Televize Samsung UE46F8000ST a UE46F7000ST a internet

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 19:14

DHCP servery vypnuté
čas 120
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 19:17

V DHCP-DHCP settings najdeš START IP a END IP to je rozsah DHCP. Pak se podívej na položku Default Gateway. Pevná IP se (teoreticky) vybere právě z rozsahu mezi Default Gateway a Start IP.

Příklad. Start IP je 192.168.0.100. Default Gateway je 192.168.0.1
Pevnou IP nastav tedy třeba na 192.168.0.10

Ten DHCP server jsi vypl teď, nebo byl i dříve??

-- 29. 5. 2014 19:20 --

A ještě jedna věc. Tu síť máš opravdu nastavenou složitěji. Je zvláštní, že Ti kabel nejde do WAN, ale jak píšeš do LAN. Zřejmě máš tedy router nastaven pro jinou činnost. Kdo Ti tam ten router dával? Ty, nebo firma?
K čemu jsi do teď využíval router TP-Link (před nákupem TV)... co do něj bylo zapojeno? Co se stane, když zapojíš konektor do WAN zdířky a pak nastavíš výše uvedené na TV?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 19:36

Ještě abych to doplnil kompletně, tak mezi deskou Mikrotik a switchem je malá krabička do které vede kabel od Mikroteku a druhý kabel vede právě do switche + je tato krabička připojena na ele. síť. Je na ni napsáno PoE a LAN. Možná je to modem nebo nevím nic jiného mě nenapadá
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 19:39

Kysis že Ty jsi profesionální síťař a teď mě tu zkoušíš? :-D To zapojení je opravdu hodně složité - řekněme - méně časté. Proto jsem v minulém příspěvku položil dotazy na využití routeru a kdo ho zapojoval .....

BTW: proč TV nezkusíš zapojit přímo do některé datové zásuvky? Skoro bych laicky řekl, že Tvůj router je využíván jen jako switch.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 19:44

Start IP mám 192.x.x.100. Default Gateway je 192.x.x.11. Takže pevnou IP na TV mám nastavit nastavit třeba na 192.x.x.15??

DHCP už byl vypnut. Ještě co se týká těch portů co mi poslali ze samsungu, mají se nějak otevřít?

Router resp. vše od antény po switche atd. dělala firma.

Sám nevím co je v routeru zapojeno. Jen vím že jedno je propojení switch router a další 3 budou datové zásuvky. Ta datová zásuvka kde je zapojena TV tak ta vede do switche.

-- 29. 5. 2014 19:45 --

Ještě bych se chtěl zeptat který kabel má jít do WANu. ten který vede z antény přes ten modem nebo co to je nebo až ten co propojuje switch?
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 19:47

Ne, zatím nic nepřenastavuj v routeru, ani v TV. Je to zapojeno zcela jinak.

Ještě jedna věc, proč řešíš router, když teď píšeš, že TV je zapojena do datové zásuvky, která vede do switche, nikoliv do routeru? Nebo to špatně chápu?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 19:48

Ne nejsem síťař :D já jsem jen maturoval z počítačů ale tak to byly základy. Takže bych řekl, že jsem na tom líp než běžný uživatel ale o moc ne :D
Tv je zapojena do datové zásuvky.
Já říkám teda datová zásuvka, ono je to spíš kabel svedený od routeru/switche do zdi odkud se zase může natáhnout UTP, ale asi jo je to datová zásuvka
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 19:49

Jde o to, zda má TV cokoliv společného s routerem TP-Link TL-WR841ND, nebo ne a jde zcela mimo něj.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 19:49

To jsem si myslel, že to tak je předtím než jsem se vyškrábal na půdu.

-- 29. 5. 2014 19:51 --

Když to vezmu ještě jinak, tak jedna TV je od switche ale ta druhá je přes wifi tzn. od routeru. Jinak u druhé TV mám taky datovou zásuvky, ale zatím nemám UTP, ale je tu možnost, že tato datovka bude do routeru
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 19:53

OK. Jenže problém je v tom, že jsi psal, jak jsou TV zapojeny do routeru. Alespoň já pochopil, že je řešíš vždy přes TP-Link. Nyní píšeš něco jiného. Chápu, že ses teď přesvědčil na půdě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 19:54

Je to velký rozdíl? Jinak ano router funguje asi pouze jako switch. u WANu to píše WAN port is unplugged! Já sám jsem předtím nevěděl, že to jde takto zapojit, měl jsem za to, že přes router musí jít vše

A co se týká Traffic Statistics tak tam jsou všude 0

Což je velký rozdíl oproti tomu co jsem měl dřív
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2014 19:58

Ano, teď po doplňujících informacích si taktéž myslím, že router není router, ale je překopán na switch.
Když nemáš ve WANu nic - samozřejmě Ti to píše hlášku - to je normální.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 5. 2014 20:03

MgX: topologie sítě je v celku jednoduchá.
Anténa
Mikrotik jako NAT-router
switch, do něj je připojená jedna TV a wifi-router zapojený jako AP, k němu je připojená druhá TV.

Kysis: proč vyixksováváč neveřejné IP-adresy? Jedná se o 192.168.88.X? To je defaultní rozsah Mikrotika a podporovalo by to, co jsem napsal výše.

Pro začátek teď po změně IP-adres na pevné navrhuji vyčkat, co se stane.

Pokud to bude stejné, navrhuji odpojit toho TP-linka od přívodního datového kabelu a zapnout ty TV a vyčkat, co se stane, abychom potvrdili nebo vyloučili, že to má něco společného s tím TP-linkem.
Když spadne TV připojená přes wifi a zůstane běžet TV připojená do switche, má to něco společného s TP-linkem.
Když to bude naopak, je na vině zbytek sítě atd - nechce se mi psát román, napiš, co se stalo a pak se zamyslíme.
Naposledy upravil vladimir dne 29. 5. 2014 20:12, celkově upraveno 1
vladimir
Junior

Odeslat příspěvekod Kysis 29. 5. 2014 20:05

Ohledně těch datovek, tak to záleží na mě kam je napojím. Jsou vyvedeny na půdě a buď je zapojím do switche nebo routeru.

Ještě něco mimo tento problém
Mě už samotného zarazilo, když máme 10 datovek, proč jedna musí být vypojena. Když jse počítal podle klasického zapojení, že z antény jde kabel do roouteru/WANu, pak mám 4 sloty (1 by se propojil se switchem) a switch je na 8 slotů tzn 3 z routeru a 7 ze switche = 10 ale tím že to není do WAN, tak je jedna vypojená. Ne že by to byl nějaký problém, ale i tak mě to zarazilo

-- 29. 5. 2014 20:09 --

Přesně tak je to zapojené. Jen se ještě zeptám co je ta malá černá krabička, která je mezi switchem a Mikrotikem? Z Mikrotiku do ni vede UTP a z ní vychází UTP, který vede do switche. Ještě je ta krabička napojena na elektriku
vladimir píše:MgX: topologie sítě je v celku jednoduchá.
Anténa
Mikrotik jako NAT-router
switch, do něj je připojená jedna TV a wifi-router zapojený jako AP, k němu je připojená druhá TV.
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 5. 2014 20:15

Malá krabička napájí Mikrotik po UTP kabelu.

To že na wifi-routeru je WAN nezapojený je zcela běžné a doporučitelné, pokud je použit za jiným routerem a už ten Mikrotik je router.
vladimir
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka