samsung ue55h7000 vs. lg 55lb730v

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qquark 28. 11. 2014 17:30

zdravím všetkých... chystám sa vymeniť TV a rozhodujem sa v podstate už len medzi dvomi kandidátmi:

http://www.nay.sk/lg-55lb730v/d-340928/ alebo
http://www.nay.sk/samsung-ue55h7000stxxh/d-330991/

vstup je digitálna káblovka alebo externý HD, prevažne full-hd .mkv súbory... chcem poznať váš názor, čo sa týka kvality obrazu, komfortu ovládania, príp. či je nejaká drobnosť, ktorá by hovorila v prospech, resp. neprospech jedného z nich... zatiaľ sa prikláňam ku kúpe lg, ale zmena nie je vylúčená... prosím len vyjadrenia k týmto dvom modelom, už sa mi nechce rozmýšľať nad niečím iným, ďakujem za podnety
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2014 18:10

H7000 jsem měl možnost chvíli vidět a vypadá to, že se jedná o vydařený televizor. Řada testů, které hovoří podobně, mé tvrzení podpoří.

LG neznám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 28. 11. 2014 18:49

H7000 je urcite dobra volba. Obrazove se podarila, design je individualni. Smart funkce na spici. Zalezi na ton, co od TV konkretne cekas.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2014 19:00

Dovolím si tvrdit, že od H7000 se dá očekávat hodně. Nerad bych se mýlil. Má si ji brát známý. Jestli k tomu dojde, podám případně pár informací. Bohužel nevím, kdy, kde a jestli.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vincent_Vega_SA 29. 11. 2014 18:42

Zdravím,
UE55H7000 mám doma 2 týždne.
pozerám pripojené HTPC a rovnako mám v USB pichnuty 2.5 disk.
obraz je bezkonkurencny, rozhodoval som sa ešte medzi neodp panasonicom.
hrávam 3d hry v Sbs 3d mode výlučne v noci, a na noc je tá tel ka super.
Vincent_Vega_SA
Junior

Odeslat příspěvekod qquark 2. 12. 2014 22:50

tak si predstavte, že som bol v NAY, viac-menej rozhodnutý pre kúpu toho Samsungu a zistil som, že zo dňa na deň zdvihli cenu o 180 € (z 1219 na 1399 €)... to ma dosť vytočilo, navyše do 24 hodín tomu prispôsobili cenu aj ďalší predajcovia (MALL.sk, Datart...) a všetci zdvihli na 1399 € - pozoruhodná cenová politika... asi nakoniec vezmem ten LG, hoci tu o ňom nepadlo ani slovíčko (ale stále si drží cenu cca 1050 €)...
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 12. 2014 23:09

No, nevím. Možná bych ještě vyčkal. Samozřejmě netuším, jaká je zásoba na skladech. V českých e-shopech se to také pořád houpá. Jde to nahoru, pak někdo hodně dolů, a zase nahoru... pořád dokola.

H7000 jsem dnes narychlo viděl...
... na první pohled

+ vynikající zpracování rychlých dějů, nastavitelná plynulost
+ slušná barevnost
+ hladší pojetí obrazu SD (tak nějak typické pro Samsung... většina běžný uživatelů bude nadšená)
+ přehledné a hodně obsáhlé menu
+ výbava

- vylepšené SMART se mi moc nelíbí
- zase se musí řešit HbbTV, není vyřešeno již v základu
- u viděného modelu... clouding v levém dolním rohu - směr do středu (nejedná se o obtěžující dávku, ale je tam)

Jestliže bych měl porovnat s nějakým Panasonicem s podobným typem panelu (tedy ne IPS)... Panasonic má v základu lepší barvy pro oko, Samsung lepší zpracování rychlých dějů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qquark 25. 3. 2015 14:37

ako sa dá dešifrovať výrobný štítok na samsungu a identifikovať zo sériového čísla dátum výroby? v reťazci NAY sú už len vystavené kusy a chcel by som vedieť, aký starý televízor im tam visí... dá sa určiť zo sériového čísla rok aj mesiac výroby?
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 3. 2015 16:28

Da sa. Rok sa da dešifrovať podľa označenia modelu kedže sa pravidelne každy rok obmieňaju.
Pokiaľ je to ten H7000 (resp. obecne modelova rada H, HU), tak ten bol vyrobeny v roku 2014. To ti ale nepovie nič, netreba sa bať žeby to bolo 2-3 roky stare.

V servisnom menu sa da zistiť aj čas koľko hodin TV bežal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qquark 25. 3. 2015 17:00

Ryan Giggs píše:V servisnom menu sa da zistiť aj čas koľko hodin TV bežal.

ale na predajni sa pravdepodobne do servisného menu nedostanem... naozaj sa netreba báť toho, že bol televízor napr. 5-6 mesiacov denne zapnutý a prezentovaný na predajni?
qquark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 3. 2015 17:11

To nemam ako vedieť. Treba sa spytať predavača.
Pokiaľ si vypytaš DO, tak si to v tom menu overiť vieš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků