nekupujte TV LG!

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FrantaL 31. 7. 2014 06:20

Reklamoval jsem TV LG která stála 37000Kč, panel má špatné? vadné? podsvícení, ale dle výsledku reklamace je to v pořádku, nevím co s tím. Pokud je pravda co píše LG, je na to nějaká norma? Neměl by být zákazník s takovým důležitým faktem seznámen před nákupem? Asi by tu TV nikdo nekoupil.

video

Kód: Vybrat vše
www.youtube.com/watch?v=XMchUb6Ot8g

fotky

Kód: Vybrat vše
http://flukes.rajce.idnes.cz/TV_LG_55LA790V

nález technika a výsledek reklamace

reklamace.jpg
reklamace.jpg (25.3 ) Zobrazeno 15071 krát
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior

Odeslat příspěvekod Jendisek 31. 7. 2014 07:40

potvrzuji na 100%, LG uz nikdy. Vypakovali me s reklamaci brutalniho bandingu (vertikalni pruhy pres obrazovku) u Direct Ledu. Pry vlastnost... s LG jsem skoncil
Jendisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mekr 31. 7. 2014 09:10

To je normální jev u LG, uber podsvícení, jas a dej aspoň minimální úsporu energie ;-)
mekr
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 31. 7. 2014 09:54

Že neuznají reklamaci takhle očividné vady u televize za 37 000 bych teda nečekal! Možná kdyby si měl něco v ruce (znalecký posudek) tak by to přehodnotili.. přeci jen vzhledem k ceně TV by jeho cena byla zanedbatelná.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mekr 31. 7. 2014 10:15

Cena TV není dneska žádný ukazatel kvality obrazu -jestli koupiš TV za 15 000,- nebo za 40 000,- je skoro jedno, prostě TV za 40 000, muze byt vic nepodařená jak levnější, znám to- protože jsem měl vysokou řadu LG roku 2012 LM860V a obraz měla úplně příšerný.
mekr
Junior

Odeslat příspěvekod xakrurychle 31. 7. 2014 11:26

no já nejsem znalec, ale to co je na těch fotkách je naprosto normální.

Mám to na monitoru za 7K, mám to na macbooku za 40K, mám to na mobilu za 10K...je to prostě vlastnost toho jak jsou diody. Dle mého vyjádření servisu se shoduje s tím co si myslím i já
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod kamil208 31. 7. 2014 12:06

Samsung 6series 2012-tchán mel stejný problém s podsvicenim,objevilo se cca po 2 mes.pouzivani,reklamace neuznaná i když byly servisu doloženy důkazy ze jiny kus touto vadou netrpí.
Ma 5series 2011,po pul roce praskliny po celém obvodu ramu,v zaruce vymeneno,ted jsou tam znova.Fotrova 8series 2012,po roce používání vertikální lajna pres celou obr.,v zaruce vyměněn panel,po pul roce ten samý problem,ale na jiném místě panelu.Šokující odpověď servisu: bohužel novy panel se již nevyrábí, není nikde skladem.Řešení: jsme ochotni dat vám slevu 300€ na novou TV v cene nad 1000€.Následoval boj se Samsungem SR, díky D'testu(poradili jak na ně) se najednou novy panel našel..Zatím funguje....:D
Takže NEKUPUJTE SAMSUNG TV!!!!!!!!!
kamil208
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 31. 7. 2014 12:27

xakrurychle píše:no já nejsem znalec, ale to co je na těch fotkách je naprosto normální.

Mám to na monitoru za 7K, mám to na macbooku za 40K, mám to na mobilu za 10K...je to prostě vlastnost toho jak jsou diody. Dle mého vyjádření servisu se shoduje s tím co si myslím i já

Nevěřím že to je normální, musí být na to nějaká norma, podle něčeho se ten panel vyrábí, je nějaký výrobní postup a výstupní kontrola. Tohle prostě neee.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior

Odeslat příspěvekod mekr 31. 7. 2014 12:38

Ano kontrola panelu určitě je, ale kam dají ty horší, přece sem na východ Evropy >:-(
mekr
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 31. 7. 2014 12:47

Frantal:
Ako si mal nastavene hodnoty obrazu, ked si nahraval to videjkoo? (hlavne mam na mysli podsvietenie, jas, kontrast).

Treba uznat, ak to bolo nahrate pri "normalnych hodnotach obrazu" a film je vo formate 2,4:1 , vecer to urcite musi posobit rusivo.
(hlavne ak to clovek vie, zacne to odtahovat pozornost od deja filmu. Aspon u mna, to tak funguje...a zazitok z filmu sa uplne vytrati. Aj toto je jeden z dovodov, preco ja osobne stale este viac preferujem plazmovu technologiu...pred Edge LED LCD technologiou)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FrantaL 31. 7. 2014 13:05

Nedíval si se na ty fotografie? Je to foceno v režimu expert 1 (kontrast 100, podsvícení 50, jas 40), používám pro přehrávání Bluray a z DUNE. Dost to ruší. Video je z profilu živě (kontrast 70, podsvícení 50, jas 50). Nemyslím, že hodnota podsvícení 50 je moc.
FrantaL
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 31. 7. 2014 13:12

xakrurychle píše:no já nejsem znalec, ale to co je na těch fotkách je naprosto normální.

Tak mě to normální nepříde. TV mám plasmu takže tu nemá cenu řešit protože tam se to vyskytovat nemůže.. ale na macbooku nebo PC monitoru (Eizo) takový flek rozhodně nemám.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 31. 7. 2014 13:49

U edge podsviceni to normalni je. Vyplyva to z technologie podsviceni. Otazkou je jen mira toho nezadouciho efektu. Fer by bylo, kdyby vyrobce garantoval, ze pri tech a tech parametrech obrazu bude pri cerne obrazovce maximalni odchylka dvou libovolnych mist <xx cd/m2. Ale to je asi scifi.

No a proto existuji plasmy ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 31. 7. 2014 13:55

Tie hodnoty nastavenia obrazu, pri ktorych si to fotil su +/- v poriadku.
Telka za 37 000 KC a takto "pos.ane" podsvietenie. Smutne...cele.
LCD od roku 2012 a vyssie... stale idu kvalitou zobrazenia dole vodou. Hlavne, ze su smart a tenke ako list papiera. :roll:
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FrantaL 31. 7. 2014 14:11

Zlata plasma.
FrantaL
Junior

Další stránka