Televize s matnou obrazovkou prosím o návrhy..

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod majinkej 29. 9. 2014 18:15

6400 má PSA panel
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 9. 2014 21:34

PSA je obdoba VA. Takze je to to iste.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod evlo 30. 9. 2014 09:15

Kazdopadne, lonsky modej, v prodeji uz beztak neni.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 30. 9. 2014 17:31

Každopádně je to jedno, bo bys ho stejně nebral...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 1. 10. 2014 11:58

Nevim, pokud je to fakt nezrcadlove, tak nevidim duvod proc bych nebral.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod monikash 3. 10. 2014 11:52

Protože už se neprodává. ;-)
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 3. 10. 2014 21:58

Hlavne na tom rtings ma myslim fotky a tam jsou vsechny tv zrcadlo ...
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ...drát 3. 10. 2014 22:49

lepšie bude sa pohrať so svetlom v kuchyni napr. aby hlavné osvetlenie svietilo smerom od obyvky
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 4. 10. 2014 07:22

Na Digizoně recenzent přikládá fotky obrazovek s ovládáním. U většiny snímků je vidět nejen vybavení recenzentovy místnosti ale občas i autoportrét při focení. Jediná TV 2014, která ho nezrcadlila, byla Toshiba.

To ...drat: A okna přes den zatemnit... Tohle u těch lesklých mrch není řešením. Chce to spíš bombardovat výrobce požadavky na neodrazivé obrazovky.
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2014 10:47

Jenže dříve u NTB byla situace odlišná. Část uživatelů volala po více průzračných barvách a jistější černé. Masově se tak začala éra lesklosti. Nejeden výrobce vyslyšel prosbu uživatelů a osadit lesklý panel. Ten sice odrážel kde co, z druhé strany barvy působily čistěji, jistěji, výrazněji a černá se v zatemněné místnosti také tvářila lépe.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 4. 10. 2014 12:01

No to je furt dokola, kdyz uz musim zatemnit okna a byt v temne komore, tak nechapu vyhodu tv oproti projektoru, dokonce nektere i stejne bzuci kdyz se nastavi podsviceni na 0 :)

MgX - ano, ale furt ocividne existuje v tech notebookovych uhloprickach pro vyrobce notebooku moznost volby matneho a leskleho displaye. U TV to vypada, ze matne displaye jsou pro vyrobce TV nedostupne.

-- 4. 10. 2014 12:06 --

monikash píše:Na Digizoně recenzent přikládá fotky obrazovek s ovládáním. U většiny snímků je vidět nejen vybavení recenzentovy místnosti ale občas i autoportrét při focení. Jediná TV 2014, která ho nezrcadlila, byla Toshiba.

To ...drat: A okna přes den zatemnit... Tohle u těch lesklých mrch není řešením. Chce to spíš bombardovat výrobce požadavky na neodrazivé obrazovky.

hmm, cute :D
Obrázek
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod monikash 4. 10. 2014 15:35

Evlo, že bych si ty recenze "přečetla" znovu a na větším monitoru? :-)))
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 4. 10. 2014 20:53

Jsem dneska jeste premyslel o tom, jestli neni chyba ve me, ale proste ne, treba u auta jsem fakt narocny na drncani, ale i tak jsem udelal kompromis a vybral si. Ale u TV to holt proste nezvladam, nebo nevim kde je chyba, ze to lidem nevadi.

I bych byl ochotny akceptovat odraz do te miry, ze by byli rozeznatelne obrysy postav v mistnosti, to je proste podle me maximalni kompromis. Sice teda je to dost nechutne, ale jak pisu, maximum co bych byl ochotny u tv akcetovat, samozrejme za takovy hnus nejsem ochotny dat 30k jako za opravdu matnou/nezrcadlovou TV.

Teda samozrejme to muj problem je, protoze nejsem schopny nejak akceptovat realitu toho, ze neexistuji matne televize, a tak bych si tedy mel koupit zrcadlo a jit s davem.

By me zajimalo jestli tohle http://www.alza.cz/lcd-monitory/1884294 ... -41(hlavne iiyama, ktera umi hdmi-cec) je matne, samozrejme to nikde nejde zjsitit, ale neni to uz klasifikovano jako tv, tak nevim jestli to muze mit jiny display.
Vyhodit 30k a pak resit vraceni do 14 dni se me moc nechce, na vraceni penez za sencor tv uz cekam skoro mesic a musel jsem to urgovat, je to proste velmi nepohodlne.

Aktualizace - podle alzy i ty philipsy umi cec.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod monikash 5. 10. 2014 07:42

Mám 2 monitory s TV - https://www.alza.cz/23-lcd-lg-m2362d-pz-d135159.htm je ještě matný a http://www.alza.cz/23-lg-dm2352d-pz-d417537.htm#popis a ten už je jak zrcadlo. Což mě taky vadí a proto jsem uvažovala o koupi nové TV.
V jednom obchodě, když jsem řekla, že chci matnou TV, tak si mysleli, že zámeček. :-)

Známý si pořídil tenhle https://www.alza.cz/23-lg-23mt55d-d1707501.htm a ten nezrcadlí (asi proto že je antireflexní), ale zase je horší při přehrávání multimédii. A i celkově je to docela bída: https://www.alza.cz/lcd-monitory/s-tv-t ... 44=244-918

Co se týče vracení peněz, tak to včera řešili na ČT1. Jeden testovaný eshop vrátil hned polovina do 14ti dnů , druhá půlka za hoodně dlouho a jeden vůbec.

Divil by ses, na co se BFU dívají. A hlavně, jak mají nastavené 4:3. Přece se nebudou dívat na černé boční pruhy, když už si pořídili "širokoúhlou" televizi.

Jinak, tyhle monitory by neměly zrcadlit: http://www.alza.cz/lcd-monitory/1884294 ... 47=247-919
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 5. 10. 2014 12:35

Male monitory se i dnes delaji matne, to kupuji kazdou chvili (tak jeden za pul roku :D ) nejakou matnou 22-24. Ale na tom mem odkazu jsou 46"+ monitory a tam je otazka jeslti pouzivaji jiny display nez TV nebo ne.
evlo
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka