48" Panasonic TX-48AS640E nebo 42" Panasonic TX-42AS650E ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod WolfN 1. 1. 2015 18:25

Mas pravdu v navodu na strane 117 je postup jak zjistit a pripadne i updatovat FW v televizoru.
Potiz je jen v tom ze po prestehovani zatim pouzivam mobilni internet od O2 formou pripojeneho usb sticku v pirtu ktery je jako modm a antena dohromady a musim prijit na to jak na notebooku vytvorit wi-fi router pokud to jde a k vytvorene siti se pak na tv pripojit.
Zatim jsem se k tomu nedostal stale jeste zarizuji a stehuji takze tv poustim zridkakdy ale vse slape jak ma.
Spis bych uvital moznost FW nekde stahnout a z usb updatovat, pokud to jde jen timto zpusobem casem to poresim.
Bud to pujde primo v Win8.1 nebo zkusim tento navod http://technet.idnes.cz/software-zdarma ... ftware_dvr

EDIT:
Tak chvilka googleni a soubor pro update tv 500 series se mi podarilo najit a podle data i aktualni
http://av.jpn.support.panasonic.com/sup ... is_01.html

Kdyby mel nekdo zajem, soubory s updaty pro vsechny modely roku 2014 i starsi, jsou ke stazeni zde: http://av.jpn.support.panasonic.com/sup ... urope.html
WolfN
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 1. 1. 2015 18:50

bylinnycaj píše:
pehe2805 píše:Obnovovací frekvence je input lag?

Len doplnim:
Input lag si jednoducho predstav ako nejaku "dlzku cesty", ktoru musi urazit signal, aby sa zobrazil na obrazovke.
Obnovovacia frekvencia je v jednoduchosti to, ako rychlo sa dokazu "prekreslit" jednotlive pixely na obrazovke.
Cize najlepsie je vyberat real 100HZ TV panel=obnovovacia frekvencia, s co "najkratsou" signalovou cestou = input lag, cize oneskorenie.

AX model je v dnesnej dobe stale zbytocnost. 4K potencial panela, nemas ako realne vyuzit...nemas cim zaplnit tie pixely.(pokial nie si nejaky grafik a nechces upravovat fotografie)
FULL HD rozlisenie bude maximalne postacujuce pre tvoje potreby.

Super moc díky Za vysvětlení
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 2. 1. 2015 17:34

Ahoj tak tu 650už nemají v datartu, ale narazil sem na Sony 50w805 je to tedy loňský model a menší ale myslíte že by to byla dobrá volba namísto toho 650? Mám teď tu 47et5e a chtěl sem ale větší a proto sem vybral i hlavně díky Vám 650 jenže jí nemají a nechci ji kupovat někde No name Elektro. Tak jestli oželet cm? A jestli hlavně ta Sony za to stojí? Děkuju
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 2. 1. 2015 19:11

pehe2805 píše:narazil sem na Sony 50w805

Velmi dobra "narazka". Obecne Sony maju najnizzsi Input lag a 50W805 ma osadeny 100Hz panel.
Cize na hry priam stvoreny TV ;-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2015 20:44

pehe2805 píše:Ahoj tak tu 650už nemají v datartu, ale narazil sem na Sony 50w805 je to tedy loňský model a menší ale myslíte že by to byla dobrá volba namísto toho 650?
je to tohtoročny model. A je obrazovo lepši ako AS650.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod WolfN 2. 1. 2015 21:44

Chci jeste jednou podekovat diskutujicim, zejmena uzivateli Ryan Giggs a dalsim, za rady pri koupi LCD LED TV.
Nakonec to vyhral Panasonic TX-42AS520E a za 11.5k je to vazne vyborna TV, velikost plne postacuje, obraz a zvuk na jednicku, zkratka velka spokojenost a s tim co se pise v recenzi zde http://avmania.e15.cz/panasonic-tx-42as ... ticleStart naprosto souhlasim, takze diky panove.

Co se tyka kanalu v HD tak ten rozdil je dost velky treba CT1,Nova,Prima a dalsi vypadaji v HD paradne pokud je v temze rozliseni i film ci dokument, zpravy atd.
Pokud jde o prehravani filmu z USB Flash disku zatim mi tv prehrala vse co mam v PC kodeky z 80% divx/xvid.
Mam treba v divx snad vsechny serie CSI Miami z pravda jen v 640x368 ale z tech 2-2.5m se to da, jine jsem tehdy na sharerapid ani nenasel.
WolfN
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 4. 1. 2015 14:04

A co tento model? Lg 55ub850v je už tedy za třicet ale to i Ax630. Asi už definitivně zůstanu u Sony 55w805. Nebo myslíte že ne? Hlavně to hraní her a nevíte prosím vás jak to funguje v alze když vrátím zboží ve 14denní lhůtě mohu hned objednat jinou nebo se vám čeká až 30dní na vrácení peněz? To se mi stalo v Okay, ale zase v Datart to dělají ihned ale nemají tam ani jednu díky
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2015 14:06

A čo chceš pušťať na tom 4K TV?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pehe2805 4. 1. 2015 14:13

Určitě ne že to je 4k na 4k prdím.včera jsem tu toho hodně četl o 4k a je to k ničemu zatím. Ale dal jsem na heuréka TV do třiceti tisíc 55 a vyjela tahle a ten Ax630 a samsung h7000 jako mezi prvníma. Tak mě zaujala že má Ips to va by asi bylo pro mě špatný když jsem zvyklí na et5e. Tak proto jsem se na ní ptal.

-- 4. 1. 2015 14:19 --

Ne nebudu se v tom dál šťourat :-):-) mám dva favority 55w 805 nebo když se objeví do konce ledna ta As650 v nějakém lepším elektru ......

Tak pokud můžete smazat tu otázku o lg tak díky, omlouvám se
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2015 14:27

Prečo by mal byť VA špatny? Skôr naopak.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pehe2805 4. 1. 2015 14:47

Bojím se VA panelů hlavně kvůli tomu že tu hodně čtu o tom podsvícení jak prosvítají diody na krajích panelů to je hnus i podle fotek (fórum Samsung) a měl sem doma jednu na zkoušku dříve model es6710myslím? A bylo to šílené tak to je hlavní důvod proč se toho tak bojím, já to totiž na tom Ips nemám a clouding (to jsou ty skvrny bílé na černé obrazovce???) mám opravdu malinké a vidím jen když to hledám, ale na tom samsung to bylo taky šílené. Proto vyhledávám spíše Ips, i když upřímně bych rád zkusil zase VA ale už se fakt bojím a tak raději Ips. Ale pár let zpět jsem měl model 650b sice jen 81cm ale ta byla vážně taky super možná i lepší než et5e.
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 1. 2015 16:14

Clouding nie je vecou pouziteho panela, ale vecou podsvietenia.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2015 16:59

pehe2805 píše:Bojím se VA panelů hlavně kvůli tomu že tu hodně čtu o tom podsvícení jak prosvítají diody na krajích panelů to je hnus i podle fotek
Paradoxne (pre teba) najviac kritizovane za podsvietenie je tu na fore LG. A to ma v 95% IPS.
Ako už pisal kolega vyššie, použity panel nema s cloudingom absolutne nič spoločne.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pehe2805 4. 1. 2015 18:26

Takže chápu dobře že to samé můžu mít na Sony (panely Ips) jako má samsung ty diody po okrajích televize ze jsou vidět? Pokud jo tak mám asi tedy štěstí na kus et5e?
Proč tomu tak je sakra, proč s tím nic nedělají a cpou tam raději facebook smart a další blbosti.... Vždyť staré LCD takové neduhy neměli snad? Ono si tedy asi nevyberu buď a nebo.......
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2015 19:34

Chapes to spravne. A stare LCD tym trpeli rovnako.

A nerobia s tym nic, lebo nemusia. Preco by mali? Ludia to kupuju aj tak.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka