TV 50-60", hlavně obraz, klidně bez funkcí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod salam01 8. 10. 2014 09:24

Už se v tom nějakou dobu plácám, tak bych poprosil o radu.

Sháním TV 50-60", kde jediným zdrojem signálu bude HDMI z HTPC. Většinou teda SD (filmy z DVD&spol., občas Minecraft, žádný sport a tak). Zvuk půjde přes bedny. Nepotřebuji tedy Smart, Wifi, 3D, Skype, PIP, subwoofer a podobné vylomeniny. Ani vlastně tuner.

Problém je, že mi obrazem nejvíce vyhovují plazmy, jednu Panasonic máme doma. Obraz LCD/LED mi oproti plazmě připadá nějak nepřirozený. Akorát se plazmy už blbě shání - v podstatě už jsou jenom nějaké LG. Případně jsem našel tenhle Samsung.
Anebo obětovat trochu z velikosti.

Pokud by ale byla nějaká LCD/LED s přirozeným obrazem (ne tedy „telenovela efekt“), klidně bych do ní šel. Akorát - ideálně matná nebo aspoň antireflex.

Chápu, že takovéto podmínky výběr dost zužují, ale třeba vás něco napadne. Vedle mi nadhodili tuhle, ale nevím. Nechce se mi moc platit za plno blbostí, které nepoužiju. Taky je dost těžké si v reálu TV vyzkoušet.

Cena max. 25 t., čím míň tím líp.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod OKyselkaO 8. 10. 2014 12:12

Mám doma od června 2014 60 palcovou plasmu od LG (viz. odkaz dole), a jsem s ní nadmíru spokojen. Taky využívána pouze jako zobrazovadlo z PC přes HDMI.

Doporučuji aspoň minimální zatemnění, přece jen povrch je skleněný a jinak bys viděl odrazy.
Co jsem vypozoroval, kvalita téhle plasmy ikdyž je dobrá, určitě se to nedá srovnávat s modely od Panasonicu, bohužel ty se již neprodávají. moderní LED TV ti nabídnou kvalitnější obraz než tahle plasma od LG, jen místo 22 tisíc dáš minimálně 50. Rozhodně bych nedoporučil kupovat LEDku v nižších cenových kategoriích.

Každopádně nemám moc zkušenosti s SD signálem, TV vysílání ikdyž ho z 99% nevyužívám mám v HD, a většinou se teda dívám na Bluray filmy s velikostí 20-30GB.

http://www.lg.com/cz/televizory/lg-60PB560V-plazma-tv
OKyselkaO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 10. 2014 16:27

Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2014 17:54

salam01 píše:Pokud by ale byla nějaká LCD/LED s přirozeným obrazem (ne tedy „telenovela efekt“), klidně bych do ní šel.
.
Telenovela efekt je vec nastavenia obrazu a nesuvisi s LCD priamo. Kľudne sa da vykuzliť aj na plazme.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod salam01 8. 10. 2014 18:53

Andrejsvk píše:samsung h4500 urcite, mala by byt podobna
http://www.hdtvtest.co.uk/news/pn64h500 ... 143657.htm

kdezto lg plazmy su hroza
http://hdtelevizija.com/2013/03/03/rece ... -plazma/2/

Je fakt, že dneska jsem se byl mrknout v Datartu a plazma LG mě nějak nezaujala. Ale tohle by mohlo být ono - 60" Samsung, blbá, bez 3D.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 10. 2014 19:09

ak ju vedia dodat, tak ber
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2014 19:47

No, měl bych napsat a napsat něco rozumného, když jsi mně taky dobře poradil.

Tvé požadavky vlastně nejsou zásadní, problémem je spíše způsob vnímání představované reality prezentované na TV. Jsem z těch, kteří ani v rámci rodiny nedoporučí konkrétní televizor. Snažím se o variantu nasměrování s tím, že si lidé něco vyberou, popíší, co se jim tam líbí/nelíbí a já případně vyřknu názor, co bych bral a proč.

Při výběru u totální laika (což Ty zcela jednoznačně nejsi) je velmi důležité mít nějaký záchytný bod. Jednu televizi, kterou si opakovaně nakoukáš a pak s ní porovnáváš zbytek. Máš možnost si přímo některé věci sám vyhodnotit v rámci zjednodušené formy výběru.

Dnes bych klidně napsal - jako základ si vezmi třeba Panasonic AS 640 v příslušné - Tebou preferované velikosti a pak si zbytek porovnej. Důležité je, abys zkusil přeházet nastavení obrazové části, minimálně po profilech. Tam se obraz neskutečně liší. Někde je vidět telenovelový jev, jinde nikoliv - třeba. Někde se obraz Tvému oku bude zdát neutrální, jinde moc teplý/studený. Pokud to neuděláš, můžeš zbytečně zavrhnout telku, která by Ti při jiném obrazovém profilu sedla. Ano - jde o to, kde máš možnost si je v klidu trochu porovnat, podívat se. To bývá problém. Nicméně lepší nějaká zkušenost, než žádná.

Dost zásadního již bylo vyřčeno v obou vláknech.
1. většina televizorů s „lepším“ obrazem bude obsahovat velkou část věcí, které nechceš/nevyužiješ.

2. existují samozřejmě profi zařízení, která nemají ani tuner, ale tam zřejmě bude cena někde jinde

3. jdeš správnou cestou. Pokud jsi zvyklý na plazmu, zkus si nejdříve „osahat“ nabízené plazmové modely. Oko je zvyklé na tento typ zobrazení a LCD technologie mu může být cizí. Pak se zbytečně budeš dlouho „aklimatizovat“ a proč? Z druhé strany třeba můžeš přijít na to, jak moderní plazmy již nejsou to samé, co máš doma a začneš preferovat LCD s LED podsvícením

4. panelová „válka“ je něco jako LCD proti plazmě. Dříve jsem jednoznačně preferoval VA panely, které sice mají daleko menší pozorovací úhly, než IPS a jeho klony, ale z druhé strany je tam pokročilejší černá, jemnější barvy, dosti často vyšší kontrast atd. atd. Jenže - věci se mění a jdou dál.

Dnes již i IPS panely v televizorech jsou (pokud jsou dobře/slušně od výrobce nastaveny) pro mě bratelné. Dříve jsem jim vyčítal hlavně hrubší pojetí barevného spektra pro mé oko... barvy byly takové méně éterické, více plné až moc. Hodně k tomuto přispěla TV Philips, která měla velmi dobře nastavené barvy a výrobce tak dokázal (mým očím), že i s IPSem bych měl počítat. Ano - u Philipsu se ještě počítá s Ambilightem, který mně osobně neskutečně vyhovuje.

5. naznačuješ nějaké hraní her na TV. Zde samozřejmě mnoho lidí poukáže na Sony, s jejich velmi nízkým input lagem. Z druhé strany ne každému sedne styl menu, který připomíná Playstation.

6. jestliže sám při procházení nabídky trhu a koukání na telky nevidíš zásadní rozdíl (kromě třeba telenovela efektu a rozdílných pozorovacích úhlů) je zcela zbytečné, abys řešil nějaké extra drahé zařízení, protože je obrazově (dle obecnějšího názoru) NEJ. Já mám - bohužel - tu smůlu, že i na dobrých a velmi drahých televizorech nakonec vidím některé anomálie. S částí z nich se nemohu srovnat a je zle.

7. cokoliv budeš potřebovat v tomto směru - ozvi se.

-- 8. 10. 2014 20:53 --

... a ještě dovětek. Záleží z jaké vzdálenosti, ale u 50 - 60" telky již vidíš nedostatky, které jinak přehlížíš. Například rozmazávání pohybu, nebo jeho trhání, může být tak znatelné, že bude otravovat. Určitě bych se na pohybové scény při výběru zaměřil. Ideálem je vzít zařízení se skutečnou 100Hz technologií, byť bys tam spatřoval telenovelu. Udělátko se dá kdykoliv vypnout, nebo snížit jeho agresivitu...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod grim reaper 9. 10. 2014 07:46

Dobrý den, v tomto tématu mě nadchla jedna věc - zmiňování "telenovela" efektu. Už jsem si připadal, že to všem přijde normální a já mám nějaké divné vidění - ještě v žádném tématu tady jsem na to nenarazil.. V dohledné době bych chtěl pořídit novou tv, ale moc váhám, protože bych rád pořídil přístroj co možná nejkvalitnější v mojí cenové relaci (což je cca 30.000), ale zároveň mě děsí představa, že za tuto cenu se budu muset dívat na obraz, který by mě nevyhovoval... Zkušenost s LED tv mám jen od rodičů, kteří mají Samsung UE40F6400. Obraz je pěkný, ale především u hd programů (satelit) je výše zmiňovaný efekt dost patrný. Zkoušel jsem se hrát i s nastavením, ale potlačit se mi to nepodařilo..
Plasmové tv jdou sehnat už jen od LG, a osobně mám vůči této značce trochu předsudky. Kdyby vyráběl Panasonic pořád ještě plasmy, měl bych nejspíš jasno, ale takhle nevím (neznamená to ovšem definitivní ne plasmě LG - i když 60" už je na mě moc). Vzhledem k tomu, že tv signál půjde do televize jenom dvb-t v SD je to ještě choulostivější. Pozorovací vzdálenost cca 2,5 m. TV vysílání není pro mě sice primární, na prvním místě budou filmy z dvd (později bd) + playstation 4, ale na tv vysílání čas od času taky dojde (pokud by to bylo nekoukatelné, musel bych pořídit satelit).
Jenom pro úplnost uvedu tři modely led tv, ke kterým jsem dospěl na základě dlouhodobějšího výběru:

- Samsung UE46H7000
- Philips 47PFS7509
- Panasonic TX-47AS740E

Abych to shrnul - podle vás zkušenějších je možné vhodným nastavením tv ten "telenovela" efekt víceméně potlačit? S tím, že u některých tv to jde líp a některých hůř?

Děkuju.
grim reaper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 08:26

Nevím, jestli ti pomůžu. Mám pětiletou Full HD plasmu Panasonic a obraz je pořád špičkový - dnešní LEDky za srovnatelnou cenu (cca 30 tis.) se nechytají. "Telenovela efekt" na ní vyvolat lze taky, nicméně proč to dělat :-). Pro nejlepší obraz je nutno zvolit režim Film a povypínat všechny "vylepšovátka" typu redukce šumu. Prostě do obrazu co nejméně zasahovat SW úpravami.

Nechápu zvrácenost dnešní doby, že se u spotřební elektroniky vytrácí důležitost hlavního účelu použití výrobku (obraz u TV) a je zcela zahlušená pitomostma typu kamera, Smart funkce atd.
Že defakto skončily plazmy je úplně mimo moje chápání.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 09:47

Částečně za to může ekofašistická lobby, páč plazmy přece mají tak strašnou spotřebu, že za každý shlédnutý film zemře jedno mládě pandy (za Sedm samurajů pak mláďata tři).
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 10:08

Petulda píše:Nechápu zvrácenost dnešní doby, že se u spotřební elektroniky vytrácí důležitost hlavního účelu použití výrobku (obraz u TV) a je zcela zahlušená pitomostma typu kamera, Smart funkce atd.

Tak asi je to moderni proste, bfu to neresi, koupi na kramu nejlesklejsi vec, protoze v Modernim bytu maji taky lesklou vec. Proste to neresi. Coz teda BFU dost zavidim. Mozna se ale pletu.

Toshiba treba i v reklamnich obrazkach na TV ukazuje jak obrazovka zrcadli okoli.

U me je problem asi i v tom, ze 10k-50k me prijde dost penez na to abych je vyhodil za neco co me bude kazdy den vylozene ****.

Salame, 50" 720p plazmy maji tusim v okay, 720p poskytne z dvd urcite lepsi obraz nez 1080p. Je tam mene prepocitavani a rozplyzavani. Nebo teda moderne napsano - je to mene narocne na upscaling :D
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 10:11

MgX: velky. Dík za rady!

Právě jsem se byl mrknout v Electroworldu. Ten Panasonic 640 nevypadá nejhůř, ale prodavač jednak říkal, že podle něj se letošní Panasonicy barvami moc nepovedly a jednak by vzhledem k tomu, že zdrojem signálu bude HDMI, jednoznačně doporučoval Sony.
Tak ještě uvidím. Myšlenky na plazmu se pomalu začínám vzdávat.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 10:12

Hmm, dobre on s tim hdmi :D

Tohle http://www.okay.cz/lg-50pn450b-50/ jsem myslel. A uz to vidim, necekal jsem to, ale neni to 16:9, to chapu ze je nahovno. Vubec me nenapadlo, ze by nekdo tak dementne TV vyrabel.

Tak promin za debilni radu - tedy neradu :(
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2014 11:37

Samozrejme ze to 16:9 je.

grim reaper píše:Zkušenost s LED tv mám jen od rodičů, kteří mají Samsung UE40F6400. Obraz je pěkný, ale především u hd programů (satelit) je výše zmiňovaný efekt dost patrný. Zkoušel jsem se hrát i s nastavenim.

Uz som to pisal vyssie, je to vsetko nastavenim. Da sa to vypnut. U toho samsungu je to pod polozkou Motion plus.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 11:42

evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 12:05

evlo píše:720p poskytne z dvd urcite lepsi obraz nez 1080p

Takhle paušálně to samozřejmě neplatí. Velmi záleží na přehrávači. Z alespoň průměrného Blu-ray přehrávače vypadají DVD na FullHD TV lépe než z DVD přehrávače na HD Ready TV. U obrazově vynikajících DVD dokonce lépe než u obrazově ne úplně povedených Blu-ray disků.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2014 12:08

Si tak ako obycajne uplne mimo. Uz sa to tu preberalo milonkrat. Rozlisenie je sice take ake je, ale pomer stran je skutocnych 16:9. Takze nie neklamem. Len ty si nie si schopny predtym nez vyplodis dalsi nezmysel overit fakty.

Tie tvoje tabulky platia iba v pripade ze su pixele stvorcove. U tych HD ready plaziem maju ale tvar obdlznika. Preto je tam pomer stran skutocne 16:9. Takze klames ty.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 12:09

Petulda píše:
evlo píše:720p poskytne z dvd urcite lepsi obraz nez 1080p

Takhle paušálně to samozřejmě neplatí. Velmi záleží na přehrávači. Z alespoň průměrného Blu-ray přehrávače vypadají DVD na FullHD TV lépe než z DVD přehrávače na HD Ready TV. U obrazově vynikajících DVD dokonce lépe než u obrazově ne úplně povedených Blu-ray disků.

Přehrávačem bude HTPC.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 12:28

Ryan Giggs píše:Si tak ako obycajne uplne mimo. Uz sa to tu preberalo milonkrat. Rozlisenie je sice take ake je, ale pomer stran je skutocnych 16:9. Takze nie neklamem. Len ty si nie si schopny predtym nez vyplodis dalsi nezmysel overit fakty.

Tie tvoje tabulky platia iba v pripade ze su pixele stvorcove. U tych HD ready plaziem maju ale tvar obdlznika. Preto je tam pomer stran skutocne 16:9. Takze klames ty.

Takze jako 16:9 se zdeformuje na 1024x768 - jakoze ne letterbox, ale stretch a to nasledne tv zas strechne/shrinke, pomoci nectvercovych pixelu na jakoze 16:9. To je proste skvele reseni.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2014 12:41

Pomer stran je o rozmere nie o pocte pixelov. To je prve co by si sa mal naucit kym sa ides pustat do takej debaty.
Nic sa nikde nedeformuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 15:19

salam01 píše:MgX: velky. Dík za rady!

Právě jsem se byl mrknout v Electroworldu. Ten Panasonic 640 nevypadá nejhůř (jen nemá, pokud se nepletu, ve výbavě žádné 3D brýle...), ale prodavač jednak říkal, že podle něj se letošní Panasonicy barvami moc nepovedly a jednak by vzhledem k tomu, že zdrojem signálu bude HDMI, jednoznačně doporučoval Sony.
Tak ještě uvidím. Myšlenky na plazmu se pomalu začínám vzdávat.

Prodavač se minimálně - IMHO - mýlil - anebo schválně nemluví pravdu. Je zbytečné se přít. Při pohledu do testů čtyř různých LCD Panasonic na avmania.cz (letošních modelů) si můžeš prohlédnout i měření. Ta nedopadla vůbec špatně. Ale pozor - Panasonic má i letos u těchto modelů významný prostor pro individuální nastavení, popř. u vyšších jednoznačně pro kalibraci obrazu. Tudíž - nejsi-li nakonec spokojen, máš možnost vše zachránit sám, či za pomoci někoho s měřící sondou.

Domnívám se, že onen Panasonic (ač jsem přímo tento typ neviděl) by mohl být letos pro mnohé velmi dobrou volbou, která by byla ve shodě s loňským populárním Samsungem F6400. Samozřejmě - co se týká oblíbenosti a nutno přidat - v rámci určitých velikostí/pozorovacích vzdáleností. Panasonic letos - dle mého názoru - předkládá obrazově zajímavé modely s množstvím individuálních úprav. Vytknout jim lze pouze nadprůměrný zvuk a menší podporu přehrávání přes USB. Jak sám můžeš načíst - mohou mít drobný problém při navázání spojení s Wi-Fi, pokud je síť tzv. skrytá. Při běžně viditelné problém není. Stejně tak při kvalitnějším napojení prostřednictvím kabelu. Zajímavé jsou i možnosti streamování. Ano, část dalších výrobců je nabízí taktéž.

Nechci preferovat a propagovat Panasonic. Jen dle mého názoru se prodavač „mýlil“. Z druhé strany určité typy Sony jsou taktéž zajímavé. Opět na avmania.cz letos byl - tuším jeden - otestován. Je dobře, že jsi měl možnost AS640 vidět. Jestliže ho spatříš znovu, opět budeš blíže k výběru, resp. určení, co ano/ne.

-- 9. 10. 2014 16:32 --

grim reaper píše:Dobrý den...

Při registraci z roku 2008 by se dalo předpokládat, že máš načtená pravidla fóra a zmapován způsob chování uživatele. Nechápu, proč do tohoto tématu přidáváš vlastní zásadní dotaz, ač zde řešíš i telenovelový jev. Osobní výběr v jiné cenové kategorii, měl být v samostatném vlákně.

Zde na fóru, pokud bys ho prošel, se mnohokráte řešilo/radilo, jak onen efekt přílišné plynulosti vypnout. V testech na avmania.cz jsou běžně fotky menu, kde i tyto součásti nastavení, uvidíš.
Samsung F7000 byl velmi slušný model (test na avmania.cz - minulý rok), stejně tak AS740. Onen Philips zcela neznám, takže se nevyjádřím.
Obrázek
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 15:56

Ale na starych samsungach to proste nefunguje, tam jde jen u hdmi zapnout herni rezim. Motion si muzes nastavovat jak chces a telenovelu to delat bude.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 16:09

evlo nevím, kde co nefunguje - na jak starých modelech. U konkrétně a například F6400, F7000, F8000 bylo Motion Plus vypnutelné - přímo položka v oné zvýrazněné části. Nebo se nahodí režim uživatel a u obou posuvníků si je dáš na NULU. Jasně - zde se někdo může zmiňovat, že tam cosi vidí. Ale věř, že oko přivykne velmi rychle a nakonec mu bude vadit spíše deaktivovaný režim.

No a pokud by to přeci jen někde někomu nešlo, nechť si přepne obrazové profily. Třeba se dočká. A samozřejmě ať si vypne LED Clear Motion, protože pak někdo kritizuje silné blikání obrazu.

Obrázek

-- 9. 10. 2014 17:15 --

... a jestli Ti vadí cokoliv, kup si TV s 50Hz panelem, vypni udělátka a máš po starostech...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod salam01 9. 10. 2014 20:10

Dneska jsem zkouknul dostupné plazmy - LG a Samsung. Zdá se, že ty panely snad vyrábí Opavia na stejné lince jako tatranky. Něco tak hnusného už jsem dlouho neviděl.
Zřejmě je to fakt považováno za mrtvou technologii, tak tam cpou odpad.

Nezbýva tedy, než najít nějakou LED anebo zkusit ten monitor.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 20:25

Opět krok vpřed. Ještě je škoda, že jsi nikde neviděl, byť dražší (mimo Tebou stanovenou cenu) plazmy od Panasonicu, třeba i kvůli tomu, že dost lidí z hlediska vývoje plazem, naznačila, že nové typy více vyčnívaly v chvění (tzv. blikání) obrazu.

Dost často se hovořilo o tom, že na SD vysílání byla daleko lepší plazma než LCD. V rámci opakování podobně tvořené věty/myšlenky se z tohoto tvrzení udělala málem jednoznačná pravda. Ne vždy musí být plazma na SD lepší než LCD, ne každému onen způsob prezentace standardního rozlišení plazmou musí vyhovovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2014 21:38

...ještě drobnost. Dej si na flešku pár videí, klidně i horší kvality, s různým typem kódování. Nějakou HD ukázku taky. No a pak si můžeš v prodejně odzkoušet kvalitu. Teoreticky si můžeš vzít i DVD s nějakým filmem a nechat si ho na telce pustit přes přehrávač a HDMI.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2014 22:39

MgX píše:
... a jestli Ti vadí cokoliv, kup si TV s 50Hz panelem, vypni udělátka a máš po starostech...
Vsak se snazim vybirat jen 50hz, kde ty udelatka ani NEJSOU, ale uz jsem dal, tv uz jsem vpodsate zavrhl

-- 9. 10. 2014 22:40 --

Salame - jak jsem ti psal na garazi, kvuli tem sd zdrojum bude pro tebe lepsi vysledek tv co ma nejaky upsacaling. To i ja, co nesnasim prepocitavani uznam, ze vpada lip. Samo, ze na to urcite budou pro PC nejake vymakenejsi upscalery softwarove. Mozna to umi dneska i primo graficke karty (ale pak bys musel mit asi zapnuto prepinani vystupniho rozliseni podle videa a cekat az se tv prepne) a mozna SVP, ale nevim, tohle jsem nikdy neresil (dikybohu).

V cem vidim trosicku mozny problem, ktery asi nestane je, ze pc muze do TV posilat rovnou 1080p signal, ktery uz bude rozmazany - ale v tomto pripade to LG taky hd obraz degradovalo, takze pocitam, ze i tak z SD udela neco lepsiho nez jen mazanici.

Je dobre, ze si tu, i s MgX piseme to stejne dvakart, vubec se u toho nesmeju.

-- 9. 10. 2014 22:47 --

Tak jsem pogoolil a prvni geekovina co vypadla http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228 http://www.madvr.com/ - no otazka jak moc s tim chces geekovat, protoze ta tv bude provadet vice efektu a mozna bys tak musel nainstalovat a zapnout dalsi veci.

Jeste me napada, ze je mozne, ze vsechy tyhle efekty upscalingu atd. mozna bude mit v sobe i nejnovejsi ffdshow ...

Nevim jestli by se me chtelo s tim takto delat, asi spise ani me ne. Ale nastesti v takove situaci nejsem ... teda ne, ze by to nejak se zobrazenim naopak neupraveneho 1080p na TV bylo lepsi :D

-- 9. 10. 2014 23:04 --

Jsem hledal nejakou ukazku toho madVR upscale a nic moc, asi jen tohle
http://www.avsforum.com/content/type/61 ... 5/flags/LL
http://www.avsforum.com/content/type/61 ... 1/flags/LL

Vsechno proste nejake vyrezy, zkouset to nebudu, ani nejak nemam na cem :D
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2014 06:44

salam01 píše:Dneska jsem zkouknul dostupné plazmy - LG a Samsung. Zdá se, že ty panely snad vyrábí Opavia na stejné lince jako tatranky. Něco tak hnusného už jsem dlouho nevidel.

Aj si si to racil nastavit alebo sudis len podla toho ako to mali vystavene? Lebo podla toho mozes hodnotit akurat tak obrazy v galerii a nie televizory na predajni.
Tie plazmy su totizto v skutocnosti obrazovo lepsie minimalne o level ako vsetky LCD v tej cene. Ale aj ako niektore podstatne drahsie.

Plazma nie je mrtva kvoli kvalite. Ta je a vzdy bude lepsia ako u LCD. Je mrtva z ekonomickych dovodov, pretoze ludia su hlupe ovce.
evlo píše:Salame - jak jsem ti psal na garazi, kvuli tem sd zdrojum bude pro tebe lepsi vysledek tv co ma nejaky upsacaling.
Upscaling ma kazdy televizor.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod salam01 10. 10. 2014 10:17

Ryan Giggs píše:
evlo píše:Salame - jak jsem ti psal na garazi, kvuli tem sd zdrojum bude pro tebe lepsi vysledek tv co ma nejaky upsacaling.
Upscaling ma kazdy televizor.
evlo tím myslel v porovnání s monitorem, který taky zvažuju.

Ryan Giggs píše:Plazma nie je mrtva kvoli kvalite. ... Je mrtva z ekonomickych dovodov, pretoze ludia su hlupe ovce.
Souhlas, však jsem to tu psal. Doma jednu starší Panasonic plazmu máme, tak jsem si bláhově myslel, že za normální prachy dostanu něco podobného. Viz dále.

Ryan Giggs píše:
salam01 píše:Dneska jsem zkouknul dostupné plazmy - LG a Samsung. Zdá se, že ty panely snad vyrábí Opavia na stejné lince jako tatranky. Něco tak hnusného už jsem dlouho nevidel.

Aj si si to racil nastavit alebo sudis len podla toho ako to mali vystavene? Lebo podla toho mozes hodnotit akurat tak obrazy v galerii a nie televizory na predajni.
Popravdě, ani jsem nic moc nastavovat nemusel. Demo obraz se mi zdál dost hrozný, tak jsem poprosil o vypnutí (Samsung PE51H4500). Myslím, že kombinace zrcadlení a "černé" nevyžaduje komentář:

Obrázek

Pro srovnání nějaká LCD vedle:
Obrázek

Nejspíš jste právě svědky přerodu obdivovatele plazem a hatera LED v akceptovatele LED a hatera plazem.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 10. 2014 11:19

Ještě jsi měl požádat aby zhasli světla, pak by se dalo teprv porovnávat
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod salam01 10. 10. 2014 11:22

Proč? Světla byla stejná pro obě TV.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 10. 10. 2014 11:27

Ten madVR zkus jestli budes mit cas :), treba to bude lepsi nez TV a upscaling je podle me v tvem pripade naprosto rozhodujici pro vyslednou "kvalitu obrazu".

Videl jsem u plazem to same, nejsi divny, chyba neni v tobe, jsi proste jen v internetove diskuzi. RG tu pise nejvetsi [CENZURA], furt ma prispevky lzive, nebo proste o TV jake byli naposled v roce 2010.
Naposledy upravil MgX dne 10. 10. 2014 17:15, celkově upraveno 1
Důvod: Upravil MgX.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rrajnoha 10. 10. 2014 11:49

Petulda píše:Nevím, jestli ti pomůžu. Mám pětiletou Full HD plasmu Panasonic a obraz je pořád špičkový - dnešní LEDky za srovnatelnou cenu (cca 30 tis.) se nechytají. "Telenovela efekt" na ní vyvolat lze taky, nicméně proč to dělat :-). Pro nejlepší obraz je nutno zvolit režim Film a povypínat všechny "vylepšovátka" typu redukce šumu. Prostě do obrazu co nejméně zasahovat SW úpravami.

Nechápu zvrácenost dnešní doby, že se u spotřební elektroniky vytrácí důležitost hlavního účelu použití výrobku (obraz u TV) a je zcela zahlušená pitomostma typu kamera, Smart funkce atd.

Jsem rád, že nejsem v tomto názoru sám - jsme alespoň dva :-)) .
Mám rovněž Panasonic plazmu s naprosto stejným nastavením - i když to chvíli trvalo, než si ostatní členové rodiny odvykli od "pastelovějších" barev....

Plazmy zmizely díky EU, nesmyslných reklam a hlavně vinou samotných spotřebitelů...
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 10. 2014 12:19

Večer ta plazma bude zobrazovat černou jako černou, zatímco to za světla černější LCD bude v lepším případě šedý, v horším modrý.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2014 15:01

salam01 píše:Popravdě, ani jsem nic moc nastavovat nemusel. Demo obraz se mi zdál dost hrozný, tak jsem poprosil o vypnutí (Samsung PE51H4500). Myslím, že kombinace zrcadlení a "černé" nevyžaduje komentář:

To akože podľa vypnuteho obrazu ideš hodnotiť televizor? Tak toto tu ešte naozaj nebolo!
Demo obraz povie prd o tom ako tv zobrazuje.
Ano, to zrkadlo ti vadiť môže, ale pokiaľ ide o kvalitu obrazu, tak za tu cenu sa žiadne LCD nechyta. To nie je nazor, na to su objektivne fakty. Viď recenzie.

evlo píše:Videl jsem u plazem to same, nejsi divny, chyba neni v tobe, jsi proste jen v internetove diskuzi. RG tu pise nejvetsi sracky, furt ma prispevky lzive, nebo proste o TV jake byli naposled v roce 2010.
Keď už tu ideš obviňovať ľudi z klamstiev, tak laskavo napiš kde presne som klamal. Ak nemaš k tomu nič, tak si tie tvoje vyplody nechaj nadoma.
Lebo tie tvoje fantazmagorie sa nedaju čitať. Nevieš o tom nič, prekrucaš fakty ktore su X rokov zname lebo nie si schopny si o tom nič naštudovať. A videl si 2 televizory niekde v predajni v absolutne neadekvatnych podmienkach a už si najmudrejši a ideš tu rozdavať rozumy.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 17:14

evlo píše: RG tu pise nejvetsi s*acky, furt ma prispevky lzive, nebo proste o TV jake byli naposled v roce 2010.

evlo, nechej si ty vulgarity tam, kde nikomu nevadí. Pokud přehodíš svůj zrak směrem k horní části prohlížeče, zjistíš, že zde jsi na AVmania.cz. Už jsem Ti to psal jednou.

A když už chceš někoho obviňovat ze lži, pak mu vysvětli proč lže a použij při tom korektní český jazyk v pochopitelné podobě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 10. 10. 2014 18:11

>>videl si 2 televizory niekde v predajni v absolutne neadekvatnych podmienkach

a nemam ani trochu naladu na fw ani zasirat tohle vlakno, jen ze zle zas primo v prispevku kde pise, ze nelze
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 19:44

K tématu...

pokud bude televizor celodenně sledován a ještě v běžné, světlem prostoupené místnosti, odlesky a menší chuť zobrazit barvy (nebýt zašedlý/mdlý), by samozřejmě vadilo. Vždy ale půjde o konkrétní plazmu... jestli je schopná vybičovat se k výkonu i na světle.

Plazmy odešly v dál a je to škoda. Částečně na vině jest blikání, které bohužel třeba u některých modelů Panasonic bylo pověstné. Lidé vnímají tato negativa intenzivně. Ale máte pravdu, do hry vstoupila řada mýtů, které nebyly zcela v souladu s realitou. Jako důvod ke konci se uvádí nástup UHD/4K technologie. Jenže... mohly tady ještě rok/dva být, ač by nebyly 4K, ač by se nedělaly ve větších úhlopříčkách. Výběr je ochuzen.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ...drát 10. 10. 2014 19:59

plazmy skončily zrejme z toho istého dôvodu ako žiarovky alebo staré okná na bytovkách :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 20:00

Tak samozřejmě, že tzv. ekologie hraje roli, ale to co píšu já bylo taktéž uváděno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod salam01 10. 10. 2014 20:09

Nevím, jestli mi z toho nezačíná přeskakovat - tak trochu uvažuju i o tomhle. Je to sice v podstatě druhá ruka, ale přece jenom... Na druhou stranu celkem dost peněz za blbou telku.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 10. 10. 2014 20:12

stormborec píše:Večer ta plazma bude zobrazovat černou jako černou, zatímco to za světla černější LCD bude v lepším případě šedý, v horším modrý.

Když napišeš A proč nenapišeš B ? A to že čim vic světla tim vic jde obrat plazmy do "haje".

-- 10 říj 2014 21:14 --

salam01 píše:Nevím, jestli mi z toho nezačíná přeskakovat - tak trochu uvažuju i o tomhle. Je to sice v podstatě druhá ruka, ale přece jenom... Na druhou stranu celkem dost peněz za blbou telku.

Heh maš zde vlakno. :D
To je trochu vic než 25tkč :hm ale proč ne. Alespoň zustaneš na svem. Jen počitej s tim že je to zrcadlo jak piše Evlo.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 20:21

salam01 píše:Nevím, jestli mi z toho nezačíná přeskakovat - tak trochu uvažuju i o tomhle. Je to sice v podstatě druhá ruka, ale přece jenom... Na druhou stranu celkem dost peněz za blbou telku.

Každý člověk, který se snaží vybírat, nejen rychle koupit, má po nějaké době pocit, že je zahlcen.

Pokud se nepletu, VT50 je starší odnož od VT60. Nevím, zda bych se pouštěl do zakoupení plazmy z druhé ruky, pokud bych neznal její historii (majitele). VT jsou velmi populární plazmy, které jsou/byly velmi dobře hodnoceny v testech. Jejich - pro mé oko - zásadním problémem, je zmíněné chvění obrazu, které části uživatelů nedělá dobře a bohužel si na toto ani nejsou schopni přivyknout. Stav se ještě může zhoršit při denním sledování. Zde bych určitě nekupoval naslepo. Navíc bych zvažoval, zda ji koupit, pokud bude provozována i přes den (a pokud je ve hře i stav, že telku sleduje malé dítě).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2014 06:24

miromen4 píše:
Když napišeš A proč nenapišeš B ? A to že čim vic světla tim vic jde obrat plazmy do "haje".

To sice ano, ale preco potom nenapises aj C? S tym B totiz dokazes vzdy nieco spravit (zatemnit...) kdezto s A nie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod salam01 11. 10. 2014 15:09

Na nějaké porovnávání jsem rezignoval. Už tak je složité dostat se k jednomu konkrétnímu modelu, natož jich mít pohromadě více k přímému srovnání. Půjdu do toho tedy nejspíš naslepo.
Podle recenzí, parametrů a sympatií jsem výběr zúžil na:
Jak jsem psal v prvním příspěvku, koukat budu hlavně na SD a krmeno to bude přes HDMI z HTPC.
Máte nějaké doporučení, zkušenosti nebo alternativy (i když ty by mi to ještě vice zamotaly)?
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2014 15:24

Ulož si na flešku pár videí v SD, klidně jen nějakých krátkých... v různé kvalitě a s různým kódováním obrazu (aby se daly přehrát na každé telce, neboť žádná nezvládne vše, ač králem bude zřejmě Samsung). Pak si je pusť na každé z nich (ale skutečně na typu a velikosti, který budeš nakonec kupovat). Stoupni si trochu blíž, než budeš mít nejnižší pozorovací vzdálenost doma (v řádu centimetrů blíž) a při přehrávání přepínej obrazové režimy. Soustřeď se pouze na danou TV, nikoliv na okolní. Ideál, aby to udělal na všech třech, lépe v jedné prodejně (jasně - vím, nemusí se podařit).

Samsungy umějí celkem dobře překrývat chyby u SD, jakoby ho rozmlží, překryjí, či jak to nazvat. Zatímco nové Panasonici se snaží s ním pracovat více a více ho rozebrat a složit zpět v dokonalejší podobě. Pokud to takto mohu laicky napsat.

Sony je svéráz, nutno vidět, srovnat, pochopit. Svéráz neznamená chyba. Možná budeš muset hlavně zpočátku u ní korigovat kontrast v návaznosti na síle podsvícení (korigovat směrem dolů, automatika se přidá následně).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 15:26

No jasny, akorat prehravac z flashky a hdmi muze mit dost ruzny vysledek, uz jen kvuli vstupnimu rozliseni. Jen pisu :)
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2014 15:45

Mně nevadí, že píšeš... jsem rád, ale...

To máš pravdu, samozřejmě dobré je si nechat taky pustit SD v DVB-T. Problémem bývá styl vedení kabeláže a propojení na prodejnách, protože Ti kucí mají napojeno kde co, na kilometr káblu a pak výsledek může být zkreslený.

K HDMI - tak si vezme, půjčí DVD přehrávač s HDMI a odzkouší i takto. Jestliže půjde cestou BD, tam výsledek bude vždy lepší...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 16:06

Nemel jsem na zadne prodejne problem se zapojenim vlastniho prehravace na hdmi (zkousel jsem z notebooku), na okay jsem si to musel vyzkouset sam, nejochotnejsi byli v alze, kde mel kazdy prodejce vlastni obsluhu, nicmene obsluha nevedela, ze lcd tv je led, ale to uz je tak nejak normal.
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2014 16:14

Osobně mám nejlepší zkušenost s Elektro Spáčil. Jak u TV, tak u zbytku techniky. Prodavači/prodavačky mají přehled a nelžou zákazníkům. Svůj názor jsou schopni podložit zkušeností, která není vycucána z prstu. Navíc je tam i ochota. Samozřejmě - je to o lidech. Například u TV jsem v Electroworldu před časem narazil na frajera, který věděl „všechno nejlíp“. Takže to nic, z druhé strany jsem tam narazil na slečnu (u mobilních telefonů) a opravdu... příjemná, ochotná, měla přehled (tedy co se týká telefonů), byla schopna precizně předvést (telefon) - spokojenost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 16:25

Jinak ten upscaling na (ht)pc jsem zkusil teda ze zvedavosti jak to dopadne
https://dl.dropboxusercontent.com/u/165 ... nnedi3.png
z tohodle
https://dl.dropboxusercontent.com/u/165 ... 0madvr.png

Podle me slusny vysledek, tak snad to TV zvladne stejne. Jen asi bude proste problem ji poslat z htpc obraz v nativnim rozliseni zdroje :(
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 10. 2014 20:09

Podle mě se ten upscaling dost přeceňuje. Důležitější je kvalita samotnýho panelu - tj. kontrast a pak kvalita konfigurace barev/gama křivky - a právě v tom bych moc Samsungu nevěřil. Tam bych asi věřil nejvíc Panasoniku.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 20:38

A na cem se prosimte tvuj nazor zaklada?
evlo
Poslední varování

Odeslat příspěvekod salam01 12. 10. 2014 07:39

Jenom pro ilustraci: tohle je místo pro televizi dnes v 8:30 ráno (v oknech teda zatím nic není). TV bude zhruba nad tou prodluzovačkou.
Přílohy
image.jpg
image.jpg (18.65 ) Zobrazeno 3099 krát
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2014 08:11

Zatím nic není. Dáš tam žaluzie a i když budou polootevřené, stav bude lepší.

Jestliže máš umístění takto naplánováno, nic se nezmění jinou televizí. Jen se bude lesknout víc, míň, tudíž budeš zatemňovat víc, míň... anebo zkusíš vyrovnat situaci navýšením podsvícení, kontrastu, jasu.

Asi bych se tím netrápil, jen cíleně vynechal velmi lesklé modely.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ony 15. 10. 2014 14:26

Co nektery Sharp?
ony
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 19. 10. 2014 08:09

O tom jsem taky uvažoval…

Nicméně: po instalaci sedačky jsem změřil pozorovací vzdálenost na rovné tři metry. Otázka teda je - nebyla by vhodnější 48-50"?
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod Criss23 19. 10. 2014 10:43

Neboj se ani 55", mám tři dny 55" Sony w805b, sedačku přesně 220cm od ní a je to naprostá bomba. Ještě že jsem nevzal 50-tku.
Criss23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 10. 2014 10:48

Velikost hodně záleží na osobních preferencích. Kdybych měl mluvit za sebe, nebál bych se rozměru mezi 42" - 50". Opět připomínám, že jsi psal o SD, tudíž tam bývá nutno trochu více odsednout, nebo volit trochu menší velikost. Ano, je to zase o zraku, jeho kvalitě, vnímání nedostatků...

Pro klid duše se zkus podívat alespoň na první stranu tohoto rozměrného vlákna. Jsou tam různé tabulky s pozorovacími vzdálenostmi. Následně na straně 15, 16 a možná i dál, nalezneš několik výpočetních kalkulátorů pro optimální pozorovací vzdálenosti.

55" a SD na 3m již pro řadu uživatelů může být nadlimitní velikost...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Criss23 19. 10. 2014 10:57

Pokud jde o SD tak to je jiná, celé vlákno jsem nečetl.
Criss23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 19. 10. 2014 11:56

Jojo, SD. A v Datartu mají 42 plazmu Panasonic, kua.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 19. 10. 2014 14:05

MgX píše:Velikost hodně záleží na osobních preferencích. Kdybych měl mluvit za sebe, nebál bych se rozměru mezi 42" - 50". Opět připomínám, že jsi psal o SD, tudíž tam bývá nutno trochu více odsednout, nebo volit trochu menší velikost. Ano, je to zase o zraku, jeho kvalitě, vnímání nedostatků...

Pro klid duše se zkus podívat alespoň na první stranu tohoto rozměrného vlákna. Jsou tam různé tabulky s pozorovacími vzdálenostmi. Následně na straně 15, 16 a možná i dál, nalezneš několik výpočetních kalkulátorů pro optimální pozorovací vzdálenosti.

55" a SD na 3m již pro řadu uživatelů může být nadlimitní velikost...

Díky, to fakt vypadá, že 48" by mohlo stačit.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 19. 10. 2014 19:28

Objednáno, zaplaceno. Prozatím prosím o LOCK BAN DELETE a můžete se těšit na srovnávací test předních značek.
Díky všem za cenné rady, hlavně MgX.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 10. 2014 22:37

Nemáš za co. Budu rád když par prvních i druhých i třetích dojmů dáš sem do vlákna. Ani nakonec nevím, co jsi vybral.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2014 20:04

//Dotaz dalšího uživatele přesunut do samostatného vlákna... reakce zakladatele vlákna následně smazána pro nadbytečnost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod salam01 9. 11. 2014 21:28

K něčemu jako recenzi se zatím nemůžu dokopat, tak aspoň napíšu, že jsem si pořídil Panasonic TX-48AS640E a dá se říct, že jsem spokojený parchant.
Ještě jednou díky všem tady.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2014 21:32

Proč parchant? Pár kladů a záporů jsi na rychlo sepsat mohl.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod salam01 9. 11. 2014 21:47

To je citát z jednoho filmu.
Něco teda zkusím spíchnout.
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 17. 11. 2014 12:56

To se mas.
evlo
Poslední varování