Philips 47PFS7509 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 1. 5. 2015 10:35

Podobně to chodí i ve WMP.

Do mobilu stačí aplikace, která stream zachytí a samozřejmě mít vše nastaveno v TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzous1 30. 5. 2015 09:03

Včera vyšel nový firmware, podrobnosti o novinkách a stažení zde:

 TV is not able to which on via remote control from standby-provider Orion Telecom
 TV Hangs up when reorder channel list
 Philips channel list edit shows error message “No channel list found”
 Not able to copy channel list
 [Bulgarian]Translation error
 Incorrect time zone when setting country dependent clock
 Incorrect time zone after reinstalling channels
 Skype feature improvement
 [DVB-S: Swiss] Predefined channel list
 [Poland] DVB-T channels cause TV reboot
 Channel bar running when pressing P+
 After every restart shows message "the network data changed. Do you want to perform update?"

Tedy neřeši nic, co by mne trápilo. Asi s update chvíli počkám...
Ozzous1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 5. 2015 09:39

Pokud Tvoje TV nevykazuje nějaký zásadní problém, s aktualizací klidně počkej.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 1. 11. 2015 16:10

Philips 42PFS7509/12

Jako uživatel této televize s dost kontroverzní pověstí se podělím o své zkušenosti po více než roce provozu a sledovací vzdálenosti od 1m do 3m.
______

Vzhledem k trochu nestandardnímu používání kdy TV slouží jako monitor setoboxu Philips DTR5010, dvou Blu-ray Philips BDP5500, Philips BDP9700 a hrací konzole Sony PS2 se nás problémy se softwarem a slabším výkonem procesoru vůbec netýkají. Ti co používají vestavěné tunery mohou mít jiné zkušenosti.

Obraz: Nevím jak jsou na tom jiné úhlopříčky tohoto modelu, ale po zobrazení několika stovek DVD a Blu-ray disků nemám k jeho kvalitě vážnějších připomínek. A to ani k černé barvě (IPS panel). Při pohledu z příliš velkého úhlu (30°) černá docela dost zesvětlí, Z běžného (90° až 60°) problém není. Překvapivý je obraz z té PS2 přes Scart, opravdu jsem nečekal, že bude o tolik lepší než na staré CRT (55cm).

Sleduji rád v noci staré černobílé filmy ve 4:3 formátu. Nebudu tvrdit, že po stranách obrazu jsou černočerné pruhy, nicméně to v klidu dostačuje i díky velmi rovnoměrnému podsvícení kdy určité šmouhy lze najít jen za jistých podmínek. Ve dne nebo při rozsvíceném světle už není v zobrazení černé barvy po stranách 4:3 obrazu žádný problém.

Rádiové DO je šikovné a třeba ve hře Darts (šipky) je odezva na něho opravdu blesková. Za případné pomalejší reakce na něho tedy ovladač nemůže. Klávesnice z druhé strany je příjemná a jde v pohodě ovládat i pokud je ovladač zabalen v ochranné folii. Podsvětlení by bodlo, ale v případě používání Ambilight (dostatek světla i při nočním sledování) to není zas taková katastrofa.

Potěší rychlé procházení přenosného 2,5`disku (1TB) v Linuxovém Ext třebaže se ve specifikacích o jeho podpoře nic nepíše.

Co se týká 3D tak je zobrazení hodně slušný, ale díky Passivní verzi je třeba dodržet dostatečné rozlišení u zdroje (nejlépe Full HD z Blu-ray) a jistou minimální pozorovací vzdálenost. U naší 42` je hranice min 2,5m jinak jsou vidět řádky. U některých filmů z Blu-ray nejsou problémem ve 3D ani titulky, jsou však i Blu-ray disky kde ve 3D titulky problém jsou.

________________________________

Problémy na které jsme narazily během provozu:
Trochu byl zmatek ve vypínání a samo-zapínání Ambilight, ale už pár měsíců (některá aktualizace) poslouchá a nezapíná se sám od sebe.

Volbu vstupů provází drobné zaškobrtnutí při prvním přepnutí, je to také snad jediné místo kdy při běžném používání poznáme, že procesor se softwarem nestíhají. Dost mě vadí při tom přepínání vstupů automatická volba označeného vstupu po 5 vteřinách i bez potvrzení tlačítkem Ok.

DO: Díky zbytečnému zešikmení jeho tvar svádí k automatickému uchopení přední částí směrem dozadu. Trochu chybí možnost přímé volby ovládání 3D. Stane se, že omylem (reklamy na DVD) skočí TV do 3D a vrátit na 2D je docela komplikované. Jednou se softwarově sesypalo až se z něho museli vyndat baterie. Bylo to krátce po uvedení do provozu a jen jednou (zmiňuji se o tom jen protože se to může stát, ale nevidím to jako problém).

Možnosti postupné změny velikosti obrazu jsou fajn, větší rozsah by neškodil stejně jako možnost přímé změny 4:3, 16:9, atd.

CEC pro komunikaci mezi přístroji pomocí HDMI jsem musel vypnout, působí víc komplikací než užitku.

Pokud jedno USB zabere vysílač bezdrátového subwooferu jsou 2 USB vstupy málo. Měly být 3 a ve verzi 3.0. Ostatní konektory jsou v pohodě.

Přestože má opravdu nízkou spotřebu během provozu (cca 50W-80W celá sestava) tak v pohotovosti si spolu se svým subwooferem, setoboxem, napájením antény a Blu-ray berou v klidu 28W. Tím pádem stejně jako stará CRT.

Hlasitost (TV na stolku) se staženým subwooferem na -7, výšky +3, basy -3, Styl Zprávy, není ani na maximum nijak příliš vysoká, ale na druhou stranu je poměrně zřetelný a nikde nic nechrastí. Na placku slušný a pro běžné sledování TV plně dostačující.

___________________________

Celkově při tomto způsobu užití jako monitoru opravdu velká spokojenost. V porovnání s původní CRT nenacházím nic v čem by byla horší. Velká úhlopříčka a i přes poměrně lesklý panel nejsou vidět oproti CRT prakticky žádné rušící odrazy okolních světel nebo denního světla z balkónových dveří umístěných šikmo proti obrazovce.

Kvalita obrazu stojí a padá v první řadě v závislosti na kvalitě zdroje. Ani z horších DVD nebo z TV vysílání není obraz a zobrazení pohybu horší než bylo na staré.

Z HD vysílání je kvalita proměnlivá. Domácí MS v hokeji na jaře mělo fantastický obraz a třeba zrovna teď turnaj mistryň ze Singapuru jen průměrný.
Zajímavé bylo, že tenisové míčky z bližšího pohledu jsou žluté a ze vzdáleného pohledu měli barvu bílou. Která inteligentní obrazová komprese si asi hraje s barvami? Zvláštní na tom je, že číslice hodin časomíry zachovávali i ze vzdáleného pohledu svojí žlutou barvu.


Používáme nastavení Film:
Barva-65
Kontrast-90
Ostrost-4

Upřesnit:

Barva: Vylepšení barev-Vypnuto
Teplota barev-Teplý
Kontrast:
Režim-Standartní
Dynamický kontrast-Vyp (výchozí Střední)
Jas-45
Kontrast videa-90
Senzorové osvětlení-Vyp (výchozí Zap)
Gama-0
Ostrost:
Super rozlišení-Zap
Redukce šumu-Střední
Redukce MPEG artefaktů-Vyp (výchozí Zap)
Pohyb:
Perfect Natural Motion-Minimum (výchozí Vypnuto)
Clear LCD-Zapnuto (výchozí Vypnuto)

Co se týká toho výchozího nastavení pro Film tak se jedná o nastavení po poslední aktualizaci, nejsem si jistý zda je stejné jako po koupi TV s původním softwarem.

____________________

Edit: + které využije jen někdo je ARC na všech čtyřech HDMI, + je podpora DTS.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigJerry 23. 11. 2015 00:40

Ahoj,

chci se zeptat majitelů, jestli nedělám něco špatně:

1) když na hdmi1 (IP TV STB) nastavím v menu styl aktivity televize, tak tato je pak i na všech ostanatních hdmi vstupech (vč. HDMI2, kde je PS4). Jde nějak nastavit, aby na každý HDMI port si pamatovala nastavení stylu aktivity?

2)když změním ikonu jednotlivých zařízení na HDMI (např nastavím PS4 jako herní konzoli), tak se mi po krátké době změní na něco jiného - PS4 např na DVD přehrávač

Díky za odpověď
BigJerry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matelko 2 25. 11. 2015 18:27

BigJerry píše:2)když změním ikonu jednotlivých zařízení na HDMI (např nastavím PS4 jako herní konzoli), tak se mi po krátké době změní na něco jiného - PS4 např na DVD přehrávač


Ani jsem nevěděl, že to jde změnit. Tak jsem to nastavil a ikony zůstávají uložený.

Mohlo by do toho možná zasahovat EasyLink (asi CEC), mám ho z jistých otravných důvodů vypnuto. Nejsem si taky jistý co s tím má společné nastavení Univerzálního výstupu a vůbec co to znamená. Mám to taky vypnutý.

Edit: :-D Bomba volba je ta možnost Ikony s názvem Računalo. :-)

-- 25. 11. 2015 20:20 --

BigJerry píše:1) když na hdmi1 (IP TV STB) nastavím v menu styl aktivity televize, tak tato je pak i na všech ostanatních hdmi vstupech (vč. HDMI2, kde je PS4). Jde nějak nastavit, aby na každý HDMI port si pamatovala nastavení stylu aktivity?


Tak jsem to taky zkoušel a dělá mi to stejně, některá nastavení lze nastavit pro každý vstup, ale toto ne.

Lze nastavit pro každý vstup třeba různé Obrazové a Zvukové styly, ale Upřesnit (nastavení pro jednotlivé styly) se zdá pro všechny vstupy společné. Takže pokud si upravíš přes Upřesnit nějakou volbu třeba pro Film platí to pro Film na všech vstupech. Snad jsem to napsal srozumitelně, blbě se to popisuje.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 27. 11. 2015 09:59

:-) Tak jsem narazil na zajímavý problém s dálkovým ovladačem. :-)

Přijdu takhle domu a originál ovladač nefunguje. V klidu si říkám, že po roce a půl budou vybité baterie. Vyměním a nic. Prošel jsem těch 100 tlačítek z obou stran DO jestli není některé seklé, nic. Zkouším znovu spárovat dvěma způsoby a nic. Třetí způsob je při instalaci, pomocí DO od AV jsem najel do opakované instalace a samozřejmě omylem zresetoval celou TV.

Po tom co jsem to chvíli rozdejchával naštěstí pomohlo DO od nedávno zakoupené Philips 32PFT4100 do ložnice. Pomocí DO od AV totiž nejde prakticky TV nastavit, pouze ovládat základní funkce. Originál DO dále nefungovalo ani po vyndání baterií na 4 hodiny. Zvláštní bylo, že ovládání kursoru přes snímač na středovém tlačítku bylo stále funkční, ale při stisku jakéhokoliv tlačítka se vůbec nic nestalo jakoby byli odpojené.

Když jsem se druhý den chystal s dálkáčem do servisu zkusil jsem tam ještě znovu vložit baterie (ty původní, vyzkoušené, stále dostatečně nabité) a ejhle DO zase funguje a je stále spárované.

!!! Takže v podobném případě vyndat baterie alespoň na den, pár hodin nestačí. Jestli se to stalo po nějakém pádu na zem nevím, nikdo se nepřiznal. !!!

Mimochodem je zvláštní, že DO od té PFT4100 funguje na PFS7509, ale obráceně ne, ani DO od AV Philips FR996 si s tou PFT4100 neporadí. Vypadá, že u levné řady Philips používá jiné ovládací kódy nebo je Philips poslední dobou změnil. Ta PFT4100 byla vyrobena 8/2015.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2015 11:49

K vyššímu modelu je přidáno DO, které, pokud se nepletu, není kompletně IR. Proto by tento ovladač neměl fungovat na nižších řadách, kde jsou DO s IR.

Mohu se ale mýlit.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 27. 11. 2015 12:38

To DO vysílá IR a i Rádiový signál najednou. Ano, nemusí fungovat s TV se kterou není spárovaný, nastavení se ukládá pravděpodobně v tom DO protože ho lze spárovat až s 5 TV.

Ale to DO od AV používá výchozí kódy pro přístroje od Philips a zatím si se všemi TV od nich poradil bez problémů ta PFT4100 je první od Philips která ho nebere. Zvýšení a snížení hlasitosti TV z DO od Blu-ray BDP9700 akceptují obě TV. Začínají v tom dělat trochu guláš.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků