Samsung UE40F6400 nebo F6500? Nebo něco jiného?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marpie 26. 3. 2014 10:43

Zdravím, hodlám vyměnit starou CRT televizi JVC 55cm za něco většího. Nejsem nijak extremně náročný divák, ale nerad bych viděl kostičky jako u známého co má 50 plazmu LG typ přesně nevím - kupoval to v prosinci a má víceméně stejnou sledovací vzdálenost, která je cca 2,5 -3m (z většiny míst ale pod 3m). Mám na to cca 15 tis. Místo na TV jsem změřil, že bez potíží tam vleze max 42. 46 by už byla hoodně natěsno.

Bude to hlavně na sledování TV (dost sportu) a surfování na netu (doma je wifi). Hlavní poskytovatel TV signálu je poskytovatel internetu z jehož set top boxu to do TV spojím HDMi kabelem a jehož nabídka obsahuje o něco více HD programů než je ze společné antény, což bude druhý podpůrný signál a který bych zároveň měl pro funkci PIP kterou bych rád. Určitě chci HbbTv a nepotřebuji nahrávání na USB ani timeshift (to mám vyřešeno ještě lépe od poskytovatele signálu).

Rodiče mají Panasonic TX-L50ET60E - obraz pěkný, ale přijde mi že občas vnímám pohyby trhaně. Asi by se to dalo trochu spravit v nastavení, ale rodiče si nestěžují tak jim do toho rýpat nebudu. 3D nepotřebuji, ale nejspíš to bude prostě bonus navíc. Zatím mne nejvíc zaujaly Samsungy UE40F6500 a UE40F6400. Vzhledem k požadavku PIP to jiné značky asi vyřazuje. Oba by měly mít 100Hz panel s tím že 6400 má 200Hz CMR a 6500 400 Hz CMR. F6500 má pro mne zbytečný satelitní tuner, ale nevím jestli u ní nepřiplatit za ten rozdíl 200-400 HZ CMR.

A ještě popř. uvažuji jestli nepočkat na novou řadu pro rok 2014. V nabídce s neznámou dostupností je zatím myslím jen UE40H6200 která má 200 Hz CMR, a navíc nějaký fotbalový mód a cenu trochu nad limitem, ale ještě skounutelnou. Co byste radili? F6400 nebo F6500 nebo počkat nebo popř. tam natěsno narvat 46 což by z hlediska financí umožňovalo jen UE46F6400.
Naposledy upravil MgX dne 26. 3. 2014 17:42, celkově upraveno 2
Důvod: Rozčleněn nepřehledný text.
marpie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sibelius81 26. 3. 2014 14:08

Obrazove jsou obe tv stejne. Lisi se jen vybavou, staci jen pohledat zde na foru
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rafin 26. 3. 2014 22:16

6400 i 6500 mají 100hz,takže v tom jsou na tom stejně a budou i obrazově stejně.Těch 200 a 400 jsou jen marketing,ve skutečnosti mají obě tv 100hz.Takže to připlacení skrz HZ má nulový význam,protože z tohoto pohledu jsou TV stejné.
Nejlepší rozhodně bude,když si zajdeš ony Samsungy okouknout a podívat se na vlastní oči.Ale pokud se ti nelíbil Panasonic rodičů,který je velice slušný,myslím,že Samsungy na tom budou hůř.Mně osobně se Samsungy moc nelíbily,viděl 6400.Ten Panasonic rodičů je na tom z mého pohledu líp a to i na sport,nebo-li v rychlejších scénách.Pokud jsi tak náročný,pak jedině nějakou plazmu,ale vyhnul bych se LG,o kterých se říká,že plazmy nemají tak dobré,jako konkurence Samsung a Panasonic.
Rafin
Junior

Odeslat příspěvekod marpie 27. 3. 2014 09:08

Tak jsem se dozvěděl že tchýně si pořídila v OKAY nějakého metrového Samsunga který má 3D ale neměl přiložené brýle, má smart funkce a wifi a je stříbrný (na té barvě trvala a brali ten televizor hlavně podle barvy a toho co jim vyhválil prodavač) a stál kolem 13500. Tak mi to odpovídá, že by to mohl být Samsung UE40F6340 což by obrazově mělo být totožné se Samsung UE40F6400. Tak tam asi v rámci vycházek zajdu a zkusím se podívat a pustit na tom různé scény. Nevím jestli to u toho Panasonicu rodičů není třeba taky tím že je to "50" a na "40" bych to třeba vnímal méně. No uvidím u tchýně. No a až mi příští týden skončí nemocenská tak ještě nějaké obchody obejdu a zkusím porovnat co tam bude.

-- 27. 3. 2014 09:36 --

No a ještě jsem koukal že na Mall je za slušnou cenu palzma Panasonic TX-P42ST60E. Když bych oželel PIP a nezjistil bych, že vnímám blikání plazmy tak to by stálo za zvážení?
marpie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 3. 2014 15:00

Vo svojej kategorii je ST60 asi najlepši TV.
Čo sa tyka PIP, nema ho nahodou aj ten box?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marpie 27. 3. 2014 21:44

Myslíš ten box od poskytovatele TV signálu? Tak ten to nemá ale má plno jiných výborných funkcí viz zde: http://www.poda.cz/index.php/cz/domacno ... /chytra-tv
marpie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marpie 28. 3. 2014 11:59

Tak jsem se cestou od lékaře stavil v Electroworldu a v OKAY které jsem měl po cestě. Ani v jednom neměli vystavenou ani F6400 ani F6500. V obou byla F6340 což by dle parametrů mělo být srovnatelné s F6340. V Okay měli řekl bych lépe nastavené barvy oba byly i v rychlejších scénách bez trhavých pohybů ale samozřejmě ani v jednom nebyl živý signál. Zkoušel jsem různé úhly i vzdálenosti a koukatelné to bylo slušně. V obou obchodech bylo plno vystavených z řady f5xxx tak tam ten obraz byl určitě horší. V Electroworldu mi prodavač místo Samsungu doporučoval PANASONIC VIERA TX-L42ET60E což je vlastně menší bratříček toho co mají rodiče. Obraz slušný žádné trhání pohybu takže jsem ho zařadil asi také do výběru. (Já pořád uvažuji jestli jsem to trhání pohybu viděl u rodičů nebo jinde). Dlouho jsem u nich díky dlouhé nemocenské nebyl a i předtím jsem koukal na tu TV jen chvíli. Příští víkend k nim pojedu tak to musím zkouknout pořádně. A teď o víkendu prozkoumám toho Samsunga co si pořídili tchánovci. Ta plazma od Panasonicu nebyla ani v jednom.
marpie
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků