Plazma - vypalovanie - reklamacia

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 3. 2015 01:44

Fidko píše:Rodicia maju 5-6 rokov stary Panasonic a tam vypalenie pri normalnom pouzivani nehrozi.

To je nesmysl. Vypalování obrazu je PŘIROZENOU vlastností plasmových panelů. Zkus se na televizi rodičů dívat 2 hodiny na film s černými pruhy nahoře a dole a s titulky a po skončení filmu si při jasu nastaveném na 100% zobraz čistou černou. Zřetelně uvidíš dva černé pruhy, mezi nima trochu světlejší šedý pruh a v místě titulků světlejší šedý "mráček".
Ano, dalším sledováním TV se tenhle projev zmírní, ale plasma se prostě vypaluje.

Sám mám 5,5letou plasmu Panasonic TX-P42G10, takže vím, o čem mluvím ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 3. 2015 08:59

No ako som uz povedal, stala sa mi taka vec, ze som odpojil PlayStation a TV nechal 5-6 hodin zapnuty. Konkretny vstup (HDMI vlavo hore) sa do obrazovky sice vypalilo, ale o dva dni tam uz nebolo. To ale bolo po siestich hodinach. Co sa pruhov tyka, tie na tom TV proste nie su a filmy sa na nom pozeraju pomerne casto.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 3. 2015 09:36

Spis je minimalizovany a ty se na TV nedivas v podminkach, kdy by to bylo videt, ale deje se. Je to VLASTNOST plasem. Pokud by k nemu u tvych rodicu nedochazelo, byla by to jedina plasma na zemekouli, ktera se nevypaluje.

V beznych podminkach (koukani na TV ve dne nebo vecer za rozsvicenych svetel a s jasem ne na max) to videt neni.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod matelko 2 1. 3. 2015 11:54

Možná to s tím nevypalováním je pravda. U sestry mají Panasonika víc jak 10 let, typ nevím, jen že to byla jedna z prvních co se dostala cenově pod 40 000kč. U té jsem si nikdy nevšiml něčeho vypáleného na obrazovce. Mají tady automaticky roztažený obraz a loga se asi trochu posouvají.

Jiný známý má nějakou neznačkovou kterou dostal prakticky zadarmo. Jelikož předchozí majitel sledoval 4:3 a televize ho nechala, tak má teď krásný pruhy po stranách. :-)

Ano plasma se z principu se vypaluje, ale těžko říci jak moc to dokáže ovlivnit snaha výrobců o co nejnižší cenu a co nejkvalitnější obraz.
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 3. 2015 12:06

:D :oboze
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod matelko 2 1. 3. 2015 13:20

:-) Safra Petuldo, někdy jsem s tvých reakcí na moje příspěvky tak nějak zaskočený. :-)

Vypadá to, že si při jejich čtení trháš vlasy. :-)
Ale já opravdu píšu pravdu, nemám žádný důvod si vymýšlet. O:-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 3. 2015 14:09

Petulda píše:Pokud by k nemu u tvych rodicu nedochazelo, byla by to jedina plasma na zemekouli, ktera se nevypaluje.
To je nezmysel. Nie na kazdej plazme sa vypali nejake logo. Ano je to vlastnost plaziem, ale to plati pre image retention, docasne vypalenie. Neznamena to vsak automaticky ze to ostane natrvalo. Videl som niekolko bezproblemovych kusov. Aj stary Philips s SD rozlisenim ci asi 15-rocne Kuro. A sused ma ST30 a pouziva to odzaciatku ako monitor k PC. A nic vypalene nema.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 3. 2015 14:27

matelko:
Dostala me tva logika "nevsiml jsem si, proto se nevypaluje" :-D

Ryan:
Nenapsal jsem ani carku o trvalem vypaleni loga... Psal jsem obecne o vypalovani. Tedy o docasnem a/nebo trvalem. Chce to pozorneji cist a neregovat na veci, ktere jsem nenapsal.
Nevypalujici se plasma jednoduse neexistuje.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 3. 2015 14:49

Akurat ze je dost podstatny rozdiel ci je to nafurt alebo na par minut. A tu v teme je cely cas rec o tom trvalom. A v tomto kontexte je ta tvoja veta nezmysel. A ta vyhovorka ze si nenapisal ake vypalenie, ked cely cas je rec o jednom je len cisty alibizmus.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod matelko 2 1. 3. 2015 14:53

Petulda píše:matelko:
Dostala me tva logika "nevsiml jsem si, proto se nevypaluje" :-D

:-) Vždyť já to nepopírám, viz konec mého příspěvku.

matelko 2 píše:Ano plasma se z principu se vypaluje, ale těžko říci jak moc to dokáže ovlivnit snaha výrobců o co nejnižší cenu a co nejkvalitnější obraz.

Jen tvrdím, že to nemusí být v reálu tak zřetelné, že to obtěžuje při sledování. O:-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 3. 2015 18:50

Ryan...zase rypes... :D
Proste uzavrime to. Neexistuje plazma, co sa nevypaluje..ci uz docasne, alebo trvale.
(zalezi na vela roznych faktoroch)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 3. 2015 18:59

Pravda je rypanie? Zaujimavy nazor....
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod spyko 1. 3. 2015 20:30

Jestli tam necháš zaplý pc na jedné stránce 24h tak se ti vypálí i na lcd,u panas.px80 jsem usnul,zustaly tam nějaké znaky,poradil mi opravář-bílou obrazovku na pár minut,vypnul jsem a ráno už tam nic nebylo,u panas.st60 už jsem usnul x krát a nic,loga se pohybují tak se nemohou vypálit,když se staráš nevypáliš nic!!! :nenapadne
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 1. 3. 2015 22:50

Ja mam na ST50 logo CT vypaleny. Je to tedy videt jen na svetlym podkladu, ale je to tam :(
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 2. 3. 2015 10:55

No treba sa o plazmu trosicku starat. Sak za ten obraz to stoji, mat s nou trosku starosti. To je taky problem, raz za tyzden tam pustit na par minut cistiaci pruh? Vypaluju sa mi iba 2 loga. Eurosport a DuckTV. Vsetky ostatne kanaly nie su take agresivne a nevypaluju sa. Ani sirokouhle filmy, pruhy nikdy nezostali. Nastastie Eurosport pozeram len v case Giro, Tour, Vuelta. Takze vtedy kazdy vecer pred spanim dostane povinnu kuru - kym som v kupelni - 10 minut cistiaci pruh :)
A duckTV som vyriesil nazoomovanim obrazovky, aby na nej logo nebolo, sak malemu to je jedno. Ale ten duckTV ma vystrasil. Nedaval som na to pozor a ked som si to vsimol, ze je vypalene, bolo to uz dost dlho zrejme. Nepomahal cistiaci pruh kazdy vecer aj hodinu dobry tyzden. Ale potom to prudko ustupilo, hlavne som manzelke nakazal, ze to nesmie byt pustene neorezane a postupne vypalenie uplne zmizlo. Plazmu mam 2 roky (Panasonic ST50) a ked pustim cistiaci pruh dnes, nie je na nom ani najmensie vypalenie (ani v bielej ani v ciernej). Proste sa len treba o nu trosicku starat. Dnes uz viem, na co sa musi davat pozor a ona sa Vam za to odmeni paradnym obrazom. Nikto z mojich znamych, rodiny... nema taky obraz ako ja, LEDka to proste neda.
sozi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka