32" se satelitním DVB-S/S2 tunerem a PVR

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomo80 11. 12. 2014 14:42

Ahojte, nechcem zakladat dalsiu temu, pretoze vyberam TV pre nasich s rovnakou uhloprieckou, ale bol by som rad keby mal DVB-S/S2 (T). Plusom je taktiez PVR, Full HD je samozrejmost. Po vyklikani filtra mi na czc vybehli tieto modely:

Samsung UE32H5570
LG 32LB570V
LG 32LB582V
LG 32LB650V
Sony Bravia KDL-32W706B
Sony Bravia KDL-32W705B

Otec na tom pozera hlavne prirodopisy a dokumenty, ja zapinam telku len na sport.
Mate s niektorym vyssie uvedenym pozitivnu skusenot, prip. ktory by ste mi odporucili?
Dakujem velmi pekne.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 12. 2014 16:04

Z tvojho vyberu niektory z tych Sony, alebo potom Samsung UE32H6270. Ten ma 100Hz panel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod tomo80 12. 12. 2014 08:35

OK, vdaka za rychlu odpoved, pojdem si tieto dva pozriet do Datartu a lepsi kupim. Zatial mam info od brata, ze Sony ma kvalitnejsi obraz kvoli 200 Hz ale sialene menu. Samsung na druhu stranu ma viac funkcii a menu je prehladnejsie.
Bude to tazka volba.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 12. 2014 09:34

To co uvádzajú vyrobcovia je len nezmyselny marketing.
Sony ma sice papierovych 200 Hz ale to nie je obnovovacia frekvencia panela. Je tam klasicky 50 Hz panel. V Samsungu je 100 Hz. Obraz na 100 Hz je menej trhany a plynulejsi. Je tam lepsie zvladnute zobrazenie pohybu. Nemusi to vsak samozrejme nutne byt rozhodujuci faktor ktory rozhoduje o kupe.

Niektore TV maju menej intuitivne ci pomalsie menu. Treba si vsak polozit otazku ako casto sa v nom budem hrabat aby ma to iritovalo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 12. 2014 13:51

Len poznamocka:
Vzhladom na uhlopriecku a pouzitie, kludne mozes vyberat aj z HD ready TV.
(urobi to lepsiu pracu s SD zdrojmi, a HD vysielanie ma mensie rozlisenie ako je HD ready panel TV. Full HD rozlisenie panela vyuzijes len pri par veciach npr: pri Blue ray diskoch (1080p),alebo ak bude TV ako monitor)
bylinnycaj
Mírně pokročilý