TV 50-60", hlavně obraz, klidně bez funkcí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 12:05

evlo píše:720p poskytne z dvd urcite lepsi obraz nez 1080p

Takhle paušálně to samozřejmě neplatí. Velmi záleží na přehrávači. Z alespoň průměrného Blu-ray přehrávače vypadají DVD na FullHD TV lépe než z DVD přehrávače na HD Ready TV. U obrazově vynikajících DVD dokonce lépe než u obrazově ne úplně povedených Blu-ray disků.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2014 12:08

Si tak ako obycajne uplne mimo. Uz sa to tu preberalo milonkrat. Rozlisenie je sice take ake je, ale pomer stran je skutocnych 16:9. Takze nie neklamem. Len ty si nie si schopny predtym nez vyplodis dalsi nezmysel overit fakty.

Tie tvoje tabulky platia iba v pripade ze su pixele stvorcove. U tych HD ready plaziem maju ale tvar obdlznika. Preto je tam pomer stran skutocne 16:9. Takze klames ty.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 12:09

Petulda píše:
evlo píše:720p poskytne z dvd urcite lepsi obraz nez 1080p

Takhle paušálně to samozřejmě neplatí. Velmi záleží na přehrávači. Z alespoň průměrného Blu-ray přehrávače vypadají DVD na FullHD TV lépe než z DVD přehrávače na HD Ready TV. U obrazově vynikajících DVD dokonce lépe než u obrazově ne úplně povedených Blu-ray disků.

Přehrávačem bude HTPC.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 12:28

Ryan Giggs píše:Si tak ako obycajne uplne mimo. Uz sa to tu preberalo milonkrat. Rozlisenie je sice take ake je, ale pomer stran je skutocnych 16:9. Takze nie neklamem. Len ty si nie si schopny predtym nez vyplodis dalsi nezmysel overit fakty.

Tie tvoje tabulky platia iba v pripade ze su pixele stvorcove. U tych HD ready plaziem maju ale tvar obdlznika. Preto je tam pomer stran skutocne 16:9. Takze klames ty.

Takze jako 16:9 se zdeformuje na 1024x768 - jakoze ne letterbox, ale stretch a to nasledne tv zas strechne/shrinke, pomoci nectvercovych pixelu na jakoze 16:9. To je proste skvele reseni.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2014 12:41

Pomer stran je o rozmere nie o pocte pixelov. To je prve co by si sa mal naucit kym sa ides pustat do takej debaty.
Nic sa nikde nedeformuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 15:19

salam01 píše:MgX: velky. Dík za rady!

Právě jsem se byl mrknout v Electroworldu. Ten Panasonic 640 nevypadá nejhůř (jen nemá, pokud se nepletu, ve výbavě žádné 3D brýle...), ale prodavač jednak říkal, že podle něj se letošní Panasonicy barvami moc nepovedly a jednak by vzhledem k tomu, že zdrojem signálu bude HDMI, jednoznačně doporučoval Sony.
Tak ještě uvidím. Myšlenky na plazmu se pomalu začínám vzdávat.

Prodavač se minimálně - IMHO - mýlil - anebo schválně nemluví pravdu. Je zbytečné se přít. Při pohledu do testů čtyř různých LCD Panasonic na avmania.cz (letošních modelů) si můžeš prohlédnout i měření. Ta nedopadla vůbec špatně. Ale pozor - Panasonic má i letos u těchto modelů významný prostor pro individuální nastavení, popř. u vyšších jednoznačně pro kalibraci obrazu. Tudíž - nejsi-li nakonec spokojen, máš možnost vše zachránit sám, či za pomoci někoho s měřící sondou.

Domnívám se, že onen Panasonic (ač jsem přímo tento typ neviděl) by mohl být letos pro mnohé velmi dobrou volbou, která by byla ve shodě s loňským populárním Samsungem F6400. Samozřejmě - co se týká oblíbenosti a nutno přidat - v rámci určitých velikostí/pozorovacích vzdáleností. Panasonic letos - dle mého názoru - předkládá obrazově zajímavé modely s množstvím individuálních úprav. Vytknout jim lze pouze nadprůměrný zvuk a menší podporu přehrávání přes USB. Jak sám můžeš načíst - mohou mít drobný problém při navázání spojení s Wi-Fi, pokud je síť tzv. skrytá. Při běžně viditelné problém není. Stejně tak při kvalitnějším napojení prostřednictvím kabelu. Zajímavé jsou i možnosti streamování. Ano, část dalších výrobců je nabízí taktéž.

Nechci preferovat a propagovat Panasonic. Jen dle mého názoru se prodavač „mýlil“. Z druhé strany určité typy Sony jsou taktéž zajímavé. Opět na avmania.cz letos byl - tuším jeden - otestován. Je dobře, že jsi měl možnost AS640 vidět. Jestliže ho spatříš znovu, opět budeš blíže k výběru, resp. určení, co ano/ne.

-- 9. 10. 2014 16:32 --

grim reaper píše:Dobrý den...

Při registraci z roku 2008 by se dalo předpokládat, že máš načtená pravidla fóra a zmapován způsob chování uživatele. Nechápu, proč do tohoto tématu přidáváš vlastní zásadní dotaz, ač zde řešíš i telenovelový jev. Osobní výběr v jiné cenové kategorii, měl být v samostatném vlákně.

Zde na fóru, pokud bys ho prošel, se mnohokráte řešilo/radilo, jak onen efekt přílišné plynulosti vypnout. V testech na avmania.cz jsou běžně fotky menu, kde i tyto součásti nastavení, uvidíš.
Samsung F7000 byl velmi slušný model (test na avmania.cz - minulý rok), stejně tak AS740. Onen Philips zcela neznám, takže se nevyjádřím.
Obrázek
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 15:56

Ale na starych samsungach to proste nefunguje, tam jde jen u hdmi zapnout herni rezim. Motion si muzes nastavovat jak chces a telenovelu to delat bude.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 16:09

evlo nevím, kde co nefunguje - na jak starých modelech. U konkrétně a například F6400, F7000, F8000 bylo Motion Plus vypnutelné - přímo položka v oné zvýrazněné části. Nebo se nahodí režim uživatel a u obou posuvníků si je dáš na NULU. Jasně - zde se někdo může zmiňovat, že tam cosi vidí. Ale věř, že oko přivykne velmi rychle a nakonec mu bude vadit spíše deaktivovaný režim.

No a pokud by to přeci jen někde někomu nešlo, nechť si přepne obrazové profily. Třeba se dočká. A samozřejmě ať si vypne LED Clear Motion, protože pak někdo kritizuje silné blikání obrazu.

Obrázek

-- 9. 10. 2014 17:15 --

... a jestli Ti vadí cokoliv, kup si TV s 50Hz panelem, vypni udělátka a máš po starostech...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 20:10

Dneska jsem zkouknul dostupné plazmy - LG a Samsung. Zdá se, že ty panely snad vyrábí Opavia na stejné lince jako tatranky. Něco tak hnusného už jsem dlouho neviděl.
Zřejmě je to fakt považováno za mrtvou technologii, tak tam cpou odpad.

Nezbýva tedy, než najít nějakou LED anebo zkusit ten monitor.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 20:25

Opět krok vpřed. Ještě je škoda, že jsi nikde neviděl, byť dražší (mimo Tebou stanovenou cenu) plazmy od Panasonicu, třeba i kvůli tomu, že dost lidí z hlediska vývoje plazem, naznačila, že nové typy více vyčnívaly v chvění (tzv. blikání) obrazu.

Dost často se hovořilo o tom, že na SD vysílání byla daleko lepší plazma než LCD. V rámci opakování podobně tvořené věty/myšlenky se z tohoto tvrzení udělala málem jednoznačná pravda. Ne vždy musí být plazma na SD lepší než LCD, ne každému onen způsob prezentace standardního rozlišení plazmou musí vyhovovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 21:38

...ještě drobnost. Dej si na flešku pár videí, klidně i horší kvality, s různým typem kódování. Nějakou HD ukázku taky. No a pak si můžeš v prodejně odzkoušet kvalitu. Teoreticky si můžeš vzít i DVD s nějakým filmem a nechat si ho na telce pustit přes přehrávač a HDMI.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 22:39

MgX píše:
... a jestli Ti vadí cokoliv, kup si TV s 50Hz panelem, vypni udělátka a máš po starostech...
Vsak se snazim vybirat jen 50hz, kde ty udelatka ani NEJSOU, ale uz jsem dal, tv uz jsem vpodsate zavrhl

-- 9. 10. 2014 22:40 --

Salame - jak jsem ti psal na garazi, kvuli tem sd zdrojum bude pro tebe lepsi vysledek tv co ma nejaky upsacaling. To i ja, co nesnasim prepocitavani uznam, ze vpada lip. Samo, ze na to urcite budou pro PC nejake vymakenejsi upscalery softwarove. Mozna to umi dneska i primo graficke karty (ale pak bys musel mit asi zapnuto prepinani vystupniho rozliseni podle videa a cekat az se tv prepne) a mozna SVP, ale nevim, tohle jsem nikdy neresil (dikybohu).

V cem vidim trosicku mozny problem, ktery asi nestane je, ze pc muze do TV posilat rovnou 1080p signal, ktery uz bude rozmazany - ale v tomto pripade to LG taky hd obraz degradovalo, takze pocitam, ze i tak z SD udela neco lepsiho nez jen mazanici.


Je dobre, ze si tu, i s MgX piseme to stejne dvakart, vubec se u toho nesmeju.

-- 9. 10. 2014 22:47 --

Tak jsem pogoolil a prvni geekovina co vypadla http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228 http://www.madvr.com/ - no otazka jak moc s tim chces geekovat, protoze ta tv bude provadet vice efektu a mozna bys tak musel nainstalovat a zapnout dalsi veci.

Jeste me napada, ze je mozne, ze vsechy tyhle efekty upscalingu atd. mozna bude mit v sobe i nejnovejsi ffdshow ...

Nevim jestli by se me chtelo s tim takto delat, asi spise ani me ne. Ale nastesti v takove situaci nejsem ... teda ne, ze by to nejak se zobrazenim naopak neupraveneho 1080p na TV bylo lepsi :D

-- 9. 10. 2014 23:04 --

Jsem hledal nejakou ukazku toho madVR upscale a nic moc, asi jen tohle
http://www.avsforum.com/content/type/61 ... 5/flags/LL
http://www.avsforum.com/content/type/61 ... 1/flags/LL

Vsechno proste nejake vyrezy, zkouset to nebudu, ani nejak nemam na cem :D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2014 06:44

salam01 píše:Dneska jsem zkouknul dostupné plazmy - LG a Samsung. Zdá se, že ty panely snad vyrábí Opavia na stejné lince jako tatranky. Něco tak hnusného už jsem dlouho nevidel.

Aj si si to racil nastavit alebo sudis len podla toho ako to mali vystavene? Lebo podla toho mozes hodnotit akurat tak obrazy v galerii a nie televizory na predajni.
Tie plazmy su totizto v skutocnosti obrazovo lepsie minimalne o level ako vsetky LCD v tej cene. Ale aj ako niektore podstatne drahsie.

Plazma nie je mrtva kvoli kvalite. Ta je a vzdy bude lepsia ako u LCD. Je mrtva z ekonomickych dovodov, pretoze ludia su hlupe ovce.
evlo píše:Salame - jak jsem ti psal na garazi, kvuli tem sd zdrojum bude pro tebe lepsi vysledek tv co ma nejaky upsacaling.
Upscaling ma kazdy televizor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 10. 10. 2014 10:17

Ryan Giggs píše:
evlo píše:Salame - jak jsem ti psal na garazi, kvuli tem sd zdrojum bude pro tebe lepsi vysledek tv co ma nejaky upsacaling.
Upscaling ma kazdy televizor.
evlo tím myslel v porovnání s monitorem, který taky zvažuju.

Ryan Giggs píše:Plazma nie je mrtva kvoli kvalite. ... Je mrtva z ekonomickych dovodov, pretoze ludia su hlupe ovce.
Souhlas, však jsem to tu psal. Doma jednu starší Panasonic plazmu máme, tak jsem si bláhově myslel, že za normální prachy dostanu něco podobného. Viz dále.

Ryan Giggs píše:
salam01 píše:Dneska jsem zkouknul dostupné plazmy - LG a Samsung. Zdá se, že ty panely snad vyrábí Opavia na stejné lince jako tatranky. Něco tak hnusného už jsem dlouho nevidel.

Aj si si to racil nastavit alebo sudis len podla toho ako to mali vystavene? Lebo podla toho mozes hodnotit akurat tak obrazy v galerii a nie televizory na predajni.
Popravdě, ani jsem nic moc nastavovat nemusel. Demo obraz se mi zdál dost hrozný, tak jsem poprosil o vypnutí (Samsung PE51H4500). Myslím, že kombinace zrcadlení a "černé" nevyžaduje komentář:

Obrázek

Pro srovnání nějaká LCD vedle:
Obrázek

Nejspíš jste právě svědky přerodu obdivovatele plazem a hatera LED v akceptovatele LED a hatera plazem.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 10. 2014 11:19

Ještě jsi měl požádat aby zhasli světla, pak by se dalo teprv porovnávat
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků