48" Panasonic TX-48AS640E nebo 42" Panasonic TX-42AS650E ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod WolfN 8. 1. 2015 12:49

Jen pro info, o vikendu jsem panasonica s 42" vratil a v alze vzal 48" Sony Bravia http://www.alza.cz/48-sony-bravia-kdl-4 ... 931780.htm
Něco jsem sice doplatil ale změna je to urcite k lepšímu, oproti 48" je 42" vazne prcek a hlavne mi to tak prislo při filmech z dvd ci avi které jsou sice 16:9 ale widescreen a tak jsou nahore i dole celkem vyrazne pruhy u 48" uz se to da prezit.
Navíc je k televizi dodavan soundbar SoundBar Sony HT-CT60BT který hraje opravdu vyborne.
Reknu vam ze pustit si hd film jako ja včera vecer v HD 720p Prometheus to je opravdu pecka.
Obraz ostry jak britva nadherne prokresleny a to nejde ještě o full HD 1080 ale jen 720 uzasny zvuk proste paradni domaci kino.

EDIT:
Jinak co rikate na tuto stranku s kalibraci pro LED TV Sony?
http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-le ... b/settings
Me při tovarnim nastaveni prisly barvy trochu vic syte i prepalene, po tomhle nastaveni je to perfektni a nejsou to takove omalovánky.
Pouze jsem teplotu barev nastavil na "tepla1" místo 2 a podsviceni nechal na 6-ku, jinak vse podle toho navodu.
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior

Odeslat příspěvekod pvale 19. 1. 2015 09:19

Dobrý den, řeším koupi nové televize. V současné době máme Panasonic TX-39E5E. Vzhledem k dispozičnímu řešení obývacího pokoje je maximální možná úhlopříčka 42´´. Jsme „běžní“ uživatelé. Sledujeme především televizní vysílání z kabelové televize (sport, zpravodajské a dokumentární pořady, filmy), občas filmy z flash USB disku, občas film z DVD. Ve výběru máme zatím PANASONIC TX-40AS640E a PANASONIC TX-42AS650E. Nemusíme mít nutně 3D, ale předpokládám (možná mylně), že televize s 3D jsou obrazově lepší než 2D. V jedné z prodejen mi bylo řečeno, že pokud chci vyměnit Panasonic E5E za některou z uvažovaných televizí vždy si obrazově pohorším. Mám srovnání i s televizí rodičů, kteří mají Panasonic TX-E6E a ta se mi obrazově zdá lepší než naše E5E. V další prodejně mi tvrdili, že mnohem lepší než oba modely od Panasonicu je SAMSUNG UE40H6670. Prosím o radu.
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2015 10:26

To ze si tymi modelmi oproti E5E pohorsis je nezmysel. Tie TV su z vyssej kategorie. Uz len zobrazenie pohybu bude vdaka 100 Hz panelom na tom lepsie.
Ak nepotrebujes vyssiu vybavu AS650, uvazuj radsej o AS640.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pvale 19. 1. 2015 12:35

Díky za odpověď. I mě se zdála informace od prodavače, že obrazové porovnání těch televizí (E5E a AS640E a AS650E) vychází vždy lépe pro E5E jako ne úplně pravdivá. Je pravda, že do této doby jsem se domníval, že E5E má 100hZ panel (jsem však v tomto laik). Takže E5E má 50hZ panel a EE 100 hZ?.
Rozdíly ve výbavě mezi AS640E a AS650E jsem našel tyto: typ panelu (asi nejdůležitější), typ 3D, TV Anywhere , záznam TV vysílání, 3D brýle ve výbavě. Nevím jak často je v praxi např. TV Anywhere využitelné.
A srovnání těch Panasoniců AS640E a AS650E proti tomu Samsungu SAMSUNG UE40H6670?
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2015 13:05

Ano E5E je 50 Hz.
As640 vychadza objektivne obrazovo lepsie ako AS650. 6-kove Samsungy su na urovni AS640.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pvale 19. 1. 2015 20:05

Díky za odpověď. EE má tedy panel 100hZ?
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2015 20:09

E5E má 50 Hz panel. Ten televizor byl taková trochu „šedina“. I následný E6E by ho zřejmě převálcoval. Takže AS640 bude z mého pohledu zcela jiná jízda. Podobně jako u AS650 (IPS panel). AS640 i AS650 by měly být 100Hz modely.

Nejlíp bude, se zajít podívat do obchodu. Jakákoliv zkušenost je lepší než žádná.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pvale 19. 1. 2015 22:33

Rovněž díky. Co si mám představit pod pojmem "šedina"?
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2015 22:39

Pokud jsi zvyklý na E5E a zároveň Ti jeho obraz připadá pěkný a příjemný, měl bys být námi zmíněnými modely od stejného výrobce, totálně zaskočen a skoro okouzlen. Jak píšu - nejlépe si to běž někam prozkoumat.

BTW: jednalo se o televizor ze spodních „pater“. Teď jde o správnou volbu technologie panelu. Zda kvůli dlouhodobějšímu zvyku zvolit IPS, nebo VA. První dává větší pozorovací úhly, druhý zase lepší černou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pvale 19. 1. 2015 23:17

Zatím jsem v našem městě nanašel žádný obchod, kde bych se mohl na AS640 podívat, mají pouze AS650. Předpokládám, že oba zmíněné modely od PANASONICu mají ve všech úhlopříčkách vždy stejné pnaek)ly nebo se pletu?.
Asi mám špatné vidění, ale u naší E5E mi ten 50hZ panel nevadí ani při sportu (rychlé pohyby).
Takže názor onoho prodavače (viz výše můj příspěvek), že si vždy proti E5E pohorším není, diplomaticky řečeno, moc odborný?
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 1. 2015 08:25

Rozdiel medzi 50 Hz a 100 Hz samozrejme ak si nenarocny resp. menej citlivy divak automaticky vidiet nemusis (pri priamom porovnani ano), ale to neznamena ze to nie je lepsie. Takze ano, nie je to moc odborny vyklad.

AS650 ma IPS panely, AS640 VA. Takze uplne ine panely s rozdielnymi obrazovymi vlastnostami. A dost rozdielnym podanim obrazu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pvale 21. 1. 2015 09:28

Já jsem vybíral zn. PANASONIC hlavně z důvodu snadného a pro mě přívětivého ovládání nastavení i řazení programů (aspoň dle zkušeností z E5E). Doufám, že i u uvažovaných dvou typů je ovládání a nastavení v podobné struktuře. Co se týká technických vlastností a výbavy myslím si, že jsou oba typy PANASONICu na dobré úrovni (poměr cena výkon). Nemusíme mít nutně 3D, ale předpokládám, že televize s 3D jsou obrazově lepší než 2D.
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2015 19:43

Nedá se to obecně takto tvrdit, nicméně lze napsat, že většina modelů s vyšší obrazovou krásou obsahuje jak SMART prostředí, tak i 3D (byť někde bez přiložených brýlí v balení).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pvale 21. 1. 2015 20:13

Poradíte mi tedy nějaký model 40ˇˇ nebo 42ˇˇ) od PANSONICu s 2D, který by měl hbodně podobné obrazové parametry jako AS640 nebo AS650? Předem díky.
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2015 20:24

Ne. AS640 je pro mě základ pro běžně náročného uživatele. 3D má, ale nemusí ho nikdo využívat - navíc v balení nejsou brýle.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka