Nová TV formáty které přehraje

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Xedoom 27. 11. 2014 20:34

Dobrý den,

plánuji koupi nového televizoru. Hlavním cílem je, aby byl schopen přehrát videa, která mu dodám například na flash disku.

avi, mp4, mkv

Je to dnes již standart všech "Smart TV " ?

Například jsem si vybral tuhle :
LG 42LB650V
http://www.lg.com/cz/televizory/lg-42LB650V

Není u ní pro mě dost jasně napsáno co umí. Jen že umí DivX HD.

Proto bych byl rád kdyby někdo znalý mi mohl napsat, zda přehraje moje požadováné soubory s příponami avi, mp4, mkv. (v běžném rozlišení - max FHD, zda jí může vadit vysoký datový tok a cokoliv co víte, že může být problém při přehrávání)

A ještě menší dotaz: píšou, že neumí - Adobe Flash Player - Je to problém, když budu na ní na webu a budu si chtít přehrávat videa od jinut než z YouTube ?

[i]Případně pokud je můj výběr úplně mimo, můžete poradit jakou televizi bych si měl pořídít.
cca 42 palcu, FHD, min 1x SCART, min 2x HDMI, LAN ---- do 15 000 kč.
Xedoom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 11. 2014 23:13

Obecně, TV od LG sežerou kde co, ale pokud se něco zásadního v poslední době nezměnilo, tak každej film, který má zvukovou stopu ve formátu DTS, ti prostě pojede bez zvuku (nutno konvertovat do AC3 )...

Na youtube je v TV přímo aplikace, na samostatné prohlížení webu skrze vestavěný prohlížeč... občas to jde, občas to nejde. Osobně mi práce s integrovaným prohlížečem přijde jako velká mizérie, tudíž osobně nepoužívám (jednodušší nahodit zobrazení plochy přes HDMI).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2014 23:25

Vsetky tie formaty su standard u vsetkych TV. Smart s tym nijako nesuvisi.

Avsak nie je format ako format, napr. mkv je velmi siroky pojem a moze mat "milion" variantov. A nie uplne vsetky sa budu dat prehrat (bezohladu na vyrobcu). Drviva vacsina sa vsak prehrat bude dat.

Ked chces vediet podrobnejsie ake formaty to zvlada ta sa pozri do manualu. Ten najdes na stranke vyrobcu.

DTS TV bezne zvladaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 11. 2014 08:40

Moje "Smart TV" od LG (ano, uznávám, starší model z roku 2012) DTS nepodporuje a co jsem koukal, je to u LG hodně obecný problém => třeba si napřed ověřit u konkrétního modelu. Nevím jak u ostatních výrobců.

DTS stream přes HDMI je bez problému.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenousek 28. 11. 2014 08:45

Než LG,tak bych asi bral Samsung UE40H6270.
zdenousek
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků