexpress.com/item/New-Andr ... 8.html#thf
pepos5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 4. 3. 2014 20:21

Zaměřil bych se na parametr 'Native resolution', tedy skutečné rozlišení.
Ten první projektor má 1280x800 a ten druhý 1024x768.

Oba sice dokáží zpracovat FullHD signál, nicméně ho zobrazí přepočítaný na výše uvedená rozlišení, čili v praxi nic moc.

A jak se tak dívám na tu nabídku, tak zobrazit skutečných 1920x1080 bodů neumí žádný z tam nabízených projektorů.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 4. 3. 2014 23:40

Připojím se k tématu "levných" projektorů z číny:
Jak zajímavý by byl projektor s těmito parametry:

4000 ANSI Lumens
2200:1 contrast ratio
6000hrs lamp life
Multi Language Display
4:3 Stamdard Screen
16:9 Wide Screen
22dB ultra quiet fan mode
standard cable basket & light shutter
Advanced manual zoom
Intelligent dual speaker system
Source &PiP handling through Windows OS
Freeze, No Show User Logo, PIN code lock
Buil-in NTSC EV tuner
Video & wireless LAN read
350 Watt Ultra-Bright lamp
1-chip 1.0inch 1080p HDTV high-performance resolution ready
Dark chip 7 TFT LCD panel with Briliant-Color
Processing & Resolution 1920x1080 pixels (max)
Manual Zoom (1:1-1.8 )
Manual Focus, F 1.8-2.8, f 22.5-45.0mm
Brightness Uniformity: >95% of total screen
Input terminals: HDMI, YpbPR, S-Video, Video, VGA, Audio(Stereo)
TV Tuner: NTSC, NTSC4.43, PAL-M, PAL60, PAL, SECAM, PAL-N
Front/Rear, Ceiling/Desk installation
4cm diameter w/5 +5watts output power

:?: Dokázal by se přiblížit alespoň v nějakých parametrech zobrazení televize LG 42LW4500.

Dost těžko se mi porovnává dynamický kontrast u víše zmíněné TV:
rozlišením 1920 x 1080 bodů, vysoký (dynamický) kontrast 5 000 000:1, jas 400 cd/m2, doba odezvy 2,6 ms
:?: Jak by se dal srovnat ten kontrast oproti zmíněnému projektoru který má zřejmě statický kontrast 2200:1.
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepos5 7. 3. 2014 22:47

tak jsem Čínu zavrhl a pujdu do Optoma HD131XE kvalitní stroj + plátno dobrá cena , jen přemýšlím o nějaké alternativě ohledně těch 3D brýlí , má někdo s tím zkušenosti ?

-- 7. 3. 2014 23:48 --

tak jsem Čínu zavrhl a pujdu do Optoma HD131XE kvalitní stroj + plátno dobrá cena , jen přemýšlím o nějaké alternativě ohledně těch 3D brýlí , má někdo s tím zkušenosti ?
pepos5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 8. 3. 2014 11:13

"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cybernetworm 12. 3. 2014 19:19

pokud chce někdo kvalitní 3D, tak ZF2100. A ono se v podstatě nevyplatí do jiných investovat. Je dobré využím Vesa 3D na optomách, je to lepší než DLPlink. Pokud chce někdo DLPlink brýle, tak těch kvalitních je méně než prstů na jedné ruce. Nejlepší z nich jsou ZD301, ale jsou dražší. Levné jsou k ... Kdo nevěří, může se u mne přesvědčit :)
cybernetworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PanasonicTV 13. 3. 2014 18:00

Trochu mimo ale mam mobil z činy, a jsem hodně spokojen, funguje skvěle a za cenu, za kterou jsem ho pořídil je bezkonkurenční! Asi bych se nebal ani projektoru ale pořadně bych si o něm nastudoval co nejvíc informaci.
PanasonicTV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 17. 3. 2014 19:01

Myslím že s mobilem to nelze srovnávat. Telefony má každej 2 a recenzí na ně je 100x víc jak na projektor. Natož na výrobky s číny. Třeba já jsem ještě člověka co by měl projektor nepotkal docela paradox že :mrgreen:
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod Mawi 29. 10. 2014 14:19

No a neuvažoval jsi, že by jsi si objednal něco z české republiky? Já osobně objednávám ze zahraničí jen to co jsem si jist, že nebudu muset reklamovat. Je totiž trochu rozdíl řešit reklamaci u nás, nebo to odesílat do zahraničí. Tedy taková je aspoň moje zkušenost. Plus počítej se clem a tak. Já jsem si třeba objednal projektor z http://www.projektory-lampy.cz/ a jsem spokojen. Bezproblémové jednání a rychlý dodej.
Mawi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jara776 31. 3. 2015 19:10

Zdravim,
chtel bych si poridit LED projektor z ciny, mate nekdo nejake zkusenosti? Nejsem nejaky narocny divak, chtel bych to pod pergolu na sportovni prenose, filmy, atd. Jake parametry(svitivost, kontrast, rozliseni,...) jsou dostacujici aby sel projektor pouzivat i za denniho svetla? Predem dik.
jara776
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojtech.rada 2. 8. 2016 14:16

Mawi píše:No a neuvažoval jsi, že by jsi si objednal něco z české republiky? Já osobně objednávám ze zahraničí jen to co jsem si jist, že nebudu muset reklamovat. Je totiž trochu rozdíl řešit reklamaci u nás, nebo to odesílat do zahraničí. Tedy taková je aspoň moje zkušenost. Plus počítej se clem a tak. Já jsem si třeba objednal projektor z http://www.projektory-lampy.cz/ a jsem spokojen. Bezproblémové jednání a rychlý dodej.


Souhlasím. Navnadil jste mě na tenhle obchod, ale už projektory neprodávají, pouze lampy do projektorů. To se každopádně taky hodí. A hlavně super informace v poradně - http://www.projektory-lampy.cz/poradna/ - ale to je OT, omlouvám se.
vojtech.rada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 31. 7. 2019 11:25

Oživuji téma. Má někdo nějaký vyzkoušený?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 31. 7. 2019 23:17

jen mne tak napadá, jak to tady čtu:
- Čína obecně lže o lumenech i rozlišení, důkladně ověřujte
- kapesní projektory jsou spíše hračky, ale dobré když třeba nechcete mít na chatě v horách drahou TV a stačí vám nouzově DVD rozlišení
- projektory kolem 4-6.000 Kč mají použitelné rozlišení HD Ready, ale co lampy? Kde je koupíte?
- ano jsou i LED verze, ale je třeba zatahovat alespoň žaluzie (min 300 lumenů doporučuji v hlubokém šeru)
- v ČR koupíte FullHD projektory od 10.000 Kč se zárukou a podporou!
- LED verze bohužel ještě dráž (16k)
----------------------
Prostě je to hodně o tom, co od toho očekáváte. Levná Čína je jen pro hodně nenáročné uživatele, dražší (https://www.dx.com/p/original-xiaomi-mi ... UIPlegzZaQ) bude fajn, ale zase vám bude připadat drahá.
----------------------
Pak je tu optika - jednak často neostré rohy, pak otázka jakou vzdálenost daný projektor potřebuje od plátna (máte na to místo?).
----------------------
A pro zajímavost, já 2 roky provozoval LED HD Ready projektor LG místo TV, koupený levně zvenku, spotřeba menší než u TV (65 W) a LED osvětlení slibovalo dlouhou životnost ... a stejně hned po záruce umřel. Servis nikde. Cena 12k. Teoretická životnost je totiž v praxi jinde, nikdo z výrobců asi nepočítá, že by to jelo 5 hod denně ...
----------------------
Další bod, 55" TV bude mít při stejné úhlopříčce lepší obraz ve všem a cenu od 11.000 Kč.
----------------------
Závěr? Dobře zvažte, jestli je projektor zrovna pro vás vhodný a berte raději se zárukou v ČR.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků