Jakou TV k PlayStation 4?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n4pst3r 7. 8. 2014 08:41

Dobrý den,

plánuji si koupit PS4 a jelikož nemám televizi, tak potřebuju vybrat i nějakou TV. Normálně na TV nekoukám, takže hlavní kritérium jsou hry přes PS4. Druhým kritériem je cena - ideálně 10 - 15k, víc momentálně bohužel nemám, takže upgrade na vyšší model až v budoucnu. Rád bych se držel normálních značek jako Panasonic, LG, Samsung atd. ne nějaký noname. Celkem se mi zalíbila LG 47LN5400 ale poté jsem narazil na tuto recenzi a tam píšou, že se pro gaming nehodí.

Jo a velikost 42" - 48"

Předem děkuji za všechny rady, připomínky, tipy :-)
n4pst3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 7. 8. 2014 14:26

pro gaming se hodí televize s nízkým input lagem. pro ps3/4 se vyloženě nabízí televizory značky sony, které nejen že mají nízký input lag, velmi dobře si rozumí se samotnými konzolemi. takže je možné je ovládat jedním ovladačem atp.

pokud je požadavkem televize, která bude hlavně pro hraní, předpokládám správně, že se bude jednat také o krátkou pozorovací vzdálenost. tudíž nemusíme příliš hrotit velikost úhlopříčky.

tak třeba letošní w605b je vyloženě povedená televize. pro hraní ideální, vybavená ucelenou řadou tunerů, takže je "připravená na budoucnost". v tvém rozpočtu ve 40 palcích, což je na hraní z metru a půl podle mě paráda: http://www.alza.cz/40-sony-bravia-kdl-4 ... 931776.htm

žádný no name nepotřebuješ, naopak, budeš mít dobrý stroj, který bude k ps 4 kvalitní doplněk
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod n4pst3r 7. 8. 2014 19:34

Děkuji za odpověď. Ta Sony vypadá hodně pěkně, jsou tam ještě nějaké další výhody kromě shodného ovladače? Jen se zeptám ještě na pár věcí - kde zjistím tebou zmiňovaný input lag? A druhá věc - v tom testu na tu LG, na kterej jsem dával odkaz v úvodním příspěvku píšou v souvislosti s hraním o tom, že nemá SMART a tím pádem nemá výkonnej procesor atd. takže to bude mít problémy s určitejma efektama u her. Do dneška jsem nevěděl, že je v televizích nějaký CPU a že se to projeví na kvalitě obrazu :shock: Takže můj dotaz - kde zjistím jakej má TV hardware a případně jakej by měla mít aby zvládala efekty ve hrách?
n4pst3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 8. 8. 2014 09:54

postupně:
-- nejen jeden ovladač na ovládání televize a konzole, ale taky si sony a ps4 porozumí v oblasti rozpozonání obsahu. tj, když na konzoli pustíš hru, televize se nastaví do profilu hra, sníží se input lag, upraví obraz atd. když pustíš blu-ray, televize se přepne do módu film 24, takže upraví obraz tak, aby vynikly kontrasty, omezil se nepřirozený pohyb atd. neříkám, že to jiné televize neumí. ale sony to má vyladěné tak nějak z továrny :)

-- input lag většinou zjišťují recenzenti, výrobci jej málokdy zobrazují ve specifikacích televize samotné. sony ale mívá podle řady recenzí nejnižší input lag. zkrátka ví, že vyrábí ještě herní konzole, tak pro ně chtějí mít vyrobené i televize. 40w605b má podle recenze na digitalversus input lag jen 29 ms, takže pro hraní i náročných stříleček je vhodná.

-- říkat, že když televize není smart, tak není výkonná, je trochu zavádějící. pravda je, že výrobci dávají výkonnejší procesory k televizím, které to potřebují i s ohledem na software v přístroji. řada smart funkcí už skutečně zatěžuje značně procesor televize. na druhé straně bez optimalizace softwaru je i nejsilnější procesor na nic. třeba televizory philips měly v loňské a předloňské řadě poměrně solidní hw výbavu, ale firmware přesto nebyl odladěný tak, aby televize působila jako plynulý stroj. přičemž neříkám, že doporučovaná sony je zrovna megarychlík.

-- smart funkce ani procesorová výbava nemá moc společného s efekty v hrách. smart funkce ovlivňují třeba využití různých aplikací, které z televize skutečně dělají chytřejší přístroj podobný počítačům. procesor a elektronika samozřejmě ovlivňují kvalitu obrazu. ale dobré kvality obrazu pro hraní dosáhneš i u televize, která není vůbec smart. myslím, že na řadu plazmových panelů nedají někteří hráči vůbec dopustit, přičemž ty televize být smart nemusí.

-- shrnu-li to, pak si myslím, že pokud hledáš dobrý doplněk pro ps4, je sony 40w605b solidní volbou v oblasti budgetového řešení. chceš-li utratit peněz víc, najdeš určitě i lepší televize. otázkou je, jestli změny poznáš a jsi za ně ochotný výrazně připlatit. myslím, že to "pro začátek" není nutné.
Naposledy upravil mikulasandelcert dne 8. 8. 2014 16:46, celkově upraveno 1
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 8. 8. 2014 12:33

-ale, ale ,konzole su sami brzdy..., je to samy input lag, ...., uz som to pisal minule, je to ako riesit motor z ferari do skodovky..., input lag je mozne riesit iba v pripade Pc a hlavne online, ked si singlac, kaslat na to.., +/- je to rovnake....

viewtopic.php?f=1703&t=1217345&p=10220257#p10220257

naco zakladat duplicitne tema ? :-l
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod n4pst3r 8. 8. 2014 13:44

mikulasandelcert > Super díky za pěkný shrnutí a vysvětlení :) Ohledně toho HW v dané recenzi psali, že má slabý procesor a grafický čip, tudíž nebude schopna správně vykreslovat například efekty typu motion blur, což mi přišlo divné, proč by HW u monitoru mělo mít co do činění s přehrávaným obrazem. O funkce SMART mi snad ani nejde, když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím co všechno se pod SMARTem skrývá :D

Ico33 > Já osobně bych input lag ani neřešil, neboť jsem do nedávna ani nevěděl, že něco takového existuje, to až když jsem na to narazil v recenzích, že se taková veličina hodnotí.. Jinak se bude hrát i multiplayer po netu..
n4pst3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n4pst3r 9. 8. 2014 15:49

Tak jsem dneska vlezl do Electroworldu (bohužel jen asi na 15 minut kvůli nedostatku času) a koukal na Sony 40W605 a obraz se mi celkem líbil, ale poté jsem narazil ještě na 42W705 a celkem mě to nahlodalo, jestli nepřidat 2000Kč a nekoupit o dva palce větší televizi... Hledal jsem na netu, ale nemůžu nikde najít, jestli jsou v televizích kromě úhlopříčky ještě nějaké rozdíly, nevíte? Čekal bych že 705 bude vyšší řada oproti 605, ale nevidím, v čem se liší..

Případně vyplatí se koupit televizi použitou? Teď je totiž na Alze ta 42W705 za cenu 40W605, jen nemůžu nikde dohledat, v jakém je stavu :( http://www.alza.cz/42-sony-bravia-kdl-4 ... 142929.htm
n4pst3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 11. 8. 2014 07:33

rozdíly mez w705b a w605b jsou vesměs marginální (705 má snad navíc jen nfc). s tím, že se nenabízejí ve stejných velikostech. obě modelové řady mají panel na stejném principu, takže obrazově si jsou taky velmi podobné. nakonec bude uživatelsky v tomto případě největší rozdíl cena a velikost. pokud se jedná o dva tisíce za dva palce, asi bych se je nebál vydat.

co se týče konkrétního použitého kusu na alze, je dobré přímo se optat prodavačů z alzy, co tomu televizoru chybí z původního balení, proč byl například servisovaný. alza nabízí i k použitému zboží záruku, to snižuje i potenciální riziko.
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod n4pst3r 11. 8. 2014 09:40

NFC? Jaké má v televizi využití tato technologie? Do teď jí znám jen z použití v mobilech.. Ale asi to tak dopadne a připlatím za tu 705, přecejenom špatně vidím na dálku :-D

Do alzy jsem psal, ale odepsali mi, že nejsou schopní dohledat historii daného kusu a říct, co je s ním v nepořádku :(
n4pst3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 11. 8. 2014 15:05

nfc má v televizi podobné uplatnění jako jinde -- je to bezdrátová komunikace s jiným podobně vybaveným zařízením. u této televize se typicky jedná o nějaké přehrávání obsahu, kdy místo wifi nebo bluetooth je spojení navázáno formou nfc. http://youtu.be/DCwl5_noH7I

pokud napsali z alzy, že neznají historii daného použitého kusu, asi bych raději volil nový, nerozbalený kousek.
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 11. 8. 2014 17:47

NFC slouzi pouze ke sparovani dvou zarizeni. Neni to zadna forma prenaseni dat v tomto pripade. Produkty se sparuji a prenos probiha mezi TV a dalsim produktem na bazi WiFi direct.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka-M 11. 8. 2014 18:17

ROZDÍLY:
KDL-W805: hliníkový rám, Edge LED, 3D (nekvalitní, poloviční rozlišení), AUO panel, 50Hz panel (200 Hz Motion flow) u 42", 100Hz panel (400 Hz Motion flow) u 50" a 55", světelný senzor, input lag 24.3 ms, kontrast 5260:1 (zdroj rtings.com)
KDL-W705: hliníkový rám, Edge LED, AUO panel, 50Hz panel (200 Hz Motion flow) u 32" a 42", 100Hz panel (400 Hz Motion flow) u 55", světelný senzor, input lag 14 ms Game mode (zdroj hdtvtest.co.uk)
KDL-W605: plastový rám, Full LED (větší tloušťka, lepší uniformita), S-PVA LCD Samsung nebo VA AUO panel, 50Hz panel (200 Hz Motion flow) u 40" a 48", 100Hz panel (400 Hz Motion flow) u 60", input lag 29 ms Game mode (panel Samsung) (zdroj hdtvtest.co.uk), input lag 33.9 ms, kontrast: 3500:1 (zdroj rtings.com)
Jirka-M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n4pst3r 11. 8. 2014 20:42

Super, díky za vyjasnění rozdílů :) Jen se ještě zeptám - jaký je rozdíl mezi full LED a edge LED? Co znamená že má televize 50Hz a v závorce 200Hz? A k čemu se využívá světelný senzor? Ten automaticky mění jas displaye? Případně dá se vypnout?
n4pst3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 11. 8. 2014 21:16

nepster: (mozno google by to poriesiel)

Edge led - zdroj podsvietenia )LED diody) su iba po okraji panelu
Full led (direct)- zdroj podsvietenia (cize LED diody) su za panelom
http://www.tvfreak.cz/technologie-podsv ... oru/4352-2

50Hz (bez zatvorky)= realna obnovovacia frekvencia LCD panela. Zjednodusene chap to tak, ze npr: za 1sekundu sa ti dokaze obraz prekreslit 50x. (ale su tam aj dalsie faktory, no to na dlhsiuuuuu debaaatu)
(200Hz v zatvorke) = marketingove cislo,kvoli lepsiemu predaju. 800 je lepsie ako 400. 400 je lepsie ako 200. Je to umele vylepsovatko ceny TV a kvazi aj pohybu,ktore je povacsine kontraproduktivne. Uz aj pri relativne nizkych hodnotach nastavenia, dochadza npr: pri beznom filme, k "telenovela" efektu.
http://www.datart.cz/novinky/radce-obno ... _kdyz.html

svetelny senzor: je den, svieti slnko....Abraka dabra, pridam na "svetlosti" v obraze. Da sa to vypnut.(mne to osobne vadi,radsej OFF)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n4pst3r 11. 8. 2014 22:50

bylinnycaj: Omlouvám se, byl jsem v práci, tak jsem stihl jen rychle odepsat a neměl jsem čas hledat na google. Každopádně děkuji za odkazy a vysvětlení :) Jen mi teda nejde do hlavy, proč má levnější W605 Full LED a dražší W705 a W805 jenom Edge LED..

Pokud jde automatické nastavení jasu vypnout, tak je to v pohodě. Například na některých mobilech to nesnáším..
n4pst3r
Kolemjdoucí

Další stránka