Hbb tv na Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Alrah 6. 11. 2014 10:05

Dobrý den aktualizoval jsem televizi Samsung eu46f6740sb na poslední firmware 2102.2. Od te doby v Samsung apps nemám hbb tv for czech pouze hbb tv pro slovensko. Nesetkali jste se někdo s tím. Nějaký návod jak rozchodit hbb tv, když aplikace ve storu není?

-- 6. 11. 2014 10:06 --

Alrah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2014 11:14

Mám pocit, že HbbTV pro CZ prostředí je již součástí firmwaru. Ověření je jednoduché... v menu TV by i při nepřítomnosti HbbTV for Czech aplikace, měla být položka "Datová služba". Samozřejmě by HbbTV na českých stanicích mělo fungovat.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alrah 6. 11. 2014 11:36

To jsem si taky myslel, ale v nastaveni datová služba není. (aspoň tam kde byla jsem ji nenasel a jinde taky ne)
Alrah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2014 12:42

Asi bych resetoval SMART prostředí, následně zcela vypl TV (a to možná i ze zásuvky... ). Dvě minuty by mohly stačit. Po znovunačtení SMART si oveříš, zda je aplikace dostupná (i na jejich obchodě), či máš v menu dostupnou položku "Datová služba", a to i bez apky, nebo dokonce Ti HbbTV jede automaticky. Prostě si to projdi.. nejlíp od konce... HbbTV jede/nejede, jdu do menu a hledám položku - není, hledam ve SMART-není, hledám v obchodě. Když nic nepomůže, napadá mě varianta obnovy přepravního nastavení - reset. To se Ti ale vymaže komplet všechno. Alespoň kanály se dají zálohovat.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alrah 6. 11. 2014 13:06

Přepravní reset jsem udělal, jak přifičím domů zkusím ji vypnout ze zásuvky. Pak restartuji SMART a budu hledat dal.
Alrah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alrah 6. 11. 2014 16:19

Tak vyřešil jsem to tak že jsem nainstaloval hbb tv pro Slovensko. Funguje to i na České programy. Postupoval jsem dle návodu vise a to nezabralo. Mate někdo nějaké postřehy s tímto FW? Děkuji
Alrah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2014 20:12

Sorry, radil jsem bez přímého kontaktu s TV... navíc z mobilu. Koukal jsem teď na fotky smart prostředí u HU6900 a tam je v aplikacích vidět něco jako HBB TV Widget. Hlavně, že Ti to jede.

... a resetu po aktualizaci firmwaru nelituj. Občas si tímto ušetříš následné problémy, kde bys chyby hledal úplně někde jinde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alrah 6. 11. 2014 21:13

Rozhodně se neomlouvejte, vaši rady si vážím a děkuji.
Alrah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alrah 7. 11. 2014 20:21

Vím že je to mimo téma, ale mohl by mi někdo prosím vysvětlit nastavení motion plus. Co je redukce rozostření a redukce vibrací? Stupnice je čim větší číslo tím větší redukce??? S tohoto nastavení jsem docela Goro
Alrah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 11. 2014 20:39

Ideální je si to odzkoušet. Nejdříve vše vypnout, sledovat pohybové scény, hlavně tam, kde se posunuje celý obraz a proti němu jde ještě další pohyb. No a pak si to zapnout a znovu koukat. Nakonec dát vše naplno. Měla by být poznat zásadní změna.

Vyšší číslo by mělo znamenat vyšší zásah a ovlivnění. Nižší znamená méně viditelných úprav pro pohybovou čistotu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hugous01 14. 12. 2016 17:33

zdravim chalani. mam samsung ue50j6282, hbbtv stazena, data v menu povolena, tv jsem vypl.. i od site, ale stale ne a ne tato apk nabehnout, nevite prosim nekdo co s tim?dekuji
hugous01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2016 17:36

Který tuner využíváš?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hugous01 14. 12. 2016 17:43

mam od upc hdmediabox, takze hdmi, prvni slot.... asi budu za jitrnici
jinak data mam pres lan
hugous01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2016 17:46

Jestli přijímáš signál přes externí box, musí HbbTV umět externí box. Kdybys chtěl HbbTV dostat z TV, pak televizní signál z kabelovky musí přijít až do televizoru (anténní zdířka), kdy zřejmě budeš potřebovat modul s kartou pro příjem placené TV od Tvého poskytovatele.

BTW: za jitrnici je ten, kdo se nezeptá

-- 14. 12. 2016 17:48 --

Teoretickou možností jak HbbTV z telky alternativně dostat je... připojit TV k „nějaké“ externí anténě (samozřejmě zároveň musí být TV připojena k internetu), naladit klasické DVB-T vysílání. Pokud takto přijímáš stanice, které HbbTV poskytují, měl by se Ti na panelu objevit příslušný piktogram.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hugous01 14. 12. 2016 17:58

dekuji za radu, na antenu to samozrejme nemam :) , vyzkousim a uvidime, moc diky
hugous01
Kolemjdoucí

Další stránka