LED TV cca 48" 20k Kč - DVB-T + NAS

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vomix 13. 10. 2014 07:33

Dobrý den,
vybírám LCD televizi, na které se bude převážně sledovat digitální pozemní vysílání a pouštět filmy z WD MyCloud.

Požadavkem je úhlopříčka kolem 48", cena kolem 20 tisíc a podpora přehrávání z NASu včetně titulků a dobré zpracování obrazu z DVB-T.

Narazil jsem například na tyto TV:
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue48h6400/
http://3d-televize.heureka.cz/lg-47lb650v/

Kterou z těchto TV, nebo případně jinou byste mi doporučili?
Děkuji.
vomix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vomix 13. 10. 2014 21:11

Tak jsem se zkusil poptat mezi známýma i něco vygooglit a mám dojem, že podpora přehrávání videa ze síťového disku je spíše o náhodě.

Začínám uvažovat i o sestavení nějakého miniPC, které by bylo připojeno přímo k TV přes HDMI.
Máte někdo zkušenosti s něčím podobným?

Co se týká výběru TV, tak si myslím, že by pro toto použití mohl být vhodnější VA panel než IPS.
vomix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2014 21:36

Dnešní NAS může mít i HDMI, pak věc nemusíš hnát jen cestou LAN, ale konzervativněji přes zmíněné HDMI. Je to - z mého pohledu - zajímavá možnost, kterou ale zcela nepochopitelně ignoruje (pokud se nemýlím) Synology. Nejdříve to vypadalo, že pár SOHO modelů bude mít tento typ konektoru a pak - skutek, utek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod salam01 13. 10. 2014 22:22

vomix píše:Začínám uvažovat i o sestavení nějakého miniPC, které by bylo připojeno přímo k TV přes HDMI.
Máte někdo zkušenosti s něčím podobným?

Ano, jediný „drát“, který mi do TV vede, je HDMI z HTPC. Plus 230 V, samozřejmě :-)
salam01
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 13. 10. 2014 22:28

vomix píše:Tak jsem se zkusil poptat mezi známýma i něco vygooglit a mám dojem, že podpora přehrávání videa ze síťového disku je spíše o náhodě.

Tak muzes taky pc s tv propojit po siti a nechat ho nepodporovna formaty automaticky prezykat tak aby je tv prehrala.
evlo
Poslední varování