Posudenie cloudingu - Samsung UE46H7000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bananik 12. 9. 2014 13:28

Ahojte.

Jedna sa o novu TV Samsung UE46H7000. Spozoroval som na nej mierny clouding najme v pravom hornom rohu. Je to viditelne len v uplne zatemnenej miestnosti a v uplne tmavej scene, takze povacsine na zaciatku filmu a na konci pri titulkoch alebo pri velmi tmavych filmoch. Prikladam fotky. Co si myslite o miere cloudingu na tomto TV? Problem je, ze o tom viem, takze uz podvedome mi tam taha oci. Navyse mam pocit, ze je to viac viditelne pri perifernom videni ako pri priamom pohlade na miesto cloudu.

TV je nastavene na "Standard" mod, podvietenie 6/20, contrast 95/100, jas 45/100.
Ked prepnem na nastavenie "Film" mod, je clouding patrnejsie, pretoze aj ked nastavim vsetky parametre rovnako, je nieco v tomto mode nastavene inak a cisto cierna plocha je jasne svetlejsia ako pri standard mode. Samozrejme je to tiez viditelnejsie pri vyssom podsvieteni, ale moje aktualne nastavenie mi ako tak zatial vyhovuje.

Prve fotka : ISO 12 800, clona 4, cas 1/15
Dalsie 3 fotky: ISO 12 800, clona 3.5, cas 1/10

Vdaka za nazory
Přílohy
5.jpg
ISO 12 800, F 4, cas 1/15
4.jpg
ISO 12 800, F 3.5, cas 1/10
2.jpg
ISO 12 800, F 3.5, cas 1/10
1.jpg
ISO 12 800, F 3.5, cas 1/10
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 12. 9. 2014 19:40

Clouding je dneska prakticky na kazde TV v nejake mire. Tohle je celkem v pohode, neni to tak kontrastni, jak to obcas byva. Takze pokud te to vyslovene nenici, tak bych to moc neresil, je totiz dost pravdepodobne, ze by sis vymenou za jiny kus/model/znacku nepomohl.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bananik 18. 9. 2014 20:29

To, ze je dneska do istej miery clouding na vsetkych Edge LED TV je sice smutne ale je to fakt. Skor mi islo o nazor ci by ste tento clouding akceptovali alebo uz je to na hrane.

Mam tu ale novu otazku.
Podla servisneho menu ma TV panel 46A2UF7EH

Podla nasledujucej tabulky by sa teda malo jednat o panel Samsung. Mam dva tieto TV a na oboch su udaje v servisnom menu uplne rovnake. Ci uz panel, firmware, proste vsetko je identicke. Pri rovnakych nastaveniach sa mi ale zda , ze jeden ma trochu slabsiu ciernu a horsie pozorovacie uhly. Myslite, ze je to mozne, ked podla servisneho menu maju rovnaky panel alebo je to len v mojej hlave :-D ?


A — panel manufacturer (A = Samsung; P = CMI; R = AUO; S = Sharp)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel coating (A = AntiGlare; U = Ultra Clear)
U — resolution (F = Full HD; U = UHD)
8 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
EH — backlight unit (S = Single side LED; V= Two side Edge LED; EH= Even Horizontal ; RH= Rounded Horizontal)

(tabulka prevzata z http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-f ... ad-18.html)


Vdaka
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 19. 9. 2014 02:05

akceptoval by som foto 3
ostatne total hnus
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 19. 9. 2014 08:04

Pokud je tam stejny panel, pak by i obrazova kvalota mela byt totozna. Az na clouding, to je vec kusu. Jinak ten clouding vidis vlastnim okem stejne, jako na fotkach nebo min? Fotky dost casto zkresluji.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bananik 19. 9. 2014 09:55

Clouding je na oko menej viditelny. Fotky su fotene na velke ISO takze to odhali clouding aj tam kde okom nie je velmi viditelny. V podstate ho vnimam len na pravom hornom rohu v noci pri velmi tmavych scenach a reklamach. Je to trochu viditelne na prvej a druhej fotke.

Ako som pisal, mam dva tieto TV. A na druhom mi clouding pride miernejsi, respektive podsvietenie v pravom hornom rohu rovnomernejsi. Na oko sa mi ale zda, ze ma horsie pozorovacie uhly a ako keby bol obraz v tmavych scenach viac do seda, pri pohlade s mierneho uhlu v rohoch s nadychom az do modra. Panel by ale mal byt identicky, tak fakt neviem ako je to mozne. Nastavenia mam uplne rovnake.
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 19. 9. 2014 10:11

Smutné, leč...viděl jsem daleko horší...musel by si mít fakt velký štěstí, aby další kus byl lepší nebo alespoň na stejné úrovni
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 19. 9. 2014 13:19

Takze aj na tretej foto je vidiet nerovnomernost viac nez v reali? Tak potom mas vyborny kus alebo zle nastavene farby na monitore.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 9. 2014 13:51

@Bananik

Sprav taky test - Na oba kusy daj cierny screen pri zapnutom TV /sprav obrazok v PC o rozliseni 1920x1080, skopci na USB a daj prehrat na TV/ Na tom kuse, kde je clouding miernejsi, skus jemno v rohu palcom zatlacit na panel /styri prsty na zadnu stranu TV a palec na sklo/ Hlavne jemne, ako so zenou /jedine, ze by to zena chcela tvrdo :D/

Uz som to tu pisal x-krat. Zalezi, akym torque su utiahnute skrutky na top chassis...

Ak to neaky technik pri nastavovani utahovacky "odjeflakol" a nenastavil spravny moment, top chassis /aj ked cez penove tesnenie/ tlaci na sklo viac a moze to vyvolavat dojem cloudingu /lightleak/.

Tu je pekne vidiet, ako su nerovnomerne dotiahnute skrutky:

Obrázek
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 19. 9. 2014 13:57

moment, takze to mam robit na tom kde je miernejsi clouding? Preco nie na tom druhom kde je vacsi?

Inac oba kusy maju trochu cloudingu v pravom hornom rohu. Ten co je tu na obrazkoch ma trochu vacsi clouding v pravo hore, ten druhy sa mi zda, ze je horsi v pozorovacich uhloch a menej ciernej a ako keby TV trochu viac svietil na lavom okraji. Nieco potobne ako na poslednej fotke ale este trosku viac. Je to mozne ak maju rovnaky panel, ze sa mi zda, ze ma ine vlastnosti obrazu?

Edit:
ano, nieco take ako na tvojej fotke pozorujem aj ja. Je to viac na kuse, ktory ma trochu mensi clouding v tom pravom hornom rohu. Ale ma zase po obvode taketo namodrale a nazltle zablesky. Je to vidno len pri pohlade z uhla.
Bananik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků