projektory z Číny

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 1. 8. 2019 11:45

Nejdřív bychom si mohli osvětlit pojmy. Co je to "z Číny"?
Je to tam vyrobené?
Nebo je to čínská značka?
Je to čínská značka, která se neprodává tady?
Je to jakýkoliv podezřele levný aušus z Aliexpressu?

Mám dojem, že platí ta poslední možnost?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 1. 8. 2019 14:57

z toho prvního dotazu a url je to celkem jasné, ano řeší se ta poslední možnost :-)
Když už osvětlit pojmy, tak co od toho kdo čeká:
- pouštění fotek a veselých videí pro opilé kamarády na chatě o Silvestra = i ten levný bateriový projektor z DX může vyhovovat
- občasné pouštění filmů večer (po 22 hod) venku při grilování = min HD Ready, ideálně LED, cena cca 15k = z Číny riziko, kupoval bych tady (viz má zkušenost)
- Full HD filmy s 3 m obrazem = kolem 10k lze koupit v ČR (nebude LED, odběr klidně 200-300W), kupoval bych také tady
---------------------------------------
Prostě nějakou malou cílovku pro levné čínské šmejdy vidím, ale fakt malou ...
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 2. 8. 2019 17:59

To je hrozný jak ty děcka jsou umíněný. Syn pořád na tom trvá a nenechá si vysvětlit, že to jsou vyhozený prachy.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 2. 8. 2019 18:34

Tak si to může koupit za své kapesné.....vyřešeno.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 8. 2019 19:08

Bohužel se to netýká jen dětí. I dospělí jsou někdy nepoučitelní a touží koupit výrobek za desetinu jeho reálné ceny, přičemž se domnívají, jak jim bude spolehlivě sloužit po dlouhá léta.

Bohužel přímou rozsáhlejší zkušenost s projektory nemám, s těmi „čínskými“ už vůbec ne. Avšak s umíněností kupujících mám zkušenost rozsáhlou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 2. 8. 2019 22:22

jito píše:Tak si to může koupit za své kapesné.....vyřešeno.

Však to chce. Po mě chce jen objednat a doplatit cca litr. Rodinka mě vyčítá, že vždy vše dlouze vybírám a že pak kupuji blbost. (To mě vyčítá v podstatě jen nákup pračky AEG, co fakt stala za *****.)
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 8. 2019 09:16

Vidím, že všude je to stejné. Taky jsem vždycky kritizován, že věci vybírám strašně dlouho a nevolím ty naprosto nejlevnější. Ostatní přeci objednají na první dobrou a kupují jen to nejlevnější... a jsou spokojeni :-)

Problém je, že u Tebou prezentovaného objednání, asi bude složitější vrácení i s vrácením peněz. Není to takové to klasické... objednám u nás v e-shopu, vyzkouším, a když tak vrátím. Já nechci tvrdit, že onen výrobek nebude v pohodě a nesplní očekávání, neznám ho. Nicméně míra rizika u takto kupovaného zboží je pro mě nezanedbatelná a tak se raději kloním k jiným variantám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 3. 8. 2019 10:27

Pak je jedina moznost, nic extra od toho necekat, abych byl mile prekvapeny :-), vybirat mezi modely s podrobnym popisem (smejdi daji do napisu HD 1080p a clovek dostane 800x600) hlavne at je u produktu hodne pozitivnich recenzi (5 hvezdicek od jednoho uzivatele je vzdy od prodavajiciho). Treba tenhle ma v zalozce Reviews docela dost pozitivnich ohlasu (9):
https://www.dx.com/p/vivibright-gp100-1 ... UVTW-gzZaQ

No a pak se modlit ... :-)
A nakonec sem napsat, jak to dopadlo ...
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 3. 8. 2019 20:18

Přesně jak píšeš MgX. Vždy musím poslouchat kecy jak to mohlo být levnější atd. Ono je to taky obecně tím, že se špatnými zkušenostmi se málokdo pochlubí.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curtisx 6. 8. 2019 18:21

A co tenhle ... jeho parametry alespon ty papirove nevypadaji zle.


https://www.banggood.com/Xiaomi-Mijia-M ... rehouse=CN
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radon 6. 8. 2019 21:58

Xiaomi je Znacka a 10.000 Kc je asi trochu vice, nez si kdo predstavoval pod tim "projektorem z Ciny".
Takze ano, tady bych se bal jen vyrizovani pripadne reklamace. No a Full HD projektory za tuhle castku se daji koupit i v CR, jen nebudou LED.
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod curtisx 6. 8. 2019 23:36

Tak se slevou je to asi cca 8300,- Kč vcetne dopravy a celnich poplatku ... Já v ČR konkurenci se vsemi parametry jako má tento projektor vcetne HDR a Dolby zvuku apod. proste nenašel. Uvazuji o nem vic nez dost ...
curtisx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radon 7. 8. 2019 09:50

i s clem 8.300? To je dobrá cena. Je to opravdu zajímavé, ale jen mne tak napadá:
- HDR u projektoru? Co má 500 lumenů? Nějak si to neumím představit :-)
- Dolby zvuk? No já teda do projektoru tahal vždy jen obraz, zvuk šel z přehrávače do AVR
- cena je dobrá, dokud se nepokazí
- na Alze, která není nejlevnější lze koupit tohle https://www.alza.cz/acer-h6521bd-d5449180.htm a to má teda o hodně větší jas (ale nemá wifi, to by bylo dalších 1,500 Kč)
- těch 500 lumenů jsem doma používal a večer skvělé, přes den s žaluziemi na hraně
- co hlasitost větráku? U mne by to teď byl zásadní parametr ...
U projektoru bych také řešil umístění, já při výběru strávil dost času na nějaké www stránce, kde byl simulátor různých projektorů a pro vybranou vzdálenost od plátna spočítal rozměr obrazu. Podle toho jsem si vyrobil zavěšení od stropu a k němu vytáhl elektriku z lustru (nechtěl jsem tahat po zemi dráty). Každý projektor ale potřebuje jinou vzdálenost ...no a nebo se dá na stůl a pokaždé se budou natahovat kabely a řev větráčku budu mít před nosem :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 7. 8. 2019 14:09

To je totální blbost a vyhozené peníze když koukám na ty parametry...
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curtisx 7. 8. 2019 21:25

Tak blbost, vsechny projektory jsou blbost :-) tady clovek vychazi jen z recenzi na youtube. Vic info nemam dokud ho nevyzkousim. Hledal sem i v CR a nikdo ho snad nema. To umisteni resim taky, asi el. platno, to zase bude nez nejake vhodne vyberu ...
curtisx
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků