TV 50-60", hlavně obraz, klidně bez funkcí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod salam01 8. 10. 2014 10:24

Už se v tom nějakou dobu plácám, tak bych poprosil o radu.

Sháním TV 50-60", kde jediným zdrojem signálu bude HDMI z HTPC. Většinou teda SD (filmy z DVD&spol., občas Minecraft, žádný sport a tak). Zvuk půjde přes bedny. Nepotřebuji tedy Smart, Wifi, 3D, Skype, PIP, subwoofer a podobné vylomeniny. Ani vlastně tuner.

Problém je, že mi obrazem nejvíce vyhovují plazmy, jednu Panasonic máme doma. Obraz LCD/LED mi oproti plazmě připadá nějak nepřirozený. Akorát se plazmy už blbě shání - v podstatě už jsou jenom nějaké LG. Případně jsem našel tenhle Samsung.
Anebo obětovat trochu z velikosti.

Pokud by ale byla nějaká LCD/LED s přirozeným obrazem (ne tedy „telenovela efekt“), klidně bych do ní šel. Akorát - ideálně matná nebo aspoň antireflex.

Chápu, že takovéto podmínky výběr dost zužují, ale třeba vás něco napadne. Vedle mi nadhodili tuhle, ale nevím. Nechce se mi moc platit za plno blbostí, které nepoužiju. Taky je dost těžké si v reálu TV vyzkoušet.

Cena max. 25 t., čím míň tím líp.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod OKyselkaO 8. 10. 2014 13:12

Mám doma od června 2014 60 palcovou plasmu od LG (viz. odkaz dole), a jsem s ní nadmíru spokojen. Taky využívána pouze jako zobrazovadlo z PC přes HDMI.

Doporučuji aspoň minimální zatemnění, přece jen povrch je skleněný a jinak bys viděl odrazy.
Co jsem vypozoroval, kvalita téhle plasmy ikdyž je dobrá, určitě se to nedá srovnávat s modely od Panasonicu, bohužel ty se již neprodávají. moderní LED TV ti nabídnou kvalitnější obraz než tahle plasma od LG, jen místo 22 tisíc dáš minimálně 50. Rozhodně bych nedoporučil kupovat LEDku v nižších cenových kategoriích.

Každopádně nemám moc zkušenosti s SD signálem, TV vysílání ikdyž ho z 99% nevyužívám mám v HD, a většinou se teda dívám na Bluray filmy s velikostí 20-30GB.

http://www.lg.com/cz/televizory/lg-60PB560V-plazma-tv
OKyselkaO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 10. 2014 17:27

Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2014 18:54

salam01 píše:Pokud by ale byla nějaká LCD/LED s přirozeným obrazem (ne tedy „telenovela efekt“), klidně bych do ní šel.
.
Telenovela efekt je vec nastavenia obrazu a nesuvisi s LCD priamo. Kľudne sa da vykuzliť aj na plazme.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod salam01 8. 10. 2014 19:53

Andrejsvk píše:samsung h4500 urcite, mala by byt podobna
http://www.hdtvtest.co.uk/news/pn64h500 ... 143657.htm

kdezto lg plazmy su hroza
http://hdtelevizija.com/2013/03/03/rece ... -plazma/2/

Je fakt, že dneska jsem se byl mrknout v Datartu a plazma LG mě nějak nezaujala. Ale tohle by mohlo být ono - 60" Samsung, blbá, bez 3D.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 10. 2014 20:09

ak ju vedia dodat, tak ber
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2014 20:47

No, měl bych napsat a napsat něco rozumného, když jsi mně taky dobře poradil.

Tvé požadavky vlastně nejsou zásadní, problémem je spíše způsob vnímání představované reality prezentované na TV. Jsem z těch, kteří ani v rámci rodiny nedoporučí konkrétní televizor. Snažím se o variantu nasměrování s tím, že si lidé něco vyberou, popíší, co se jim tam líbí/nelíbí a já případně vyřknu názor, co bych bral a proč.

Při výběru u totální laika (což Ty zcela jednoznačně nejsi) je velmi důležité mít nějaký záchytný bod. Jednu televizi, kterou si opakovaně nakoukáš a pak s ní porovnáváš zbytek. Máš možnost si přímo některé věci sám vyhodnotit v rámci zjednodušené formy výběru.

Dnes bych klidně napsal - jako základ si vezmi třeba Panasonic AS 640 v příslušné - Tebou preferované velikosti a pak si zbytek porovnej. Důležité je, abys zkusil přeházet nastavení obrazové části, minimálně po profilech. Tam se obraz neskutečně liší. Někde je vidět telenovelový jev, jinde nikoliv - třeba. Někde se obraz Tvému oku bude zdát neutrální, jinde moc teplý/studený. Pokud to neuděláš, můžeš zbytečně zavrhnout telku, která by Ti při jiném obrazovém profilu sedla. Ano - jde o to, kde máš možnost si je v klidu trochu porovnat, podívat se. To bývá problém. Nicméně lepší nějaká zkušenost, než žádná.

Dost zásadního již bylo vyřčeno v obou vláknech.
1. většina televizorů s „lepším“ obrazem bude obsahovat velkou část věcí, které nechceš/nevyužiješ.

2. existují samozřejmě profi zařízení, která nemají ani tuner, ale tam zřejmě bude cena někde jinde

3. jdeš správnou cestou. Pokud jsi zvyklý na plazmu, zkus si nejdříve „osahat“ nabízené plazmové modely. Oko je zvyklé na tento typ zobrazení a LCD technologie mu může být cizí. Pak se zbytečně budeš dlouho „aklimatizovat“ a proč? Z druhé strany třeba můžeš přijít na to, jak moderní plazmy již nejsou to samé, co máš doma a začneš preferovat LCD s LED podsvícením

4. panelová „válka“ je něco jako LCD proti plazmě. Dříve jsem jednoznačně preferoval VA panely, které sice mají daleko menší pozorovací úhly, než IPS a jeho klony, ale z druhé strany je tam pokročilejší černá, jemnější barvy, dosti často vyšší kontrast atd. atd. Jenže - věci se mění a jdou dál.

Dnes již i IPS panely v televizorech jsou (pokud jsou dobře/slušně od výrobce nastaveny) pro mě bratelné. Dříve jsem jim vyčítal hlavně hrubší pojetí barevného spektra pro mé oko... barvy byly takové méně éterické, více plné až moc. Hodně k tomuto přispěla TV Philips, která měla velmi dobře nastavené barvy a výrobce tak dokázal (mým očím), že i s IPSem bych měl počítat. Ano - u Philipsu se ještě počítá s Ambilightem, který mně osobně neskutečně vyhovuje.

5. naznačuješ nějaké hraní her na TV. Zde samozřejmě mnoho lidí poukáže na Sony, s jejich velmi nízkým input lagem. Z druhé strany ne každému sedne styl menu, který připomíná Playstation.

6. jestliže sám při procházení nabídky trhu a koukání na telky nevidíš zásadní rozdíl (kromě třeba telenovela efektu a rozdílných pozorovacích úhlů) je zcela zbytečné, abys řešil nějaké extra drahé zařízení, protože je obrazově (dle obecnějšího názoru) NEJ. Já mám - bohužel - tu smůlu, že i na dobrých a velmi drahých televizorech nakonec vidím některé anomálie. S částí z nich se nemohu srovnat a je zle.

7. cokoliv budeš potřebovat v tomto směru - ozvi se.

-- 8. 10. 2014 20:53 --

... a ještě dovětek. Záleží z jaké vzdálenosti, ale u 50 - 60" telky již vidíš nedostatky, které jinak přehlížíš. Například rozmazávání pohybu, nebo jeho trhání, může být tak znatelné, že bude otravovat. Určitě bych se na pohybové scény při výběru zaměřil. Ideálem je vzít zařízení se skutečnou 100Hz technologií, byť bys tam spatřoval telenovelu. Udělátko se dá kdykoliv vypnout, nebo snížit jeho agresivitu...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod grim reaper 9. 10. 2014 08:46

Dobrý den, v tomto tématu mě nadchla jedna věc - zmiňování "telenovela" efektu. Už jsem si připadal, že to všem přijde normální a já mám nějaké divné vidění - ještě v žádném tématu tady jsem na to nenarazil.. V dohledné době bych chtěl pořídit novou tv, ale moc váhám, protože bych rád pořídil přístroj co možná nejkvalitnější v mojí cenové relaci (což je cca 30.000), ale zároveň mě děsí představa, že za tuto cenu se budu muset dívat na obraz, který by mě nevyhovoval... Zkušenost s LED tv mám jen od rodičů, kteří mají Samsung UE40F6400. Obraz je pěkný, ale především u hd programů (satelit) je výše zmiňovaný efekt dost patrný. Zkoušel jsem se hrát i s nastavením, ale potlačit se mi to nepodařilo..
Plasmové tv jdou sehnat už jen od LG, a osobně mám vůči této značce trochu předsudky. Kdyby vyráběl Panasonic pořád ještě plasmy, měl bych nejspíš jasno, ale takhle nevím (neznamená to ovšem definitivní ne plasmě LG - i když 60" už je na mě moc). Vzhledem k tomu, že tv signál půjde do televize jenom dvb-t v SD je to ještě choulostivější. Pozorovací vzdálenost cca 2,5 m. TV vysílání není pro mě sice primární, na prvním místě budou filmy z dvd (později bd) + playstation 4, ale na tv vysílání čas od času taky dojde (pokud by to bylo nekoukatelné, musel bych pořídit satelit).
Jenom pro úplnost uvedu tři modely led tv, ke kterým jsem dospěl na základě dlouhodobějšího výběru:

- Samsung UE46H7000
- Philips 47PFS7509
- Panasonic TX-47AS740E

Abych to shrnul - podle vás zkušenějších je možné vhodným nastavením tv ten "telenovela" efekt víceméně potlačit? S tím, že u některých tv to jde líp a některých hůř?

Děkuju.
grim reaper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 09:26

Nevím, jestli ti pomůžu. Mám pětiletou Full HD plasmu Panasonic a obraz je pořád špičkový - dnešní LEDky za srovnatelnou cenu (cca 30 tis.) se nechytají. "Telenovela efekt" na ní vyvolat lze taky, nicméně proč to dělat :-). Pro nejlepší obraz je nutno zvolit režim Film a povypínat všechny "vylepšovátka" typu redukce šumu. Prostě do obrazu co nejméně zasahovat SW úpravami.

Nechápu zvrácenost dnešní doby, že se u spotřební elektroniky vytrácí důležitost hlavního účelu použití výrobku (obraz u TV) a je zcela zahlušená pitomostma typu kamera, Smart funkce atd.
Že defakto skončily plazmy je úplně mimo moje chápání.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 10:47

Částečně za to může ekofašistická lobby, páč plazmy přece mají tak strašnou spotřebu, že za každý shlédnutý film zemře jedno mládě pandy (za Sedm samurajů pak mláďata tři).
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 11:08

Petulda píše:Nechápu zvrácenost dnešní doby, že se u spotřební elektroniky vytrácí důležitost hlavního účelu použití výrobku (obraz u TV) a je zcela zahlušená pitomostma typu kamera, Smart funkce atd.
Že defakto skončily plazmy je úplně mimo moje chápání.

Tak asi je to moderni proste, bfu to neresi, koupi na kramu nejlesklejsi vec, protoze v Modernim bytu maji taky lesklou vec. Proste to neresi. Coz teda BFU dost zavidim. Mozna se ale pletu.

Toshiba treba i v reklamnich obrazkach na TV ukazuje jak obrazovka zrcadli okoli.

U me je problem asi i v tom, ze 10k-50k me prijde dost penez na to abych je vyhodil za neco co me bude kazdy den vylozene ****.

Salame, 50" 720p plazmy maji tusim v okay, 720p poskytne z dvd urcite lepsi obraz nez 1080p. Je tam mene prepocitavani a rozplyzavani. Nebo teda moderne napsano - je to mene narocne na upscaling :D
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 11:11

MgX: velky. Dík za rady!

Právě jsem se byl mrknout v Electroworldu. Ten Panasonic 640 nevypadá nejhůř, ale prodavač jednak říkal, že podle něj se letošní Panasonicy barvami moc nepovedly a jednak by vzhledem k tomu, že zdrojem signálu bude HDMI, jednoznačně doporučoval Sony.
Tak ještě uvidím. Myšlenky na plazmu se pomalu začínám vzdávat.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 11:12

Hmm, dobre on s tim hdmi :D

Tohle http://www.okay.cz/lg-50pn450b-50/ jsem myslel. A uz to vidim, necekal jsem to, ale neni to 16:9, to chapu ze je nahovno. Vubec me nenapadlo, ze by nekdo tak dementne TV vyrabel.

Tak promin za debilni radu - tedy neradu :(
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2014 12:37

Samozrejme ze to 16:9 je.

grim reaper píše:Zkušenost s LED tv mám jen od rodičů, kteří mají Samsung UE40F6400. Obraz je pěkný, ale především u hd programů (satelit) je výše zmiňovaný efekt dost patrný. Zkoušel jsem se hrát i s nastavenim.

Uz som to pisal vyssie, je to vsetko nastavenim. Da sa to vypnut. U toho samsungu je to pod polozkou Motion plus.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 12:42

evlo
Poslední varování

Další stránka